Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2008)


tiborco

Odporúčané príspevky

Už "len" niečo vyše troch mesiacoch a sezóna 2008 sa začne a tak sa už budú obajvovať/predstavovať nové monoposty ;)

Ako prvé predstaví Ferrari už zajtra model F2008 niekedy o 15:00... :lol: snáď Mclarenu v novej sezóne nebude stačiť :)

 

No a keď som už pri Mclaren-e,tak svoje auto prestavia hneď deň po Ferrari(teda7.1.),nový Mclaren MP4-23 v Stuttgart-e v múzeu Mercedes-Benz :)

Verím,že s týmto modelom porazíme Ferrari ;) ;)

 

Tu sú aj ostatné dátumy,ktoré sú známe,niektorí,ako napr. Williams ofic.nepredstava nový model

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 766
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tiborco

    266

  • aljak63

    179

  • weirdo

    69

  • moltom

    52

Top prispievatelia v tejto téme

ked spominas tych sponzorov .. ked Vodafone kupil v CR Oskara, tak som bol nadseny, ze sponzorujem Ferrari. Potom som seriozne zacal rozmyslat o prechode k Eurotelu abo T-Mobile :lol:

 

inak som pekne zvedavy, ako sa uchyti Sebastien Bourdais. Chlapcisko sa musel dlho snazit, aby sa dostal do F1 .. nie je sice v spickovom time ale drzim mu palce, aby daco uhral.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No Sebastiena Bourdaisa som aj zvedavý...v USA už bol ikonou - získal 4 tituly za sebou v CCWS za 5 rokov,i keď je pravda,že CCWS už nemá takú úroveň,kedy sa to ešte volalo CART(a všeobecne v USA je vôbec NASCAR oveľa populárnejší ako CCWS či IRL...)...veď z bývalého CART-u prišli aj takí jazdci ako Montoya,či Villeneuve...a potom aj Da Matta,ktorý ale veľmi neuspel,alebo skôr povedané sklamal sa v F1,lebo zas stratený prípad to rozhodne nebol,si myslím...A Sebastienovi sa to už konečne podarilo dostať do F1...a aj napriek tomu,že už bude mať 30 a dnes je trend už iný...osobne mu aj ja fandím,len aby sa tiež nesklamal...uvidíme,každopádne má viac skúseností zo širšieho spektra motoristických podujatí ako mnoho pilotov z F1 - v CCWS sa prevažne jazdí na mestských tratiach,ale aj na klasických,aj na ováloch,štaruje aj na vytrvalostných pretekoch atď...Uvidíme,ako si obstojí najmä vedľa Vettela...predsa je to obrovský talent...

 

Prajem mu každopádne veľa šťastia,v CCWS som jemu fandil :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekne vyzerá

červená sa mi zdá dokonalejšia ako po minulé roky, ale to bude asi len nasvietením

 

dúfam, že McL nevyskočí s tou mrkvovo oranžovou, čo chceli použiť

dúfam, že opäť bude pekne chladno oceľové

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No,ak mám byť úprimný tak tá F2008 žiadna krásavica nie je :lol: ...teda nezáleží na kráse,ale na výkonoch...ale dúfam,že v tom Ferrari bude za Mclaren-om :)

 

A dnes uvidíme (teda dúfam) pravú krásavicu - Mclaren MP4-23,už sa neviem dočkať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A je to tu - Mclaren MP4-23 ;)

 

Som bol od 12:30na Mclaren.com a teraz,keď už prišli prvé info atď,tak padla stránka  :lol:

Ale nejaké predsa sú - a je to krááása,je to hlavne evolúcia MP4-22,isté zmeny sú badateľné a samozrejme,zmeny najmä aerodynamické budú celú sezónu pribúdať,ale to je snáď jasné  :)

A verím,že to bude víťazný monopost ;)

A ešte akási symbolika - Lewis má dnes 23,monopost je MP4-23,v múzeu bol Heikki-ho model so štartovým číslom 23 :)

 

 

Obrázok

 

!!Go Lewis,Go Heikki!!

!!Mclaren forever!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nooo ten McLaren je zatial 2.najkrajsie auto predstavovane tento rok... na Ferrari sa to nechyta! Este sa tesim na dalsie monoposty a hlavne kto s cim nadskoci do sezony! a Heikki v tom overale McLarenu sa mi tam naozaj nehodi - tak ale bude mat v teame priaznive podmienky a nebude musiet robit len ronovmu miminu tien! ideeees HEIKKI!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aljak, to musíš ozaj v každom príspevku zdôrazňovať ako sa bojíš aby sa náhodou neuškodilo malému Heikimu? Veď keď bude dobrý, sa presadí, McL nie je Ferrari :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Heh,to si dobre vystihol... ;)

Ja si myslím,že Heikki sa presadí a ja mu fandím odkedy som začal o ňom počuť a najmä v GP2,bol môj naj favorit :lol: ...a je to iná povaha ako Fernando,i keď za Nandom je mi ľúto,ale už som to predýchal...a fakt nemyslím si,že bude Mcl,tada to,že bude nadržiavať vyslovene Lewisovo počas sezóny....okay,má výhodu,že to tam pozná,Ron ho roky sponzoroval...ale pramenill teda z toho aj tie problémy v Mcl - nestanovili sa podmienky,tá rovnocennosť podmienok je síce fair,ale u takýchto pilotov to bola vojna

(ako Senna a Pr

ost) a tak ani Fernando ani Lewis titul nezískali atď :) ...potom Fernando-va,trochu zákernosť s tými e-mailmi,čo naschváľ nabonzoval atď atď....je to zbytočné rozoberať....ako hovorím, Nanda mám aj tak rád,ale trochu je ako malé dieťa,i keď aj Lewis má také vlastnosti,ale to väčšina takýchto skvelých pretekárov...teda výnimky sa nájdu,napr.Kimi...ale je vo Ferrari...a nikto nie je dokonalý :)

 

Som fan Mclaren-u,odkedy pozerám F1 ;)

!!Mclaren forever!!

!!GO Heikki,Go Lewis!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Info zo sveta F1:

 

Toyota predstavila novú TF108 pre sezónu 2008...čo sa týka výzoru,tak je to prvý monopost,čo sa mi od nich páči :lol: ,predné krídlo je v štýle Mclaren-u,...atď.,viac na F1 stránkach,kde sú PR keci atď...

skrátka výzorovo je pekná,ale...

 

Obrázok

 

...druhou vecou sú ale výsledky...a tie Toyote sa nejak nedostavujú...sezóna 2005 vyzerala,tak,že sa tento team s tak obrovským rozpočtom zaradí medzi špičku...ale potom zas nič,opäť šedý priemer...ešte k tomu veľa iných chýb - štýl riadenia teamu,marketing(väčšina zákaznikov Toyoty ani nevedia,že je v F1) atď...a pritom z oblasti motoršportu majú mnoho úspechov,najmä v Rally...no uvidíme

 

No a Force India potvrdil Fisichellu...zlá voľba to nie je,ibaže pomaly isto smeruje jeho kariéra v F1 ku koncu a myslím si,že ho Adrian porazí...Giancarlo je zvláštny...u neho to je nejak so psychikou...roky hovorili odborníci,že je podceňovaný,kým bol v zlých autách a porážal team kolegov...potom sa dostal do Renault-u,vedľa Fernanda nič moc,no a minulý rok od polovice sezóny,kedy Heikki si už našťastie lepšie rozumel s autom,od tej chvíle mu nestačil...čo viac dodať,zase - uvidíme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No viem,že sa sezóna ešte nerozbehla,ale nejak je tu mŕtvo v tejto téme... :lol:  na to,že teamy už predstavujú autá a veselo sa už aj testuje...

Takže i keď to nie je horúca novinka,ale Wurz predsa len neskončil a stal sa testpilotom Hondy,BMW-Sauber predstavilo novú F1.08,dnes Red-Bull skromne v Jereze predstavil novú RB4...

+ako som písal prebiehajú testy,samozrejme niečo môžu naznačiť,ale väčšinou každý sa sústreďuje na niečo iné,či už raz je to spoľahlivosť všetkého možného na stroji,dlhodobé jazdy,rýchlosť...atď

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani mne to neide spustiť :)

 

Osobne si myslím,že BMW-Sauber môže zamiešať karty medzi Mclaren-om a Ferrari...minulý rok boli najlepší zo zvyšku pola...ale zas som očakával od nich viac pódií a zato bola tam priepasť za Mclaren-om a Ferrari...možno tento rok zmažú náskok týchto dvoch teamov,možno nie,možno Renault sa opäť dostane na špičku...atď...skrátka tých možností je veľa...teraz sa dá len špekulovať ;)

Uvidíme,už len dva mesiace do novej sezóny ;)

 

Osobne dúfam,že aspoň 3 teamy budú pravidelne súbojiť o víťazstvá...a verím,že na absolútnom vrcholi bude Mclaren :)

 

!!GO Mclaren!! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobrá správa pre Mclaren fans! :lol:

 

Lewis predĺžil s Mclaren-om do konca roka 2012

 

je to aj na F1.sk...

 

Teda aspoň mňa ako fanúšika Mclarenu to teší,dúfam,že sa mu bude dariť :) ...i keď ho mnohí kritizujé za údajne "veľkohubé vyhlásenia"...OK,ani on nie svätý,ale kto je svätý?Myslím si,že žiadne veľkohubé vyhlásenia nemáva,je sebavedomý...a kto chce uspieť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sa predstavili aj nové stroje Renault-u - R28 a Williamsu - FW30 vo Valencii,kde zajtra budú testovať aj ostatné teamy...

Ráno bola hmla,preto testman Williamsu Nico Hulkenberg odjazdil iba jedno kolo...a nesk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to by sa teda mohla

 

čo myslíte

bude nová sezóna opäť len McLaran vs. Ferrari?

rozšíri sa súboj o titul aj medzi iných úšastníkov seriálu alebo napopak zúži

Lewis vs Heikki

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslím,že opäť to bude súboj medzi Mclaren A Ferrari...i keď som sa minule vyjadril,že sa BMW Sauber sa môže na nich dotiahnuť...ale na testoch majú dosť problémov zatiaľ teda hlavne so spoľahlivosťou...a nemyslím časy,lebo každý skúša niečo iné...niekedy sa na to dá prihliadnuť,ale teraz ešte veľký význam až tak nemajú...ale i tak v najlepšom svetle sa zatiaľ ukazuje Mclaren a Ferrari...a v dobrom svetle sa ukazuje na svoje pomery z posledných rokov Williams...ale nesmieme odpisovať ani Renault po ročnom útlme,čo sa týka výsledkov...

Každopádne ešte do začiatku sezóny bude veľa testov a to,že kto je na tom ako sa uvidí,až keď sa sezóna rozbehne :lol: A verím,že Heikki by tiež dosť silný,myslím si,že na Lewisa má,ale nakoniec asi na konci sezóny bude Lewis pred Heikkim...ale hlavné je pre mňa,aby vyhral Mclaren :)

 

!!GO Mclaren!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Videl som rozhovor s Kovalainen-om

vravel, že je spokojný s teamom, ako tam každý pracuje a aj auto sa mu pozdáva

taktiež vravel, že nikdy nedúfal, že sa dostane práve do McLaren-u, kt. považuje za svetovú špičku

a je neskutočne šťastím pretekať za tento team a teší sa na spoluprácu s Lewis-om

 

jasné, že tieto frázy majú naučené a vedia čo majú kedy povedať, no počas celého rozhovoru

úplne žiaril a usmieval

vôbec to nevyzeralo kŕčovito a bolo vidieť, že rozpáva jeho pretekárske srdce

 

ja som bol jeho prejavom úplne nadšený

bodaj by nadviazal na úpsešné ťaženie britsko-fínskej spolupráce u strieborných

aaach to boli roky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co vravite na novu Hondu RA108?

 

Obrázok

 

Mne sa veru celkom pozdava - zatial najvyraznejsia zmena v lakovani zo vsetkych predstavenych teamov!

 

Len zelam Jenseemu aby sa nemusel trapit tak ako minuly rok a mohol bojovat aj o pozicie vpredu... on je podla mna najvacsi smoliar F1 - aspon co sa vyberu teamov tyka! Podla mna by si zasluzil konecne dostat auto adekvatne jeho talentu!

 

Co sa tyka Barrichella - toho fakt nemusim, a uz je na F1 stary - cize mohol by uz aj skoncit lebo vidno ze na F1 uz proste nema!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov