Skočiť na obsah

Vlajky


aljak63

Odporúčané príspevky

Kedze tu nedavno vznikla tema o hymnach, ktore charakterizuju ten ktory stat tak ja zakladam temu o este rozsirenejsich a znamejsich symboloch krajiny - a to nemoze byt nic ine ako VLAJKA :lol:

 

Ja sa uz dlhsiu dobu zaoberam vlajkami sveta a vexilologia (veda zaoberajuca sa vlajakmi) sa stala akousi mojou zalubou :)

 

Tak a co vy ostatni? Bavia vas vlajky? Ktore sa vam najviac pacia? Ake farby na vlajkach preferujete?

 

No proste vsetko o vlajkach, ich historii i sucasnosti a vsetko co vas zajima mozeme rozoberat v tejto teme...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 21
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tomassi

    7

  • aljak63

    6

  • weirdo

    3

  • cizy

    1

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

jééj

toto je témička

 

samozrejme, že preferujem klasiku - biela, modrá červená

 

mne naša vlajak moc po chuti nieje, už len z dôvodu, že sa ľahko pomýli zo Slovinskou

CLiCK

inak nechápem, prešo si Slovinci do vlajky nepichli zelenú

šak to je ich národná farba, aj v znaku ju majú

ale v znak čo je na ich vlajke nie je

 

najradšej by som bol keby našou vlajkou bola štandarda

Obrázok

- jasné výstižné

 

šak aj Suisse a Vatikán majú vlajočku v tvare štvorca

 

veľmi zaujímavú vlajočku má Nepál, skutočne netradičný tvar

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

super, tesim sa zaujmu o temu... povodne som to chcel spravit s anketou, ale to by bolo mrte prace s tym :lol: ale rozmyslam zeby som spravil anketu a len s Europskymi vlajkami, co vy na to? hmmm?

 

 

A inak cizy ma pravadu - peknych vlajek je neskutocne MRTE vela, takze pridam aspon tie co sa mi pacia uplne najviac:

 

EUROPE

Obrázok Obrázok Obrázok

 

AFRICA

Obrázok Obrázok Obrázok

 

ASIA

Obrázok Obrázok Obrázok

 

NORTH & CENTRAL AMERICA

Obrázok Obrázok Obrázok

 

SOUTH AMERICA

Obrázok Obrázok Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam niekolko oblubenych...no najviac sa mi paci

Obrázok

CANADA

 

Obrázok

USA

 

Obrázok

TURECKO

 

Obrázok

LIBANON...

 

Obrázok

aj SAUDSKA ARABIA ma peknu..

 

Obrázok

a potom mam velmi rad vlajku Sicilie

 

Obrázok

no paci sa mi aj vlajka Hizballahu..pekne farby :lol:

 

tak tieto ma napadli ako prve..urcite som na nejaku oblubenu zabudol

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak ešte som zabudol spomenúť Českú vlaječku

rád by som vedel ako odvôvodňujú ten modrý trojuholníček

Takze trojuholnicek modry ta trapi :lol:

Noooo ono je to vlastne tak ze tradicne ceske farby boli biela a cervena - cize vodorovna bikolora, avsak ked vzniklo CeskoSlovensko tak slovenske farby boli tiez biela a cervena, no k tomu aj MODRA! Takze bolo treba tu modru dosadit aj do spolocnej CeskoSlovenskej vlajky, rozhodovali sa ako bude figurovat modra farba vo vlajke - ci sa rozdeli vlajka na 2 casti ako to bolo v pripade Rakuska-Uhorska (OBRAZOK), a kazda polka by mala vlastny kolorit! Alebo ci sa nenajde ine riesenie - naslo sa: do bielo-cervenej bikolori bol vsunuty modry trojuholnikovy klin - a tak sa aj stalo!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak,

 

to je v poriadku, ovládame to.

netrápi ho modrý trojuholník na československej vlajke.

 

tomassi sa pýta, ako Česi odôvodňujú ten modrý klin teraz, keď im zostala po rozdelení Československa ako Českej republike vlajka aj so slovenským modrým klinom, chápeš ?

 

inak ešte som zabudol spomenúť Českú vlaječku

rád by som vedel ako odvôvodňujú ten modrý trojuholníček

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jaaaaj takto... proste cesi si vlajku ponechali ako jeden z nastupnickych statov! Proste si ju chceli nechat lebo ju poznala cela Europa!

 

Citujem Wikipediu:

Po zániku federativního Československa původní československou vlajku převzala Česká republika jako jeden z nástupnických států. Tento krok však byl v rozporu s dohodami mezi českou a slovenskou politickou reprezentací i s čl. 3 odst. 2 ústavního zákona č. 542/1992 Sb., o zániku ČSFR. Pro legitimizaci barev byla modrá barva interpretována jako barva jedné z historických zemí Moravy, která pod modrou barvou v historii vystupovala na bojištích.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi 2-3 roky dozadu boli nejaké šumy, že Slovinci vlajku meniť budú

no nejak sa nemajú k činu

 

mňa len štve, že ten znak mohli aspom do streu nacapiť

aspom, že cez všetky 3 pásy

nie ako slovinský, len cez 2

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Noooo to si pamatam ze slovinci chceli menit vlajku, konkretne na takyto humus:

Obrázok

 

to teda vyzera nesmierne hnusne... a ked sa zameriate na stred vlajky dokonca je tam vidiet aj SWASTIKU

 

 

nech si len pekne slovinci nechaju to co maju a nech ich netrapi ze niekto ma podobnu vlajku!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi im pri tvorbe pomáhali chlapci z Laibach-u :)

aj ja tam niečo vidím, ale svastika to nie je :)

 

poprdely kresba aljak ;) :lol: ;)

 

stále nechápem, čo špekulujú

úplne by stačilo, keby tam mali zelenú a bolo by po probléme

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co tu robia vlajky stalinistickeho ruska a hizballahu? ake su moderne trendy a postoje zapadneho sveta k rezimom, ktorym one symboly prinalezia? co si americania o nas pomyslia, ked tu najdu taketo obrazky?? ts ts

 

no ked uz som tu, mne sa paci velkonemecka risska vlajka na cervenom podklade s keltskym krizom v lavom hornom rohu a ciernymi tramami zbiehajucimi sa kolmo v bielom kruhu s hakovym krizom uprostred (bez obrazku :lol:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nooo... slovaci, ale aj fini hraju zakladnu a aj osemfinalovu skupinu v Halifaxe... ale potom od semifinale sa vsetky zapasy hraju v Quebecu, tak minimalne MY co fandime SUOMI uvidime v hladisku aj taku vlajku Quebecu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

co tu robia vlajky stalinistickeho ruska a hizballahu? ake su moderne trendy a postoje zapadneho sveta k rezimom, ktorym one symboly prinalezia? co si americania o nas pomyslia, ked tu najdu taketo obrazky?? ts ts

 

no ked uz som tu, mne sa paci velkonemecka risska vlajka na cervenom podklade s keltskym krizom v lavom hornom rohu a ciernymi tramami zbiehajucimi sa kolmo v bielom kruhu s hakovym krizom uprostred (bez obrazku :lol:)

LEG

asi myslíš niečo takéto podobné, že ?

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

najradšej by som bol keby našou vlajkou bola štandarda

Obrázok

- jasné výstižné

Mňa trápi niečo iné :lol: .

Na našej vlajke je aj náš znak.A tam vidím práve ten problém....v našom znaku.Je to pôvodne znak Horného Uhorska.Takže momentálne vznikla kuriózna situácia,že náš znak majú v polovici svojho znaku aj naši južní susedia.

Myslím,že všetci vieme,ako k tejto kurióznej situácii došlo a neviem prečo si Maďari tú jednu polovičku nezmenia /alebo to viem ?!?!?!?!?/.Ale zas na druhej strane je trojvršie myslím - Mátra,Fatra a Tatra /alebo to aspoň takto bolo v 19.storočí/.A Mátra je v Maďarsku.Takže čo :) ?

Týmto chcem upozorniť,že môj príspevok nebol myslený,či cielený ako protimaďarský.Je to len zamyslenie nad podivuhodnosťou heraldiky.

Ilustračné foto...

post-1427-1222961199_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov