Skočiť na obsah

World Rally Championship (2008)


tiborco

Odporúčané príspevky

Joo..posledné dve súťaže sú ohromne zaujímavé,tak to má byť :lol: ja osobne sa ale najviacej teším na Wales..býva plná zvratov..Seb isto pojde s rozumom poučil sa z minulých ročníkov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 110
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tiborco

    42

  • aljak63

    40

  • littlewitch

    12

  • tomassi

    8

Top prispievatelia v tejto téme

O tom sa dá len polemizovať, či Seb ide naplno, alebo nie, skôr tu ide o to ako som spomínnal o psychickú odolnosť Seba /a všeobecne športovcov v podobných momentoch/ a vlastne aj o vypracovanú stratégiu...nejde na "110" %, ale na 100% :lol: ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A je to jasne, tajnicka kto sa stane v roku 2008 majstrom sveta je rozlustena:

Sebastien Loeb ziskava 5.titul za sebou a stava sa absolutnym rekorderom historie WRC - 5 titulov!

 

Na Rally Japan vsak triumfoval team FORD, ked jeho jazdci obsadili kompletne double! Mikko Hirvonen pripisal 3.vitazstvo v sezone (a siedme v kariere), a je to vobec prve vitazstvo pre model Ford Focus RS WRC 08, ktory bol nasadeny od Rally Germany. S vyse pol minutovou stratou za Mikkom v cieli finishoval Jari-Matti Latvala a tym podciarkol japonsky triumf Fordu. Na 3.mieste sa do cielu doslova dovliekol uz startonovy majster sveta - Sebastien Loeb, za Mikkom zaostal o 2 a pol minuty (za Latvalom o 2 min)! Ale aj 3.miesto mu stacilo k tomu aby oslavil titul uz dneska a do Walesu pride uz ako svetovy rekordman! Poradie na dalsich bodovanych prieckach je nasledovne: 4. Atkinson, 5. Andersson, 6. Gardemeister, 7. Wilson, 8. P.Solberg.

 

Seb Loeb teda slavi dalsi titul, dneska to vsak nebude jediny korunovany majster sveta.

Dneska sa rozhodne aj v F1, kde to tak ci onak bude pre niekoho prvy titul kariery.

 

Sezona WRC sa chysta na poslednu Rally sezony: Wales Rally of Great Britain (5.-7. december 2008)

A v Britanii sa zvykne darit severanom (poslednych 7 vitazstiev islo do Norska / Finska). Loeb tu este nikdy nevyhral!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak nič neočakávané, okrem včerajších problémov bratov Solbergovcov sa neprihodilo...musím gratulovať Sebovi, opäť predviedol famóznu prácu, skvelé strategické rozmýšlanie a titul je zaslúžene jeho, 10 víťazstiev to tiež potvrdzuje, obzvlášť, keď medzi C4 a Focusom nie sú nejak väčšie rozdieli/i keď C4 má všeobecne trochu lepšie "dispozície" na asfalt/, čo sa týka celkovej výkonnosti a spoľahlivosti...samozrejme nie som nadšený, že titul je opäť jeho, ale taká je realita  :lol: A som aspoň skutočne rád, že po dlhšom čase sa Fordu podaril takýto parádny výkon v podobe double BP Fordu  :) Tak hor sa na posledné Rally v sezóne  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sebovi fandim este od cias, kedy do WRC len vstupoval a uz vtedy mi jeho vykony a talent ucarovali a stavil som na dobreho kona...Uz 5.krat sa s nim tesim, krasa, niet co dodat :lol:. Dufam, ze nieco podobne zazijem dnes este raz...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nič,čo by sa nedalo očakavať predom.. :lol: ....Bravúrne víťazstvo s prehľadom...

Posledná rally teda nie je o víťazovi,ale o skvelých,uvolnených pretekoch,dúfam,že Latvala,ako moj obľúbenec,ukáže,kto bude v budúcnosti šlapať Sebovi na päty..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako zaujímavé??

Ved to je všeobecne známa vec,že Loebovi praš nesedí :lol:

To je mi jasne, to zaujimave som myslel tak, že je to presne ukažkovy priklad, že mimo asfalt nie je až taky macher.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chlapci to bolo kedysi, dnes je Loeb spickovy a UNIVERZALNY jazdec, mam vam vytiahnut kolko NEasfaltovych pretekov uz povyhraval? Nehovorim, ze prevazuju, ale bolo ich habadej...

 

A ano, Latvala je drak a bude mi potesenim sledovat suboje Loeba a Latvalu, pretoze WRC po odchode legiend uz akosi straca dych...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Este dodam ze Rally GB vyhral napokon Loeb, aj ked priebezne neviedol po ani jednej RS, a aj tak na konci predbehol Latvalu a triumfoval aj po 11.krat v sezone 2008, ktoru absolutne ovladol. Druhy v Britanii skoncil Latvala a treti Sordo.

 

Konecne poradie jazdcov v sezone 2008:

1. Sebastien Loeb - 122

2. Mikko Hirvonen - 103

3. Dani Sordo - 65

4. Jari-Matti Latvala - 58

5. Chris Atkinson - 50

6. Petter Solberg - 46

7. Francois Duval - 25

8. Henning Solberg - 22

9. Gigi Galli - 17

10. Matthew Wilson - 15

 

Konecne poradie teamov v sezone 2008:

1. Citroen Total - 191

2. BP Ford - 173

3. Subaru - 98

4. Stobart Ford - 67

5. Suzuki - 34

6. Munchi's Ford - 22

 

___________________________________________________________

 

No a na zaver smutne spravy z WRC: buducu sezonu neuvidime v startovom poli 2 japonske teamy, ktore sa podobne ako Honda v F1 stiahli z profesionalenej WRC sceny - buduci rok to teda bude bez Subaru a Suzuki :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre svetové Rally je to pohroma - hlavne odchod Subaru po vyše dvoch desaťročiach - na WRC prídu krušné časy, v piatok bolo odsúhlasené, že od roku 2010 budú autá postvené na báze skupiny S2000, ktorá už dlhodobo vyvoláva nevôlu vo WRC...presné detaily neviem /teda poznám nejaké autá skupiny S2000/, ale v posledných rokoch už aj s WRC začína nečo byť v neporiadku, hlavne čo sa týka divného vyhadzovania legendárnych podnikov, nová forma šampionátu a teraz za 24h dve továrenské tímy sa stiahli.... :lol:  Je jasné, že aj problémy v celosvetovej ekonomiky pridali zásadne svoje, ale v skutku začína byť vo WRC bordel...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyzera to tak ze auta Subaru (Impreza WRC 2008) predsalen v novom rocniku uvidime - bude s nimi jazdit norsky team Adapta WRT. Tento team uz aj oznamil jedneho z ich pretekarov, ktorym by mal byt len 21-rocny norsky mladicek Mads Ostberg.

 

Do noveho rocnika WRC sa zatali prihlasili 4 teamy:

- Citroen Total - S.Loeb & D.Sordo

- BP-Ford Abu Dhabi - M.Hirvonen & J-M.Latvala

- Stobart VK M-Sport

- Adapta World Rally Team

 

 

Okrem toho je znamy aj priebezny kalendar, v ktorom figuruje 15 Rally!!!

Oproti minulemu roku tam pribudli: Ireland, Norway, Cyprus, Portugal, Australia, a uplny novacik na scene WRC - Poland

Naopak ubudli nasledujuce: Sweden, Mexico, Jordan, Turkey, Germany, New Zealand

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov