Skočiť na obsah

Žiarlivosť (na bývalých sexuálnych partnerov)


cizy

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 24
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    3

  • game

    3

  • cizy

    3

  • chlapeczjuhu

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Nepoznám žiadnych bývalých mojej terajšej, takže nemám dôvod žiarliť a ani ma to netrápi. Čo bolo to bolo, sú veci ktoré sa zmeniť nedajú aj keby som sa na hlavu postavil. A ani ja jej nehovorím o mojich bývalých. Je to minulosť, za ktorou je hrubá čiara, o ktorej sa nebavíme a howgh.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja by som definoval žiarlivosť tak, že ak partnerovi/partnerke neveríš.

 

Myslím že ľudia žiarlia vtedy, ak majú pocit že by o svojho partnera mohli prísť, že iní sú lepší ako oni a mohli by stratiť.

 

Ja nežiarlim, nemám dôvod, lebo svojej partnerke plne dôverujem, obaja sme dospelí ľudia a určite nespravíme niečo čo by sme neskôr ľutovali.

 

Samozrejme nikdy nič nie je na 100%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ziarlit alebo prejavovat ziarlivost k byvalemu partnerovi/-ke znamena len jedno, ze sa s tym clovek nevyrovnal. je to uplne zbytocne bremeno a treba sa toho zbavit, pretoze zatazuje iba teba. svoju ziarlivost prejavujem partnerke s ktorou mam vztah a niekto ju obletuje :lol: je to aj prejav lasky, odtial potial samozrejme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v ktorej Shakespeareovej hre sa hovorí, že " žiarlivosť je zelenooká príšera " ?

 

je.

trochu zdravého obávania sa, že partnera stratím, že niekto bude lepší, krajší, žiadúcejší ako ja, je namieste. ale preto sa musím snažiť byť ten lepší ... a nestrpčovať život partnera vypočúvaním a žiarlivosťou a vypytovaním na minulosť predo mnou ...

žiarlivosť je dosť zbytočná ... nie raz žiarlivý partner dohnal toho druhého k nevere, /- keď už mi neveríš, tak budeš mať dôvod /.

a nielen preto.

 

a žiarlivosť na bývalých sexuálnych partnerov je to isté v modrom ... ani o tom nechcem vedieť, načo ? bolo to predo mnou, ten dotyčný vtedy o mne ešte ani len netušil, že existujem, zrejme, tak nevidím jediný dôvod, prečo seba a toho druhého trápiť nezmyselnými výčitkami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na byvale priatelky neziarlim (no nezboznujem ich, a som rada, ze sa s nimi nestretavam :lol: ), bud ich poznam, jednu, alebo som ich videla na foto... viem preco sa rozisli s kazdou, takisto aj on vie o mne, ... detaily sme si nehovorili, zvazili sme, ze to nie je potrebne v oblasti sexu :) ale byvali partneri u nas nie su tabu... preco aj...je to sucast minulosti kazdeho z nas... nebasnime o nich, nevyspevujeme, ale viem mena, viem ako sa zoznamili, v com si nerozumeli..atd

v podstate som si vedoma toho, ze aj tie jeho byvale ho formovali...v roznych smeroch, ako sa chovat vo vztahu, atak..

 

je ine, kebyze k nim stale nieco citi, bolo by to poznat, to by mi vsetko jedno nebolo...

 

nepacilo by sa mi, kebyze sa s nimi casto stretava, niekde sam pri kavicke, takisto ani rola "najlepsej kamaratky" by mi nerezala...

 

podla mna byvali nemusia byt tabu... viem, ze by mi odpovedal na vacsinu otazok...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja zatiaľ nemám dôvod, viem o koho ide ale len z počutia. Ešte som ho naživo nevidel. Vraj ani nie je tu v republike.

 

Osobne by som skôr žiarlil na bývalých od milenky než od manželky. :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Určitý stupeň žiarlivosti je prijateľný, ale žiarlivosť by nemala zachádzať tak ďaleko, aby si pre ňu partneri navzájom strpčovali život. Takáto žiarlivosť dokáže vzťah naozaj skôr pokaziť. Vo vzťahu by mala byť vzájomná dôvera.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keďže poznám snúbenicu môjho bývalého, môžem o sebe povedať, že som minimálne žiarlivá, lebo ona bola hrozne...

ani by som si nemohla dovoliť žiarliť na bývalé môjho drahého... to len ideme po ulici a on ukazuje prstom na baby "s touto som chodil, s touto nie" ale nepoznám ani jednu

na jednu by som mohla žiarliť, i keď drahý ju spomenul len pár krát, zachránila mu totiž život... tej sa asi nevyrovnám...

 

a ani na brata som nežiarlila, maximálne som veci brala ako nespravodlivosť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som strasna, ziarlim brutalne....ale nie na ex mojho partnera....ale priamo na partnera, ktory uz je ex :lol:

 

ziarlim na zensku, ktoru si moze klofnut, kedze je free, ma na vyber...a nedajboze ked ho vidim niekde sediet a pridu do podniku mlade kocky, ... zuuuuurim :)

napr vcera, nahodne sme sa stretli v jednom podniku, barmanka spolocna kamoska, a uz len donasala....jemu co som ja povedala, a mne co povedal on :) .... ach jaj... no pomozem si?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemozem povedat ze by som bol ziarlivy typ. ak vsak niekto treti prekroci urcite hranice tak idem po krku. v zmysle "svoje si chranime cudzie nechceme" :lol:

 

 

v ktorej Shakespeareovej hre sa hovorí, že " žiarlivosť je zelenooká príšera " ?

 

myslim ze to bol Othello.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, samozrejme je to Othello :

 

Othello, the Moor of Venice (1604)

O! beware, my lord, of jealousy;

 

It is the green-ey'd monster which doth mock

The meat it feeds on;

(Iago, III.3.)

 

 

to je zelenooká príšera ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ziarlim, dost. ale len tak potajomky, pre seba. niekedy si ale uvedomim, ze aj ked nedam ziarlivost najavo, chovam sa zlostne alebo odmerane prave kvoli nej.

ktovie, odkedy si nesieme ziarlivost so sebou, asi uz z prvej pravekej jaskyne. vnimam ju ako sucast hry - je to obava, ze sa objavi (ci uz objavil) prilis dobry super.

 

a k teme: byvali sexualni partneri mojej priatelky.. oni su mi vlastne ukradnuti, stve ma vsak, ze v niecom mohli byt lepsi (hoci aj v rozpravani vtipov) a ak zacitim len naznak niecoho takeho, dohana ma to k zurivosti. nie je to racionalne, ale je to skutocne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Asi žiarli každý, ale rôzne sa to prejavuje, u niekoho viac u niekoho menej.

Skúste sa zamyslieť len tak nezáväzne ak ste bývalého(ú) videli s niekym iným, ani trošku to vo vás ničím nehlo? Možno ste si to len neuvedomili. ????

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ziarlim len vynimocne a vtedy to vacsinou nedavam najavo

 

priatel ale vie, ze na koho ziarlim, je jeho byvala, nakolko som ju poznala osobne a viem, co medzi sebou mali... a aky bola ona do neho blazon ..

hoci viem, ze mi vadi uplne bezdovodne..ale co uz :)

 

vo vztahu je ale ziarlivejsi on , takze :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na bývalého ex nežiarlim, som šťastná že niekoho má a dá mi nekonečný pokoj

 

čo sa týka terajšieho, nuž nechcem vedieť o nich nič, lebo čo neviem, to nebolí ( myslím tým, jeho predošlé lásky, lebo ak by sa naskytla teraz nejaká tak sa môže posledný raz pomodliť....ateista jeden)

ale nie, vážne asi som už vo veku, ked dokážem viac veriť ...ked som bola mladšia žiarlila som ako pes

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov