Skočiť na obsah

Knihy v detstve


nutrinka

Odporúčané príspevky

niekto vyrastal na detských encyklopédiách a hltal nové poznatky, niekto čítal troch pátračov a stával sa štvrtým detektívom pátrajúcim po obrovských záhadách, niekto miloval dobrodružné verneove romány a sníval o tom, ako toto všetko raz prežije sám, niekto nečítal knihy vôbec

 

ako ste na tom boli v detstve s knihami vy? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Troch pátračov som čítal to bola dobrá kniha. Vlastne to bol zväzok štyroch kníh (epizód) v tej prvej skúmali nejaký strašidelný zámok, potom hľadali nejaký obraz a chovali papagáje, potom skúmali nejakú egyptskú múmiu a nakoniec niekam išli kvôli nejakým perlám či čo. Celkovo to bolo dobré psycho.

 

Čítal som aj Čenkovej deti, to tiež bolo dobré psycho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď som bola ja malá, tak ešte encyklopédie neboli. Fakt !

 

Ja som čítala verneovky aj rôzne sci-fi. Boli také knižky že STOPY toho bola fúra, tak to som čítavala a potom Tulák, Robinsonka, či čo to bolo, potom dievčenské romány /jeden sa volal že "Tvrdohlavá Urša"/. psycho. A potom už len povinné čítanie aj to málokedy.

 

 

Čítal som aj Čenkovej deti, to tiež bolo dobré psycho.

Aj to som čítala.

 

a ešte Staré grécke báje, vtedy sa mi to strašne páčilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekto vyrastal na detských encyklopédiách a hltal nové poznatky, niekto čítal troch pátračov a stával sa štvrtým detektívom pátrajúcim po obrovských záhadách, niekto miloval dobrodružné verneove romány

 

ako ste na tom boli v detstve s knihami vy? :lol:

toto všetko som čítala ... :)

 

keď som sa naučila čítať, hltala som v dvoch jazykoch rozprávky ... držalo ma to dlho

po nich prišli na rad povesti ... v knižnici už neboli knihy o povestiach, ktoré by som neprečítala

 

potom som prehrabala otcovi knižnicu a zároveň som sa vrhla na edíciu Stopy - to boli knihy pre mládež a boli tam aj skvelé kúsky ... a desiatky kníh.

troch pátračov, zorra, nejaké verneovky, encyklopédie vždy a všade, prvé detektívky zo zelenej knižnice som kradla strýkovi z knižnice, ... a potom už všetko ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V detstve a mladosti som cital zvacsa encyklopedie o zemi a historii.

Dobrodruzne, verneovky, detske nic z toho ma nelakalo.

 

Az potom neskor som precital

Verne - Dva roky prazdnin

May - Winnetou I

Foglar - Chlapci od Bobrej rieky

Glocko - Ja sa prazdnin nebojim

Twain - Dobrodruzstva Huckleberryho Finna

 

To bolo jedine co som precital s tychto mladeznickych knih. Ale potom prislo to prave orechove Agonia a Eztaza :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Troch pátračov som čítal to bola dobrá kniha. Vlastne to bol zväzok štyroch kníh (epizód) v tej prvej skúmali nejaký strašidelný zámok, potom hľadali nejaký obraz a chovali papagáje, potom skúmali nejakú egyptskú múmiu a nakoniec niekam išli kvôli nejakým perlám či čo. Celkovo to bolo dobré psycho.

ono traja pátrači sú celá séria kníh, ktoré vychádzajú doteraz, neviem, či ich nie je už viac ako päťdesiat... ale henten štvorzväzok prvých kníh mám aj ja a sú najlepšie :lol: ešte tak do desiatej knihy sa tie príbehy dajú, tie neskôr už ani nie, ja mám doma ešte okolo tridsiatky, ale to sa mi vôbec neoplatilo kupovať :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som čítala verneovky aj rôzne sci-fi. Boli také knižky že STOPY toho bola fúra, tak to som čítavala

Od Verneho som čítal Deti kapitána Granta, dosť dobrá kniha, a ešte nejaké neviem či 20 000 míľ pod morom a ešte asi dve ktorých názvy som už zabudol.

 

STOPY som mal nejaké, asi 4 knihy, páčila sa mi ich farebná grafika.

 

Čítal niekto Prekliata planéta od Jozefa Žarnaya?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som v detstve frcal na encyklopediach...historia ludstva, ludske telo, priroda, svet vedy a techniky..encyklopedia astronomie...svet okolo nas...same taketo skvele veci :lol: a potom ked som mal 7 rokov som velmi rad cital spanielsky slovnik :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked som bol este male Lammä, tak som citaval samozrejme rozpravkove knizky a tiez Prirucky mladych svistov som mal uplne uplne vsetky :lol: no a este som rad listoval v encyklopediach, mali sme take 4 - Svet vedy a techniky, Zivy svet, Historia ludstva, Svet okolo nas ... to bola taka super edicia, tak tie knihy som kazdu chvilu mal otvorene ... a este velmi ma bavilo sa pozerat do atlasu a citat si o statoch sveta - to asi bolo moje NAJ! A silou mocou som chcel vediet aj nejaky ten cudzi jazyk tak som rad listoval aj v slovnikoch... to bolo proste moje! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som zacal nejakymi rozpravkami, ale to si uz ani velmi nepamatam, potom som par rokov skoro vobec necital a potom som sa pustil do troch patracov, maya, verna a nejake knihy z edicie stopy, hlavne sci-fi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď ja ani neviem.. rozprávky.. Anna zo zeleného domu.. encyklopédie .. aj Troch pátračov som kedysi čítala :lol: A tak, ani nepamätám.. potom prišiel Grisham a sbohem Traja pátrači...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fu, ani neviem :lol: Anna zo zeleneho domu, Pipi dlha pancucha, Deti z Bullerbynu (to som precitala asi 6krat :)), Danka a Janka, Doktor Jajbolito, potom som citala kladika slovenske ludove rozpravky ale aj kdejake ine co sme mali doma, zopar knich troch patracov a tak :) a vselico ine co som si napoziciavala z kniznice, ale to si fakt nepamatam ;)

 

a minule som na nete nasla niekde troch patracov v slovencine ebooky, tak si to chcem precitat, je ich tam okolo 50tky

 

dobrodruzne knihy ma moc nelakali

 

no a trosku neskor som citala napr Medzi nami dievcatami, to bolo super ;) ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a trosku neskor som citala napr Medzi nami dievcatami, to bolo super :lol: :) :)

tie boli supeeer, pred vianocami som videla tie knihy v antiku, normálne som rozmýšľala, či si ich nekúpim ;) /lebo sa hanbím si ich požičať v knižnici ;)/ len som nikdy nezohnala prvý diel ;) a ešte si pamätám knižky ako adrian mole, denník princeznej, angus, candidá, to boli strašné úlety ;) totál pecka, ešte bych si ich prečítala zas

 

ja som čítavala najmä encyklopédie, a najmä o zvieratách /aljak, poznám tú sériu, mám doma živý svet celý prečítaný ;) /, lebo som chcela byť veterinárka ;) čítala som všetky možné rozprávkové knihy, ľudové rozprávky, ktoré sme boli doma, to som stihla ešte v škôlke. na ezopove bájky som tajne vybrala peniaze, čo mi mama šetrila do pokladničky a šla som si ich kúpiť do mesta cestou do hudobnej ;) a neskôr som ako decko prečítala Grófa Monte Cristo, láska na doživotie, potom som bola prekvapená, že to je literatúra nevhodná pre čitateľa do 13, pričom ja som mala nejakých desať. traja pátrači sú samozrejmosť, neskôr pár kníh od Verneho - deti kapitána granta, dva roky prázdnin, tajomný ostrov, cesta okolo sveta za 80 dní, ale po tajomnom ostrove ma to prestalo baviť, mayovky ma nebavili nikdy /jedine duch llana estacada či ako/, aj z edície STOPY mám nejaké prečítané, ale tiež len pár, no a potom som objavila zelenú knižnicu a do detského oddelenia v knižnici som už nechodila

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najviac som čítala encyklopédie, tie som aj najčastejšie dostávala na Vianoce a tak. Bavili ma najmä tie o zvieratách (tiež som chcela dlhééé roky byť veterinárkou), Zemi, vesmíre.. Popritom nejaké tie rozprávky (Grimmovci, Dobšinského slovenské ľudové, Osmijanko, Leví Kráľ :lol: ), takiso Ezopove bájky stokrát prečítané :) Mladých svišťov som kradla kamarátovi, on mal toho plno a mňa to strašne bavilo a ešte jedna séria kníh že Sedem labiek za Penny!! To bolo úplne skvelé čítanie pre mňa :) Ešte si pamätám takú knihu, už neviem ako sa volala, tam boli kadejaké básničky, tak tú som vedela naspamäť ;)

Neskôr som začala vyťahovať knihy z maminej knižnice (kadejaké braky som prečítala ty kokos) a potom som takisto objavila Medzi nami dievčatami, Angusa, Denník princeznej, iné šupy ;)

Z Troch pátračov som prečítala iba pár kníh, moc ma to nechytilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jej zabubol som spomenut rozpravky od Walt Disney.

Tych som precital hodne a potom som na ne chodil do kina a mladych svistov som precital tusim jednu a este jednu o Gyrovy vynalezcovi a to je uz asi tak vsetko.

 

Mladeznicke knihy som zacal citat az teraz. Zatial najlepsia z nich bola Ostrov pokladov. To bol proste super dobrodruzny pribeh. Ale musim podotknut ze k tymto kniham ma to lakalo ked som si pozrel film Vladca knih s Macaulay Culkinom tam boli spominane tak som ich od vtedy chcel citat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sedem labiek za Penny

tak na toto som uplne zabudla, ja mam len jednu knizku, tuto jednu ale strasne som ju mala rada a nejak som nevedela potom sa dostat k tym ostatnym :lol: ale minule som to niekde videla, normalne som bola v pokuseni ze si to kupim :)

 

 

(Axel ma prave upozornil ze toto je 60 000ci prispevok :))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este som si spomenula :lol:

 

Heidi, dievcatko z hor - jedna z mojich srdcoviek :)

 

a tiez ked som chodila do prvej triedy na ZS tak som dostala na vianoce taku knizku ze 365 pribehov na dobru noc, tak som to precitala za nejake 2 mesiace ;) a potom som si v tom rada hladala moje oblubene pribehy a citala si ich znovu :) potom som dostala aj take podobne ze 365 pribehov o zvieratkach, tak to som mala tiez rada ;)

 

a este Smely zajko a Smely zajko v Afrike ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tiez ked som chodila do prvej triedy na ZS tak som dostala na vianoce taku knizku ze 365 pribehov na dobru noc, tak som to precitala za nejake 2 mesiace :)

:) jeeeej to som mala doma, to bola moja obľúbená knižka, mama mi z nej čítavala ako dieťa každý deň, som ju s tým stále otravovala, keď už jej to liezlo na nervy, tak som si ju prečítala sama. tam boli lepšie nápady a rady ako v mladých svišťoch :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Verneovky, Stopy, Zane Greya, Troch pátračov, Dobšinského, a Stephen King: Tretie Oko, moc sa mi to v 11tich nepáčilo.

Dočítal som to až o 12 rokov neskôr. Potom som prečítal všetko čo vyšlo od neho SK, Cz.

 

V detstve som mal rád dve knihy, a stále ich mám v dobrom stave. Bumi - Rozprávky o zvieratách.

A neviem akú, ale vždy som si myslel, že to je nejaká verzia Čarodejníka z krajiny Oz volá sa to

Urfin Džus a jeho drevený vojaci,

A celkom dobré SK Sci-fi bola Ján Fekete: Cesta okolo Galaxie za 80 dní.

A aby som nezabudol ešte na Hobbit. Pán prsteňov sa mi moc nepáčil.

V slovenčine som to ešte nečítal, ale Hobbita aj 3 krát.

 

samozrejme na Anny : zo zeleného domu, v Avonlea a v Redmonde ... až kým Gilbertovi nesľúbila svoju ruku :lol: ach ... :)

:-O Annu zo Zeleného domu som začal čítať a unudil som sa k smrti. Ani som to nedočítal.

Ale ten seriál (film) bol oveľa lepší.

 

Tajný denník Adriana Mola. Potom som natrafil na takú :) knižku :

Rennisonová, Louise: Angus , bozky a trapasy, celkom sranda. Výrony puberťáčky.

Ale treba si rozširovať obzory. Teda aspoň ja čítam všetko. Po trilógii Zlatý kompas.

Si prečítam Dahla. Čarodejnice, Matilda, Charlie a továreň na čokoládu.

Knihy pre dospelých od Dahla, sú totálne vypredané.

 

:-O Budem tu mať zase najdlhší príspevok :-O

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:-O Annu zo Zeleného domu som začal čítať a unudil som sa k smrti. Ani som to nedočítal.

Ale ten seriál (film) bol oveľa lepší.

to preto, lebo si nebol pubertálne romantické dievča :lol: :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie boli supeeer, pred vianocami som videla tie knihy v antiku, normálne som rozmýšľala, či si ich nekúpim :lol: /lebo sa hanbím si ich požičať v knižnici :)/

Hanbíš? :-) Ja ani náhodou. Len v knižnici mali blbé kecy, tak mi to požičal kamoš čo tam robí.

Gulivera, a Lujzu a Lotku :-)) Takže si radšej všetko kúpim, teda všetko nie, len čo chcem. :)

Kľudne nech si v knižnici, kníhkupectve myslia čo chcú. Ja som si prečítal aj trilógiu Tracy Beakerová.

Oni boli radi, že niečo zarobili. ;)

Tie čo si spomínala, labky, tuším? To sa dá zohnať.

Len neviem či všetky diely? Ak chceš pošli PM.

 

 

to preto, lebo si nebol pubertálne romantické dievča ;) ;)

hi hi, to nie. Máš pravdu. Romantický chalan iba ;) Ale ani denník princeznej "kniha" sa mi nepáčila.

Ešte musím skúsiť Steelovú, Pilcherovú, a Harlequine, istý Dado nagy spomínal, že okrem Steelovej

tie ďalšie sú dobre napísané. Najmä Harlequine

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov