Skočiť na obsah

Vaše naj dielka alebo diela


phersu

Odporúčané príspevky

novy objav...

 

Karolina Francova - Arien

 

K tejto knihe sa fakt musim viac vyjadrit, lebo sa stala mojou novou srdcovkou. Ak ste ju necitali, tak sup-sup... Mam ju pozicanu od Arwiel a dufam, ze na nu dievca zabudne, at si to este raz mozem precitat...

 

Pri kazdej knihe co som zatial citala som mala jednotlive pasaze, ktore som si s radostou precitala aj desatkrat za sebou, ci niekedy len tak predcitala... tato kniha take pasaze nema, ona sama o seba tvori jeden uzasny a velmi silny pribeh a pri nej nejde ani tak o boj ludi, o vojnu, o lasku, ale skor o komplikovany vztah jedneho cloveka so svetom... rozpravane z pohladu mladej zeny, ktora to vsetko hovori... no, nebudem prezradzat. je to kniha, ktoru som precitala, zavrela, odlozila na stol a potom som este par dni potom dlho premyslala o konci. bolo to fascinujuce. vyvin postav, ich charakteristika, proste kniha, ktora zanecha cloveka v pomykova a potom sa citatel sam seba pyta: kto bol vlastne ten zly? arien? ci ta hlavna hrdinka? ci niekto iny? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

už dávnejšie som to tu chcela napísať.. akosi som zabudla

tak oficiálne súhlasím s phersuom a pridávam do svojho zoznamu John Steinbeck - Na východ od raja

geniálna kniha

síce dosť hrubá, ale keby mala o nejakých pár stoviek strán viac, ani by mi to nevadilo... :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alejo Carpentier - Kráľovstvo z tohto sveta

 

manifest magického realizmu, ani nie tak pre samotný príbeh ktorý je skôr "obyčajný" ale spôsobom akým je napísané toto dielo ju žeriem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Henry Miller - Sexus - dalsia uzasna kniha od uzasneho autora, stale nechapem ako mohol nieco take napisat

 

John Dos Passos - Manhattanské križovatky - nemam k tomu co dodat len ze by to mohlo byt hrubsie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Haruki Murakami - Kafka na pobreží

 

podobnú knihu som snad este necital, je to zvlastny pribeh, mi to pripada akoby opisal nejaky chory sen, ktory sa mu snival po opijovom dychanku, sice som to este nedocital ale viem ze je zaradena medzi mojim top a stale sa pytam preco je vydana az teraz kedze je napisana dost davno

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Mika Waltari - Egypťan Sinuhe - kniha plná nadčasových myšlienok so skvelou atmosférou a pohnutým príbehom

 

Wilbur Smith - Řeka Bohů - milujem Egypt, no :lol: a keď o ňom niekto vie písať...

 

Mark Frost - Seznam Sedmi - nič strhujúcejšie som zatiaľ nečítal

 

Frank Schätzing - Smrť a diabol - strhujúce, špinavé, ponuré a pritom vtipné

 

Arthur Hailey - Hotel - perfektná detektívka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Doplním:

 

Robert Merle - Smrt je mým řemeslem

Naozaj skvelá kniha, zanechala vo mne veľký dojem. Ku koncu sa mi to veľmi ťažko čítalo, myslela som, že ju zavriem a nechám tak. Plakala som ako malá... Krutá, no pravdivá kniha.

 

Potom keď už som spomenula túto tematiku, napadla ma ešte

Sophiina voľba od Styrona, kde sa myslím spomína aj vyššie uvedená kniha. Čítala som to už pred vyše rokom, no stále to mám čerstvo v pamäti... jedno z najlepších diel, aké som kedy čítala a tiež mi pri ňom oči nezostali suché.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj mne sa ten roman velmi pacil. Len v druhej polovici mi zacinala vadit taka glorifikacia krestanstva. Skratka, autor ten predmet nevykresluje nestranne tak, ze povedzme: vyvijali sa popri sebe taketo dve protichodne spolocenske zoskupenia, z ktorych jedni verili tomu, druhi mali zase taky pohlad na svet a uberalo sa to tymto smerom.

 

Pripadalo mi to, ze Sienkiewicz zamerne vyuziva priestor romanu, aby nechal vyzniet apologezu krestanskych hodnot, velebi ranych krestanov a stotoznuje sa s ich vecou.

 

Dobova recenzia si to nevsima (nezmienuje sa o tom, ze dielo je tendencne), ale modernemu citatelovi by to uz mohlo vacsmi prekazat.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...

Aj Agónia a extáza bola skvelá ale Smäd po živote ma chytil viac. :lol:

Či už je to samotným tragickým Goghovým životom, alebo možno viac inklinujem k maliarstvu než sochárstvu /aj keď Michelangelo bol vlastne tiež maliarom/, román o Vincentovi ma zaujal podstatne viac.

Už sa na Vincentove diela pozerám úplne inak, teraz vidím v nich ten jeho tragický život. Stone tú knihu napísal perfektne, všetky tie obrazy som mala pred očami, výborne vie vystihnúť umelecké dielo.

A milujem tú čast v Paríži, keď sa zoznámil s impresionizmom, všetky tie umelecké večierky... ach jaj... asi mám novú obľúbenú knihu! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja prave neinklinujem k ziadnemu umeniu. Nikdy ma nikto k nicomu takemu nepriviedol, ak neratam film a knihu. Prave tieto dve knihy vo mne vzbudili zaujem. Urcite to nie su knizky ktore clovek cita len raz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Pridávam Knihu: Hermann Hesse - Stepný vlk

Výnimočná kniha a skvelý čitateľský zážitok. Ako keby bola celá o mne, od začiatku som mala pocit, že čítam vlastný životopis. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Zo siedmych kníh, čo som od Murakamiho čítala, musím do svojho rebríčka zaradiť až tri:

Kafka na pobreží - túto musím spomenúť najskôr, bola jednoducho úžasná. Neviem, čo k nej mám viac povedať... a vôbec ťažko sa mi hovorí o knihách, ktoré vo mne zanechali taký veľký dojem, pretože to nejde vyjadriť slovami.

Nórske drevo - aj keď táto kniha bola na Murakamiho až príliš "realistická", bola taktiež úžasná. Jednoduchý dej, no Murakami ide hlboko do duše postáv. Zážitok, to čítať.

Sputnik, má láska - zaujímavý príbeh lásky ženy k žene, opäť pohľad do duše a aj známy Murakamiho nádych nepochopiteľného.

 

Murakami je jednoducho pre mňa Pán spisovateľ.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:blush: Kafka a Nórske drevo detto, ale u mňa aj Konec světa & Hard-boiled Wonderland.. hodne mi pripomínal práve Kafku :) /tuším to pôvodne malo byť aj jeho voľné pokračovanie.../

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

v strede decembra vychádza nová kniha od Murakami - Kronika vtáčika na kľúčik... ale bohužiaľ po slovensky... tie dve knihy, čo som od neho v slovenčine čítala sa mi vôbec nepáčili, ako keby ich ani nepísal on... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Musím sem jedno dielo pridať, lebo som sa do tej knihy zamilovala.

Nicole Krauss - Dejiny lásky

Možno názov bude mnohých odpudzovať, ale po prečítaní sa mi potvrdilo, že sa kniha nemá súdiť podľa názvu a obalu.

Dejiny lásky sú samozrejme aj o láske, ale aj o knihách, starých priateľstvách, rodine, smrti. Jednoducho je v nich obsiahnutý celý život.

Tá kniha sa nedá len tak odložiť, ani neviem ako, ale pristihla som sa, že po prečítaní poslednej stránky bolo pol štvrtej ráno.

A tak sa zaradila veľmi vysoko medzi moje top. Dávno som niečo také krásne nečítala. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Phillip K. Dick - Tři stigmata Palmera Eldritsche

Stanislaw Lem - Mír na Zemi

Dashiel Hammet - Detektív z Kontinentálnej

Eduard Martin - ...asi všetky jeho zbierky poviedok...

Stanislaw Lem - Kyberiáda

antológia "To nejlepší ze SF roku 1961" - sú tam skutočné skvosty tohto žánru

...a ostatné knihy, ktoré mi nepripadali hlúpe a nasilu "vtipné", filozofické", "intelektuálne" a podobne nechutné.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moje celozivotne oblubene dielka:

Krista Bendová - Opice z našej police (ja viem, ze je to detska knizka, ale pacila sa mi uz vtedy, ked som mala 6 a bude sa mi pacit aj ked budem mat 66, prakticky na nej som sa naucila citat, len mi je luto, ze momentalne ju v kniznici nemam)

Jozef Žarnay - Tajomstvo dračej steny, Prekliata planéta (pre zmenu moje prvé sci-fi, a toto dokonca v kniznici mam!)

Paolo Coelho - Alchymista (pomohla mi čosi vyriešiť)

Terry Pratchet - v podstate všetky Zemeplochy, ale najviac asi Pravda (je najblizsie mojmu zamestaniu)

a rada siahnem aj po detektive od Dicka Francisa, napriklad po niektorej so Sidom Halleym v hlavnej ulohe

 

v tejto chvili ma nic viac nenapada, ale par ich este urcite bude...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov