Skočiť na obsah

Životná úroveň (už neklesne)


Sniper

Odporúčané príspevky

Dnes ma potešil náš premiér Fico, ktorý tvrdí že životná úroveň už neklesne. Kameň mi padol zo srdca a pocítil som veľkú úľavu.

 

Vláda premiéra Roberta Fica dnes vo svojom vyhlásení pri príležitosti 15. výročia vzniku Slovenska prisľúbila občanom, že ich životná úroveň nebude klesať. Slovensko je totiž podľa vládneho kabinetu vnímané ako úspešná krajina s dobrým ekonomickým rastom, ktorá za svoj rozvoj vďačí predovšetkým každodennej tvrdej práci svojich občanov. Pred novinármi to vyhlásil premiér Fico.

Viac v článku Fico: Životná úroveň už neklesne

 

Tiež máte takú radosť ako ja?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm, môžme si robiť prdel... to však nič nezmení na fakte, že za posledné roky za zvýšil rozdiel v príjmoch medzi nami a zvyškom Európy. Teda schudobneli sme za posledné roky, pracujeme za ešte nižšiu mzdu v porovnaní so zvyškom kultúrnej Európy, ale aj najbližšieho okolia. Poniektorí si "reformu" predstavovali a stále predstavujú ako lacný výpredaj nielen majetku, ale aj pracovnej sily. Možno ozaj pre niekoho je hola riť nirvanou, synonymom blahobytu, ale osobne takýmto masochistickým praktikám nefandím.

Od budúceho roku tu bude euro, budeme v priemere na tom oveľa horšie ako napr. Grék alebo Portugalec a to bohvieaká vyhliadka nie je. Takže uvedomiť si to a orientovať sa na rast životnej úrovne a stierať sociálne rozdiely medzi krajinami nie je až taký hriech. Zrušenie schengenskej hranice z nás rovnocenných Európanov nespraví, to spraví len adekvátna, porovnatelná, životná úroveň.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia ja keď som videl tú fotku tak som sa musel zasmiať, mal som pocit že tí ľudia okolo Fica si robia srandu (to je odpoveď na tvoju otázku).

 

:lol:

 

Ale teraz už vážne

 

Hmm, môžme si robiť prdel... to však nič nezmení na fakte, že za posledné roky za zvýšil rozdiel v príjmoch medzi nami a zvyškom Európy. Teda schudobneli sme za posledné roky, pracujeme za ešte nižšiu mzdu v porovnaní so zvyškom kultúrnej Európy, ale aj najbližšieho okolia. Od budúceho roku tu bude euro, budeme v priemere na tom oveľa horšie ako napr. Grék alebo Portugalec a to bohvieaká vyhliadka nie je.

To je fakt, desí ma keď prijmeme Euro, lebo až potom si ľudia poriadne všimnú že sme s mdzami na tom katastrofálne.

Aká je priemerná mzda na Slovensku? Neviem presne, zhruba 20 000 korún, pri súčasnom kurze eura to je okolo 600 Eur. Lenže priemerná mzda nehovorí o zárobkoch priemerných ľudí. Na Slovensku najväčší počet zárobkovo činných ľudí sa pohybuje v pásme okolo 13 000 Sk, to je zhruba 400 Eur.

Neviem presne aká je priemerná mzda v EU (západných štátoch) ale odhadujem to zhruba na 3000 Eur. Keď si bežný Slovák porovná tých svojich 600 (pravdepodobnejšie 400) Eur s 3000 Eurami tak veľkú radosť nebude mať. Nemecko, Rakúsko sú na dostrel. Skončí prechodné obdobie a veľa ľudí pôjde pracovať tam. Na Slovensku bude chýbať pracovná sila. Je hrozba že budú odchádzať najmä vzdelaní ľudia (ktorí odchádzajú už teraz).

Ficovláda (ale aj vláda po ňom) majú veľkú úlohu pred sebou - zabrániť masovému exodu pracujúcich, ktorý by mohol nastať už v blízkej budúcnosti.

Úspechy v znižovaní nezamestnanosti sú irelevantné. 200 000 Slovákov pracuje v zahraničí, tak sa "znižuje" nezamestnanosť. Keby sa vrátili, tak tu opäť máme nezamestnanosť okolo 18% (takto isto aj Poľsko vyriešilo svoju nezamestnanosť, keď odišli 3 milióny Poliakov na Západ).

 

Takže keď Fico tvrdí, že životná úroveň sa už nebude znižovať, neostáva nič iné len mu pevne veriť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm neviem ale mne sa zivotna uroven za posledne 4 roky zvysila o 200% :lol:

 

a len pre info axel, priemerny plat v mnichove co je najbohatsie mesto nemecka je 2500 ojro :) takze netreba to vidiet tak ze vsetci maju na zapade 3-4 tisic ojro :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm neviem ale mne sa zivotna uroven za posledne 4 roky zvysila o 200% :lol:

A mne o 350%. Subjektívny pohľad jedinca.

 

 

Pozri si priemerné platy v Dánsku a uvidíš že Mníchovčania si s tými 2500 ojro môžu ísť spytovať svedomie.

 

Priemerná mzda pre bežného občana je irelevantný pojem a vôbec neodzrkadľuje životnú úroveň.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak priemerne platy neodzrkadluju realitu tak je chyba niekde inde

 

ked som cital ako sa ludia nechaju vykoristovat, tak problem je aj v zmyslani ludi

tak ako vidim ze pracuju slovaci ci cesi by nikto na zapade nerobil...

firmy sa nikdy same od seba nezmenia a nezacnu platit lepsie, davat lepsie podmienky, kym ludia budu prijimat to co je

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked som cital ako sa ludia nechaju vykoristovat, tak problem je aj v zmyslani ludi

Áno, súhlas. Je to smiešne, ak slovenský zamestnanec s nejakými, povedzme 15 000 - 20 000 Sk brutto, bude ako správny pravičiar rozprávať nemeckému zamestnancovi na strednom poste riadenia s príjmom okolo 4000 - 5000 Euro, aká je to komparatívna výhoda lacná pracovná sila. Keby človek nezažil, ani by neveril, akým idiotinám pod vplyvom propagandy a médií je Slováčik schopný uveriť.

 

 

K výpovednej hodnote priemernej mzdy treba dodať, že u nás ešte nie je taká výrazná diferenciacia ako v iných krajinách. Aj GINI index má u nás pomerne vysokú hodnotu - z neho vyplýva, že nie sú u nás veľmi výrazné sociálne rozdiely a veľká časť spoločnosti žije pomerne slušne. Ďalej je fakt, že že u nás reformy išli veľmi silne na úkor strednej vrstvy. Taká Brigita a Ivo dávali riadne rany strednej vrstve...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked som cital ako sa ludia nechaju vykoristovat, tak problem je aj v zmyslani ludi

Chcel by som si prečítať odpoveď človeka žijúceho na Orave, Spiši, Gemeri alebo Zemplíne čo by na toto povedal.

V častiach Slovenska kde sú doslova hladové doliny inú alternatívu nemajú ako sa vykorisťovať. Jedine za cenu odhodu do zahraničia, čo nie každý chce.

 

firmy sa nikdy same od seba nezmenia a nezacnu platit lepsie, davat lepsie podmienky, kym ludia budu prijimat to co je

To je tiež pravda. Bohužiaľ poznám dosť ľudí ktorí sú spokojní s tým čo majú. Nadávajú ako málo zarobia, ale nerobia pre to nič aby zarábali 2x lepšie.

 

Áno, súhlas. Je to smiešne, ak slovenský zamestnanec s nejakými, povedzme 15 000 - 20 000 Sk brutto, bude ako správny pravičiar rozprávať nemeckému zamestnancovi na strednom poste riadenia s príjmom okolo 4000 - 5000 Euro, aká je to komparatívna výhoda lacná pracovná sila.

Myslím že nemecký zamestnanec je na tom úplne inde ako slovenský. Aj Nemecko bolo na tom kedysi zle, a pomohli mu prisťahovalci. Slovensko si pomáha so svojími. Tých niekoľko sto Rumunov v automobilkách v Trnave a v Žiline nehrá rolu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcel by som si prečítať odpoveď človeka žijúceho na Orave, Spiši, Gemeri alebo Zemplíne čo by na toto povedal.

V častiach Slovenska kde sú doslova hladové doliny inú alternatívu nemajú ako sa vykorisťovať. Jedine za cenu odhodu do zahraničia, čo nie každý chce.

 

 

Myslím že nemecký zamestnanec je na tom úplne inde ako slovenský. Aj Nemecko bolo na tom kedysi zle, a pomohli mu prisťahovalci. Slovensko si pomáha so svojími. Tých niekoľko sto Rumunov v automobilkách v Trnave a v Žiline nehrá rolu.

Axel a to je ta chyba, nejde o alternativu, ale ked je niekto svina v hladovej doline lebo vie ze ked prepusti jedneho najdu sa dalsi, tak ludia musia stat za sebou...ak by mu to miesto nikto nezobral, musel by prehodnotit to ako zamestnava

 

a k tym nemcom... nemci vo velkom prijimali pristahovalcov z jednoducheho dovodu, oni su fajnovi robit roboty ako upratovaci, smetiari a podobne... a kvoli tomu prijimali turkov a kurdov...ti sa ale postupne vzdelali a teraz nemcov vytlacaju z odbornych profesii

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedno je isté treba investície , hlavne do menej rozvinutých regiónov

Ked bude práca, budú peniaze, bude životná úroveň... a hlavne investície mimo Bratislavskej lúky....

 

AD: Fico - osobne si myslím, že ničomu nepomohol ... myslím si že sa mu dobre kritizuje za peniaze, ku ktorým sa dopracovala predchádzajúca vláda....

 

AD k tej fotke: skúste sa spýtať tých ľudí ktorých Ficko obíjma či vedia aký je rozdiel medzi ľavicou a pravicou alebo koalíciou a opozíciou... koľkí to budú vedieť ....

 

A ďalej si všimnite kto fica volí - zväčša sú to ľudia typu upratovačka, robotník.... a na takých sa ťažko ryžuje, stačí im povedať zopár sľubov a majú slušný kapitál ... viete čo tym myslím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Demokratické občianske právne štáty fungujú na rovnosti hlasov tak upratovačky, ako aj nositeľa nobelovej ceny, alebo aj študáka nejakého náborového študijného smeru na potratovej univerzite ledva okresného významu (inak vyrástli u nás ako huby po daždi).

 

Smer nemá o nič horší elektorát ako ostatné strany, to jednoducho už ani populačná štatistika a taký vysoký volebný výsledok a súčasné preferencie nedovolia tvrdiť opak. S týmto vyšli niektoré tzv. "prieskumné " agentúry, ktoré opozičným stranám vedia znížiť preferencie aj o 50 % a svojmu všemilovanému vodcovi riadne pridať. A čuduj sa svetu, ten všemilovaný častokrát aj uverí a nechá sa presvedčiť o svojej genialite (ale aj niektorí prispatí stúpenci). Vysvedčenie vystaví občan - prehraté voľby a najmenej dôveryhodný politik vo všetkych akotak serióznych prieskumoch a brzda transformácie a obnovenia akcieschopnostosti svojej strany.

 

Každá vláda po predchádzajúcej dedí aktíva aj pasíva. A slúži ku cti každej vláde, ak vie akcelerovať hospodársky rozvoj, zvýšiť prílev stále nízkych investícií, výrazne znížiť deficit verejných financií a úspešne sa vysporiadavať s infláciou, zlepšovať postavenie v únii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Takže máme tu hospodársku krízu, medziročný prepad priemyslu o 25% a práve teraz som vyhrabal túto tému. Tak pán Fico ako to je s tou životnou úrovňou? :lol:

 

Ty keď sa mi raz dostaneš do rúk...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vyzdvihol si kvalitu zivota, tak daj vediet. Co by si chcel aspon na 30% dosiahnut co tam maju? A mas nato(co tebe sa paci)?Myslis ze niekedy na to zarobis? Ak nie zostan tam a aspon to mozes obdivovat, ciastocne pricuchnut.

 

Inak co si videl? Co ta nadchlo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem ci vobec ma cenu s tebou diskutovat ked tu mas vypady ako ozraty slota na policajtku ale skusim

 

chcel by som dosiahnut to aby veci fungovali...ked pridem na stanicu tak sa mi osoba za okienkom snazi pomoct, nie sa ma zbavit...chcel by som aby sme mali tak ciste ulice, aby ludia prestali byt prasce a nehadzali vsetko na zem...chcel by som aby ked sa robi rozkopavka na ceste tak aby to bolo ako tam vsetko super zaznacene a aby som nemusel prebiehat cez to stavenisko lebo inac sa proste neda atd...je to na vela

staci si pozriet mesta kde to na zapade funguje ako ma a kazdy co ma oci otvorene pochopi ze sme velmi daleko od toho

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto sem dopíšem, zanedlho zrejme časť tejto jalovej debaty vymažem :

 

slimak, poprosím : nechaj slotu slotom, a nepíš útočné ochmelené príspevky tam, kde nie sú potrebné.

možno že ty máš doma malé monaco, ale keď máš, tak to napíš normálne.

a neurážaj, možno je na tom nokia lepšie ako ty, kamarát.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. nemam dojem ze by som na niekoho utocil(kvoli tomu veku?)

mas vypady ako ozraty slota

nechaj slotu slotom, a nepíš útočné ochmelené príspevky tam, kde nie sú potrebné.

Kde mam ochmeleny prispevok? Kvoli comu ma chces mazat, ci diskusiu? Mate nejaky problem zo Slotom?

 

2. Co je to kvalita zivota v Nokiovom prispevku som sa dozvedel az v poslednom prispevku(povodne som nechapal o co mu ide). Co porovnava, co ho trapi.

 

Na zapade mas rozne mesta. A nie vo vsetkych to funguje rovnako dobre ci super. Resp. su rozne drahe. V Parizi mas dve letiska a vraj kvalita je rozna(nikdy som tam nebol). Mozno niekto by si to ani nepovsimol.

 

Tohto roku som bol v Haagu, Harleme, Brauschweigu, Drazdanoch, Wroclavi a Krakowe. Bol som autom a mozem porovnavat parkovne. V Hagu som neplatil nic(3 noci). Parkoval som v case ked sa neplati(aj vikend ci cas medzi 18:00 a 9:00 ), v Harleme som dvakrat obisiel cele mesto, hladal miesto kde je volne miesto, ale take tam nieje, aj na uplnom konci, posledne rodinne domy, velke parkovisko a za nim les a bol tam automat, treba vidiet. Tak som zastal nedaleko centra a platil, inak drahe prakovne 1,7 euro na hodinu, bol som aj v nordwik(1,5) a inom pobreznom meste(0,9) , vsade sa plati.

 

Brauschweig to som parkoval v centre asi za 1,5. Drazdany dvakrat zadarmo(prvy krat pri stanici vlakovej), ale druhy krat to bolo asi na cierno(na druhej strane Labe).

wroclaw, tam sa parkuje hocikde, niesu parkovacie miesta, zhodou okolnosti som videl ako davali policajti pokutu, tak som sa ich siel spytat, kde mozem parkovat aj kde maju centrum, vraj je to tam tazke zaparkovat(pre policajta nie, vysvetloval,ukazoval mi kde mozem, len tam bolo vsetko plne), tak som auto nechal na chodniku, kde bolo dalsich 5. Krakow uz som nemal nervy dlhsie nieco hladat, jedno parkovisko bolo plne, tak som to zaparkoval pod hradom a tam to bolo dost drahe 6 zl na hodiny teda 1,5 eura. Vlastne najdrahsie to bolo v harleme za 1,7, ale cena v centre bola 2,5.

Ake mate parkovne v Bratislave? No nic(blby priklad) v tomto sme asi mimo. Bratislava je 30 najdrahsia na svete.

http://visit.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700013&id=1027&p1=1590

Ale ako pozeram nieje to take zle ako som si myslel.

 

chcel by som dosiahnut to aby veci fungovali...ked pridem na stanicu tak sa mi osoba za okienkom snazi pomoct, nie sa ma zbavit...chcel by som aby sme mali tak ciste ulice, aby ludia prestali byt prasce a nehadzali vsetko na zem...chcel by som aby ked sa robi rozkopavka na ceste tak aby to bolo ako tam vsetko super zaznacene a aby som nemusel prebiehat cez to stavenisko lebo inac sa proste neda atd...je to na vela

staci si pozriet mesta kde to na zapade funguje ako ma a kazdy co ma oci otvorene pochopi ze sme velmi daleko od toho

V haagu som sa zastavil na rohu krizovatky, hladal v mape dalsi smer v ceste a chalanicko biely holandsky sa zastavil ci mi moze pomoct. Pomohol. Cistota je rozna, co si pamatam najspinavsie mesto(odpadky po zemi ci plechovky po vycnelkoch na budovach, mozno bol strajk) bol Londyn.V Drazdanoch sa dost stavia. Ze sme daleko to verim, ale aspon na 30% to urcite funguje.

Podla mna u nas nefunguje policia - poriadok. neviem porovnavat ale u nas , radsej ich nestretnut. mam smolu ze v poslednom case ich parkrat nastivim(vil) a bude(bol) to zabity cas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov