Skočiť na obsah

Vaše naj dielka alebo diela


phersu

Odporúčané príspevky

Tak ďaľšia témička o našich krásnych dielkach (knižečkách). :lol:

 

 

Tentoraz napíšte svoje najmilšie dielka (knižečky). Určite mate nejaké tie TOP diela, ktoré ste prečítali na jeden dych, alebo ste ich čítali viacej ráz, alebo možno iba raz ale aj tak na nu nemozete zabudnut.

 

Aby ste nepovedali, že som potvora tak stačí desiatka najlepších čo myslíte ked sa vam to zda malo tak kludne napiste aj viacej.

A este by ste mohli napisat aj preco su vase najoblubenejsie :)

Aspon budu dlhsie prispevky a bude to zaujimavejsie citanie

 

 

 

btw.

Slovo knižečky je preto v zátvorkách bo sa ideme baviť o dielach a nie o knihách. Ja viem niektorí v tom rozdiel nevidia, ale ja som mal jeden taky zaujímavy rozhovor s antikvariátnikom a ten mi vysvetlil rozdiel medzi knihou a dielom. Okey koniec terminologickej poznámky ideme sa baviť o dielkach. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fuuuha, no, ťažko vybrať, ktoré, ale predsa sa pokúsim :lol: niektoré mi napadnú samozrejme okamžite, no ak by som nejaké zabudla, samozrejme doplním. /nie je to v poradí/

 

Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ

:)

 

Alexander Dumas - Gróf Monte Cristo

pre mňa láska na prvý pohľad. krásny príbeh, zaujímavý dej, napínavé každou vetou, milujem tú knihu od detstva

 

Carlos Ruiz Zafón - Tieň vetra

ako som už písala v inej téme - famózna knižka, zaujímavý dej, strhujúca zápletka, veľmi dobre napísané a celé je to také neobyčajné a pohlcujúce. a je to o láske ku knihám :) ;)

 

J. D. Salinger - Kto chytá v žite

táto kniha má veľa dobrých myšlienok, v ktorých som sa našla /vrana k vrane ;) /, celý salinger ma dostal už dávno, no táto kniha... je tak nadčasová a tak sa v nej mladí ľudia vidia aj po rokoch. žito môžem dať kedykoľvek a hockoľkokrát

 

Paolo Coelho - Alchymista

niektorí ju považujú za obyčajný brak, pre mňa však veľká mňamka s krásnymi myšlienkami

 

Erich Maria Remarque - Na západe nič nové /phersu, toto mi nevyhovoríš ;) /

jedna z najemotívnejších kníh, ktoré poznám

 

Gabriel García Marquéz - Sto rokov samoty, Láska v čase cholery

zbožňujem tohto spisovateľa a jeho magický realizmus, a láska v čase cholery je podľa môjho jedna z najkrajších príbehov o láske, aké som čítala

 

Kurt Vonnegut - Matka noc

netypická vonnegutovka, v ktorej skvele opisuje psychológiu zmäteného a upadajúceho človeka. vonnegut je skvelý, ale práve touto knihou a preňho netypickým štýlom ma "zabil"

Robert Merle - Smrť je mojím remeslom

verná, krutá a pravdivá kniha... bohužiaľ

George Orwell - 1984

mám rada knižky podobného druhu /istým spôsobom mi to pripomína Harrisov Vaterland/, a takto dokonale vystavaný totalizmus by mohol Orwellovi závidieť aj Stalin

Agatha Christie - Desať malých černoškov

ako milovník detektívok som sem musela jednu dať, ťažko vybrať, už len samotná agatha ma vie dostať do úžasu, ale vymyslieť niečo tak zapeklité a dokonale zapadajúce do detailov...klobúk dole

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

taak, moje naj, rozmyslala som nad tym, asi to ani nie je uplne kompletne, ale toto su knihy co sa mi tak najviac vryli do pamati :lol:

 

Hermann Hesse - Siddhartha :)

 

James Hilton - Stratený obzor (velmi zaujimava knizka so zaujimavym koncom)

 

Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ (velmi mila knizocka)

 

Gabriel García Marquéz - Sto rokov samoty (este nemam docitane, ale je to super!)

 

Paolo Coelho - Alchymista (ako pise nutrinka super myslienky, aj ked nie uplne zo vsetkym som sa stotoznovala, ale aj tak patri k mojim naj)

 

Mika Waltari - Egypťan Sinuhet ( :) )

 

Harry Potter - vsetky diely, ale kebyze mam vybrat jeden tak Deathly Hallows a celkovo cely ten svet v ktorom sa to odohrava je uzasny ;)

 

no a myslim ze onedlho medzi moje naj pribudne Haruki Murakami - Kafka na pobřeží

 

je mozne ze je toho viac, toto ma napadlo tak hned ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Jo K. Rowling: Harry Potter 1-6, 7 diel som nečítal, je to drahé ako ...

 

Philip Pullman: Zlatý kompas, Sága?, :lol:)

 

Frank Herbert: Duna,

 

Raymond E. Feist: Trhlinová sága,

 

Katherine Patersonová: Most do Krajiny Terabithia,

 

Sir Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes, Zelená knižnica.

Tie vydania od ML, sa mi nepáčili. Divný preklad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Exupéry Malý princ

to môžem čítať donekonečna a ešte viac...

 

Pullman Zlatý kompas, Magický nôž, Jantárový ďalekohľad

skvelý príbeh, fascinuje ma tá teória vzniku sveta a duší ľudí...

 

Salinger Kto chytá v žite

akože... zbožňujem, no bohužiaľ nevlastním

 

Harris Hannibal, Hannibal: Zrodenie zla

každé leto... stále, stále, stále...

 

Harrisová Boží ľudia

to čítavam najmä kôli jednej postave... úžasný arogantný chlap!

 

Rowlingová Harry Potter /zatiaľ 1-6/

čítala som to mnoho krát ale už ma to akosi prešlo, ani za sedmičkou sa veľmi nehrniem...

 

... ešte si spomeniem....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

vela dobrych knih (vlastne Diel, ako upozornil phersu) som mal pozicanych, urcite sem patria ale cital som ich len raz, preto ich spomeniem ak sa objavi ina tema. tu su niektore, ku ktorym sa rad vraciam aj po rokoch:

 

J.R.R.Tolkien - Pan Prstenov

F.Herbert - Duna (kompletna, aj Spasitel Duny, Deti Duny, Bozsky imperator Duny, Kaciri Duny, Kapitula Duna)

H.Charriere - Motyl

J.Hasek - Osudy dobreho vojaka Svejka

Ch.Bronteova - Jana Eyrova

M.W.Shelleyova - Frankenstein

P.Dobsinsky - Slovenske ludove rozpravky

M.Puzo - Krstny otec

D.Adams - Stoparuv pruvodce Galaxii (aj Restaurant na koci vesmiru, Zivot, vesmir a vubec a

Sbohem a dik za vsechny ryby, povazujem to vsetko za jedno dielo rozdelene na viac casti.)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dielka z dávnejšej doby aj novšej doby ...

 

 

Oscar Wilde - Cantervillské strašidlo

 

Francoise Sagan - Dobrý deň, smútok

 

Palotai Boris - Zelený orech

 

Ken Kesey - Prelet nad Kukučím hniezdom / Bol dom dlho preč /

 

Erich Maria Remarque - Traja kamaráti / Čas žitia, čas umierania

 

Robert Merle - Muži pod ochranou / Smrť je mojím remeslom

 

Karel Čapek - Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte ma napadlo:

Irving Stone - Smäd po živote

Simmel - Všetci ľudia budú bratia

Henri Chariere - Motýľ + Vabank

Mario Puzo - Krstný otec, Sicílčan, Posledný Don

 

K tým sa jednoducho musím čas od času vrátiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

btw, má to byť správne Paulo alebo Paolo Coelho ? Niekde som videla tak, inde tak. Doma, čo mám knížky z vydavateľstva Argo je tam Paulo, ale neviem, zdá sa mi "sadnúcejšie" Paolo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak konečne prispejem aj ja

 

Homér - Ílias a Oddyseia síce su to dve ale vytvarajú celok. A strašne sa mi na tom páči akým spôsobom to je písane celkovo ja príbeh je krásny ale ten text, musí to byť krása čítať to v starogréčtine.

 

Paulo Coelho - Alchymista celkovo krásna myšlienka

 

Irving Stone - Agónia a extáza suepr životopis o geniálnom umelcovi

 

Valerio Massimo Manfredi - Alexander Veľký ďalší super životopis

 

Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Zločin a trest proste super psycho

 

Mario Puzo - Krstný otec pri tejto knihe mi aj slzy vyhŕkli veľmi veľmi veľmi dobrá kniha

 

Robert Louis Stevenson - Ostrov pokladov zatiaľ najlepší dobrodružný román aký som kedy čítal a táto kniha ma tak chytila, že ju budem čítat ešte veľmi veľa krát

 

hmm to je asi tak prozatím všetko zbytok ešte doplním

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme.. radost kukat, co sa tu objavuje.

 

R.L.Stevenson - Ostrov pokladov, ako som mohol zabudnut na Johna Silvera? vdaka, phersu

K.Capek - Povídky z jedné kapsy a Povídky z druhé kapsy, jedina kniha, ktora sa citala rovnako dobre z oboch stran, vdaka, game.

 

nejaky cas sem asi nebudem prispievat, trusim to sem po omrvinkach

 

btw, má to byť správne Paulo alebo Paolo Coelho ?

bijou, pozrel som sa na svoje knihy, vydala ich sofa a tiez je tam Paulo Coelho. a to iste meno sa objavi, ak pouzijes niektory vyhladavac. bude to pravdepodobne Paulo. mne sa vsak tiez viac pozdava Paolo, takto to mam zafixovane a casto to aj takto pisem, musim si na to dat pozor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak toto by som si velmi rada precitala, lebo stonova kniha o goghovi bola uzasna :lol: som nevedela ze napisal aj o michelagelovi

 

Napisal a je to velmi dobra kniha sa mi paci viac ako Smad po zivote. Stone toho popisal hodne vela este som od neho cital o Jackovi LOndonovi a Schliemannovi, napisal aj Lincolnov zivotopis co by som dost chcel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, po dlhšej úvahe prispievam aj ja:

Irving Stone - Agónia a extáza

Stephen King - Zelená míľa

Erich Maria Remarque - Čas žitia a čas umierania

Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ

Margaret Mitchell - Odviate vetrom

John Grisham - Nevinný / Klient

Noah Gordon - Liečiteľ

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vidim ze toho Stona si budem musiet zohnat :lol: a ta kniha o Londonovi bola aka? :) a o Schliemannovi? :)

 

a k tomu Pau(o)lovi ;) kedze aj na svojej oficialnej stranke ma meno Paulo Coelho, tak asi to bude tak spravne, ale mne sa tiez viac paci Paolo ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o Schliemannovi je velmi dobra. Tu som zhltol hned.

 

O Londonovi je asi najslabsia co som cital od neho celkovo je taka ina ku koncu uz pochmurna kedze sa typek London zabil. Pre mna to uz nebolo take putave ako tie ostatne.

 

Este mame doma od neho Nesmrtelnu zenu, ale to je ze vacsinov o politike v amerike za doby Lincolna tak to ma nejako moc nelaka tak tu ti neviem povedat aka je

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pridávam ďalšie, na ktoré som si spomenula

 

William Shakespeare - Othello, Sen noci svätojánskej

noc svätojánsku milujem od detstva, môžem čítať kedykoľvek, film môžem pozerať koľkokrát chcem... a othello má pre mňa okrem iného aj inú symboliku :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Umberto Eco - Meno ruže

 

Velmi dobra kniha, putavy pribeh, ale najviac sa mi pacilo z nej dialogy, ktore viedol Villiam ci uz boli o bylinkach alebo o knihach, som ich doslova hltal fakt bohate a krasne dialogy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Jane Austen - Pyca a predsudok

J.R.R. Tolkien - Pan prstenov

Terry Pratchett - Lehke fantasticno

Agatha Christie - Zahada sedm ciferniku, 10 malych cernoskov, Neni oure bez ohynku

Arthur Conan Doyle - Pes baskervilsky

David Lodge - Den skazy v Britskem muzeu

W. Shakespeare - Sen noci svatojanskej

Antoine de Saint -Exupery - Zem ludi

 

mozno si casom este spomeniem a doplnim :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov