Skočiť na obsah

Životná úroveň (už neklesne)


Sniper

Odporúčané príspevky

slimak, zivotna uroven, ktoru spomenul nokia, sa neda len tak lahko opisat. to by sme tam my vsetci museli pocestovat a porovnavat a vsimat si, ze co a ako. neda sa len tak lahko popisat a urcit, hoci uz podla slov nokii by som si to rada cihla :] pochybujem, ze ta ich zivotna uroven sa da lahko napisat par slovami... nieco sa da zachytit slovami, ale zvysok je vsetko o dojmoch. nokiovi sa to pacilo, nadchlo ho to, ty by sa tam mozno nic pekne nevidel.

 

a spominat slotu vo spojeni so zivotnou urovnou je ako porovnavat zivot prasata v chlieve a mustanga vo volnej prirode.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak stacilo mi vidiet aku tam maju kvalitu zivota...ako tam veci funguju tak ako maju

 

Monako (ako aj iné malé kniežatstvá kde musíš už pri vychádzaní z garáže brzdiť aby si neprekročil hranice susedného štátu) a Slovensko by som neporovnával. Z toho čo Monako má príjmy pre takú malú krajinu bohato stačí.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel ma pochopil, v Monaku som nikdy nebol , ale podla toho co viem, co som pocul, kto su ich obyvatemi( ci nastevnikmi), sa to neda nijak porovnavat(hlavne podla prijmov) s normalnymi krajinami ci mestami.

A to co spakruky spomenul nokia su bezne veci na ktorych je schopna popracovat aj nasa krajina. Iste ma co robit.

 

Len pre zaujimavost by ma zaujimalo,ked tam docestujem autom, kolko by som zaplatil za hodinu parkovneho.

 

to porovnanie(parkovneho- a park.miest) moje v predchadzajucom prispevku, podla mna aj celkom presne odrzkadluje uroven krajiny. Holandsko je na tom lepsie ako nemesko a to je lepsie ako polsko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

po troch - štyroch rokoch od tejto témy, ktorá vznikla tak, že vtedy pri kormidle existujúci Majster Fico sľúbil národu, že životná úroveň už kým tu on bude, neklesne ...

mno. Majster Fico je späť.
zdanil dlažobné kocky, dym z komína, už raz zdanené vklady v bankách, zdanené zamenstnávateľom či daňovým úradom, zdanené daňou z úrokov, daň z dane príde najbližšie ... vynechala som celú kopu jeho nápadov, ako nahamtať namiesto oknami vyhadzovaných miliard na sprostosti, od ľudí many ...

tak jednoducho, ako by to povedal Krejči z Markízy, aby tomu rozumel každý ... a namiesto rečí o neznižovaní životnej úrovne sú tu zrazu články:

Prežiť z príjmu 300 eur mesačne si nevedia predstaviť napríklad štátny tajomník rezortu práce Braňo Ondruš (Smer) ani jeho predchodkyňa Lucia Nicholsonová (SaS).
"Ja osobne som to neskúšal. Myslím, že si neviem predstaviť žiť z 300 eur," priznal v sobotu Ondruš, s čím sa stotožnila aj poslankyňa z klubu liberálov.

Minister financií Peter Kažimír (Smer) verí, že by sám dokázal vyžiť aj s príjmom menším ako 300 eur.
Práve to je zhruba suma, s ktorou muselo vlani mesačne vystačiť asi 700-tisíc Slovákov, zaradených podľa štatistiky do skupiny žijúcej na hranici miery chudoby.
Čítajte viac: http://ekonomika.sme...l#ixzz28ee74HJU

tak, žiadne reči o o tom, že životná úroveň bude stúpať, alebo aspoň že nebude klesať , nič také .... ona je dolu, spadla tam akosi sama, a Kažimír ukáže, ako neumrieť hladom. teda ovšem nebyť jeho dcéry. tá je náročná.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Fico, premiér SR, január 2008:

 

Fico: Životná úroveň už neklesne

 

Vláda premiéra Roberta Fica dnes vo svojom vyhlásení pri príležitosti 15. výročia vzniku Slovenska prisľúbila občanom, že ich životná úroveň nebude klesať.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz2I2V4f4Ty

 

Fico, premiér SR, január 2013

 

To najhoršie máme za sebou, sociálna situácia sa zlepší. Tvrdí premiér Fico

 

Premiér Robert Fico predpokladá, že euro má to najhoršie za sebou a dokonca verí, že v tomto roku dôjde k zlepšeniu sociálnej a ekonomickej situácie.

 

Čítajte viac: http://www.aktuality...i-premier-fico/

 

Po 5 rokoch vypustí podobný drist. Obávam sa ďalších 5 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale tu sa musim Fica trosku zastat - minimalne v tom, ze ani ako premier nema pod palcom celosvetovu ekonomiku, takze tazko moze zariadit vsetko podla svojich predstav. A dobre veci slubuje skoro kazdy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skôr som chcel upozorniť na ten fakt, že keď Fico povedal, že nám bude už len lepšie, tak krátko na to prišla najhoršia svetová hospodárska kríza za posledných 80 rokov. Tak teraz čakám čo príde za pol roka :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Hm, sranda - mam zakaznika co plati 140 euro a ma dost papierov , je to dve dni prace. A nestiha to dat dokopy. Ale bolo to v tomto tyzdni  a ze to nestitha-  On si mylsel, ze to trva 4-5  dni, ja ze nie,kludne to dajte vsetko do kopy ja to dam dokopy ako za uctujem. On ze to musim robit 5 dni- ja ze nie je to robota na dva dni. Za den to nezvladnem. TO SA neda. Ale cena 140 na dva dni ? 70 na den?  Je vela? Inak ja to nemam na kazdy den.

A kto ma ma platit, mam robit za minimalnu mzdu?  

 

Mne platia aj cez 100 za den, ci aj 40 za hodinu. Za uctovnictvo. Ci zarabam si 20 euro za 15 minutu.

 

 

Ale celkovo moj prijem nieje viac ako 1000 - eur.

 

Ja nerobim vela,ale dost. Dost na to aby som zil. 

 

Inak to pisem len kvoli tomu co som dnes cital o otrokoch ci zivote - v irsku.

Ja nepochybujem o lepsej krajine na zitie v zahranici. Podla mna mladi zmiznite z tejto krajiny. - Oni aj tak ziadnu sancu nemaju. A v zahranici by sa mali mat  vela lepsie.Ti co su schopni sa budu mat neporovnatelne lepsie.

Kamarat odisiel v 2004 ci 05, najprv sam - potom po roku prisla rodina -- mal deti stare ako ja dnes, len sikovnejsiu zenu - co si spravila vysoku tam aj pocas studia ucila - vysokoskolakov(mala aj kosicku vysoku).

Teda dnes si myslim ze by uz mali byt za vodou. Tohto roka sa mi neozval. Ci mi je to luto - je. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Je to o regionoch a prijmoch ci mzdach ci inych.

Tohto tyzdna som videl nejake cisla na co dam link a to nechapem.

Ktory kraj je najchudobnejsi?

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6996618/vychodniari-malo-zarabaju-vela-setria.html

 

pritom kosice v pocte volicov maju o cez 80 000 dospelych viac ako bystrica

http://osk2013.statistics.sk/OSK/osk_sk.html

 

 

Je tam druhe najvacsie mesto - jasne ze sa to neda porovnavat s bratislavou - ale ten kraj nema ani tolko ako BB? Ved keby tam skoncilo US steel su uz vsetci v prdeli.

 

Pritom kolko tam maju statnych instituci, univerzit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je normalne ze jeden bratislavsky kraj ma skoro 47 percent trzieb. A o proti tomu kocice necelych 6. Pritom tam maju druhe najvacsie mesto? A pocet dospelych je o 80 000 viac a oproti BB kraju su v trzbach len 76? Co to je ten kosicky kraj? A oproti BB maju o 80 000 viac dospelych ludi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Som si precital svoje predchadzajuce prispevky. A odpoved na tie KE som dosial nenasiel. AKo je to mozne. Lebo podla mna to uz je dost vyrazny regionalny rozdiel.

Na slušný a skromný život potrebuje štvorčlenná rodina na Slovensku mesačne aspoň 900 eur.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7442045/rodina-potrebuje-na-slusny-a-skromny-zivot-mesacne-aspon-900-eur.html#ixzz3GOkSUWZY

 

Ja s tym celkom suhlasim - z cca 900 euro zijem aj ja(my) - co mam na vyse dam na sporenie. Posielam to hned ked pridu peniaze.

(na 110 eur mam trvaly prikaz)

Minuly rok sme zili zo 500 - 600 eur(neposielal som peniaze, lebo som kupoval auto). Zo zenineho platu a aj dalsich srand ako tie 20eurve pridavky na deti,mojej mzde. Vtedy nam to v pohode stacilo - a stacilo by to na prezitie aj dnes. Tych navyse 200-300 eur mesacne davame na aspon akotaky zivot - teda dovolenku(to je v priemere 100), vylety, nejake sportove veci, ci saty,hoby  a pod. A to ja 150 eur prefajcim a prepijem.(tych 150 eur co ja prefajcim,by ina rodina mala davat a dava aj na zlepsenie byvania - resp obnovu)

 

Teda rodina by mala mat aspon 900 eur. Na zivot. Problem je ze to cca polovica rodin nema. A mozno tretina ma ovela menej - co by stacilo na slusny zivot.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je smutný fakt. A smutné je aj to, že ak sa nejakej takej rodine, čo žije už v chudobe, pomôže, nie je to bez fanfár a medializácie, ale ako vybrať rodinu, ktorej pomôcť? je to smutné, že KAŽDÁ rodina nemôže žiť dôstojne hoci aspoň jeden jej člen robí do roztrhania, je to smutné a hanebné, že mnohí musia mať viacero zamestnaní, aby uživili rodinu. Ale zasa aby som sa aspoň snažila byť spravodlivá, premér predsa za krízu nemôže. KTO  je prvotnou príčinou krízy, kde a čím sa spustila, čo ju vyvolalo? Náš premiér (a ani jeho predchodcovia) to neboli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

jeden článok o našej životnej úrovni, ktorý vychádza z údajov Štatistického úradu.
 

Od výplaty k výplate žijú takmer štyri pätiny Slovákov. Ako ďalej informovala analytička Poštovej banky Dana Vrabcová, ktorá vychádzala z údajov Štatistického úradu SR, až 78,7 % slovenských domácností má ťažkosti s platením zvyčajných výdavkov. Medzi ne patria nákupy, ktoré domácnosť bežne uskutočňuje, teda spotrebné výdavky, ktoré domácnosť pokladá za štandard.

 

Najvyšší podiel domácností so spomínanými ťažkosťami, až 87 %, je v Košickom kraji. „To nie je veľmi prekvapivé, nakoľko práve východoslovenský región stále trápi vysoká miera nezamestnanosti a bez práce je tu každý šiesty ekonomicky aktívny obyvateľ. To sa zákonite premieta aj do finančnej situácie tamojších domácností,“ skonštatovala Vrabcová. Najmenší podiel domácností, ktoré majú ťažkosti s platením bežných výdavkov, je v Bratislavskom kra­ji.

 

Zvyčajné výdavky sú podľa Vrabcovej postrachom najmä pre neúplné rodiny s deťmi. Ťažkosti s platením účtov má takmer deväť z desiatich domácností, v ktorých žije len jeden rodič s aspoň jedným dieťaťom. Podobne sú na tom ale aj domácnosti dôchodcov, nakoľko v tejto skupine priznáva problémy osem z desiatich dvojčlenných domácností, v ktorých žije aspoň jeden dôchodca.

 

Náklady na bývanie, vodu, elektrinu alebo plyn tvoria viac ako pätinu našich spotrebných výdavkov. Ťažkosti s platením celkových nákladov na bývanie tak má až 93 % domácností. Najviac takýchto rodín, až 95,4 %, je v Nitrianskom kraji a najmenej, no stále až takmer 91 %, v Trenčianskom a Bratislavskom kra­ji.

 

Avšak Slovákom sa aj z mála podarí podľa Vrabcovej aspoň čo-to ušetriť. Dokazuje to podľa nej aj medziročne vyšší stav vkladov obyvateľstva v slovenskom bankovom sektore. Za predpokladu, že sa Slovákom každý mesiac podarí odložiť si 10 % zo svojho príjmu, tak rezervu vo výške troch mesačných príjmov, čo je odporúčané minimum, našetria podľa analytičky v horizonte dva a pol roka.

 

http://peniaze.pravda.sk/sporenie-a-investicie/clanok/339067-od-vyplaty-k-vyplate-ziju-styri-z-piatich-domacnosti/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna od vyplate k vyplate neziju 80 percent. Nemyslim si to.  Neviem ci viete co je zit od vyplate k vyplate - to znamena - ak ste trosku sa opozdiavili - cela vyplata ide na vydavky a dlhy. Niekedy to nevyjde si aj poziciate - ja som si od matky ci v rodine nikdy nepozical - raz dvakrat od kamarata. Ale to bolo pred desiatimi rokmi - inak predtzm a studentskych cias so bol unho vzdy zadlzeny - samozrejme som mu ziane uroky neplatil. Poldecak ci pivo.

 

OK nech ich je 80 percent - nevedia hospodarit. ANO maju velka vacsina znich male prijmy- ale .. ja neviem co by mali obmezit - bezne sa povie pit a fajcit - ja som alkoholik a fajciar - keby tak na tom bola moja rodina asi by som musel.

 

Vyhral som 19 euro na Slovane - aj sa pohadal pritom so zenou - dalsi ciel -zajtra vylet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna 800eurovy plat medianovy by bol super. To by mal skusit Fico. Z toho sa da zivit rodina. Aj platit okresna krajska hypoteka - ja som si byt splatil do troch rokov auto do pol roka - auto stalo viac o 40 percent ako byt. byt 11000 auto 16400

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov