Jump to content

Sloboda prejavu na Slovensku


RoSo

Recommended Posts

Nedávno vznikla veľká diskusia o slobode prejavu na Slovensku. Kam siaha podľa vás tolerancia voči inakosti, ste ochotní strpieť kvôli ideálu slobody všetko alebo by sa mala spoločnosť jasne vyjadriť, čo už pre ňu prijateľné nie je? Alebo žiaden problém v propagácii pedofílie nevidíte?

 

Uvediem dva linky, ktoré sa zaoberajú pedofilným blogerom na smeblogu

 

Vyjadrenie SME

 

Petícia proti pedofílii

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 44
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Sniper

  8

 • RoSo

  7

 • Jozef50205

  6

 • sani

  6

Top Posters In This Topic

No, to neviem, ten nick sa spomína v tomto linku, ale či ide o toho istého človeka, to ti neviem povedať. Ešte som to celé nedočítal.

Link to comment
Share on other sites

v tom Vyjadreni SME su mnohe pravdy. Peticiu som este necital.

 

ste ochotní strpieť kvôli ideálu slobody všetko?

nazval by som to inak, ale Ano.

 

žiaden problém v propagácii pedofílie nevidíte?

Nevidim

Link to comment
Share on other sites

Práve teraz idú na Jednotke Reportéri. Bude tam aj príspevok o tom, ako sa dá internet zneužiť na propagáciu pedofílie.

Link to comment
Share on other sites

V tej reportáži išlo o to, že na internete bola stránka s názvom pedofília (nemôžem ju nájsť, ale veľmi mi to nevadí), kde vznikla skupina ľudí propagujúcich pedofíliu, ktorí ju nepovažovali za chorú úchylku, ale skôr za inakosť a sami seba prirovnávali k homosexuálom, čiže za ľudí, ktorých spoločnosť zatiaľ ešte nechápe. Na tej stránke tvrdili, že oni svojou láskou deťom neubližujú, iba prejavujú svoje city. Taktiež sa na nej dali nájsť odkazy na fotky detí, v diskusii si členovia medzi sebou navrhovali výmenu súkromných albumov s fotkami týchto detí. Neviem, ako je to na Slovensku so samotnou pedofíliou, túto stránku však skúmali policajní vyšetrovatelia a prišli na to, že slovenským zákonom neodporuje, takže nekonali. Takže to skutočne vyzerá tak, že v našom kocúrkove je všetko možné. V reportáži uviedli aj zaujímavý názor sexuológa Vrabca, ktorý povedal, že dieťaťu pedofilovia nemusia ublížiť len fackou, či tým, že mu strčia penis do zadku. Dieťa zažije traumu, aj keď ho navlečú do sexi prádla a nafotia s ním erotické akty. A takých fotiek je pedofilný web plný.

 

Skutočne speje Slovensko do tohto bodu? Budeme tolerantní a sloboda prejavu bude taká veľká, že kvôli slobode pedofilov obetujeme slobodu našich detí?

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Internet bol doteraz najslobodnejším médiom, čo sa príliš nehodí niektorým politikom, ktorí sa snažia podnikať kroky proti anonymnej kritike na webe. Na podnet martinského primátora polícia začala vyšetrovať muža, ktorý ho ohováral v internetových diskusiách

 

Martinčan, ktorý sa na internet prihlásil v jednej z miestnych kaviarní pod nepravým menom,, obvinil primátora z údajného tunelovania mestského majetku. Za ohováranie hrozí obvinenému až päť rokov väzenia. Policajtom sa podarilo nájsť kaviareň, z ktorej bol príspevok odoslaný. Priemyselné kamery v kaviarni potom pomohli odhaliť aj tvár pisateľa článku. Muža polícia stíha na slobode. Podľa šéfa krajskej polície v Žiline Františka Poslucha ide možno o prvý prípad na Slovensku, keď sa podarilo vystopovať ohovárača zástupcu verejnej správy na internete.

http://www.tnky.sk/index.php?option=com_co...2&Itemid=64

Budú príklad martinského primátora nasledovať ďalší politici, a nebude možné tento inštitút zneužiť na ochranu pred akoukoľvek kritikou? A nakoľko sa to môže dotknúť slobody prejavu na internete?

Link to comment
Share on other sites

Sloboda prejavu má tiež svoje hranice, myslieť si som v anonymite a osočovať niekoho konkretného, to nejde, tento prípad je toho svedkom..... :lol: i keď dobre povedal generálny prokurátor, toto by mala byť záležitosť občiansko právneho konania a nie trestno právneho.... :)

Link to comment
Share on other sites

Noooooo pod slobodou a demokraciou by sme si nemali prvosledovo predstavovať beztrestné, anonymné okydávanie a urážanie kdekoho a to bez zjavnej príčiny a bez akéhokoľvek dôkazu.

 

BTW

Podľa informácii z TV richtárovi stačí ospravedlnenie, už údajne aj s aktérom o tom hovoril.

 

 

Na druhej strane v prípade niektorých politikov je smiešna predstava ako v spore bojujú o stratenú česť, dobré meno a pod., teda o atribúty, ktoré nikdy nemali a teda nič nemohli stratiť a žiadna ujma im nemohla nastať... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Noooooo pod slobodou a demokraciou by sme si nemali prvosledovo predstavovať beztrestné, anonymné okydávanie a urážanie kdekoho a to bez zjavnej príčiny a bez akéhokoľvek dôkazu.

A čo keď sa ukáže že ten anonym mal pravdu? Nehovorím že má (to aby ma martinský primátor tiež neobvinil), ale čo keď má pravdu?
Link to comment
Share on other sites

iste, bez dôkazov to nejde

 

ale pomaly a iste sa prispôsobí aj legislatíva, lebo skutočnosť je taká, že sú diskusie, ktoré sú hodne na hrane, a prevádzkovatelia chcú nechcú, sledujú a budú musieť sledovať, o čom sa na ich stránkach vedie debata ...

 

http://www.sme.sk/c/3712880/Ohovaraca-z-ch...icia-nasla.html

 

z článku :

 

Internet a zákony

Bežný človek sa na internete nedokáže pred políciou ukryť.

 

Za ohováranie cez internet v roku 2005 odsúdili ženu z Nových Zámkov, ktorá zverejnila na sieti sexuálne ladený inzerát s menom inej ženy a s jej telefónnym číslom. Musela za to zaplatiť 50-tisíc korún.

Trestný čin ohovárania na internetovom diskusnom fóre potvrdil v roku 2003 aj český Najvyšší súd. P. P. musel odpracovať 150 hodín verejnoprospešných prác.

 

Identifikovať na internete možno najmä poskytovateľov služieb – subjekty, ktoré spravujú servery. Aj pre nich je však veľmi ťažké server kontrolovať natoľko, aby mohli byť zodpovední za jeho obsah. Servery totiž nevyužívajú len priami zákazníci poskytovateľa, ale aj iní užívatelia.

 

Preto ak server obsahuje informácie, ktoré majú nezákonný, či škodlivý obsah, alebo prispievajú k nečestnej súťaži, treba dokázať, že prevádzkovateľ servera o takomto konaní vedel, alebo sa na ňom zúčastnil.

 

Najväčšie portály sa spornými príspevkami zaoberajú takmer denne. Možné nactiutŕhanie či poškodzovanie dobrého mena je najčastejším problémom, ale málokedy končí na súde.

 

Azet.sk takmer denne poskytuje polícii údaje o aktivitách na svojich stránkach. Vyskytujú sa aj podozrenia z propagácie nacizmu a pedofílie. Bežný človek sa na internete nedokáže pred poskytovateľom a políciou ukryť.

 

(r, zdroj www.itpravo.sk)

 

 

.... Aj právnik ... používa verejné fóra, aby vyjadril svoje názory na chod samosprávy. „Nevidím v tom problém obmedzenia slobody slova a vyjadrovania názorov. Užívatelia verejných internetových fór musia znášať aj toto riziko.“

už nejde len o nacistické či pedofilné stránky ako také, či masívne ohováranie politikov, ktoré je v niektorých debatách pomaly národným športom, ako v krčme ...

neviem si celkom dobre predstaviť, že by všetci ohováraní politici podávali trestné oznámenia na všetkých, ktorí prskajú jedovaté sliny v kdejakých diskusiách, ale na rane sú diskusie v novinách, kde sa treba registrovať, a diskusné fóra ...

Link to comment
Share on other sites

Axel,

Odpovedali Game a Jozef... Niet čo dodať. Treba si zvykať, že sú to javy postihnuteľné a nepoučiteľní môžu riadne zacvakať.

Link to comment
Share on other sites

No ono je to vždy ťažké ak niekto nemá dôkazy proti niekomu ako je napr. primátor alebo generálny riaditeľ.

 

Sranda by bola, keby sa tie dôkazy našli. Potom by ten "ohovárač" mohol vytrieskať celkom slušný balík peňazí ako daň za ujmu (ak by bol medzitým odsúdený a zavretý v Leopoldove).

Link to comment
Share on other sites

sú aj slušní papaláši :lol: , ak to robil chlapec s pozadím zištnosti , tak má problém, ale pokiaľ viem pánu primátorovi postačuje ospravedlnenie.... :)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

"Sloboda prejavu na Slovensku, a obmedzovanie prejavu na internete?"

 

Uz nie sice v plienkach, ale v casoch najtazsej puberty, este pomerne velmi daleko od "vysneneho stavu" - clenstvo v EU by mohlo prispiet k razantnemu rozvoju a k dospelosti. Vred totality este stale strasi, privela pätdesiatnikov este stale spolurozhoduje, ako to robili aj za minuleho rezimu.

Link to comment
Share on other sites

To snáď nie je možné...

 

Prišli mi zo sme.sk -naraz- dva e-maily, v ktorom ma upozornili na porušenie Kódexu správania v diskusiách, v druhom mi oznámili, že pravidlá opakovane porušujem a tak mi zablokovali konto.

Viem iba o jednom príspevku, ktorý nejaký paranoik označil za nevhodný. To znamená, že Kódex opakovane porušujem?

 

Odpísal som na ten mail odkiaľ mi to prišlo, bohužiaľ už aj to je zablokované, takže odpovede sa asi nedožijem.

 

Týmto so serverom sme.sk končím, beztak spravodajstvo stálo za hovno a texty ako keby písali školáci.

 

Ktorý spravodajský server mi odporúčate?

 

A samozrejme nikomu sme.sk nebudem odporúčať.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy