Skočiť na obsah

Vaše naj dielka alebo diela


phersu

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 mesiacmi...

Edgar Allan Poe - Havran a ďalšie básne, Poviedky, Čierny kocúr a iné poviedky

 

Kolektív autorov - ... a trestu neujdeš

 

Maria Jurič Zagorka - Gričská čarodejnica (ale iba prvý diel)

 

Michail Bulgakov - Psie srdce, Majster a Margaréta

 

Franz Kafka - Premena

 

Jostein Gaarder - Sofiin svet

 

Stephen King - Tretie oko, Cujo, Nadaný žiak a najmä kniha To

 

Louis Pauwels, Jacques Bergier - Jitro Kouzelníků

 

Paul Johnson - Intelektuálové

 

George Orwell - Farma zvierat

 

Markíz de Sade - 120 dní sodomy

 

Gustave Doré - Biblia (nemôžem si pomôcť)

 

Anton Szandor LaVey - Satanská bible (ani tu si nemôžem pomôcť)

 

Ludvík Souček - Tušenie tieňa

 

Jacqueline Susannová - Údolie bábik, Raz nestačí

 

Robert Graves - Ja, Claudius Boh

 

Umberto Eco - Meno ruže

 

Jorge Luis Borges - Vybrané poviedky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takmer by som zabudla na jednu z najkrajších kníh, čo som kedy čítala:

 

Nikos Kazantzakis - Posledné pokušenie Krista

 

Nádherná knižka, vrelo odporúčam - Dan Brown a jeho litánie okolo Márie Magdalény jej nesiahajú ani po členky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Gustave Doré - Biblia (nemôžem si pomôcť)

Prečo sa ti práve páči od Dorého veď to je úplne skratená verzia a jedná sa tam skôr o tie kresby než o text

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď práve, Phersu! Mňa text Biblie ako taký nezaujíma, myslím si o ňom svoje, ale je to krásne spracované a tie nádherné ilustrácie sú jedinečné... !

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To máš pravdu kresby su skvelé, celkom rád by som si prezrel jeho ilustrácie v Božskej Komédii, alebo v Donovi Quijotovi.

Tie ilustrácie sú jediné dobré na tej knihe, mne osobne vadilo že tam nie je celý text je to také ochudobnenie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Dopĺňam top list:

 

Haruki Murakami - Kafka na pobřeží

Neskutočná kniha. Originálne podanie, skvelý dej, dokonalá súhra dvoch paralelných príbehov. Kým sa začítate do toho prvého, už sa tešíte na ten druhý a opačne, fakt výborné.

 

Teraz ma napadá - čítal niekto Hon na ovcu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

dopĺňam

 

John Steinbeck - Neznámemu bohu takú skvelú knihu, ktorá ma hneď dostala som už dlho nečítal.

 

A keď Johnny neodflákne 3 a 4 časť Na východ od raja tak pridám asi aj tú sem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak pridávam aj

 

John Steinbeck - Na východ od raja

 

Geniálne kniha, strašne silný príbeh a tuším prvá čo som od neho čítal a skončila dobre.

Ale stále sa mi páči viac Neznámemu bohu, sám neviem prečo ale viac pritom Raj má lepší príbeh

Timshel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

R.L.Stevenson - Ostrov pokladov, ako som mohol zabudnut na Johna Silvera? vdaka, phersu

no to neviem ako si si mohol dovolit zabudnut na Johna :lol: Vdaka Smithovmu - Zlatu z Portobela som si Johna oblubil este viac taky fajny hajzlik :)

 

ešte pridam

Charlse Dickens - Vianočná koleda

Henry Miller - Obratník raka - strašne fajná kniha na niektore myslenky som iba cucal

Z detektivok jedine Sherlock Holmes to je vazen klasik

 

chcel som pridat este Steinbecka ale to nema vyznam jedna kniha lepsia od druhej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moja jednoznacne a bez pochybnosti No.1:

 

Irving Stone Agonia a extaza- excelentne napisany roman o jednom z najtvorivejsich umelcov vsetkych cias Michelangelovi Buonarrotim.

Doporucujem vydanie BB art z r. 2001, prve vydanie v ceskom jazyku. Vynikajuci preklad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme si slovencinu ctim a vazim ako svoj matersky jazyk, ale predsa musim priznat, ze davam prednost vydaniam v cestine. Cestina podla mojho, ma bohatsie vyrazove prostriedky na vyjadrenie osobnych pocitov, opisov prostredia, prirody ale aj deja.

 

"Ctná paní, jsem si jist, že jste moudrá, že dobře víte a již dlouhou dobu pozorujete, jakou lásku ve mně vzbudila vaše krása, jež překonáva

bez jakékoliv pochybnosti každou krásu, jakou jsem kdy spatřil, a to nemluvím o vašich chvályhodných mravech a vašich obzvláštních cnostech,

jež mají takovou sílu, že by zaujaly mysl kteréhokoli muže. Není proto třeba, abych vám dokazoval slovy, že má láska k vám je stále větší a větší

a že je horoucnější než láska, kterou choval kterýkoliv muž ke kterékoliv paní, a není pochyb, že vás budu milovat, pokud muj ubohý život bude

vládnout těmito údy a ješte déle, neboť miluje-li se na onom světe jako tady, budu vás milovat na věky".

 

 

Giovanni Boccaccio: Dekameron, deň tretí, príbeh piaty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

INTO THE WILD by JOHN KRAKAUER

asi nikdy doteraz som tak rychlo neprecital knihu ako prave tuto, hned ako som videl film stal sa mojim najoblubenejsim a to iste sa stalo aj s touto knihou, skvelo sa citala, pribehy Alexa na jeho ceste napriec Amerikou aby nakoniec uskutocnil svoj sen a zil na tolko vysnenej Aljaske, kde vsak vydrzal len 120 dni..viac sa z nej uz nevratil..krasne napisane, autor je horolezec, milovnik prirody v mnohom podobny ako samotny hlavny hrdina...urcite si ju zase precitam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

hoci je to celkom čerstvé, ale určite do môjho zoznamu musím pripísať Čas žitia a čas umierania od Remarque-a

vždy som mala odpor k beletrii s vojnovou tematikou. moja veľká chyba. prišla som o veľa. ešteže som si to včas uvedomila :lol:

vynikajúca knižka, ako formou, tak aj obsahom. krátke informatívne vety ma úplne vtiahli do tempa a bezútešnosti deja. hm, hmm... nemôžem sa dočkať, kedy dočítam teraz načatého Ronnieho a otvorím ďaľšieho Remarque-a

 

jo, a pri čítaní Času žitia a času umierania ma často napadalo Orwellovo 1984, ktoré sem týmto tiež pripisujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lermontov - герой нашего времени - arwiel sa urcite bude divit, ale ja som tu knihu zrala.... postava pecorina ma fakt dostala a prakticky to bol... anti-hrdina...

 

Rowling - Harry Potter - 1-7 ... sak samozrejme... 7 mi dostala - cele to vyuzlenie a vsetko ako presne zapadlo dokopy ako puzzle... uzasne :lol:

 

Herbert - Duna. :) nema chybu...

 

a teraz mam nieco rozcitane (asi uz 3 roky?!)... vola sa to egyptan sinue :) je to dost brutalne... nie ze eroticke, plne krvi alebo tak.... ale tak uzasne ;) takze asi aj to skonci v mojej zbierke...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Už dlhšie som chcela prispieť do tejto témy, len som sa akosi nevedela dohodnúť sama so sebou, aké diela sem napísať...

Ešte je mnoho dobrých kníh, ktoré som nečítala, ale skúsim aj tak:

 

J.M.Simmel - Láska je len slovo

Nádherný príbeh lásky na pozadí povojnového Nemecka. úžasná kniha, od ktorej som sa nemohla odtrhnúť. Veľký, smutný príbeh, ktorý je napísaný ľahkým spôsobom a jednoducho som sa doňho zamilovala. Všetky tie trápne zamilované sra*ky od Steelovej, Pilcherovej a spol. sa môžu niekde strčiť...

Od tohto autora som čítala len toto, ale určite si ešte niečo zoženiem...

 

William Shakespeare - Romeo a Júlia, Othello, Hamlet, Sen noci svätojánskej, Ako sa vám páči, Sonety...

U neho je veľmi ťažké zvoliť len jedno najlepšie dielo. Shakespeare bol jednoducho iný macher... :lol: Tie hore uvedené patria medzi moje naj, aj ked tam patrí viacero vecí od neho.

 

J.K.Rowling - Harry Potter 1-7

K tomuto asi netreba nič dodať...Milujem ten jeho čarovný svet a táto sága ma vlastne naučila čítať, začo som tete Rowlingovej moooc vdačná.

Najradšej mám asi trojku a päťku. Aj sedmičku, ale nepáčil sa mi epilóg na konci, ten si mohla odpustiť...

 

P.Pullman - Temné hmoty (Zlatý kompas, Magický nôž, Jantárový ďalekohľad)

Phillip má šťastie, že sa narodil, kedy sa narodil, inak by bol z neho kacír ako hrom... :)

Aj ked som v podstate veriaca, milujem tútú "ateistickú" knižnú sériu...Zase: úžasný svet, ktorý dokázal vytvoriť, ma úplne pohltil...

 

Ian McEwan - Pokánie

Táto kniha zanecháva silný dojem a musím uznať, že film sa tiež podaril...

Krásne myšlienky a pri niektorých pasážach som sa pristihla, že mám otvorené ústa...

 

A. de Saint-Exupéry - Malý princ

Tiež netreba predstavovať. Táto kniha je jednoducho úžasná a stále mi má, čo povedať.

 

C. McCulloughová - Vtáky v tŕní

Môžete sa zasmiať, ale skúste si to prečítať...Po tejto knihe som siahla, ked som sa naozaj raz poriadne nudila a hned som prehodnotila svoj názor. Film som neznášala, lebo moja babka ma násilne nútila to pozerať... :)

Ale kniha stojí zato a to mi nevyhovoríte ;)

 

hmm už ma nič nenapadá, ked ešte niečo dobré prečítam, tak doplním...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

J.M.Simmel - Láska je len slovo

Od tohto autora som čítala len toto, ale určite si ešte niečo zoženiem...

to rozhodne sprav :lol: odporúčam ti Dávame vám nádej a Priznávam sa :)

 

Ian McEwan - Pokánie

Táto kniha zanecháva silný dojem

zanecháva, ale neviem prečo, mne sa akosi z McEwan-oviek páčila najmenej...

 

A. de Saint-Exupéry - Malý princ

Tiež netreba predstavovať. Táto kniha je jednoducho úžasná a stále mi má, čo povedať.

tak tak, Malého princa už som čítala viackrát, a stále v ňom nachádzam nové veci.. super knižočka :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov