Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

To je obecne známe že ženský pohlavný orgán hýbe svetom. Muži preň spravia čokoľvek. Len tak úplne náhodne som sa dozvedel že axel má smartfón na dve SIM karty a pripája sa cez WiFi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale pendrek. Je síce fakt, že ak normálny chlap zbadá čo len holú prdel, už by chcel, ale je dosť takých, ktorí pred oným spomínaným orgánom uprednostnia boj, zbrane, adrenalín...svetom hýbu prachy, dnes by slávna trójska Helena mohla nemenej slávneho Parida zvádzať koľko by chcela, keby nemala ropné polia alebo aspoň nejaké zlaté bane, mohla by si akurát tak trhnúť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je obecne známe že ženský pohlavný orgán hýbe svetom. Muži preň spravia čokoľvek. Len tak úplne náhodne som sa dozvedel že axel má smartfón na dve SIM karty a pripája sa cez WiFi.

 

Obdivujem tvoje talent spojiť dve absolútne odlišné veci do jedného príspevku. Aký to má vlastne súvis?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len som tým chcel povedať že si všímam detaily. Niekto spraví screenshot telefónu a ja na základe ikoniek v toolbare viem zistiť isté veci. Väčšina si to nevšimne je áno... Ale tak do ktorej témy to dať keď o tom ani téma nieje. Screenshot je v tejto tak som to len dodatočne spomenul.

 

 

V priebehu svojho vývuja sa museli rozvýjať ženský aj mužský mozog podľa potreby danej doby, teda muž ako lovec potreboval orientovať sa na veľké vzdialenosti, zasiahnúť cieľ teda aj tunelové videnie na diaľku s pristorovým odhadom. Muž nepotreboval viesť konverzácie či byť vnímavý k citovým potrebám ostatných, preto sa u neho nerozvýjal zmyseľ pre medziľudské vzťahy. Žena naopak potreboval účinné kumunikačné vedomosti, nadanie k orientácii na krátke vzdialenosti, schopnosť robiť niekoľko vecí naraz a rozsiahle periférne videnie.

Takmer všetci máme 46 chromozómov, ktoré si predstavte ako stavebný plán. 23 teda pól na pól pochádza od matky aj otca. Keď je dvadsiatytretí materský chromozóm X a otcovský tiež X, výsledkom je dieťa s genotypom XX, teda ženského pohlavia. Ak je dvadsiatytretí otcovský chromozóm Y, vznikne dieťa s genotypom XY, teda mužského pohlavia. Základná šablóna pre ľudské telo a mozog je ženská. Všetci sme na počiatku ženského pohlavia. Preto majú muži niektoré charakteristické ženské znaky ako napríklad bradavky a prsné žľazy. Veda dokazuje že Eva bola prvá!

Zdroj: Šapešdesign - Muži a ženy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obe, by som povedala... :)

ale myslím, že je to podľa toho ktorej ženy sa spýtaš. veľmi mladej to vadiť zrejme nebude, koľko má rokov, veľmi štíhlej, náhodou spokojnej so svojou postavou, vyšportovanej / sú aj také / nebude vadiť ani otázka na váhu... ale ináč sú obe nebezpečné :innocent:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Ženy, ktorá otázka je bezočivejšia?

 

  1. Koľko máš rokov?
  2. Koľko máš kilov?

 

Obidve otázky sú blbé a maximálne netaktné.

Ale na obidve sa dá obratom odpovedať – však vidíš, nie?!

Predsa vek 30 a 50 je jasný na prvý pohľad, a tak isto rozdiel vo váhe 50 a 70 kg bije do očí.

 

A ak sa niekto opýta "koľko máš kilov?", tak ten je "odsúdený na odstrel“ už len položením otázky ... pretože má medzery nielen v etike, ale aj v slovenčine.

 

Ale aby tieto dve blbé otázky neboli iba tak osamotené, bolo by dobre ich doplniť treťou, rovnako bezočivou – koľko zarábaš? :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa by zase zaujímalo že ten kto vymyslel tú etiku tak prečo považoval tieto tri otázky za netaktné? Veď ja nemám problém odpovedať na ne.

A tak ceľkovo že muž má vojsť prvý do podniku a také... Veď je lajtrfuk kto ide prvý druhý tretí mne by to bolo jedno, ani by ma nenapadlo vnímať takéto veci.

  • Odobrať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... kto vymyslel tú etiku tak prečo považoval tieto tri otázky za netaktné? Veď ja nemám problém odpovedať na ne.

A tak ceľkovo že muž má vojsť prvý do podniku a také... Veď je lajtrfuk kto ide prvý druhý tretí mne by to bolo jedno, ani by ma nenapadlo vnímať takéto veci.

Tomáš, ty trúba jerichová, ako by Vilma povedala ... až takýto zadubený fakt nemôžeš byť.

 

najprv by bolo dobre trochu si ujasniť pojmy: sú dve - ETIKA a ETIKETA

premiešal si dokonale dva pojmy.

 

EtIKETA

etiketa má rozsiahlu tému už dávno tu: https://www.freespace.sk/tema/1743-etiketa/

etika je to, čo tam píšeš o vojsť do podniku prvé a také...

že či je to tebe jedno, to je tvoj problém, nemusí nikto ovládať etiketu od čiernych lakoviek po etiketu na udeľovaní Nobelovej ceny, ale napísať " ani by mi nenapadlo vnímať takéto veci" je problém.

a rozhodne s tým prejdi do príslušnej témy, nie tu - tam sa rozoberá ETIKETA.

etiketa nie je len tak niečo, čo si ktosi vymyslel z dlhej chvíle. sme ľudia  s slušné správanie k tomu patrí.

ale opakujem: keď chceš písať čokoľvek o otázkach etikety - výlučne v tejto téme:  etiketa !

 

 

ETIKA je rozsiahla filozofická disciplína, ktorá sa zaoberá ľudským správaním, skúma morálku alebo morálne relevantné konanie a jeho normy.

pre každý odbor ľudskej činnosti sa vykryštalizovali etické princípy - slovo etika pochádza z gréckeho ethos, čo v preklade znamená zvyk, názor, charakter, spôsob myslenia.

Etika je disciplínou praktickej filozofie. Etika je teoretické štúdium hodnôt a princípov.

 

a mierne vzdialene etika a etiketa spolu súvisia, ale normy správania sa sú spravidla etiketa.

 

nahradili sme tu teraz, čo ťa nenaučila škola ani nikto okolo teba,

 

 

a teraz odpoveď na tvoju otázku:

Mňa by zase zaujímalo že ten kto vymyslel tú etiku tak prečo považoval tieto tri otázky za netaktné? Veď ja nemám problém odpovedať na ne.

keď nemáš problém, je to tvoja vec, spýtať sa také ženy je problém.

preto sa na to pýta Axel, a preto odpovedáme aj so secretkou tak, ako odpovedáme.

je to neslušné, aj pre mnohých chlapov, nielen pre ženy, pre ženy extra.

 

ber to tak, ako to je: spýtať sa ženy, koľko váži, či koľko má rokov nie je práve zárukou toho, že sa s tebou neprestane rozprávať, alebo že ťa nepošle niekam do teplých krajín, či to tebe pripadá normálne alebo bezproblémové, to je o tebe a tvojej výchove a samovýchove: nie je to slušné a nerobí sa to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevychovanec jeden netaktny, skus sa este niekde spytat, preco ta ziadna nechce...

 

Dnes som zazila, ze zriadenec v katedrale musel upozornovat muzov, zesi maju dat ciapku z hlavy dole..svet nam tomasovatie, sakra

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som sa spriatelila s jedným mladým párom (pre pána z toho páru som niečo robila), a raz sa ma spýtal - teda začal že či sa ma môže na niečo spýtať, a ja že kľudne, nech sa pýta. On že " A vlastrne, koľko vy máte..."  trocha sa zarazil - a ja už som čakala, že sa spýta na roky a pripravovala som si nejakú dobrú a pritom nič nehovoriacu odpoveď, a on že "...tých klobúkov?"

(málokedy idem von bez klobúka a on ma tuším videl bez klobúka len keď som bola u nich alebo na našom pracovnom stretnuťí v interiéri) .

jeho otázka ma pobavila :)

Oboch, aj jeho ženu, aj jeho, som si obľúbila a vôbec by som sa neurazila ani keby sa ma spýtal na tie roky či kilá :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevychovanec jeden netaktny, skus sa este niekde spytat, preco ta ziadna nechce...

 

Dnes som zazila, ze zriadenec v katedrale musel upozornovat muzov, zesi maju dat ciapku z hlavy dole..svet nam tomasovatie, sakra

A keď do katedrály vchádza žid? Myslím si o tom že ľudia riešia nezmysly typu čiapka v kostole, pýtanie sa na vek a podobne. To že niekto považuje toto za zbytočnosť neznamená že je zlý človek. Ja sa proste riadim heslom ži a nechaj žiť teda že poriadok byť musí, zákony sa majú dodržovať, teda že nemali by si ľudia navzájom robiť zle a tak. Ale tieto veci okolo veku považujem za hlúposť. Veď je to je to normálna otázka a keď otázka neobsahuje žiaden vulgarizumus urážku a pod. na tom nieje nič zlé. Ale je mi to jedno lebo so ženami sa nerozprávam. 

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Pri svojej práci komunikujem s mužmi aj ženami, majiteľmi firiem.

 

Muži vždy jasne a priamo povedia čo potrebujú, vždy poskytnú potrebné informácie a ponúknuté riešenia vo veľkej miere akceptujú.

 

Ženy vždy všetko hovoria veľmi komplikovanie, nikdy neposkytnú všetky potrebné informácie a ponúknuté riešenia sú im málokedy dobré.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel:

Možno je to o terminologii. Vedia, čo chcú, ale nevedia to tak špecifikovať ,ako muži. Predstav si, že nepoznáš termín "wifi pripojenie" a chceš to niekomu obkecať. Už ťa bude huba bolieť a druhá strana furt nebude chápať, o čom to hovoríš, lebo ak by to bolo wifi pripojenie, tak by si to povedal.

Škrtol si v hlave 20-tich potencialnych riešení (skrátka už neexistujú) a s tých, čo ako riešenie ostali sa ani jedno nepodobá tomu vysnenému . (lebo je v tých škrtnutých)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja neviem - so svojou zenou sa doplnam. A spolupracujeme spolu. Lebo asi inak to ani nejde. Nabozensky sme rozdielni,ale pre mna to nieje dolezite, asi to zene a detom prospieva.  V noci je to v pohode. NOc ako ze spis - ja nie ja som hore aj 4 hodiny. Sex ma uspi.

 

Inak keby som bol obchodnik - asi skor by som presvedcil(o obchode, to je hypoteticke nikdy som to nerobil som panic) chlapa ako zenu. Keby slo o sex asi zenu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

že by kvapka humoru? :)

 

muži a ženy.jpg

Iba som si vsimol na tom obrazku ze kde su v ajte je volant na pravej strane ale nalepka s emisnou a stk je na tej istej strane ako u nas... No ale spominaju tam serial ordinacia a ten je cesko-slovensky pokial viem a pochybujem ze by ho poznali v statoch s pravostrannym riadenim. Ale inak ja praveze vela veci z toho robim co vraj chlapi nerobia. Hned k prvemu obrazku tolko ze som chcel ist do krizovej vsi, a pytal som sa dvakrat na cestu pricom som mal aj navigaciu a ajtak som skoncil v slepej ulicke v spisskej belej :-)

 

K drujemu obrazku praveze som musel umyvat riady kazdy den skoro. K tretiemu: ja by som praveze radsej pozeral serial so zenskou ako byt na pive lebo za prve pivo nelubim a za druhe v krcmovom prostredi som medzi prvymi kto by dostal po hube... K stvrtemu praveze ja sa radsej objimam ako sexujem... K sestke: Mne je jedno co sa pozera vacsinou to co ja pozeravam sa paci aj zenam tak ze na tom sa zhodneme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: ano, Tomas, typicke pre teba vsimat si hovadiny a podstata ti unika..

 

z toho co si napisal, tebe zrejme vychadza, ze si idealny partner burajuci stereotypy o muzoch..ale to ani nahodou

 

ze si zo stereotypov ludia robia srandu je jedna vec, ale ze nik nechce partnera, ktory netrafi ani do Hornej Dolnej je vec druha

 

a ukaz mi na tejto planete jedinu zenu, ktora s hrdostou povie vetu..Nie ten moj nechodi na pivo do krcmy, boji sa, ze by ho zbili  :agree:

alebo..och uz ani nepamatam, kedy sme s tym mojim mali sex..ale inac je veeeelmi pritulny

ci kecy o slovenskych serialoch, ktore chce silou mocou pozerat..oh bleh :sick:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alebo ju vyhodil z bytu, lebo on potrebuje svoje pohodlie a zavadzala mu. Lebo by asi chcela niečo viac a on len sa mojkať.

Tomáš, kúp si zajaca, toho môžeš mojkať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas s trochou humoru by sa teda dalo povedat ze nie si chlap :).  A nie, vysvetlovat co je na tom humorne nebudem. 


helle, a staci len zmenit scenu.  Od chlapa sa predsa ocakava ze v cudzej krajine, kde je prvy krat a mapy neexistuju tak odchyti domorodca a ziska informaciu.   Ale musi to spravit rozhodne ako vodca, nie ked mu niekto krici "ty neschopak, zase si zabludil :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov