Skočiť na obsah

World Rally Championship (2008)


tiborco

Odporúčané príspevky

Presne!!Sledovala som ho už vlani..keby dostal do rúk lepšie auto,tak im to natre už vtedy..

Ja tiež verím,že bude majstrom...ak sa nič škaredé nestane...Loeb bude mať aspoň rovnocenného protivníka...

rovnocenného,myslím,že rovnaká krvná skupina...nechcem podceňovať ostatných jazdcov :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 110
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tiborco

    42

  • aljak63

    40

  • littlewitch

    12

  • tomassi

    8

Top prispievatelia v tejto téme

Ale podla mna ma Latvala v rukach dost silne a konkurencieschopne auticko, a ved s nim aj dokazal sa vzdy merat s najlepsimi, jeho slabinou je zatial nespolahlivost a jazdecke chyby! Ale to sa da vsetko napravit a verim ze za 1-2 roky uz bude miesat karty priamo v boji o titul! Rychly je dost, talentovany tiez, uz len zlepsit techniku a prestat robit tie chybky ktore ho zvycajne stoja umiestnenie a potom myslim ze bude pravidelne na podiu a zacne sa castejsie objavovat aj na najvyssom stupni!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono šancu má aj Mikko Hirvonen - len nie som presvedčený ako som už písal, že je ultrarýchly...preto do budúcna o také dva roky by som vsadil na Latvalu...ale Ford má skvelú techniku, o tú sa neobávam zatiaľ...Inak aj Dani Sordo nám "rastie" na čoraz komplexnejšieho pilota, ale pori Sebovi v Citroene nemá až tak veľké šance, je tam zatiaľ dvojkou...taktiež Atkinson robí podstatne menej somarín ako pred dvoma rokmi a je oveľa komplexnejší, myslím si, že rýchlostne je na tom lepšie ako P. Solberg...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale podla mna ma Latvala v rukach dost silne a konkurencieschopne auticko, a ved s nim aj dokazal sa vzdy merat s najlepsimi, jeho slabinou je zatial nespolahlivost a jazdecke chyby! Ale to sa da vsetko napravit a verim ze za 1-2 roky uz bude miesat karty priamo v boji o titul! Rychly je dost, talentovany tiez, uz len zlepsit techniku a prestat robit tie chybky ktore ho zvycajne stoja umiestnenie a potom myslim ze bude pravidelne na podiu a zacne sa castejsie objavovat aj na najvyssom stupni!

Ja som myslela to auto,čo mal vlani...vieš?

Že už vlani som si ho všimla ako skvelého jazdca,ktorý sa nebojí ísť do súbojov ...ano..tento rok im ukázal,že má v sebe obrovský potencionál...

Nič proti Hirvonenovi....ale príde mi hodne namyslený a medializovaný..ale to je len môj osobný,"ženský" pohľad naivný trochu na neho :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mne Mikko pripadá ako chalan so zdravím sebavedomím, aj on urobil obrovský progres...ale ako som už aj pred tým písal....do budúcna skôr Jari-Mätti...Mikko je uprednosťovaný vďaka skúsenostiam a že tých chýb robí omnoho menej...ale v pohode, je pravda, že Mikko nie asi taký fešák  :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ale naco je niekomu to ze je ultrarychly ked chybuje kazdu chvilu? hh :lol: to radsej nech je ten jazdec spolahlivy a chodi pravidelne do ciela na podiovych umiestneniach a aj tak sa da vyhrat sezona! Aj ked je to naskodu ze je bodovanie take ake je a rozdiel medzi 1. a 2. miestom je tak maly (taky isty problem je aj v F1)! Proste potom kazdy sa riadi vypocitavostou a niekedy potom nevidime poriadne preteky ale len spokojne kruzenie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak

 

To čo je za otázku načo byť ultrarýchly? :) Ok, niektorí možno majú problém byť zároveň aj dostatočne spoľahlivý....asi myslíš v prípade Jari-Mättiho, jeho čas ale príd, a ak sa priblíži k spoľahlivosti Mikka, tak myslím si, že väčšinou vyjde z toho ako víťaz Jari-Mätti...samozrejme to sú len predpoklady, no zakladajú sa na reálnych poznatkoch  :lol: Pozri na Loeba - je ultrarýchly a veľmi spoľahlivý...tak ale samozrejme, že nebudem prosti, keby robil viac chýb... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Ah jaj! Za nami je Rally Catalunya - Costa Daurada! No ale vysledky su veru neni nic moc! Citroeny boli proste famozne a nenasli konkurenciu! Vitazom sa stal Sebastien Loeb, ktory tak pripisal uz 9.vitazstvo v tejto sezone (4. za sebou!) a opat sa vzdialil svojim prenasledovatelom! Druhy skoncil Sebov kolega od Citroenu Dani Sordo s 25s stratou, a Citroen sa tesil z tretieho double za sebou! Na podium sa este zmestil aj Mikko Hirvonen, ktory zaostal o vyse minutu za vitaznym Loebom! Dalsie poradie: 4. Duval, 5. P.Solberg, 6. Latvala, 7. Atkinson, 8. Mikkelsen!

 

 

Poradie po 12 Rally (ostavaju 3):

 

1. S.Loeb - 96

2. M.Hirvonen - 84

3. D.Sordo - 59

4. C.Atkinson - 42

5. J.Latvala - 37

 

1. Citroen - 159

2. BP Ford - 132

3. Subaru - 80

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne, navyše to bolo asfaltové podujatie...sezóna sa ešte neskončila, ale mnoha dokonca nezostáva a šance Mikka postupne klesajú, takisto aj BP Ford postupne stráca :lol: ...inak ale excelentný výkon podal aj Francois, mal zhruba 20 s náskok pred Mikkom, ale potom spomalil, predsa len trebalo čo najviac urobiť v prospech Mikka  :)

 

Už len 3 podujatia do konca sezóny - už budúci týždeň je Rally Corsica/čiže opäť asfalt/...aspoň dúfam, že sa dočkáme nejakého víťazstva Fordu ešte v tejto sezóne... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechcem byt negativisticky, ale na Tour de Corse je Seb vlastne doma a posledne 3 roky to tu patrilo jemu, a myslim ze tento rocnik nebude vynimkou :lol: no ale mozno sa bude chcet predviest pred domacim publikom a to ho donuti ku chybam, aj ked Loeb nieje z tych co by trpel premotivovanostou! Navyse uz nemusi bezpodmienecne vitazit - do konca su 3 rally, a jeho 12 bodovy nadskok mu hra totalne do karat - staci mu aj ked bude chodit na 3.miestach ... tak ale stat sa moze vsetko, aj technika moze zradit, a moze prist aj necakana chyba! A to vsetko moze razom zmenit cely sampionat!!!

 

Iba pripomeniem ze Tour de Corse startuje uz tento piatok - 10.oktobra :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale nezabudajme ze Rally France - Tour de Corse este neskoncila :lol: takze nepovazujme tuto rozbehnutu Rally uz vopred za ukoncenu, pretoze hoci Loeb vedie s vyse 30sekundovym nadskokom, tak stale nieje este vitazom. Vsetko je mozne, a v motorsporte to plati dvojnasobne! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Korzike vyhral Seb, čo nie je samozrejme prekvapujúce, navyše vyhral s náskokom takmer 3 a pol minúty pre Mikkom, 3. skončil Duval, Jari-Mätti skončil 4...samozrejme, že Mikko ešte má šancu na titul, no má už stratu 14 bodov a nemyslím si, že Seb by urobil tak fatálne chyby a pod...o 3 týždne je Rally Japonska, tam sa už môže rozhodnúť :lol: ...jednoducho Seb stále dokazuje, kto je pánom vo WRC...no niektorí majú podobný potenciál/Jari-Mätti/, takže v budúcnosti sa to určite zmení  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze aj Rally France sa stala koristou domaceho Sebastiena Loeba, ktory zo 16 RS vyhral az 13, a tak si pripisal jednoznacny triumf s vyse 3 minutovym nadskokom pred Fordami! Je to uz 5.vitazstvo za sebou a celkovo uz 10. v tejto sezone! Z 13 doterajsich Rally teda vyhral az 10, a aj tak este stale nema titul isty! Ako som uz spomenul, za Loebom s vyse 3-minutovou stratou prisli do ciela 3 Fordy v poradi: Hirvonen (2.miesto), Duval (3.miesto) a Latvala (4.miesto)! Za Fordami prisli s dalsou 2-minutvou stratou obe Subaru: P.Solberg (5.miesto) a Atkinson (6.miesto). A body brali aj Urmo Aava na 7.mieste a TOP8 uzatvara M.Wilson. Body nepripisala dvojka Citroenu - Dani Sordo, ktory skoncil svoje ucinkovanie hned nazaciatku domacej rally Citroenu.

 

 

Poradie po 13 Rally (ostavaju 2):

 

1. S.Loeb - 106

2. M.Hirvonen - 92

3. D.Sordo - 59

4. C.Atkinson - 45

5. J.Latvala - 42

 

1. Citroen - 169

2. BP Ford - 146

3. Subaru - 87

 

 

2 Rally pred koncom teda vedie Loeb s nadskokom 14 bodov, a tak k titulu mu v buducej japonskej Rally (31.10.-2.11.) staci do ciela prist na 3.mieste a titul mu bude patrit uz po 5.krat za sebou, comu sa uz vravi hegemonia vo WRC, pretoze 5 krat sa stat majstom sa vo WRC nepodarilo este nikomu! 4 tituly maju na svojom konte len 3 jazdci: Juha Kankkunen, Tommi Makinen a Sebastien Loeb. Takze Loeb ma sancu odputat sa a viest historicke tabulky uplne sam!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

A uz tu mame aj Rally Japan! Za nami uz 2 dni a 20 RS. Do konca teda ostava uz len 9 RS a zajtra je pred jazdcami este necelych 100 km japonskej rally. Poradie vyzera skvele - na prvych 2 miestach su oba Fordy v poradi: 1. Hirvonen, a na 2.mieste s 15 sekundovou stratou je Latvala! Za oboma Fordami je vsak s 53sekundovou stratou na prveho Mikka uz Seb Loeb, ktoremu staci presne 3.miesto k tomu aby sa mohol tesit z titulu uz zajtra! Pre neho to teda vyzera velmi dobre a zajtra sa tak moze tesit uz z piateho titulu v rade, cim sa stane absolutnym rekordmanom v historii WRC! BP Ford sa za tychto double okolnosti priblizi opat Citroenu a aspon az dokonca sa bude bojovat o pohar konstrukterov! Dvojka Citroenu Dani Sordo ukoncil posobenie v Japonsku este pocas prveho dna. Pre uplnost dalsie bodovane priecky: 4. Atkinson, 5. Wilson, 6. Gardemeister, 7. Andersson, 8. Villagra. Zajtra sa vsak moze este vsetko zmenit!

 

Za zmienku este stoji tazka havaria, ktora sa udiala v 6.RS. Posadka Francois Duval - Patrick Pivato vrazila do betonoveho stlpu a Pivato utrpel zranenie nohy a panvy. Bola to tazka nehoda a Duval bol taktiez hospitalizovany do nemocnice.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono by som mohol povedať, že možno Seb ide viac na istotu, čo ale nemyslím si, že je pravda, keďže na psychiku to môže mať aj negatívny dôsledok...zas ale Seb neraz dokázal, že je aj psychicky je enormne stabilný...ale samozrejme, teší ma, že duo Fordu je na čele, a verím, že to zostanú aj po skončení poslednej erzety bude poradie rovnaké...teda až na to, že by Seb mal potenciálne nejaké problémy, ale na to sa nedá spoliehať a ako je známe, u Seba dvojnásobne...Uvidíme, trate sú dosť úzke, čo je o Japonskej Rally všeobecne známe...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj tak Seb nejde urcite naplno! Ide svoj standard, zajtra ziska titul a vo Walese to rozbali naplno a vybojuje titul este aj pre Citroen. Samozrejme prajem to viacej Fordu!! Ale tato sezona proste opat patri Leobovi a jeho Citroenu! - bohuzial! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov