Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

U mna a ved som to pisal - zena bola tiez nervozna ako to bude fungovat, ze som inzinier - som jej povedal sprav si vysku aj ty. Spravila a myslim ,ze sa uz neciti menej cenna. Takto, ja som rad ze to spravila - vie byt uzitocnejsi clovek. A som na nu hrdy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prečo by to nemalo fungovať? Väčšina žien nemá problém s tým, ak má muž o niečo vyššie vzdelania. Ale tvoja žena musí byť skvelá ženská.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani ja s tým nemám problém ak má dakto vyššie vzdelanie alebo viac zarába pokiaľ ide o pár. To sú umelé problémy ktoré si ľudia vymýšlajú od dobroty. Aj to keď je žena vyššia atď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tou výškou je to skôr také podvedomie, muž má byť ochrancom, a mnohé máme taký pocit, že drobného mužíčka by sme museli my ochraňovať. :)

A tiež by sme mu samé mohli naložiť... :boxing: 

ale naozaj to funguje tak, že tá výška nie je až taká dôležitá, ak je tam iskra, a ak si jeden druhého aj vážia. Musí tam byť skrátka to fluidum, inak by mohol mať aj dva metre a prd by to zavážilo.

 

Tiež ešte dávno pradávno som občas pokukovala aj po  chalanoch menšieho vzrastu, bolo v nich niečo, čo ma zaujalo, no, ja sama som drobec, takže zas nižší ako ja neboli, ale patrili skôr k tým menším.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani ja s tým nemám problém ak má dakto vyššie vzdelanie alebo viac zarába pokiaľ ide o pár. To sú umelé problémy ktoré si ľudia vymýšlajú od dobroty. Aj to keď je žena vyššia atď.

 

Vsak samozrejme ze by si s tym problem nemal, aspon by Ti mal kto kupovat coko Mikulasov, colu a kebaby. Ale k preplacaniu bordelov by uz asi nedoslo.

 

:zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasne ze nie ved keby som mal zenu/frajerku tak lubim len ju a na nu sa orientujem. To s tymi bordelmi som akoze nevidel zase uplne si uz z toho srandu nerobte. Takze ostavame pri teme ze mne neprekaza ak je zena v niecom lepsia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 no, ja sama som drobec, 

 Vilma  :) ja som si Ťa  predstavovala vysokú, štíhlejšiu .. , a hľa, Ty si tiež "drobec "   :)

 

 

 jeminenky .. k tým rozdielom k výške v cm, vzdelaniu ..kto skutočne  miluje, tak akurát bude "riešiť" výšku v cm, vzdelanie .."teba nemilujem,  lebo si nižší ako ja" "teba nemilujem,  lebo nemáš vysokú, a ja ju mám"  :smilieee: a čo :srdiecko: ?     :smile3:

   súhlasím s Vilmou, že  musí tam byť to  fluidum, iskrenie, súzvuk duší, spriaznenosť  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iskra, no veď dobrého je vždy málo. :)

 

Láska je láska a čert ber rozdiely vo vzdelaní, hoci po čase niektoré veci môžu vadiť a čaro je preč. Naozaj mi vadilo, keď mi to rýchlejšie myslelo ako partnerovi, spočiatku nie, ale potom čaro vyprchalo, a šlo mi na nervy, keď som napríklad pri rozprávaní vtipu (je jedno, čo som ho rozprávala ja alebo dakto druhý) musela vysvetliť pointu, vadilo mi, keď všetko bolo treba vysvetliť polopate.  Inak bol fajn, ale toto mi šlo na nervy. S Flinstonom taký problém nemáme.

Ten dotyčný sa to nikdy nedozvedel, čo mi vadilo, to som mu predsa nemohla povedať, že vadí mi, že si stojíš na kábli, povedala som mu, že som si našla iného (vtedy som ešte o Flinstonovej existencii zdania nemala).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Láska je láska a čert ber rozdiely vo vzdelaní, hoci po čase niektoré veci môžu vadiť a čaro je preč. Naozaj mi vadilo, keď mi to rýchlejšie myslelo ako partnerovi, spočiatku nie, ale potom čaro vyprchalo, a šlo mi na nervy, keď som napríklad pri rozprávaní vtipu (je jedno, čo som ho rozprávala ja alebo dakto druhý) musela vysvetliť pointu, vadilo mi, keď všetko bolo treba vysvetliť polopate.  Inak bol fajn, ale toto mi šlo na nervy.

 

Ked som mala 21rokov, zacala som pochaby vztah s jednym "zlym" chlapcom. Jazdil na snowboarde a hulil travu.

Po mesiaci "vztahu" som odisla na prazdniny do UK, a potom sme to ukoncili.

O par rokov sme sa stretli v meste a dohodli sme sa ze si pokecame, tak sme dali stretko.

 

Uff, ta trava asi zanechala stopy na mozgovych bunkach, alebo bol vzdy taky "pomalsi". Aj to co pise Vilma je to, co sa snazim vysvetlit. Chcel sa stretnut znova, tak si vravim vsak co, mozno len nervozita po dlhom case. Ale nie, nebolo to ine, nemala som sa s nim o com bavit. Politika? To co je? Ekonomika? Pracujem na cierno, aspon mam viac penazi na ruku. A takto to islo dalej...

Potom som uz nedala sancu dalsiemu stretnutiu. Unavovalo ma to, toto nie je to co chcem mat vo svojej blizkosti. Tak ako napisala Vilma, ja som asi zuriva, ale toto mi ide neskutocne na nervy, a asi by som bola neskor zla, a mozno by som to aj nechtiac vycitala.

 

Samozrejme, nemusi to automaticky suvisiet so vzdelanim, ale ....

Asi mam naozaj smolu, ze zrovna v mojom okoli ak narazim na muza ktory je spravanim aj chapanim odlisny, ma "len" ucnak. Preto som tu o tom zacala pisat. Pretoze mam zial taku skusenost. A nehovorim o jednom muzovi za dekadu.

 

Ale v inych krajoch to funguje asi inak :ahooj:

A na temu vztah a vzdelanie uz asi nemam viac co dodat, mam na to vlastny nazor na zaklade skusenosti, kazdy vieme asi inak tolerovat, kazdy vyzaduje od partnera nieco ine. Ja mam rada pri sebe "vyrovnaneho supera", takze asi by mi vztah s niekym, kto ma "iba" ucnak nevyhovoval. Peace :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll, si len malo trpezliva :)

 

keby som ja mal take naroky ako ty, tak mozem ist rovno za mnicha.   Okrem vzdelania existuju aj oblasti kde sa dokazu porozpravat aj bezni ludia,  kozmologiu mozem riesit aj inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll, si len malo trpezliva :)

 

keby som ja mal take naroky ako ty, tak mozem ist rovno za mnicha. Okrem vzdelania existuju aj oblasti kde sa dokazu porozpravat aj bezni ludia, kozmologiu mozem riesit aj inde.

100 ludi, 100 chuti.

A je sakra rozdiel vzdelanejsi chlap, nez vzdelanejsia zenska.

A len pripominam ze mam na mysli vyrazny rozdiel - takmer ucnak vs vyska

 

Kozmologiu neriesim, ale zakladne fyzikalne javy okolo nas, to ano ;) To by mal ovladat kazdy chlap...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

100 ludi, 100 chuti.

zakladne fyzikalne javy okolo nas, to ano ;) To by mal ovladat kazdy chlap...

Ano, to iste suhlasim..chlap, ktory nevie co je Dopplerov jav je rozhodne nesposobily na partnersky vztah

 

doll, bavis ma :-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll

 v niečom máš pravdu, ale zas od prípadu k prípadu.

Starší manželský pár - on učňovka bez maturity, všeobecný rozhľad na viac ako bežnej úrovni, v telke si pozrie dokumenty všeho druhu, dejepis je jeho veľkým koníčkom - vedomosti viac ako na úrovni stredoškolského učiteľa, napr. dejiny slovanov by v pohode mohol ísť prednášať na VŠ.

                                      - ona vysoká škola, sedí celé dni pred telkou a pozerá varenie, serialy typu panelák a farmu. Každý má už vlastnú telku v samostatnej izbe ale inak fungujú bez problémov spoločne a šťastne x rokov.

 

A niet nič horšie ako premudrelý chlap, ktorý ťa ide poúčať, vysvetľovať atď. to je nudááá. Počúvať chlapa, ktorý sa rád počúva je naozaj hrozné vieš sama.

Minule mi jeden mladý muž začal vysvetľovať ako by hravo vyriešil rómsku otázku na slovensku, tak na prvý krát som to popočúvala, keď mi to začal zas ako neskutočnú novinku rozprávať  zasa a dva dni, tak som už mala fakt dosť. Inak vzdelaný chlap ( prednáša na práve), ale bolo mu to skôr na škodu. Odtiaľ potiaľ. Toto mať doma tak sa zbláznim. (nebolo to rande)

 

Súhlasím s Tysom koľko krát sa v bežnom živote budeš s partnerom baviť o kozmológii. Pravda je, že sa bežne preberajú úplne obyčajné problémy ( kúpil si chlieb, vybral si malú zo škôlky, kedy je to rodičovské, nejde práčka).  

Ak sa aj budeš počas vzťahu baviť s partnerom o teórii relativity, bude to taký maličký zlomok v živote, že by som povedala až zanedbateľný, a pre partnerský vzťah nepodstatný.

Samozrejme nemať nejakého úplného trtka, ale normálneho, bežného, zodpovedného,  atď. ....  chlapa :)

Každý človek vie niečo iné, aj človek čo si myslíš, že od neho sa nemôžeš naučiť nič, môže vedieť niečo, čo nevieš ty aj keď si možno x-krát vzdelanejšia. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Reagujem na hento ze je rozdiel vzdelanejsi chlap ako vzdelanejsia zenska. Preco by bol? Jeden z dvoch je vzdelanejsi bezohladu na pohlavie. Cele si to vymyslela spolocnost ako aj to ze veriaci sa chcu brat v kostole a nasim stacil vybor. Ludia si vyrabaju problemy lebo sa tak dobre maju. Su aj dalsie chyry ze zena ma lepsie periferne videnie, muz ma lepsie zameriavacie videnie, zena vraj vie robit viac veci naraz, muz vie jednu ale dokonale...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Helle, Flora, pisete o extremoch.

 

Pisem o zakladnych veciach, tak tu prosim, Helle, nepis extremy. Som rada ze sa bavis.

Flora, na zaciatku som pisala vseobecne o tom, ze mi neprekaza nizsia uroven vzdelania, len ZIAL, nemala som este tu moznost poznat chytreho chlapa s ucnakom. To neznamena ze neexistuje samozrejme.

 

Nebudem sa ospravedlnovat za iny nazor a pritakavat tym vasim, ked to tak necitim.

 

Vy zenske, "na poriadku", vam sa rozprava ked si zijete roky v partnerskom zivote :) Hrdinky, ake by ste boli spravodlive, ako by ste neriesili.

Skuste byt vsak slobodne, vo veku ktory mate, a zaujimalo by ma, ako silno by ste mali niektore veci na haku ;)

 

Stale mi asi nie je rozumiet. Ja nemam v poziadavke isty stupen dosiahnuteho vzdelania.

Ale nechce sa mi to uz opakovat :)

 

Som rada, ze aspon niektore forumacky chapu, o com pisem ;)


A aby som pobavila aj inych.

 

Na jednom stretku som spominala, ze som sa v noci zobudila na silnu burku, oprela o parapetu a sledovala oproti bytovku, kedy a ci vobec do nej uderi blesk.

A chlapec .... "A preco by mal uderit?"

Zacala som jednoducho, tak vravim ze vsak preco nie, ked je to v okruhu najvyssia budova, je vysoko pravdepodobne, ze ak blesk uderi, tak prave sem do hromozvodu.

A chlapec ... "Do hromozvodu? Ten na to sluzi?"

 

Dufam Helle ze si sa pobavila, a snad chapes, preco pisem o zakladnych fyzikalnych javoch. Cim som sa mozno niektorych kapacit aj dotkla. Nakolko vacsina z nas ma vedomost na co a ako sluzi hromozvod.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež by som použila "hromozvod" ... :)

čo mi v tejto súvislosti napadá, podobnú skúsenosť som mala nedávno s jednou mladou ženou, čerstvo ukončená vš, hovorili sme o tom, že bola ohromná búrka, a ja som spomenula, že to sa už pričasto nedeje, ale krásne cítiť vo vzduchu ozón ...

to som nemala spomenúť, pretože sa urazila, ohrnula nos, a ledva som z nej dostala, čo sa stalo - stalo sa to, že si myslela, že si z nej strieľam a robím si nechutné vtípky. trvalo to hodnú chvíľu, kým som vysvetlila, ako to s tým ozónom je - a je vskutku cítiť. nám to vysvetlili kedysi na základke na fyzike. ale ešte predtým mi to rozprával starý otec, remeselník s učňovským listom u Baťu. nevedel, prečo, ale vedel, že čo to je.

 

moja skúsenosť ale je, že ohromná spústa ľudí nevie základné veci. hromadu drobností, ktoré sa bežne učia na základke. ktoré pochytia cestou, ktoré vysvetlia rodičia, ktoré si pozrú alebo prečítajú.

nemusí a nejde to, aby každý vedel všetko, ale ten základ často chýba. akoby ani nechodili do školy. a v tomto ale nie je priveľký rozdiel medzi mužmi a ženami, s istými ľuďmi debatovať nejde, vzdelanie-nevzdelanie. buď niekoho veci zaujímajú, alebo nezaujímajú.

 

buď je zameraný jednostranne, alebo žije ako burina, alebo ani nemá žiadnu extra školu, ale používa mozog ... poznám príklady na všetky prípady.

aj také, ako Flora, aj také, ako doll.

v oboch pohlaviach, v kdejakých vzdelaniach.

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som povedala bleskozvod, hrom mi príde už iba ako zvukový efekt.

Tiež mám príklady na všetky prípady. :)  (sa mi páči ta veta) :)

Ako pätnástka som bola na prvom rande v kine na taliansku komédiu s titulkami a dotyčný vedľa mňa celý čas : "čo bolo?" a "čo bolo". 

Najprv som nerozumela čo chce, potom mi došlo, že on nestíhal čítať. Absolútne nerozumel ničomu a mňa to po čase prestalo baviť mu v kuse vysvetľovať kto čo povedal. Tiež som hneď zbadala, že toto asi nebude všetko v poriadku. :)

Po týždni sa so mno rozišiel, lebo som bola vyššia. :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cakala som kedy si to niekto vsimne ;)

 

Mimochodom, pouzivaju sa oba vyrazy, oba su spisovne :)

Tak my to mame o to lahsie ze mame len jeden vyraz: Villámharitó (bleskozvod) Takze nemusime rozmyslat ktore povieme lebo mendörgésháritó teda hromozvod v nasom jazyku neexistuje. To ze blesk udiera do najvyssieho objektu viem aj s osobitniarskym vzdelanim a hlavne do objektov z vodiveho materialu.

 

tiež by som použila "hromozvod" ... :)

 

ohromná spústa ľudí nevie základné veci. hromadu drobností, ktoré sa bežne učia na základke. ktoré pochytia cestou, ktoré vysvetlia rodičia, ktoré si pozrú alebo prečítajú.

V relacii nikto nieje dokonaly (kedysi: aj mudry schybi) tam vidite ake jednoduche veci ludia nevedia a uz davaju coraz lahsie otazky a nevedia.

 

A teraz otazka pre tabor ktory suhlasi s Doll: Ja by som potom koho mal mat za zenu ked mam to najnizssie vzdelanie ktore existuje? Taku z tretieho sveta co ani do skoly nechodila?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas, ty aby sa hned nepolutoval, kua.    To ze si postihnuty, to neznamena ze kazdy den spustis svoje orgie sebalutosti.  

 

doll :)   ja po mnohych skusenostiach svoje vedomosti uspesne skryvam,  jedine co  pouzivam je znalost astronomie  ked ukazujem  suhvezdia a planety.   A taka zvedava otazka, kam chodis na tych truhlikov ? 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tyso videl si Mars? V tychto dnoch hlavne pred mesiacom ho bolo vidavat dost jasne. Nerobte z toho hned sebalutost je to konstruktivna diskusia. Podla niektorych by partner mal byt minimalne rovnakeho vzdelania pripadne vyssieho. Ale odomna ma formalne vyssie vzdelanie aj zena ktora ma 1-9 zakladku... Inac tiso aj tisovec sa nepise s tvrdym i ale s makkym.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov