Skočiť na obsah

Kam vás to vôbec neláka?


Tom182

Odporúčané príspevky

.kym taky Neapol si ma ziskal a zapisal sa u mna velkymi pismenami.

Si stretol Hamšíka, že ťa tak uchvátil :lol:

 

V mojom prípade sa jedná tak o celú východnú Áziu. A keď nad tým rozmýšlam ani zbytok Ázie až na Japonsko ma vôbec neláka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hamsik je to posledne co by som chcel v neapole stretnut...takze nastastie som mal z mesta len tie najlepsie pocity, ktore mi ziadny hamsik nemohol pokazit :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Ani mna to do Prahy dlho nelakalo a vobec ani netahalo. Ale ked som sa tam v roku 2004 ocitol tak som bol milo prekvapeny aka je Praha pekna, sice X miest je krajsich a atmosferou pre mna vyznamnejsich. Ale Praha sa mi pacila, hoci ked som tu bol tento rok v lete, tak uz sa mi tak velmi nepacila ako pred 4 rokmi. Proste strasne vela turistov - taky Karlov most bol strasne preplneny ludmi a to bolo strasne (aj ked na Veneziu sa to nechyta - tam to je s ludmi hotova katastrofa). No ale inak co sa historicko-kulturnych pamiatok tyka, neni sa na co stazovat - su krasne. No a prazska ZOO, to je tiez pekny zazitok... No a najkrajsia je Praha skoro rano - bez ludi :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

no po tom ako som si pozrel rozhovor J.Zeliznaka na TA3 o severnej Koreii...tak tam uz asi naozaj definitivne nechcem ist...naco sa drbat do krajiny kde mam byt odpocuvany, kde ma maju sledovat na kazdom kroku, nedovolia mi prejst sa po meste, ak chcem pisat mail, tak mi ho predtym pojdu skontrolovat, nemozem povedat co chcem, na hraniciach mi zoberu mobil ci fotak a vratia pri odchode...no naozaj uuuuzasna krajina :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Sú na tomto svete nejaké miesta, mestá alebo krajiny kam Vás to vôbec ale vôbec neláka?

ak áno, prečo?

 

Sú :)

Celá Ázia s výnimkou Japonska. Moje predstavy o hygiene, spôsobe prípravy stravy, výskyte hmyzu, plazov, chorôb nemôžu vyvážiť prírodne krásy a výskyt turisticky atraktívnych destinácii.

Severná Amerika, časť USA (okrem Aljašky). Nemôžem si pomôcť, ale jak bola táto krajina pre mňa najvysnívanejšou pred cca 30 rokmi, tak teraz je jedna z posledných, kam by som chcel ísť za svoje peniaze. Do Kanady a na Aljašku by som išiel z fleku (ak by som na to mal :) ).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sú :)

Celá Ázia s výnimkou Japonska. Moje predstavy o hygiene, spôsobe prípravy stravy, výskyte hmyzu, plazov, chorôb nemôžu vyvážiť prírodne krásy a výskyt turisticky atraktívnych destinácii.

 

To su len predsudky.

 

Pre mňa nejestvuje na Zemi miesto, kde by som si nevedel predstaviť isť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja v podstate tiež, ale na tom póle by musela byť teplá sprcha, normálna posteľ, v miestnosti aspoň 20°C a mohol by som si so sebou zobrať svoj obľúbený vankúš :)

Cestovalo by sa vrtulníkom.

Za týchto podmienok by som bol ochotný v bode SP zabodnúť našu vlajku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a este som zistil, ze ma vobec nelaka ist do Prahy, tam z vlastnej vole asi nikdy nepojdem, jedine ze by som to mal po ceste dakam inam

 

hehe a toto leto co si sa tlacil do prahy? nejak si zmenil pohlad :)

 

no po tom ako som si pozrel rozhovor J.Zeliznaka na TA3 o severnej Koreii...tak tam uz asi naozaj definitivne nechcem ist...naco sa drbat do krajiny kde mam byt odpocuvany, kde ma maju sledovat na kazdom kroku, nedovolia mi prejst sa po meste, ak chcem pisat mail, tak mi ho predtym pojdu skontrolovat, nemozem povedat co chcem, na hraniciach mi zoberu mobil ci fotak a vratia pri odchode...no naozaj uuuuzasna krajina Obrázok

 

do Severnej Korei ako som cital sa da dostat aj inac bez kontroly, z ruskej strany...takto by som to chcel skusit, staci na nejakych 48 hodin, ale bez tych kontrol...:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este s jednym parom tak akosi vaznejsie uvazujeme, ze buduci rok by sme mohli dat nejaku exotiku alebo dobrodruzstvo

 

nieco na styl Cina, Nepal, Tibet, kuscok Indie

nebranim sa...viem si nieco take na mesiac predstavit ..

 

ale drahy stale spomina Uzbekistan, Rusko, Bajkal, Ulanbatar a podobne sialenosti...na to ma neukeca

to su miesta, kam nemam potrebu ist, ktore nemam potrebu vidiet

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach tie predsudky...bajkal, mongolsko atd...kamarati tak sli transibirskou magistralou juznou trasou a vychvaluju cestu...lepsie ako nejaka exotika...chcem to skusit raz...krizom cez rusko

india je vacsia sialenost, na niektorych miestach hygiena az minusova, nie len nulova

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nie su predsudky, to su len priority

nelaka ma hola krajina, cestovanie vlakom po lesnatej krajine

 

chcem vidiet kulturu, historiu, a tu v ruskych tajgach neuvidim

je mi jedno ze uvidim chudobu alebo bohatstvo, len chcem nieco vidiet

 

mongolsko by ma lakalo, ale urcite nie transibirsku magistralu, cestovat tisicky km vlakom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe a toto leto co si sa tlacil do prahy? nejak si zmenil pohlad :)

 

no tak som rozmyslal nad tym, aj teraz na silvestra, ze by som siel, ale najlacnejsia postel v hosteli v dvojke 33 euro, tak nato sa im mozem vysrat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Silvester som pozeral je za 50 eur za izbu, ale koncom oktobra 26 eur aj s ranajkami.

 

Na Sibiri zije do 40 milionov ludi. Ale vlakom by som ani nijak tam nesiel. Vo vlaku by som musel mat minimalne troch kamaratov co hraju marias. Aj to by som mozno po tyzdni vzdal.

 

Kamarat mi spominal nejakeho "sialenca" co siel do Iranu na bicykli. Z KE odisiel v juli a vratil sa autobusom na vianoce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nie su predsudky, to su len priority

nelaka ma hola krajina, cestovanie vlakom po lesnatej krajine

 

chcem vidiet kulturu, historiu, a tu v ruskych tajgach neuvidim

je mi jedno ze uvidim chudobu alebo bohatstvo, len chcem nieco vidiet

 

mongolsko by ma lakalo, ale urcite nie transibirsku magistralu, cestovat tisicky km vlakom

 

tymto stylom by som nikdy nespoznal nadhernu norsku prirodu...klud od ludi, prazdno, len fjordy, more, sneh a kopce...niekedy netreba ziadnych ludi aby si clovek uzil krajinu...ale pritom po ceste je kopec miest...pri ceste vlakom transibirskou magistralou mozes vzdy na par dni vystupit v nejakom meste po ceste a potom ist dalej...nie je to o tom sediet 14dni vo vlaku

 

no tak som rozmyslal nad tym, aj teraz na silvestra, ze by som siel, ale najlacnejsia postel v hosteli v dvojke 33 euro, tak nato sa im mozem vysrat

 

dvojka za 33eur, vsak to mas super cenu...ale na to ako si tam nikdy nechcel ist zrazu nad tym moc uvazujes :( aj ked, nechapem co ludia na tej prahe vidia :) nie je to zle mesto, ale tak...su aj ovela ovela krajsie a zaujimavejsie

 

Silvester som pozeral je za 50 eur za izbu, ale koncom oktobra 26 eur aj s ranajkami.

 

Na Sibiri zije do 40 milionov ludi. Ale vlakom by som ani nijak tam nesiel. Vo vlaku by som musel mat minimalne troch kamaratov co hraju marias. Aj to by som mozno po tyzdni vzdal.

 

Kamarat mi spominal nejakeho "sialenca" co siel do Iranu na bicykli. Z KE odisiel v juli a vratil sa autobusom na vianoce.

 

neviem teraz najst link, ale jeden cech siel na bicykli okolo sveta...ale tak pomalicky, neponahlal sa...v afganistane stravil mesiac a pochvaloval si krajinu a len co prisiel do juznej azie (cina, thajsko) hned ho okradli...:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ja som cital aj o cechoch co sli na bicykli aj s detmi cez kaukaz, malimi v tom voziku. Da sa. Da sa vsetko. Ale ja uz vsetkeho niesom schopny. Inak v Gruzinsku je vraj pohoda. Co som pocul, ale aj v irane nebol nejaky problem.

 

Inak bol dokument, dalsi cech zil a dal si spravit lod v Egypte(s rodinou). Trvalo to asi vyse roka kym to spustili na vodu. Cena asi 3 miliony ceskych korun. A teraz sa plavi. Uziva si aj s posadkou. Ako lod nieco ako sme videli vo filme co mal kolombus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dvojka za 33eur, vsak to mas super cenu...ale na to ako si tam nikdy nechcel ist zrazu nad tym moc uvazujes :( aj ked, nechapem co ludia na tej prahe vidia :) nie je to zle mesto, ale tak...su aj ovela ovela krajsie a zaujimavejsie

 

nie dvojka za 33 eur, ale postel v dvojke za 33 eur, ved citaj :) cize 66 eur za nic za izbu

no a potrebujem ist niekde blizko, lebo ked pojdem v pondelok druheho do prace, tak to musim zvladnut poobede/vecer prveho odsoferovat, cize by som potreboval nieco co je max. 400km

 

tak prijmam tipy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NOKIA, do Skandinavie sa chystame pravdepodobne buduci rok

asi som sa nespravne vyjadrila...potrebujem v krajine vidiet bud prirodne, kulturne alebo historicke krasy

v opacnom pripade by som nechodila kazdy mesiac do Tatier

 

jednoducho nelaka ma predstava sediet niekolko dni vo vlaku, prechadzat prazdnou jednotvarnou tundrou, az do chvile, kedy narazime na prve znamky civilizacie alebo niecoho zaujimaveho (pre mna osobne ruske lesy a tundra nie su zaujimave, 100 ludi 100 chuti, nejde o predsudky)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Ja by som šiel aj všade kde sa dá, ale je pravda, že niečo ma láka menej..... a to je New York.. keby ma tam niekto dotrepal, tak určite by som si spravil dobrý výlet, ale sám od seba sa tam nejak neťahám. Obľubujem radšej prírodné atraktivity a autentickosť krajiny, kultúru a spoznávanie tradičného spôsobu života ľudí :thumbsup:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Nemám dokopy nič proti Anglicku, ale to ich počasie nevyvoláva vo mne túžbu stráviť tam dovolenku.

Vôbec ma neláka Egypt, ani Turecko, ani podobná exotika. odkedy sme mali problém dostať sa domov z dovolenky kvôli skrachovaniu SkyEurope, ma neláka nič také, kde by som sa niečoho podobného mohla dožiť. Do USA by som nešla ani zadarmo, nemôžem si pomôcť. Moja mamka nevie zabudnúť svojmu nebohému bratrancovi, ktorý sa tam narodil a žil a ob 2 roky chodil sem na SK stretnúť sa s rodinou, že poslal letenky tam a späť strýkovi a jeho dcéram a vnučke a pozval ich na návštevu k nemu do USA - a jej ani nám nie. Popravde, ja som naopak, bola len rada, mňa to ani vtedy tam nelákalo a ani sa nečudujem, lebo naši majú 2izbový byt, kde to pre uja+tetu z Ameriky nebolo dosť komfortné, a u nás tiež nie, a tak bývali v hoteli, a nikto z nás nemal auto, tak sa vozili taxíkom, zatiaľ čo strýko má rodinný barák a jeho dcéra tiež a všetci mali autá, a tak hostí všade vozili kam len chceli. U nás boli len na popoludnie na návšteve, atmosféra bola super a všetko bolo fajn, ale nebolo to ako u strýka a jeho detí, takže si myslím, že ujo z USA urobil dobre, a pozval tých, čo si to zaslúžili viac.

V Chorvátsku, Bulharsku či Poľsku bolo síce fajn, ale mne už stačí dovolenka u nás, nanajvýš tak u susedov v Česku. Už sa mi nechce dlho cestovať a celý deň sa spamätávať z cesty. Ked sú tam nejaké hory alebo les, či dajaké jazero, kde sa v lete dá kúpať, som spokojná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krajiny... hocikde a hocikam, len nie lietadlom... :zubiska:

 

Kam vás to vôbec neláka?

obchody z nábytkom, lustrami, kuchyňami,spálňami,kúpelňami, kobercami,parketami, kachličkami,dekoračkami, závesmi,záclonami...zabudol som niečo? :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov