Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2008)


tiborco

Odporúčané príspevky

Aj v poslednej tretine sezony sa ti zdal Lewis konzistentny?

 

A neviem co tu stale tocis o balickoch. Ved o tom to je ze kazdy team ma nieco ine k dispozicii a na zaklade toho rastie konkurcencia schopnost. Ak sa ti nepacia oficialne statistiky, tak vypracuj vlastne :lol: rad sa pozrem! Ja nevravim ze si Lewis titul nezasluzi, ALE ze si ho Felipe zasluzi minimalne rovnako... O tom tu cely cas hovorim!

 

Inak Felipe sa preukazuje ako velmi sympaticky clovek, Lewisovi gratuloval, zorganizoval si schodzku s Lewisom a jeho ocom, a proste posobi velmi prijemne hoci by mohol byt dost psychicky mimo z toho ze mu takto usiel titul tesne. Zaujimalo by ma ci by sa pan dokonaly spraval rovnako keby mu unikol titul aj tento rok. Myslim si ze NIE!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 766
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tiborco

    266

  • aljak63

    179

  • weirdo

    69

  • moltom

    52

Top prispievatelia v tejto téme

Ten tvoj výrok nemá žiadne opodstatnenie a taktiež nemá reálny základ - pretože ja si neopovážim povedať, že ten a ten je najlepší.

Opodstatnenie to nemá je to môj osobný názor. Massa jazdil lepšie a keby ho v jednom preteku nezradila technika 2 kolá pred cielom, v druhom preteku ho Hamilton neodpalil v Boxoch a v tretom preteku to pokazili tou signalizáciou v boxoch. Čiže je pre mňa Massa lepší pretože by bol víťazom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Apropo, keby si si pozornejšie prečítal správy z F1/napr. autosport.com/, tak si všimni aj uznanie zo strany Mclarenu na Felipeho, či už zo strany Martina Whitmarsha a samotného Lewisa...podobný názor mám na neho aj ja - odviedol skvelú prácu, /i keď je jasné, že ho nemusím/ v Brazílii má posledné roky vždy vynikajúcu mentálnu formu ...a áno, to sa mi páčilo, ako Felipe si uvedomil, že urobil maximum čo mohol a gratuloval Lewisovi...o konzistentnosti môžeš pochybovať, Lewis však bol o krôčik pred Felipem a v poslednej tretine sezóny...ono totiž Mclarenu nerozdali bónusové body nehovoriac o tom, čo Felipe vo Fuji narobil a nepriznal si svoje chyby, či už v hlavne prípade Lewisa, kde bol Felipe 4-wheel na tráve, alebo Seba Bourdaisa...opakovane hovorím, že rád som videl Felipeho, že v Brazílii relatívne dobre znášal skutky a to mu len pomohlo na sympatiách a neraz som sa vyjadril, že oproti jeho počiatkom v F1 sa jeho jazdecký štýl a prístup rapídne zlešpil...nič to ale nemení na tom, že Lewis je majster, zaslúžene je majster, navyše "porazil"aj politické ťahy zo strany FIA... :)

 

A že prečo hovorím o balíčkoch? lebo stále omielaš tie svoje "unikátne" a "pravdu" ukazujúce štatistiky...a darkman ti to rozumne vysvetlil, síce matematickejším štýlom, ale zato podložený faktami...nemôžeš základné, oficiálne štatistiky brať ako jediné objektívne ukazovatele/to tiurčite potvrdí aj tomassi/...musíš tam v hlave si zakalkulovať aj ostatné skutočnosti...a nielen v F1...

 

Toľko odo mňa...kto neporozumel, jeho problém  :lol:

 

lopata

 

 

Kedy v boxoch odálil Lewisa Felipeho? nebol tam namiesto Felipeho Kimi?...jo a navyše Lewis prišiel o víťazstvo v Spa, dostal trest za Fuji, i keď to bol klasický racing incidenta to vďaka politickým mašinériám, na Hungaroringu dostal defekt a pod...Felipe bol v Silverstone katastrofálny...takto by som mohol aj ja pokračovať  :)  Len poukazuj ďalej...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ty by si nieco isto nasiel

o 1cm posunuty spoiler a pod. :lol:

 

inak s tou statistikou treba narabat opatrne

pokial nevies odfiltrovat skreslenia a vyhnut sa inym nepresnostiam, je ti uplne na nic

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som si len rad pozrel Lewiska keby nedostal hned na zaciatku kariery majstrovske auto!

Tym nechcem popierat jeho talent, ale na McLarene by sa kazdemu frajerilo a jazdilo na poprednych miestach!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz neviem ci myslis Heikkiho novacikovsku sezonu alebo tuto... ale Renault R27 veru malo od majstrovskeho monopostu dost daleko. A tato sezona? Jazdit ako niekoho dvojka? Myslim ze nic prijemneho - dufam ze tuto sezonu uz Heikki bude pravidelne bojovat na poprednych poziciach.

 

____________________________________________________

 

A ked uz som tu, pridam aj nejake novinky:

 

Honda F1 sa vyjadrila ze by pre buducu sezonu chceli urcite udrzat Jensona Buttona, no a o druhom pilotovi sa este rozhodnu. Ja len dufam ze to bude jeden z dvojice Bruno Senna a Lucas di Grassi - obaja Brazilcania na mna posobia velmi dobrym dojmom a v GP2 ukazali bojovnost a aj talent. Uvidime co ukazu testy, kazdopadne drzim mladikom palce, nech im to dobre dopadne a snad aspon jedneho z nich uvidime buduci rok aj na trati pocas GP!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jazdit ako niekoho dvojka?

Jazdil ako dvojka preto, lebo na Hamiltona nemal. Aj ked mal rovnake majstrovske auto v ktorom by sa kazdemu frajerilo (ako si povedal). Jazdieval daleko za Hamiltonom...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nebol tam namiesto Felipeho Kimi?.

No je to dosť možné, asi som sa sekol.

 

Ano? A co Heiki Kovalainen? Tomu sa moc nefrajerilo...

V tomto musím Darkman s tebou súhlasiť lebo šak aj Massa bol ako dvojka a jazdil lepšie a Kimi , čiže ono nejde o to či je na začiatku sezóny definovaný ako dvojka či jednotka. Lebo Hamilton bol pred rokom tiež ako dvojka. A Fernandovi bol viac ako vyrovnaným partnerom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata, to ze ma niekto vyssie cislo na monoposte to este neznamena ze ja automaticky 2ka :lol:

 

co sa tyka Heikkiho, jeho cas podla mna este len pride! a neviem ci mam iba ja ten pocit, ale Heikki tento rok zazil vela smolnych chvil. a mam taky pocit ze vzdy ked sa na trati objavil SC, tak Heikki to doslova vzdy odniesol a razom sa radikalne prepadol poradim. Ci to mam iba ja taky pocit?

 

 

btw. Darkman, preco neprispievas aj pocas sezony? vyzeras ze sa celkom aj vyznas, a sledujes to. poznas aj fakty aj udalosti. tak preco ta tu nevidime aj pocas sezony? podla mna je to trochu aj na skodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak

 

Nehnevaj sa, ale už by si mohol každý prestať s tým, že každý deň niečo musíš na Lewisovi krizitizovať...čo sa týka Heikkiho - nemyslím si, že bol definovaná ako jasná dvojka...mal nevýhodu v tom, že prišiel až v decembri minulého roka, jeho výkon nebol dostatočne konzistentný, i keď miestami bol porovnateľne rýchy ako Lewis, jeho pole position na Silverstone bolo priam očarujúce a jeho kontrola pretáčania stroju je tiež excelentná...no ale v tom aj bol problém - nedokázal tak efektívne využívať pneumatiky ako Lewis, často mal vyslovene hluché fázy v závode, až pričasto sa na štarte prepadával...ale máš pravdu v tom, že miestami aj mal smolu - v Istanbule, v Melbourne, v Barcelone, v Magny Cours, kde dostal za údajne blokovanie Webbera penalty, hoci Mark nepociťoval žiadne zdržanie a potom aký vynikajúci výkon Heikki podal v závode...ale zato aj Lewis mal tie smolné okamihy, napr. na Hungaroringu, vo Fuji, i keď štart si posral sám,  ale to, že ho vytlačil Felipe a potom dostal absurdnú penalizáciu za neskoré brzdenie po štarte, nebolo voči nemu kóšer...a ono si až príliš zaslepený/okay, kto nie je :lol: /...jasné, že aj Ferrari dostalo sem tam nejaké trestíky aby sa nepovedalo...ale človek mal pomaly pri každom závode strach, aby Mclaren nebol zas potrestaný - či už Lewis alebo Heikki...a u Ferrari za závažné hrúbky nedávali tresty, len za menšie priestupky, aby potom ľudia kto ty mohli tým argumentovať, že FIA nie je tak zaujatá a je vlastne neutrálna/čo je totálny nezmysel/....

 

Inak dodávam, že Jenson sa vyjdaril, že by bol rád, keby Rubens ostal, napriek tomu, že ho Rubens tento rok dokázal poraziť a bol presvedčivejší...možno práve preto..nebol by som proti, i keď Rubens podľa mňa bude musieť uvoľniť buď di Grassimu alebo Sennovi miesto....a inak Force India rozviazalo kontrak s Ferrari, takže reálne sú predpoklady na odber motorov Mercedes, o ktorom sa tak už dlho špekuluje....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rokovania Mclaren-u a Force India sa dotiahli a čo bolo prepokladané pár týždňov, sa stalo aj realitou - ud budúcej sezóny bude Mclaren dodávať motory Mercedes, vrátane KERS, prevodovky a hydrauliky a ďalšie technologické riešenia :lol: /takže budcúci rok budeme počuť v pretekoch Mercedes motory v štyroch monopostoch :) /, táto spolupáraca bude "hlbšia", ako to už podľa faktov vyplýva/čiže nielen dodávka motorov(samozrejme šasi bude mať Force India vlastné, čiže nejde o vyslovene B team Mclarenu)....Kontrakt podpísali obidve strany na 5 rokov...verím, že Force India bude aj občas bodovať /v tejto sezóne nemali ani bod/, predpoklady na to sú, vyzerá to tak tak, že finančne sa tím po veselom mení majiteľov a názvov tímu /ešte v roku 2005 niekdajší Jordan/ viac stabilizoval, Mallaya prišiel s jasnými anbíciami a a kapitálom...dúfam, že to etše viac nabudí Adriana Sutila(v jeho prípade sa ešte minulý rok špekulovalo, či namiesto Alonsa) , osobne má on jazdecký potenciál na "širšiu špičku", takže verím, že nový monopost zapadne do stredu pola... :)

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/72063

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fiiiha, no to bolo rychle uzavretie zmluvy! Tak verim ze to vo Force India neskor neolutuju, ale myslim ze nemaju co lutovat. Uzavreli skvelu dohodu a tak snad im tento krok vyrazne pomoze sa prepracovat dopredu v startovom poli. Sutil ma velky potencial, a tak snad ho bude moct aj adekvatne vyuzit v konkurencie schopnom monoposte, a Fisico by mohol tiez ukazat ze este na to proste ma!

 

 

A vacsina vyrobcov motorov ma teraz akoby 2 teamy, ktorym dodava motory:

 

Ferrari: Ferrari & Toro Rosso

 

Mercedes: McLaren & Force India

 

Renault: Renault & Red Bull

 

Toyota: Toyota & Williams

 

vynimkou ostavaju BMW a Honda,

ktore vyrabaju motory len pre jeden team

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Williams na modifikovanej FW30 dnes predstavil základný aeropacket pre nové pravidlá, ktoré spôsobuje odstránenie drobných krídiel, "uší", "parôch" a zároveň znižuje predné krídlo, zadné krídlo sa zúžilo a natiahlo a ďalšie výrazné zmeny...bolo to už pár mesiacov známe, ale teraz máme pred sebou základný referenčný obraz, i keď už pred pár mesiacmi v F1 Racingu uverejnili vieryhodnú ilustráciu stroja od budúcej sezóne pre novú aero-pravidlá... :lol: Bude si na treba zvyknúť, možno niektorým sa budú menej páčiť monoposty novej generácie, každopádne prichádzá k zjednodušeniu, čo by malo nepochybne pomôcť v závodení /navyše nové monoposty budú vyzerať dravejšie/....z mojej strany niet nejakých veľkých pochýb... :)

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/72093

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov