Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2008)


tiborco

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 766
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tiborco

    266

  • aljak63

    179

  • weirdo

    69

  • moltom

    52

Top prispievatelia v tejto téme

Tiež sa mi to zdá skôr ako čiernobiela kombinácia...ale taká príjemne čierna...celkom podarené má to lakovanie aj z marketingového hľadiska...a asi aj výkony budú celkovo dobré, samozrejme na Mclaren a Ferrari nemajú, ale môžu prekvapiť( a počas zimných testov aj par krát prekvapili, i keď to zas nemôžeme brať objektívne...ich hlavnými konkurentmi budú asi Renault a BMW Sauber...či Red Bull...

 

Ináč tu je  viac obrázkov o FW30  :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nooo a maju Nica Rosberga, ktory uz vela krat dokazal ze je skvely a talentovany jazdec a neni tam len kvoli priezvisku (aj ked to priezvisko mu casto pomohlo)... Nooo, a na poste dvojky maju Kazuki Nakajima, ktory je v sucasnosti asi najlepsim japoncom vo formulovych seriach! Aj v GP2 som ho mal celkom rad, aj napriek zopar jeho riskantnym a nepochopitelnym manevrom - ale to uz je asi typickym japonskym "darom" ze oni bez uvazenia casto riskuju - som teda zvedavi ako sa im bude darit! Prajem im vela stastia, a snad aj nejake tie podia sa podaria!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedze sa nam coskoro uz zacne sezona davam do pozornosti taku on-line hru, ktorej dokopy netreba venovat vela casu... vlastne len na zaciatku poskladat team, a potom pred kazdou GP tam potvrdit alebo zmenit zostavu a tiez odpovedat na bonusove otazky (co tiez neni povinne)... tak ak sa chce niekto zahrat na manazera, samozrejme s obmedzenym rozpoctom tak davam tu Link kde sa mozete registrovat a zalozit svoj vlastny team... potom mozete aj napisat koho mate v teame a co ste nakupili a tak...

 

LINK: www.f1liga.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mercedes predstavil nové safety car

Obrázok

Safety car bude predstavovať model SL 63 AMG,

zatiaľ čo novým lekárskym autom bude model C 63 AMG Estate

Model SL 63 AKM je poháňaný 6,3 litrovým motorom V8 a

má výkon 525 konských síl.

Z nuly na stovku zrýchli za 4,6 sekundy

Toto auto je o 220 kg ľahšie ako sériový model.

f1.sk

 

dúfam, že sa toto autíčko bude používať čo najmenej

som síce McLaren-ista, ale 3 strieborné šípy na čele pola,

by bolo moc aj na mňa :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Noooo mne je absolutne jedno ci SC a MC su Mercedesy alebo hocico ine... Ved to je uplne jedno, hh... ale ak mate z toho radost tak vam ju nechcem vobec brat! Len jediny Mercedes ktoremu budem tento rok fandit je jedine Heikki! A dufam ze tie ostatne budem vidiet na trati co najmenej!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Heh Axel, toto ma pobavilo... :)

FW30 dosahoval slušné výsledky v testoch aj na kratšiu vzdialenosť, simuláciu pretekov atď...raz síce mal počas testov problém s prednými krídlami, ale to sa snáď vyriešilo...a jazdecká dvojica je veľmi solídna... :lol:  Len fakt si musia dať pozor, okolo nich to bude veľmi nahustené...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

GP AUSTRALIA 2008

 

Obrázok Obrázok

 

Program GP Australia 2008:

 

Piatok - 14.3.2008

1st Free Practice: 0:00 - 1:30

2nd Free Practice: 4:00 - 5:30

 

Sobota - 15.3.2008

3rd Free Practice: 1:00 - 2:00

Qualifying: 4:00

 

Nedeľa - 16.3.2008

RACE: 5:30

 

 

Základné info o okruhu:

Počet kôl - 58

Dĺžka kola - 5,303 km

Zákruty - 16

Dĺžka závodu - 307,574 km

Najrýchlejšie kolo - M.Schumacher (2004) - 1:24,125

 

GP Austrlia 2007:

Winner: Kimi Raikkonen (Ferrari)

Pole Position: Kimi Raikkonen (Ferrari)

Fastest Lap: Kimi Raikkonen (Ferrari)

Podium: 1.Raikkonen, 2.Alonso, 3.Hamilton

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už som si nastavil aj budíky na mobile :lol: ...verím, že i keď Ferrari má byť favoritom, Mclaren by mohol ohroziť červených a prípadne Lewis či Heikki by mohli byť na pódiu (aspoň jeden z nich)...Uvidíme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo sa už špekulovalo niekoľko týždňou, tak sa to stalo realitou - Mclaren má piate miesto v boxoch :lol:

Isto niektorým sa to nepáči...ale myslím si, že to má opodstatnenie, aby Mclaren nebol úplne vzadu, ale v prvej polke - najmä kvôli motorhomu, ktorí v prípade takéhoto tímu potrebuje obrovský priestor, aj kvôli tomu, že reálne by mali byť v predu(no nezmyselná kauza veľa vecí zmenila)...a potom kvôli prestíži...a aj marketing, Bernie tentoraz urobil správnu vec :)

Na druhej strane to aj vyzerá ako kompenzácia toho nezmyselného trestu za "istú kauzu"...no ďalej to rozplytvávať netreba.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Má to význam - z hľadiska rozloženia a miesta - na väčšine okruhoch je na poslednom mieste z pravidla najmenej miesta(aj z hľadiska VIP hostí), čo pre malé tímy stačí, ale pre bohaté tímu nie...vraj napr. v Brazílii je to bieda...no okrem toho aj zo strategické pohľadu to má význam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No však ten strategický ma zaujíma. Ja vidím výhodu posledného tímu v tom, že to čo si natankuje to použije na trati, kdežto prvý tím si časť natankovaného paliva minie prechodom cez všetky boxy :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Heh :lol: , ale nie na všetkých okruhoch je to tak - pri niektorých je prvé miesto pred vchodom do boxov a pri iných zas pred východom z boxov...a to je dôležité povedať - v sobotu v kvalifikácii to má význam teda najmä pri súbojoch Mclaren a Ferrari, niekedy ide o to kto sa prvý skôr postaví pred semafory, aby mal výhodu - minulý rok keď spalovali benzín(nemzysel)...ale tento rok to zmenili - posledná časť trvá 10 minút a nebude sa dotankovávať vyjazdený benzín...a prvá sa predĺžila na 20 minút. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte nie tak dávno som celý tento cirkus skutočne sledovala ... v posledných rokoch už len s úžasom sem-tam zaregistrujem ďalšie a ďalšie zmeny a strácam sa v tom, všetky tie vyrovnávania šancí a nové pravidlá a zatraktívňovania mali na mňa účinok presne opačný, zaujíma ma maximálne výsledok a dovidenia. takže zatiaľ z vašej témy aj padám ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ľudia, už sezóna je pred dverami - zajtra sa roztočia motory v Melbourne :)

Už na niektorých stránkoch sú aj fotky z Melbourne atď...Dúfam, že sa diskusia tiež roztočí ako motory  :lol:

 

+ešte toľko, že Mclaren získal nového sponzora - Olympus...ach mal som ešte mesiac počkať s kúpou foťáku, ale tak nič no, mám stroj inej značky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sakra, ja mam Olympus... takze podporujem McLaren... tak aspon kvoli Heikkimu som rad, ze ho mam :)

 

Noooo som zvedavi na zajtrajsie vysledky prvych treningov... aj ked neuvidim ani jeden lebo to nemam kde vidiet! :lol: Ale zajtra uz idem domov aby som bol v sobotu sviezi na kvalifikaciu!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže máme po voľných tréningoch , ktoré trochu už niečo naznačili - a to očakávanú vyrovnanosť Mclaren-u a Ferrari - prvý vyhral Kimi, druhý Lewis :lol:

Celkom prekvapením sú výsledky Force India, v druhom tréningu prekvapili Red Bull-y - Mark Webber so svojim druhým miestom, aj DC s piatym miesto...naopak neprekvapili výsledky Super Aguri, ktorí sú na chvoste...

 

TU sú výsledky obidvoch tréningov  :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: A konecne je to tu!!! NOVA SEZONA 2008!!! :)

 

Za nami su prve volne treningy ktore fakt priniesli uplne ocakvane vysledky - vyzera to opat na klasicke boje Ferrari vs McLaren!

 

Hoci niektori naozaj prekvapili - najviac zrejme Red Bully, ktore su pomerne dost vpredu - dokonca v 2 treningu pomiesali aj poradie medzi Ferrari a McLarenom! Inak ani Toyoty su na tom neni vobec zle - oba treningy mali aj Trulliho aj Glocka v TOP10! Prekvapivo sa dari aj Fisicovi na odpisovanom Force India!

 

Naopak zatial sklamanim su zrejme vysledky BMW, a tiez Renaultu - hlavne Nelsinho dieru do sveta neurobil!

 

Nooo jedno je vsak iste - stred pola je neskutocne vyrovnany a to je skvele, pretoze to bude zrejme zajtra v kvalifikacii dost napinave! Uvidime ako to vsetko dopadne a kto ukoristi pre seba pole a aj ako to bude na dalsich poziciach...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov