Skočiť na obsah

World Rally Championship (2008)


tiborco

Odporúčané príspevky

A je tu koniec... podla ocakavani vyhral Seb Loeb na Citroene... uz 4.krat po sebe v Argentine!

Vlastne sa dokopy nic nezmenilo, okrem jednej zavaznej veci: Petter Solberg nedokoncil a tak Subaru nemalo ten triumfalny finish s oboma posadkami na podiu! Na 2.miesto sa teda posunul Chris Atkinson, a 3.miesto obsadil Daniel Sordo! Za touto trojicou je potom obrovska 16minutova diera! Za touto dierou este na bodoch dosli: 4.Rautenbach, 5.HIRVONEN, 6.Villagra, 7.Galli, 8.Aigner, ... Takze pre Mikka Hirvonena su to 4 body... to nieje az tak zle podla mna!

 

 

Priebezne poradie sezony 2008:

1. Loeb - 30

2. Hirvonen - 25

3. Atkinson - 22

4. Latvala - 16

5. Galli - 11

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 110
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tiborco

    42

  • aljak63

    40

  • littlewitch

    12

  • tomassi

    8

Top prispievatelia v tejto téme

Tie 4 body Hirvonena sú dôležité, takže po katastrofálnom piatku aspoň Ford získal nejaké bodíky :lol:

Fakt veľká škoda toho piatka, keď sa spočiatku všetko parádne vyvájalo pre Ford...čo sa týka Solberga, tak tiež mi ho je lúto, vždy mal nejak viac smoly, veľká škoda pre Subaru, ale stále majú značne nedoriešené technické problémy, takže na Ford a Citroen to nestačí...ale reálna strata nie je veľká, nová Impreza, ktorá je už hatchback-om by sa po čase mohla situácia ešte viac zlepšiť...

 

Ale najdôležitejší je pre mňa logicky Ford :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najblizsie tu mame historicky prvu RALLY JORDAN!

 

To moze byt celkom zaujimave, nikto nevie co ma od toho ocakavat a komu trat v Jordane bude najviac vyhovovat...

Najdolezitejsie je vsak jedna uloha: Zastavit Seba Loeba a jeho vitazstva - zo 4 rally bol na troch na najvyssiom stupni, a tak treba zabojovat - jeho hlavny rivali su Hirvonen a Latvala... ale aj Atkinsonovi sa tuto sezonu velmi dari a netreba zabudat aj na Pettera Solberga - tak som zvedavi co toto prinesie

 

Pisem sem trochu v predstihu kedze Rally Jordan tu bude az za 3 tyzdne... 24.april to startuje!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Historicky prva Rally Jordan ma za sebou 1.den a 8 rychlostnych skusiek!

 

1.miesto okupuje Dani Sordo na Citroene, a hned za nim je jeho partak Seb Loeb a to len o 1,1s! Rozdiel je teda minimalny! Oba Citroeny su prenasledovane Fordami Jariho Latvalu a Mikka Hirvonena, a obaja stracaju tiez dost malo na veducu poziciu - Jari 8,5s, Mikko 13,4s! Vyzera to na pekny boj o prvenstvo a tiez o podiove umiestnenia! Dani este nikdy nevyhral a ma to rozbehnute zatial celkom slubne, takze motivaciu ma obrovsku, ale jeho prenasledovatelia su pomerne blizko co ho moze dost vyviest z miery!

 

Za touto stvroticou jazdi stracaju uz vyse minuty, takze sa im tazko bude presadzovat v boji o podium, nieto este o vitazstvo!

Vcera malo dost jazdcov problemy alebo havarie, a bud uz nepokracuju alebo maju obrovske straty, takze tazko ich este ocakavat niekde na bodoch, menovite sa jedna o tychto: P.Andersson, T.Gardemeister, P.Solberg, G.Galli

 

No tak som zvedavi co prinesie dnesny den a jeho 8 RS!

 

BP Ford Rulezzz :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A je tu koniec Rally Jordan 2008 ... vysledky sa po cely cas riadne menili ale nakoniec to dopadlo najlepsie pre Mikka Hirvonena, ktory zaknihoval 1.vitazstvo v tejto sezone a dostava sa na vedenie v celkom championate! :)

 

Super den - vyhral Kimi, vyhral Mikko, este vyhra v noci Danica v IRL a to uz bude paraaaada :lol:

 

Na 2.mieste nakoniec dosiel s vyse minutovym odstupom jazdec Citroenu Dani Sordo, ktory konecne jazdi na tych lepsich poziciach pretoze uvod jeho sezony nebol moc idealny! 3.miesto pre Chrisa Atkinsona s 5minutovou stratou na vitazneho Mikka... pre neho je klucova najma spolahlivost, z coho vytazil uz 4.podium v tejto sezone! Latvala aspon 7.miesto a 2 bodiky - to nikdy neni nazahodenie!!! Bol som sokovany tym co sa stalo Loebovi, esteze to neskoncilo viac nestastne... Nemam ho rad, ale nejaku hroznu nehodu a ani zranenia mu neprajem!

 

 

Priebezne poradie po 5 rally:

1. M.Hirvonen - 35

2. S.Loeb - 30

3. C.Atkinson - 28

4. J.Latvala - 18

5. D.Sordo - 17

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najblizsie nas caka Rally d'Italia Sardegna, ale este si musim pockat az do 16.maja :lol:

 

Tato Rally sa pojde este len po 5.krat, kedze sa zacala jazdit az v roku 2004!

Zatial tu dokazali vyhrat 3 jazdci, a sice 2krat Seb Loeb (2005 a 2006), raz P.Solberg (2004) a minuly rok Gronholm! Bude teda zaujimave sledovat ako sa komu dari, favoritom je ako vzdy Loeb, ale bude mat silnu konkurenciu vo Fordoch, Hirvonen tu bol posldne 2 roky na 2.mieste - takze vidno ze aj jemu trat celkom sedi! Takisto aj Sordo bol za posledne 2 roky 2krat na podiu - na 3.mieste! A netreba zabudat na P.Solberga, ktory tu tiez dokazal vyhrat, ale bohuzial sa mu tuto sezonu zatial moc nedari, aj ked casto mava rally dobre rozbehnute, casto sa mu naskytnu nejake problemy... A treba pocitat aj s Latvalom, ktory zdatne bojuje vzdy na spici a tiez Atkinson, ktoreho silnou strankou je najma spolahlivost! Takze kandidatov na vitazstvo je viacej... Mame sa na co tesit!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

A uz je za nami 6. rally tejto sezony - Rally d'Italia Sardegna

 

Vitazstvo ukoristil opat Seb Loeb (uz 4.vitazstvo v sezone) na opat bezchybnom Citroene!

 

Na podiu ho ale doplnili finski jazdci Fordu a to s dost malou stratou... 2.miesto pre Mikka Hirvonena (len 10s za Loebom) a 3.miesto pre Latvalu (len 15s za Loebom) - bolo to teda celkom tesne a nebolo to az take jednoznacne vitazstvo Loeba! Bohuzial nikto sa nepyta ako daleko kto zaostal, ale ze KTO vyhral a kto bol na kolkom mieste - v podstate to je vlastne aj najdolezitejsie!

 

Dalsi jazdci ktori bodovali su nasledovni: 4.Galli, 5.Sordo, 6.Atkinson, 7.H.Solberg, a na 8.mieste si pre jeden bodik prisiel Estonec - Urmo Aava, z coho mam celkom aj radost!

 

 

Priebezne poradie po 6 rally:

1. M.Hirvonen - 43

2. S.Loeb - 40

3. C.Atkinson - 30

4. J.Latvala - 24

5. D.Sordo - 20

 

 

Je to fajn, vo vedeni stale Mikko, hoci len s jednym vitazstvom (a Loeb ich ma 4!!!)...

ale Mikkova voda na mlyn je hlavne jeho spolahlivost a zatial horsie ako na 5.mieste do ciela nedosiel!

 

Uz 29.maja startuje dalsi diel WRC, a sice uz 55.rocnik Acropolis Rally Greece

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Zatial mame na Acropolis Rally Greece za sebou 13 rychlostnych skusiek - a do konca chyba uz len 7, ktore sa pojdu zajtra!

 

Najlepsie to zatial na Rally Greece ide Sebovi Loebovi, ktory okupuje 1.miesto s takmer pol minutovym nadskokom (28,7s) pred vynikajucim Petterom Solbergom na Subaru! Hned za nimi je dalsi z klanu Slobergovcov - cize na 3.mieste je Henning Solberg, ktory vsak straca na Loeba az vyse minuty (1:05,3)! Za touto trojkou je potom priblizne 2 minutova medzera a az na 4.mieste jazdi Mikko Hirvonen (strana na Loeba - 3 minuty), ktory je na tom vsak odost lepsie ako jeho kolega vo Forde Jari-Matti Latvala, ktory je so stratou takmer 9 minut (8:51,3) na Loeba len na 8.mieste! Doteraz vynikajuci Dani Sordo, ktory bol dokonca v mnohych RS rychlejsi ako Loeb, v 13. rychlostnej skuske dal poriadne zabrat pneumatikam a po obrovskych problemoch sa doslova dovliekol do cielu na 7.mieste s vyse 5 minutovou stratou!

 

Tak este raz to zhrniem, po 13 RS na Rally Greece:

1. Loeb, 2. P.Solberg, 3. H.Solberg, 4. Hirvonen, 5. Aava, 6. Wilson, 7. Sordo, 8. Latvala

 

 

Uvidime co este prinese zajtrajsok, aj ked favorit je uz teraz jasny (Seb Loeb), avsak stale dufam ze ho niekto na 1.mieste niekto este vystrieda a ostane tam az dokonca - pre takeho P.Solberga a jeho Subaru by to bol skvely uspech, po tak dlhej dobe opat vyhrat nejaku tu rally (naposledy sa mu to podarilo v roku 2005 na Rally Great Britain)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Acropolis Rally Greece 2008 vcera skoncila triumfom Sebastiena Loeba, ktory tak obhajil aj svoje minulorocne vitazstvo z greckej pody! Takze opat slavil Seb a Citroen, a takto sa Seb dostava na vrchol priebezneho poradia po 7 odjazdenych Rally!

 

Na 2.mieste a s vyse minutovym odstupom (1:09,5) prisiel do ciela Petter Solberg na Subaru, pre ktoreho to je po dlhej dobe konecne nejaky vacsi uspech, kedze v poslednej dobe ma dost smolu! Naposledy stal na podiu minuly rok - zhodou okolnosti tiez na Rally Greece (vtedy to bolo 3.miesto)! Podium doplnil Mikko Hirvonen na Forde s takmer 2 minutovou stratou (1:56,1) na vitazstvo - ale aj toto neni vobec zly vysledok. Za touto trojicou nasledovala obrovska diera a na 4.mieste po fantastickom vykone prisiel estonsky jazdec Urmo Aava, 5.miesto pre Sorda, na pozicii cislo 6 prisiel Wilson, az 7.miesto patrilo Latvalovi, no a bodovanu osmicku uzavrel Hennig Solberg!

 

 

Priebezne poradie po 7 rally

 

1. S.Loeb - 50

2. M.Hirvonen - 49

3. C.Atkinson - 31

4. J.Latvala - 26

5. D.Sordo - 25

 

1. BP Ford - 81

2. Citroen Total - 79

3. Subaru - 50

 

 

Uz o 2 tyzdne (13.–15.6.2008) nas caka 9.rocnik Rally of Turkey!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Grecko mi nikdy nejak nesedelo,

teda myslím vo forme videohry, ale o to zaujímavejšie je

som spokojný, že Péter konečne bodoval a dúfam, že sa chytí

teda komplet Subaráci

 

ktorá stajňa je vo WRC legendou, z momentálnych stajní

ja považujem SUBARU, no niečo mi hovorí,

že oni vstúpili do tohot sveta až v polovici 90-tych rokov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj ja mam Subaru celkom rad, tak jasne ze na oblubenost Fordu sa to nechyta... ale proste mi nevadia! Pettera Solberga mam rad, je to skvely jazdec, no v poslednej dobe mava kopu technickych problemov a tiez problemy udrzat auto na trati... ale tento rok v podstate Subaru v zlozeni P.Solberg a Ch.Atkinson, sa dost casto ukazuju aj na podiu - Atkinson sa ocitol v tejto sezone na podiu uz 4krat, no a pre Pettera to bola v Grecku tohtosezonna podiova premiera, tak ale snad sa chytia a bol by som priam nadseny keby vyplnili miesto medzi Fordami a Citroenmi :lol: to znemana ze by bolo fajn keby pravidelne boli na podiu - aj 3.miesto je fajn :) a double by som rad videl v rukach Fordu! Ale pri Loebovi, to je viacmenej doste nepravedepodobne bohuzial!

 

Najblizsie tu mame Rally Turkey... naposledy sa tu islo v roku 2006, a vtedy si double rozdelili Ford - 1.Gronholm, 2.Hirovnen - kiezby sa to podarilo Fordu znovu :) Nooo ale 2 sezony pred tym (cize roky 2004 a 2005) to tu patrilo Loebovi, tak je jasne kto bude favoritom! Ale snad to bude jedna z tych lepsich rally - a za taku povazujem taku, kde Loeb nevyhra ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Za nami je dalsia rally serialu WRC - Rally of Turkey!

 

Na tureckej pode sa najviac darilo teamu FORD - ziskali skvele double! 2.vitazstvo v tejto sezone si pripisal vynikajuci MIKKO HIRVONEN, a len 8 sekund za nim zaostal takisto uzasny Jari-Matti Latvala! Skvely uspech pre Ford! Na 3.mieste prisiel do ciela Sebastian Loeb, a taktiez to nebola nejaka obrovska strata - na vitazneho Mikka startil len 26 sekund! Takze prva trojica na Rally Turkey sa stihla vtesnat do pol minutky!

 

Vysledky Rally of Turkey

1. HIRVONEN, 2. LATVALA, 3. Loeb, 4. Sordo, 5. H.Solberg, 6. P.Solberg, 7. Wilson, 8. Rautenbach, ...

 

 

Priebezne poradie po 8 Rally

 

1. Mikko HIRVONEN - 59

2. Sebastien LOEB - 56

3. Jari-Matti LATVALA - 34

4. Chris ATKINSON - 31

5. Daniel SORDO - 30

 

1. BP Ford - 99

2. Citroen Total - 90

3. Subaru - 53

 

 

Najblizsie sa uvidime na domacej Rally pre Mikka a Jariho-Mattiho:

Neste Oil Rally Finland (July 31 – August 3)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je skvelá správa - keď som v piatok videl, že Seb spočiatku vedie, tak som už bol "zamračený"...no to bol iba začiatok a auž vtedy to bolo veľmi tesné - po smole na Akropole teraz Ford vrátil úder - paráda! :) Hirvonen 3km  pred cieľom dostal defekt, našťastie už bol blízko a tak vyhral  :lol:

 

No a teraz bude Fínsko, kde je šanaca na ďalšie double...jednoducho Fínsko patrí väčšinou fínom, verím, že aj teraz to bude tak...jedna z najparádnejších Rally, proste tá špecifická šotolina, úžasné skoky, vysoká rýchlosť... :) ale teraz je veľká pauza, takže verím, že vo vývoji Ford zvyší svoj náskok na Citroen  ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No veru - najblizsie tu je Rally 1000 jazier, no a tu sa jednoznacne dari finom - takze snad tato tradicia nebude porusena! Sebastien Loeb sa tu este NIKDY netesil z vitazsvta... v podstate len 2 krat v 57-rocnej historii finskej rally vyhrali jazdci, ktori nepochadzali zo severu (1990 - Sainz, 1992 - Auriol), inak to bol vzdy nejaky fin, sved alebo estonec :lol:

 

Keby este pretekal Gronholm, tak by tu bol jasny favorit, kedze za poslednych 8 rokov sa tu z vitastva 7krat tesil prave on! Teraz su tu vsak jeho nasledovnici Hirvonen a Latvala, ktori sa podla mna pobiju o toto vitazstvo!

 

Ale je to este poriadne daleko, takze casu dost na rozne "uvahy", ze kto by mohol vyhrat!

 

LETS GO FORD

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Tak tento víkend sa konečne opäť roztočili kolesá, tentoraz na legandárnej Rally Fínska :lol: Žial, zatiaľ sa Rally nevyvíja podľa mojich predstáva a predtáv fínskych fanúšikov - v 3. SS Latvala vyletel z trate, takže si poškodil výrazne auto a znamená toho pre neho koniec :) a aby toho nebolo dosť prvý je Loeb, i keď Mikko je iba nepatrne za ním....takže Mikko do toho!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže Rally Fínska žial vyhral Seb :lol:...a to s náskokom iba 9 sec. pre Mikkom a stráca na neho iba bod v šampionáte :) 3. skončil Atkinson a to s výraznou stratou(vyše troch munút) no oproti piatku dosiahol veľký progres, obzvlášť, keď vtedy obidve Subaru sa trápili na konci prvej desiatky...

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/69644

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No hej,napínavé bolo, žial bez Fínskeho víťaza .. :lol: a škoda Latvalu - on je extrémne rýchly, no ešte vidieť, že bohaté skúsenosti mu chýbajú, preto ešte chzbuje oveľa častejšie...ale nemám pochýb o tom, že v budúcnosti bude vyhrávať, navyše tento rok už vyhral vo Švédsku...a myslím si, že má v sebe dokonca viac rýchlosti ako Hirvonen, no Mikko zrateľne dospel a chýb robí od dosť menej, je tak konzistentnejší... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ah jaj, tak po 15 rokoch ma finska rally neseverskeho vitaza (za poslednych 15 rokov - 14x vitazstva Finov a 1x Estonsko - M.Martin) ... skooooda toho! Loeba fakt nemozem, a tymto ma proste nahneval. Ale bolo to fakt tesne ako vidim podla vysledkov - len 9 sekund chybalo Mikkovi k vitazstvu na domacej pode. Napriek tomu v priebeznom poradi vedie aj po 9 rally (caka nas este 6), a to hoci aj ked Mikko vyhral len 2-krat a Loeb az 6-krat! Ale Mikko je v spolahlivosti priam skvely a zatial vsetky rally dosiel az dokonca a navyse nikdy nebol horsi ako na 5.mieste a 7 podii v 9 rally - tak to je uz chvalihodne! Vyzera to vsak ze o titul si to rozdaju fakt Hirvonen a Loeb (aktualny rozdiel 1 bod) a medzi konstruktermi Ford a Citroen (aktualny rozdiel 3 body)!

 

Najblizsie tu mame : ADAC Rallye Deutschland (15.-17.august 2008) - tu ale poslednych 6 rokov stal na najvyssom stupienku vzdy Loeb, takze treba to konecne zmenit - snad to zmeni prave Mikko alebo Latvala! Lets Go FORD!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tomu verím aj ja - Focus je veľmi rýchly na asfalte, vlastne toto auto má málo slabín, no ale Nemecko je problém/tým problémom je Loeb/...však ale teraz za oplátku kôli Fínsku by mohol vyhrať Ford :lol: No ale netreba odpisovať teraz ani Subaru...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento víkend sa jazdí Rally Nemacka - a "prekvapujúco" je prvý Loeb  :lol: ....2. je Hirvonen...čo však spôsobilo strach, bola havária Gigiho Galiho, on aj jeho navigátor boli odvezení do nemocnice, našťastie sa im nič vážnejšieho nestalo...ale Galiho vyprošťovali podla údajov až hrozivo dlho.... :)  SS6 museli kvôli bezpečnosti zrušiť, Loeb, Hirvonen a Atkinson ešte absolvovali SS6, no ostatným bol pridelený náhradný čas...

 

 

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/69802

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov