Skočiť na obsah

Dance, house, techno, rave, trance


Tomáš

Odporúčané príspevky

Ahojte. Akosi tu nevidím tému o elektronickej komerčnej tanečnej hudbe. Možno tu máte nejakú klubovú ale ja myslím také bežné ako sú Special D, Brooklyn Bounce, Kai Tracid, Carl Cox, DJ Grinning, Verona, Scooter, Rocco, Mauro Picotto, Starplash, DJ Szatmári, Gigo D´Agostino a všetko diskofilné čo len existuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 25
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Tomáš

    6

  • Klingonka

    5

  • Bijou

    3

  • iskra

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

porovnavat Carla Coxa so Scooter je trosku odvaha... kazdy hra dost odlisne veci :lol:

 

ja mam rad tiesta - hlavne jeho club life, milk&sugar, above&beyond, kai tracid, blank & jones a svenson&gielen

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To bolo len tak narýchlo napísané lebo lepšie je tieto štýly zlúčiť. Je nás málo aby sme vytvárali flame medzi technom a komerčnou disco hudbou. Proste všetko čo nieje rock, rap atď. všetko čo robí tuc tuc nech sem ide. Ináč Tiesto je dobrý, ďalej je tam Poul Van Dyk čo je dosť slávny. Ja počúvam ešte aj tvrdé Hardcore a Gabber čo sú vecičky ako Thunderdome ale zase to necháme pod tým Rave. Nezakladajte nové témy ale píšte sem! Ináč v Šali bude Verona.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Haluz...nahodou Veronu by som si aj z prdele vypocul Live! :) Len skoda, ze som o tom skorej nevedel :lol:

Inac mam rad vseobecne Rave

 

Napriklad Blumchen, Marusha, Dune, Scooter a iny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rata sa sem aj dNb?

 

inak dakedy som tiez fical na vselijakych Terrordromoch a Thunderdomoch, ale tomu je uz tak 10rokov, preslo ma to .. potom som presedlal na techno, nasledne na trance, aby som sa vratil zase k technu a objavil tajomny a dokonaly svet dNb a tNb :lol:

 

(no a Dune je srdcofka doteraz :))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Práveže mne sa tá komerčná moc nepáči. Prvé čo si pamätám bolo Cosmic Gate, ale tá ich novšia produkcia to je slabý odvar. Ešte Body of conflict (hoci je to niečo úplne iné) sa dá počúvať. Veľmi sa zhoršili.

 

Hlavne sa mi páčia samé "massive upliftery" typu Aly&Fila, Nimmo,Bayer - Unconditional, hensha-curtains, Frase, Mind Design, ... ale to tu asi nikto nepozná.

 

DNB je super ale nie všetok. Bad company-Planet Dust je nádhera, asi najkrajší dnb. A potom ešte jednu prenádhernú dnb pesničku si pamätám - volalo sa to nejako Marcus Intalex St files - play for me, to si zapamätám navždy. Škoda že to nemám. Viac mi vyhovuje ten Liquid funk než tvrdý dnb.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

BC ma nikdy nechytilo, aj ked sa svojho casu tvrdilo, ze nic lepsie na scene neexistuje. Milujem krasny nezny melodicky dnb (toto alebo

) alebo potom veci, ktore su nejakym sposobom
alebo
.. proste to musi byt nabusene :lol: BC mi do profilu nezapada.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeee aspon som zistil co to je za pesnicku v tiestovych mixoch a to cosmic gate :lol:

 

napriklad ja mam velmi rad trance z obdobia rokov 2000-2004

ako aj teraz je toho velmi vela dobreho ale zboznujem ked v tych novych mixoch su taketo klasiky napriklad

ku dnb mi nejak nesedi slovo nezny melodicky :) ano je dobry, je rytmicky ale nezne melodicky, taky mi prave pripada trance :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

BC si rada vypočujem ešte aj teraz a z prehrávača som ho ešte ani raz nevymazala. To vôbec nevadí že je starý. Mne proste sedí. Pendulum sa mi zdá moc tvrdý a ten Black Sun Empire sa mi celkom páči, dík sa tip.

 

ku dnb mi nejak nesedi slovo nezny melodicky

dnb je tiež viac "typov" ako trancu - nejaký techstep, hardstep... a čo ja viem ešte aký. Liquid funk je taký melodický.

 

Na toto som zabudla: Dobrý rave bol Perplexer - Kung-fu fighting.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Včera som mala náladu na starý house, tak som hľadala na youtube. Veľa tam toho nie je, ale aspoň dačo. /či je to komerčné alebo nekomerčné neriešim/.

 

Asi najkrajšie (pre mňa):

 

Ministers De La Funk feat. Jocelyn Brown - Believe /original/

 

Jazzy M - Jazzing the way you know

http://www.youtube.com/watch?v=dezljuD3ik4

 

Afro Medusa - Pasilda

http://www.youtube.com/watch?v=io-co9jSXvg

 

Negro Can - Cada Vez

http://www.youtube.com/watch?v=SqH6gLXurKw

 

Oreja - Vazilando :lol: :) :)

http://www.youtube.com/watch?v=nJc8raDSJUU

 

Mood II Swing - Can't get enough

 

Cleptomaniacs - All I Do

http://www.youtube.com/watch?v=E-G7w8Njwjc

 

Dj Meme - Patolada

 

Ak by sa sem náhodou niekto objavil kto počúva house, to je jedno či starý alebo nový, nech sem dá niečo zaujímavé určite je toho viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 5 mesiacmi...

Dnes bude v Šaľi akcia - Metroklub

 

Entry: 3€

 

Line Up:

 

Enhancer

Kizzah

Rob 2 Speed

a ďalší...

 

Hudba: Hardtechno, Hardstyle, Hardcore :-)) Dojdite bude pecka!

 

Plagát v prílohe

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

velmi sa nevyznam, ale posledny rok a nieco sa mi velmi velmi zacina pacit elektronicka hudba (mala som sice uz jedno take obdobie v minulosti, ale nejak ma to po par mesiacoch preslo), hlavne psytrance a goa. Rada privitam tipy na dobre veci tymto smerom :)

 

ja som uplne hotova z Pleiadians, to mam uplne az orgasticke stavy :)

 

jo a velmi velmi dufam ze sa mi podari dostat na Ozora fest, to miesto vyzera na hotovy raj --- perfektne video o feste, vrelo odporucam ---

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Miesto toho videa mi píše opera že chýba plugin, takže si toho moc nepozriem ale žije táto hudba stále. Akurát 21.2.2012 bola super akcia v Šalianskom Metroclube. Volalo sa to HARDFASH a sú na Youtube videá, si nejaké nájdite. Kľúčové slová na hľadanie sú: Hardflash 21.2.2012 :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak na Ozoru som sa kvôli štátniciam a kešom bohužiaľ nedostala, dúfam, že sa mi to toto leto podarí vynahradiť na portugalskom sedemdňovom Boom festivale, ktorý vyzerá viac ako geniálne, len škoda, že je ešte v nedohľadne :-)

 

našťastie za posledné dva mesiace sa mi podarilo zúčastniť 3 perfektných akcií:

- decembrový Moonlight v Bateliéri - Psychedelic Fullmoon Celebration,

- Future Raver v SubClube - Goa a psytrance rave party

- a najnovšie Jump in v Bateliéri - dubstep/UK dub/Break beats

 

koho to zaujíma, dávam do pozornosti celovíkendovú psytrance akciu We are in space na Chopku. ešte som nebola, ževraj býva veľmi fajn :)

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na BeeFree chodíte niekto? Je to veľká párty elektronickej hudby pod holým nebom (kedysi sa robieval v Bratislave) teraz sa už robí viac rokov na Piešťanskom letisku (na placi kde sa robieva aj Tuning Carat či letecké dni) a je tam viac pódií a na každom hrá viacero DJ-ov. Na každom pódiu sa hrá iný žáner. Takže všetci producenti techna hrajú na danom pódiu, producente DnB hrajú zase na inom atď. Na stránke si môžte pozrieť fotogalériu z minulých ročníkov, leták na akciu v aktuálnom roku atď. Pár týždňov pred festivalom sa pridáva aj kompletný Line Up. A ešte skôr prebieha registrácia DJ-ov. Takže ak si máte chuť na tomto festuivale ako amatérsky DJ zahrať, je aj taká možnosť. Je tam veľmi dobrý prístup. Hlavný ťah železničnej trate Trnava-Trenčín ide tesne popri areále, takže ak v Piešťanoch prestúpite na osobný vlak, môžete vystúpiť na zastávke Horná Streda kde ste priamo na mieste. Ak idete z väčšej vzdialenosti s rýchlykom a nechce sa vám prestupovať tak ani z Piešťan to nieje ďaleko. Taxikári aj MHD spolupracujú takže je tam dobrý prístup, a pre tých čo idú autom tak aj náš hlavný diaľničný ťah D1 (Bratislava-Trenčín) je len o pár metrov ďalej ako železnica. Vstup je zdarma. Aspoň doteraz to tak bolo. Je tam vyhradený plac na stany, sú tam bufety a je ich dosť či už teplé jedlo alebo výčapy atď. Na tých väčších pódiách je aj kvalitná audiovizuálna technika. Laserové show či videoprojekcia a hlasná hudba :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tam nechodím ... tá hudba ma neláka, stačí mi že tú hudbu počujem až do Vrbového ... inak v poslednej dobe všetko trcajú do Pn že by už stým mohli aj prestať :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak v poslednej dobe všetko trcajú do Pn že by už stým mohli aj prestať

S týmto máš fakt pravdu lebo aj letecké dni bývali v Bratislave. Aspoň väčšinou čo som videl. A ten Tuning Carat tam bol originál vždy sa mi zdá. Každé takéto podujatie je hlučné. Či už turbíny prúdových lietadiel, alebo vrndžanie terénnych motoriek (hlasný zvuk ako motorová píla) na ktorých sa tam akrobati predvádzajú... Ale tie sú aspon cez deň. Tá ,,bum tuc tresk" hudba tam hrá aj v noci...

:wacko:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 12 rokmi...

To je život.. Vďaka Thomasovi B. a Nickovi P., za  úžasnú hudbu, za ich spoločné umenie, ktoré bude existovať  večne.. Prajme im  veľa úspechov v ďalšom pracovnom a osobnom živote...Fanúšikovia ich  hudbu budeme mať  stále radi,   spoločnú.. aj jednotlivo.. ♥️♥️:kvetinka::klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov