Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2008)


tiborco

Odporúčané príspevky

Tak a máme po kvalifikácii a myslím si, že bola výborná - zákaz TC iba vítam, viacero chýb, korekcií a pod... ;)  navyše zmeny v kvalifikácii tiež prospeli....ale teraz k výsledkom:

 

Pole má Lewis Hamilton, ale mohol mať Kubica, no v 12. zákrutu to prehnal, išiel trochu do trávy a aj do šmyku, ale nádherne to skorigoval - to bolo niečo parádne! :lol:  Ale stratil ten cenný čas...dôležité je ale, že Lewis je 1. a Heikki 3. :) ...Najsilnejší dnes boli Mclaren- a BMW-Sauber-y...zato Ferrari nezahviezdilo :) ...Felipe 4. a Kimi až 16....ktorý, mal problémy s prevodovkou, či tlakom paliva, neviem presne...ale neodpisujem ich závod je až zajtra...ale dúfam, že sa im závod ešte menej vydarí ;)  Renault bol na tom dosť tragicky - Fernando 12(11) a Piquet Jr. na 21. mieste...bohviečo čo bolo s nimi...teší ma DC - 8. miesto, takisto slušné miesto aj pre Rosberga - 7, Toyoty ma prekvapili - 6. a 9.(Glock ale ak ma pamäť neklame, dostane 5 miestny trest za výmeny prevodovky) Rubens 11(10).,Webber mal nejaké problémy a skončil vo štrku...

 

Dnes bola aj nižšia teplotta vzduchu - medzi 23 až 25 C, narozdiel od včera, keď bolo 34...

 

Verím, že Mclaren bude zajtra úspešný, verím, že by mohlo byť aj víťazstvo

edit. Kimiho problém - http://www.autosport.com/news/report.php/id/65752

 

!GO Lewis! !GO Heikki!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 766
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tiborco

    266

  • aljak63

    179

  • weirdo

    69

  • moltom

    52

Top prispievatelia v tejto téme

Tak konecne aj ja prispievam, nejako sa mi doteraz proste nechcelo...

 

Na uvod som spokojny ze od tejto sezony plati Zakaz trakcie, uz v kvalifikacii to bolo jasne vidiet, ze to je poriadny rozdiel... A je to len dobre pretoze o to viac jazdeckeho umenia na trati uvidime!

 

A teraz priamo ku kvalifikacii - bola to celkom zaujimava prva kvalifikacia v tomto roku, ale musim povedat ze som neni moc spokojny - dovody su jasne: Hamilton na Pole, a Kimiho technicke problemy! :lol: Ale taky je proste motorsport - nevyspytatelny!

 

BMW ukazali ze su v dobrej forme a priamo konkuruju mclarenu a tiez ferrari! Takze suboj o absolutnu spicu sa este viac rozsiril! Kubica dal o sebe vediet uz v FP3 ktory vyhral, no a v kvalifikacii to dotiahol skoro aj na Pole - co by bola fakt uplna senzacia, ale prvy rad - no klobuk dole! Som nemilo prekvapeny ake su Renaulty slabe - to som fakt necakal! Naopak prekvapili celkom Toyoty ktore sa obe dostali do TOP10, avsak Timo Glock ide dole o 10 miest (5 za prevodvku a 5 za blokovanie)! Skvelo sa prezentoval aj Vettel, ktory to priam natrel svojmu kolegovi Sebovi Bourdaisovi, ktoremu 1.kvalifikacia v F1 fakt vobec nevysla! Podobne aj Nelsinho Piquet dost pohorel (dokonca az za Satom)! Nooo a samozrejme som smutny z Kimiho problemov, a tiez Markovho smyku - podla mna mal dneska na viac! Som zvedavi na zajtra ake to bude v 1.GP! Neviem sa dockat... a snad sa Kimimu podari dostat co najvyssie! A tiez Heikkkimu drzim palce a prajem mu vela odvahy v boji s teamovou jednotkou McLarenu!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rosberg z Williamsu 7. miesto čo je celkom slušné, ale Nakadžima až 14., ten myslím že veľa vody nenamúti.

 

Kvalda:

 

1. 22 L. Hamilton McLaren B 1:26.714 6

2. 4 R. Kubica BMW B 1:26.869 +0:00.155 +0:00.155 6

3. 23 H. Kovalainen McLaren B 1:27.079 +0:00.365 +0:00.210 6

4. 2 F. Massa Ferrari B 1:27.178 +0:00.464 +0:00.099 5

5. 3 N. Heidfeld BMW B 1:27.236 +0:00.522 +0:00.058 6

6. 11 J. Trulli Toyota B 1:28.527 +0:01.813 +0:01.291 6

7. 7 N. Rosberg Williams B 1:28.687 +0:01.973 +0:00.160 7

8. 9 D. Coulthard Red Bull B 1:29.041 +0:02.327 +0:00.354 6

9. 12 T. Glock Toyota B 1:29.593 +0:02.879 +0:00.552 3

10. 15 S. Vettel Toro Rosso B -:--.--- -:--.--- -:--.--- 2

11. 17 R. Barrichello Honda B 1:26.173 7

12. 5 F. Alonso Renault B 1:26.188 +0:00.015 +0:00.015 5

13. 16 J. Button Honda B 1:26.259 +0:00.086 +0:00.071 7

14. 8 K. Nakadžima Williams B 1:26.413 +0:00.240 +0:00.154 4

15. 10 M. Webber Red Bull B -:--.--- -:--.--- -:--.--- 2

16. 1 K. Räikkönen Ferrari B -:--.--- -:--.--- -:--.--- 0

17. 21 G. Fisichella Force India B 1:27.207 9

18. 14 S. Bourdais Toro Rosso B 1:27.446 +0:00.239 +0:00.239 10

19. 20 A. Sutil Force India B 1:27.859 +0:00.652 +0:00.413 9

20. 18 T. Sato Super Aguri B 1:28.208 +0:01.001 +0:00.349 9

21. 6 N. Piquet ml. Renault B 1:28.330 +0:01.123 +0:00.122 6

22. 19 A. Davidson Super Aguri B 1:29.059 +0:01.852 +0:00.729 9

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte veľa toho sa zajtra môže stať...ale taktiež za "normálných" okolností predpokladám, že Nico by mal byť pred Kazukim, ktorý bude štartovať z 13. miesta, kedže Glock je za výmenu prevodvky posunutý o 5 miest dozadu na 14. miesto...

 

Verím tomu, že bude sa dať načo pozerať zajtra...ono v Austrálii väčšinou aj je na čo sa pozerať, vyplýva to aj z jej charakteru -  "polomestská" trať :lol: ...Takže sa dajú očakávať aj hávarii, šmyky, Safety Car...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predpokladám, že Nico by mal byť pred Kazukim, ktorý bude štartovať z 13. miesta, kedže Glock je za výmenu prevodvky posunutý o 5 miest dozadu na 14. miesto...

Glock startuje az z miesta cislo 19, pretoze dostal dvojity trest - 5 miest dozadu za vymenu predovovky a dalsich 5 miest za blokovanie Marka Webbera behom kvalifikacie...

 

 

no a dufam tiez v dramaticku GP ... ako to v Australii byva dobrym zvykom! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, tak nejak som to prehliadol... :lol: Nechcem provokovať ale v Q1 aj Kimi nepekne zablokoval Kubicu počas rýchlého kola, ktoré potom mal nakoniec vďaka tomu v prdeli, i keď samozrejme bez problémov postúpil ďalej a skončil druhý...ale pravidlá majú byť rovnaké pre všetkých...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, hej ... to som si tiez vsimol! A pravidla by mali byt fakt rovnake pre vsetkych... ale to tak nikdy nebude! FIA sa boji "ublizit" tym lepsim jazdcom - teda pokial to neni Alonso (alebo kedysi este Montoya)... inak aj Hamiltonovi preslo neskutocne vela veci minulu sezonu, takze radsej by som tu nenacinal tento Kimiho kiks v kvalifikacii :lol:

 

a navyse nevidel som tu situaciu: Glock vs Webber, tak mozno to bol nejaky ovela vaznejsi blok...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Že mu prešlo neskutočne veľa vecí?Myslím si, že to je prehnané, čo píšeš...ja som si to nejak nevšimol...prešli mu tak akurát dve veci, keď by som rátal... :lol: A to môže prejsť každému...ale Ferrari prejdú niekedy také veci, že sa až človek čuduje... :)  Nielen v súčasnosti, ale aj v minulosti...

 

No okay, nehádajme sa na tom, teraz je to jedno... :)

 

edit:Kimiho blok  bol ale dosť drsný...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak toto bola neuveritelna GP!!! Neskutocne vela dramatickych situacii a napatia pocas celej GP! Kiezby vsetky boli take zaujimave a dramaticke... samozrejme vzdy s inymi vysledkami!

 

Nooo s vysledkami som veru moc spokojny neni ... hlavne s tym kto dosiel na 1.mieste :lol:

Inak cele vysledky boli vysoko ovplyvene vyjazdami SC, cize to bola velka loteria koniec koncov... aj preto nema napr. McLaren double, na ktore dneska asi fakt mali! Dokonca myslim ze Kimi mal aj na podium - ale prisiel SC, potom aj nejake tie vylety mimo trat a nakoniec to zavrsila technicka porucha!

 

Klasifikovanych bolo len 9 jazdcov... bohuzial na 9.mieste prave Kimi, ktory 5 kol pred koncom musel z tejto chaotickej GP odstupit... Ale myslim ze este je tam sanca na body, pretoze Barrichello vysiel z boxov pocas cervenej a to sa nesmie, snad mu trest neujde!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preteky boli fakt zaujimave a velmi dobre. S vysledkom ani ja nie som spokojny, kedze na prvom mieste nebol Kimi ale to nevadi nabuduce to bude lepsie, aj tak je moralny vitaz Kimi :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

taaak a som tu aj ja ;) super GP...zaciatok sampionatu ako sa patri..aspon sa nieco stale dialo..a nielen to monotonne kruzenie ;) uz prve kolo a "dramaticke momenty" (tento zvrat pouzil komentator asi 50x)..skoda len ze Button sa nevyhol tej kope formuli...no ale celkovo sa mi to velmi pacilo...vitaz Lewis..super..Alonso mohol byt aspon o jedno vyssie aby bol na bedni..ale aj tak skoncil lepsie na tom ako fesaci z ferrari :) massa je blb..to uz o nom viem davno..kimiho mi je trochu luto..ale co uz :) ...

jaaj a blby japonsky kamikaze...ani nemam slov..dal by som ho von..prec.. ;)

takze aj ked sa nabuduce cierny kon splasi a nedojde si pre kocku cukru do cielu..tak si to vychutnam ;)

a ja dam teda moralneho vitaza Villeneuva.. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to bola parádna veľká cena - ako som očokával, dokonca nad moje očakávania ;) ;)

 

Takže v prvom rade som neskutočne rád, že Lewis vyhral! :lol:  Parádný výkon, od začiatku do konca, nestratil koncentráciu pri chaosoch...a hlavne vyhral Mclaren!A teší ma Nico Rosberg - konečne pódium a tá úprimné radosť Leiwsa a Nica ;)

Jaj, ale veľmi ma mrzí Heikki ;) Fakt mohol byť druhý, celé preteky bez problémov bol v prvej trojke, najrýchlešie kolo...bohužial Glockova drsná havária v Turn 12 to zmenila, keďže Heikki ešte nebol v druhýkrát v boxoch a za Safety Car fázy spočiatku sa ani nemôže ísť do boxov, takže skončil až 5., hoci krásne predbehol dve kolá pred koncom predbehol Fernando na rovinke mu akoby zazmätkovali elektronika, alebo zle preradil....nevedno...mohlo byť double Mclaren... ale tak nevadí no, boli to prvé preteky, ukázal, že je špičkový pilot...o ňom to už viem odkedy ho vidím pretekať ;)

Trochu mi je ľúto Bourdaisa - vďaka chaosa a tomu, že sa vyhol problémom mohol byť na fantastickom štvrtom mieste, žial tri kolá pred kocom motor skapal...ale keďže bolo klasifikovaných iba 9 pretekárov, tak získal aspoň bod...Nakajima zahviezdil dnes - dvakrát si to napálil a je mi ľúto, že to schytal aj Kubica :)

A teraz sa dostávamu k tomu, čo ma tiež neskutočne potešilo - výkon Ferrari ;)  Massa pokazil hneď prvú zákrutu, mal šťastie, že len krídlo si to odnieslo, neskôr havária s DC a potom odstúpenie - no proste paráda! ;)

Aj Kimi vypadol, ktorý  síce tvrdo bojoval, skvelý štart mal, ale vyrobil dve veľké chyby - najprv pokus o predbehnutie Hiekkiho, len tak tak, že neostal v štrku, no a potom štyri kolá pred koncom aj jeho auto skonalo - no proste Ferrari zahviezdilo a má na konte krásnu 0 :)

 

!!Go Mclaren!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak este doplnim moje pocity z GP... Som stastny najvaci asi z Nica Rosberga - 1.podium! Vyyyyborne! Uz si to naozaj zasluzil...

 

Hned start bol dramaticky - 5 jazdcov koncilo uz po 1.zakrute! A Felipe sa dostal do smyku aby sa vyhol kolizii s Heikkim... Inak "krasne" blokol Hamilton Kubicu ... to su typicke schumacherovske starty v totalnej defenzivnej stope!!! Skoda ze ho Robert neprinutil spravit 2krat manever do protipohybu, aj keby to asi nemalo v tomto pripade ziadny efekt!

 

Potom sa zrazil Massa s DC - vzajomna kolizia, vina oboch ... to som necakal taku koliziu od oboch skusenych a kvaltinych jazdcov ako Felipe aj David bezpochyby su! DC sa poriadne rozbil! A 4 kola po nom to zabalil aj Felipe! Na trat vysiel SC a prave teraz mal Kimi pripravenu zastavku v boxoch no prave ked tam isiel vojst sa boxy kvoli SC uzavreli - tu prislo k velkemu zvratu v Kimiho planoch na skvely vysledok (keby to vyslo, mohlo by to byt mozno aj vitazstvo)!

 

O par kol neskor brutalny skok Tima Glocka a totalne rozbitie jeho Toyoty privolalo opat SC a zacala to byt loteria ked zrazu na 3.mieste sa zjavil Barrichello, a na 4. Bourdais, ktory to nakoniec bohuzial musel vzdat po chybe motora... Napriek tomu ma bod! Druhy novacik tejto sezony Nelsinho - toho nebolo skoro vobec vidiet a ani svoju premieru nedokoncil! Este treba spomenut nezmyselne konanie Nakajimu ktory poslal von zo zavodu skvelo rozbehnuteho Kubicu - a to za SC! Neuveritelne! A to Nakajima dokonca bodoval - to je uz moc! Sposobil 2 kolizie a este aj 7.miesto ziskal!

 

No a napokon prisiel posledny uder - Kimiho definitivne odstupenie! A 9.miesto (zatial!) ;)

 

Podium: 1.Hamilton :) , 2.Nick Heidfeld :) , 3.Nico Rosberg ;) ... moze byt! Samozrejme s vynimkou 1.miesta!!!

A treba vyzdvihnut aj bojovne vykony Fernanda Alonsa - ten bojoval ako dral! Skvely vykon!

No a je mi luto ze Heikki dost doplatil na ten SC (asi najviac zo vsetkych)! Aspon ze FastestLap! ;)

 

keďže Heikki ešte nebol v druhýkrát v boxoch a za Safety Car fázy spočiatku sa ani nemôže ísť do boxov, takže skončil až 5

No to mas pravdu - nemoze sa ist ale aj tak je tu jeden specialny pripad... Barrichello bol, a este ani cervena mu nevadila a vysiel von... Pamatam sa na GP Canady - ked to spravil Monty, a miluly rok Felipe a Fisico - bez debaty dostali ciernu vlajku! Akosi v pripade RB sa cierna vlajka nevybrala - nechapem preco! :lol: Sice dostal Penalty 10s stop-and-go, tak ale zvyklo sa inak trestat taketo porusenie pravidiel!
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ach jaj...Hamilton blokoval Kubicu? :lol:  No neviem, myslím si, že jeho štart bol čistý, akurát mu uzavrel stopu, aby si bránil miesto...

S tým DC a Felipe inak súhlas...bola to vzájomná chyba - obidvaja boli príliš optimistický pri brzdení a preto to aj tak dopadlo...

 

S tým Rubensom je to pravda...a na Autosport.com, už čítam, že Rubens je DQ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Super, Rubinho je OUT! Takze sa Kimi predsa len dostal na body!!! :lol: aspon 1 bodik! a aj Ferrari ma 1 bod!

Uz som sa bal ze sa bude opakovat situacia z Australie 2006, ked sa naposledy stalo ze Ferrari neziskalo ani bod!

 

Takze nove poradie: prva 5ka ostava... a 6.Nakajima, 7.Bourdais, 8.KIMI

 

Este by mohli DSQ aj Nakajimu za 2 zavinene kolizie!!! Najprv v 1.zakrute odstranil Vettela, a potom za SC aj Kubicu!

Podla mna si nezasluzi 3 body niekto kto priamo sposobil odstupenie 2 jazdcov!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako, dobre Rubens to musí rešpektovať - prejsť na červenú sa má trestať, takže je to správne...JPM dostal za Canadu 2005 tiež DQ...a aj minuloročné prípady...akurát ma ale štve, že za ním bol Kimi a tak dostal bod a hlavne je to Ferrari! :) No čo už

S Nakajimom súhlas, v oboch prípadoch to bola jeho chyba, mali by dať aspoň istú časavú startu(+25 sec sa zvykne tiež dávať...)

Jaj, ináč Heikki omylom stlačil pit limiter, takže preto ho Nando predbehol...ale zas Heikki nevidel poriadne pretože sa mu dostalo plno oleja na tvár a tak urobil nešťastný pohyb... :lol:

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/65814

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S Nakajimom súhlas, v oboch prípadoch to bola jeho chyba, mali by dať aspoň istú časavú startu(+25 sec sa zvykne tiež dávať...)

Hhhh, ze 25sekund! takze k jeho strate ktora cini 1 kolo by bola priratana 25sec penalizacia... cize by stracal na vitazneho Hamiltona jedno kolo a 25 sekund :) :) ;) ... co by absolutne nikomu nepomohlo! Kedze Seb straca na Nakajimu dalsie 2 kola v klasifikacii GP Australie... Ked uz ho chcu trest a nechcu ho vyskrtnut zo zavoda tak nech ho napr posunu buduci zavod o 10 miest dozadu alebo co! No aj tak by som najradsej bol keby mu dali DSQ, nooo to by bolo este lepsie hhe, ale to sa asi nestane ;)

 

 

 

 

BTW. UZ BUDUCI TYZDEN JE TU SEPANG!!!! Weeeeeeehaaaaaaa!!!! FORZA KIMI & Ferrari! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som to napísal len ako príklad, pretože možno to znie zvláštne, ale môžu mu dať taký trest a nestratil by miesto, lebo aj to je trest...a komisári vedia vymyslieť voloviny...a nejde to tak rýchlo celé prešetriť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak Timo Glock dnes poriadne vysoko letel, neskutocne co spravi taka nerovnost za obrubnikom, teda myslim ze v tejto zakrute 12 je takato nerovnost dost nebezpecna kedze prave v tejto zakrute kopu jazdcov malo problemy a vacsinou prave tu robi dost jazdcov aj chyby!

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to je pravda, Turn 11 a 12 sa ide tak zhruba v 220 KPH a velmi ľahko sa tam dá startit kontrola nad autom...včera Kubica genálne zvládol kontrolu nad autom v tejto zákrute...v Austrálii je všeobecne vaicero takých zákrut, trebárs aj 14-ka je veľmi zradná...Ale keď som live videl ako Glockove rozšrotované auto sa kĺzalo, tak to bol brutálny pohľad...a potom keď ukázali replay...ale tak nebola to našťastie až tak brutálna havária, ale tráva ho veľmi nadhodila...

 

Keď sme už u Toyoty, tak Jarno vypadol preto, lebo sa mu prehrieval akumulátor a skoro sa "upiekol" v cockpite...

 

Edit:Nakajima dostal 10 miestny trest na rošte na GP Malajziu, za Kubicov incident.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preteky som nesledoval, kde sa vysielali, alebo bude repríza?

 

Body Williamsu ma tešia, nepredpokladal som že by získali tak veľa :lol:

 

Zrevidované výsledky VC Austrálie:

 

1 L. Hamilton McLaren B 58 1:34:50.616

2 N. Heidfeld BMW B 58 +0:05.478 +0:05.478

3 N. Rosberg Williams B 58 +0:08.163 +0:02.685

4 F. Alonso Renault B 58 +0:17.181 +0:09.018

5 H. Kovalainen McLaren B 58 +0:18.014 +0:00.833

6 K. Nakajima Williams B 57 +1 kolo. +1

7 S. Bourdais Toro Rosso B 55 +3 +2

8 K. Räikkönen Ferrari B 53 +5 . +2

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preteky zacinali 5:30 a boli na vela programoch - STV, Nova, ORF, RTL, ... staci si len vybrat!

No ale reprizy netusim kedy budu, no a o vela si prisiel ze si to nevidel! Fakt uzasny napinavy zavod!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov