Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2008)


tiborco

Odporúčané príspevky

Nuž,minuloročné lakovanie sa mi na Honde tiež páčilo a rovnako sa mi páči aj takto pozmené lakovanie...dokonca ešte viac sa mi páči :)

Ale či výkony budú na oveľa lepšej úrovni,to je teraz ťažké uhádnuť...ale Ross Brawn je pre nich veľkým ziskom...

A dávam aljakovi za pravdu v ohľade Jensona - to už nie je snáď možné,že vždy tak pochodí a žial,nemohol úkazať svoj talent v špičkovom stroji...po roku 2004 to vyzeralo pozitívne,ale rok 2005 bola Honda sklamaním,v 2006 sa to dá rozdeliť na dve polovice,kde v druhej polke sa Honda zobudila no a minulú sezónu radšej ani treba komentovať,lebo to bola katastrofa...

Ale na Rubensa mám iný názor...že je straý?kým sa na to cíti,tak prečo nie je,DC je ešte starší,Rubens je tam najdlhšie...pre mňa je Rubens v pohode....v prvej polke minulej sezóny sa lepšie vysporiadal s tým šrotom ako Jenson...ale v druhej polke začali byť jeho výkony oproti Jensonovi mizivé :lol: ...tak uvidíme,ako to bude tento rok...ale asi to bude jeho posledná sezóna,myslím si,že aj u DC-ho to bude podobne... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 766
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tiborco

    266

  • aljak63

    179

  • weirdo

    69

  • moltom

    52

Top prispievatelia v tejto téme

Dalsi kto nam predstavil novy monopost pre sezonu 2008 je francuzska stajna Renault a ich nova zbran RENAULT R28

 

Obrázok

 

 

Renault sa v tejto sezone predstavi v staro-novom jazdeckom zlozeni: Navratilec a 2nasobny majster sveta Fernando Alonso sa bude snazit prinavratit Renault opat na popredne priecky kedze minuly rok sa Renaultu az tak nevydaril, druhym jazdcom Renaultu bude novacik Nelisnho Piquet a som zvedavi ako sa uvedie do tejto sezony! Co sa tyka minulorocnych jazdcov Renaultu... Heikki prestupil do McLarenu a Fisicovi sa podarilo najst miesto u Force India - tak som zvedavi ako sa im bude darit u svojich novych zamestnavatelov!

 

Co dodat? Prajem Renaultu vela stastia a uspechov!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No veď uvidíme...ale či Renault bude bojovať o titul?ťažko povedať... :lol:  Prajem veľa šťastia Fernandovi...ale Piquet jr.nemusím...on si už dávno myslí o sebe,že je jedinečný talent,a že taký Lewis je nula... :) jednoducho:má dostatok talentu,ale nikdy som z neho nepadol na zadok,keď som ho sledoval v juniorkách...taký Nico,Heikki,Lewis má v sebe viac si myslím.No a Fisicovi veľa času neostáva,ako som spomínal Sutil ho porazí... Fisico môže aj 100x,že bude tímová jednotka,lebo už má dosť rokov v F1 odzávodených atď keci...jednoducho si myslím,že Adrian je rýchlejší

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este by som chcel dodat niekolko statistik z minulej sezony ... bohuzial stihol som to az teraz, no a tema o minulom rocniku je uz CLOSED :lol:

 

 

F1 season 2007

 

...::: DRIVERS :::...

 

POINTS

1. K.Raikkonen - 110

2. L.Hamilton - 109

3. F.Alonso - 109

4. F.Massa - 94

5. N.Heidfeld - 61

 

WINS

1. K.Raikkonen - 6

2. L.Hamilton - 4

3. F.Alonso - 4

4. F.Massa - 3

 

POLE POSITIONS

1. L.Hamilton - 6

2. F.Massa - 5

3. K.Raikkonen - 3

4. F.Alonso - 2

 

FASTEST LAPS

1. K.Raikkonen - 6

2. F.Massa - 6

3. F.Alonso - 3

4. L.Hamilton - 2

 

PODIUM

1. K.Raikkonen - 12

2. L.Hamilton - 12

3. F.Alonso - 12

4. F.Massa - 10

5. N.Heidfeld - 2

 

DRIVEN DISTANCE

1. F.Alonso - 5050 km

2. L.Hamilton - 5017 km

3. N.Heidfeld - 4996 km

4. H.Kovalainen - 4986 km

5. F.Massa - 4832 km

 

LED DISTANCE

1. F.Massa - 1457 km

2. L.Hamilton - 1452 km

3. K.Raikkonen - 1164 km

4. F.Alonso - 962 km

5. H.Kovalainen - 39 km

 

 

...::: TEAMS :::...

 

POINTS

1. Ferrari - 204

2. BMW Sauber - 101

3. Renault - 51

4. Williams - 33

5. Red Bull - 24

 

WINS

1. Ferrari - 9

2. McLaren - 8

 

POLE POSITIONS

1. Ferrari - 8

2. McLaren - 8

 

FASTEST LAPS

1. Ferrari - 12

2. McLaren - 5

 

PODIUM

1. McLaren - 24

2. Ferrari - 22

3. BMW Sauber - 2

4. Renault - 1

5. Williams - 1

6. Red Bull - 1

 

DRIVEN DISTANCE

1. McLaren - 10067 km

2. BMW Sauber - 9722 km

3. Ferrari - 9603 km

4. Renault - 9441 km

5. Williams - 9156 km

 

LED DISTANCE

1. Ferrari - 2622 km

2. McLaren - 2415 km

3. Renault - 44 km

4. Spyker - 30 km

5. Red Bull - 27 km

 

 

a to je asi tak vsetko, mna najma prekvapil jeden udaj pri statistike km odjazdenych vo vedeni... na 1.mieste F.Massa, tak to by ma teda nenapadlo - zajmave! a este pri teamovych statistikach vidiet ake bezkonkurencne boli stajne Ferrari a McLaren, no nieco neuveritelne - ale aspon ze to nebola hra len jedneho teamu ale nesmierne vyrovnany boj az dokonca! no ved snad si zaspominate pri tychto stats na krasnu minulorocnu sezonu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No o minulej sezóne bolo už dosť toho napísaného a povedaného a i keď bola vzrušujúca,bol som rád keď sa skončila...až prisilné politické vojny mi už liezly na nervy...atď :lol:

 

Ale teraz nás čaká nová sezóna,dúfam,že s menším počtam trápnych afér atď...a celá FIA by sa mala reorganizovať a poslať Mosleyho do riti :) ...lebo čo vymýšla(a FIA všeobecne) za blbosti(a to nielen v F1)... :)

 

Ale nakoniec pozitívne - už budúci mesiac sa nám začína sezóna 2008 ;)  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sa cudujes? ved ho donutila predat jeho Ferrari, lebo jej bolo male na nakupy. s takou by som sa aj ja rozviedol ... :lol:

 

(preco si nemohli kupit 2 auta, nechapem, ale je to jedno)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to máš z kade overené? :lol:

 

Btw.Force India predstavil svoj monopost VJM-01

Podľa mňa budú zahrabávať na konci pola...ale verím,že od Sutila uvidíme pekné výkony,ten chlapec by potreboval lepšie auto :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taaak a konecne ma za sebou prezentaciu aj uplne novucicky team Force India (predchadzajuci Spyker, predtym Midland, predtym Jordan)... Som zvedavi aj na ich vykony - co sa jazdeckeho zlozenia tyka tak to je dost dobre, Adrian Sutil je velmi dobry (asi 3naj nemec v startovom poli)... a maju aj skuseneho Fisica, ktory sa predsalen udrzal v F1, hoci uz to skoro nikto necakal - jedno je jasne, fisico uz neni tym co byval - bohuzial! Motory im bude dodavat Ferrari, takze kvalita - uvidime ako sa vysporiadaju - nechcem ich hned hadzat na koniec startoveho pola - vsetko je pred zaciatkom sezony otvorene... Sfarbenie som ale cakal viac Indicke, tak ale mozno to este neni ich posledne slovo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ani veľa pokroku neurobia...rozpočet majú predsa len obmedzený(okolo 120. mil. EURO)...ja osobne si myslím,že to bude na úrovni predchádzajúcich sezón(teda ešte pod menami Midland a Spyker)...ale trochu mi je ľúto Sutila,zaslúžil by si "lepší" tím s väčším rozpočtom a samozrejme s lepšímy strojmi...

 

btw.Tento týždeň je na rade opäť intenzívne testovanie... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NEUVERITEĽNÉ: STV kúpila vysielacie práva F1 na 4 roky!!!

 

Slovenský televízny divák je už dlhšiu dobu bez priamych prenosov z podujatí formule 1. Teraz sme sa však konečne dočkali pozitívnej zmeny. Šéfredaktor redakcie športu STV Jaroslav Šišolák pre www.f1.sk povedal: "Môžem potvrdiť, že všetky preteky i kvalifikácie pôjdu na STV v priamom prenose. Z niektorých podujatí, ktoré sa idú veľmi skoro ráno, pripravíme dokonca aj záznam."

 

 

Co vy nato? Neuveritelne, vsak? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sa mi páčia tieto komenty :lol:

jedna vec je využitie koncesií.

ale druhá,

ja rozumiem, ja to mám kde pozerať a zvyšok národa mám v prdely

 

aj ja pozerávam kvaldu na Galaxii, resp. RTL

a hlavný pretek na RTL

 

no teraz budem presne vedieť, čo sa kde deje

kto má akú závadu a nielen odhadovať z napočúvaných nemeckých fráz, resp. team radia

 

keď to nie je schopná zakúpiť súkromná TV,

tak kto to má dávať

viem, že to nie je šport, kde nás je vidieť, ale aj tak sa u nás teší mimoriadnej priazni,

tak prečo ho neponúknuť nášmu divákovi

 

nechcem zachádzať do nacionalistických tém,

ale kedy nám už prestane stačiť český Windows, manuál, dabing, etc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja osobne som sledoval F1 po minule roky na ORF, hoci sme chytali na statelite aj Novu... ale som si navykol na ten komentar tam a hlavne som si cenil jedno: komentatori vedeli kedy maju byt proste ticho, a kedy maju nieco povedat!

 

Nooo ale som rad ze to budu davat aj na STV, je to pre mna obrovske prekvapenie ze SK program na to kupil prava... tak asi to budem sledovat teraz na STV, len dufam ze bude kvalitny komentar a nebude to az taky prepadak, lebo to v tom pripade dam radsej prednost ORF!

 

btw. musim povedat ze najlepsi prenos F1 aky som kedy videl bola minulorocna GP Nurburgringu ked som bol v Londone a sledoval som to na britskom ITV - to bolo radost pozerat - absolutna profesionalita, kvalita, objektivita (dokonca sa cudovali ze Hamiltona vratili na trat a stale hovorili ze to je proti pravidlam) a to bolo nieco skvele! Skoda ze to nechytam na satelite, to by nic ine nemalo sancu! ITV Sport je proste nr1!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi to bol Murray Walker,

ten bol aj na F1 hre a bol skutočne vynikajúci,

samozrejme ako co-comentatro Martin Brundle

hlavne keď sa jednalo o predbiehanie a tak

 

inak Martin-a si pamätníci isto pamätajú aj ako jazdca

niečo z jeho umenia - CLiCK

inak počúvajte toho komentátora - asi to bude Bavorák alebo Rakušák

tí rozprávajú akoby nevedeli po nemecky

 

pokračujem TU

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sa mi páčia tieto komenty :lol:

jedna vec je využitie koncesií.

ale druhá,

ja rozumiem, ja to mám kde pozerať a zvyšok národa mám v prdely

Človeče,vykrúcaš mi slová...kde som ja písal,že zvyšok v prdeli?...hmm :) Ja som napísal,že mňa to netrápi,lebo ja to pozerám od maďarov,lebo mi to vyhovuje,či už komentári atď...pre tých,čo nevedia inak ako slovensky je to skvelá správa...

 

takže teraz ty akosi tak provukuješ...ja som len konštatoval...!

 

btw.Murray Walker je leganda,ale už nekomentuje pre ITV,vôbec on skončil s komentovaním,veľa Brundla je James Allen...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môž byť

ja si Walker-a pamätám z hry, preto som ho dal

 

sorrač, ale to

mne je to jedno, mi vyznelo tak, ako som napísal

no od fórum je od toho upresniť nepresnosti toho druhého, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Za 2 tyzdne tu mame novu sezonu takze je na case rozvirit aj nejaku tu debatu o nej :lol:

 

Mame za sebou uz officialne zimne testy najma na spanielskych okruhoch: Barcelona, Jerez, Valencia

 

Tak sem hodim nieco ako suhrn zimnych testov:

 

...::: BARCELONA :::... - 13 dni testovania

1. F.Massa (Ferrari) - 1:20,508

2. J.Trulli (Toyota) ... + 0,293

3. H.Kovalainen (Renault) ... + 0,628

4. L.Hamilton (McLaren) ... + 0,726

5. D.Coulthard (Red Bull) ... + 0,750

6. N.Rosberg (Williams) ... + 0,785

7. F.Montagny (Toyota) ... + 0,855

8. M.Webber (Red Bull) ... +0,860

9. N.Piquet (Renault) ... + 0,935

10. F.Alonso (Renault). + 0,946

 

...::: JEREZ :::... - 11 dni testovania

1. H.Kovalainen (McLaren) - 1:17,974

2. S.Vettel (Toro Rosso) ... + 0,239

3. R.Kubica (BMW Sauber) ... + 0,436

4. D.Coulthard (Red Bull) ... + 0,511

5. M.Webber (Red Bull) ... + 0,654

6. N.Rosberg (Williams) ... + 0,822

7. N.Heidfeld (BMW Sauber) ... + 1,068

8. L.Hamilton (McLaren) ... + 1,128

9. K.Nakajima (Williams) ... + 1,143

10. M.Schumacher (Ferrari) ... + 1,162

 

...::: VALENCIA :::... - 4 dni testovania

1. H.Kovalainen (McLaren) - 1:11,000

2. K.Raikkonen (Ferrari) ... + 0,189

3. F.Massa (Ferrari) ... + 0,662

4. K.Nakajima (Williams) ... + 0,971

5. L.Hamilton (McLaren) ... + 0,994

6. R.Kubica (BMW Sauber) ... + 1,095

7. J.Trulli (Toyota) ... + 1,109

8. F.Alonso (Renault) ... + 1,360

9. N.Rosberg (Williams) ... + 1,493

10. S.Vettel (Toro Rosso) ... + 1,526

 

 

Taaaak a toto su kompletne vysledky behom vsetkych dni testovani na tychto 3 okruhoch... Celkom zaujimave :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Máš tam preklep v prvej tabulke - konkrétne u Heikkiho :lol:

Nezabudnite - už o dva týždne bude po prvých pretekoch :)

Takže až vtedy začne pravé porovnávanie...očakáva sa, že o víťazstvá si to budú rozdávať Mclaren a Ferrari(nič prekvapujúce, dobrých pár týždňov sa otom melie)...ale Mclaren zas stráca na dlhšiu vzdialenosť...ale to bolo aj začiatkom minulej sezóny, takže verím, že na vrchole bude Mclaren :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie nie ... to neni preklep, heikkiho najlepsi cas v barcelone pocas zimnych testov pochadza z 15.novembra, ked Heikki este testoval pre Renault, a do McLarenu persiel az neskor! A kedze ja som sem hadzal najlepsie dosiahnute casy behom celych zimnych testov tak je to tak ze Heikki bol v Barcelone lepsi na Renaulte a vo voze McLarenu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, fajn...len to pôsobilo zmätujúco na mňa...a bez tých dátumov...sorry :lol:

Ale testovanie nikdy sa nedá všeobecne brať za 100%, keďže každý má iný program...ale na druhej strane predsa len čo to napovie  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nieco noveho v F1 ... Williams predstavil lakovanie na tento rocnik: WILLAMS FW30

Obrázok

 

celkom podarene podla mna... len neviem ci to je modro-biela kombinacia alebo cierno-biela!

skor to vyzera ako cierna, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov