Skočiť na obsah

Najobľúbenejší autor(-i)


Aikaterine

Odporúčané príspevky

na Merleho som takmer zabudla ... kedysi som sa nie raz vyžívala v jeho knihe Muži pod ochranou ...

a v Remarqueovi ... tuším to boli prvé, alebo patrili medzi prvé dospelácke knihy z rodičovskej knižnice : Traja kamaráti a Čas žitia a čas umierania

bezútešnosť vojny a nevyliečiteľná tbc sú v jeho knihách červená niť ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na Merleho som takmer zabudla ... kedysi som sa nie raz vyžívala v jeho knihe Muži pod ochranou ...

 

ja v Smrť je mojím remeslom, čítala som ju už dosť dávno, rada by som si zas, len neviem na ňu v antikvariátoch natrafiť. a od Malevil som sa nevedela odtrhnúť

 

ešte som si spomenula na Iana McEwana, čítala som od neho dve skvelé knihy, ešte ma ich pár čaká nachystaných, zatiaľ sa mi veľmi páči jeho štýl písania

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja v Smrť je mojím remeslom, čítala som ju už dosť dávno, rada by som si zas, len neviem na ňu v antikvariátoch natrafiť. a od Malevil som sa nevedela odtrhnúť

 

 

Merleho milujem. A jeho knihy v poradi oblubenosti od naj - Smrt je mojim remeslom, Malevil, Muzi pod ochranou

 

az na Smrt je mojim remeslom ich mam aj doma, tu zial nie...ale inak, nutrinka, ja som ju raz v jednom antikvariate nasla :lol:

 

ked som sa minuly rok v priebehu pol roka dvakrat stahovala, podarilo sa mi prave tuto knihu, vypozicanu z kniznice, stratit.

a stastnou nahodou sa mi ju podarilo najst cez net v jednom antiku v Kosiciach :) tak som si ju dala odtial poslat a s velkou lutostou si ju nemohla nechat, ale vratila kniznici

 

mali tam zial len jeden kus samozrejme...pre zaujemcov Malevil a Muzi pod ochranou este maju

http://www.antiqart.sk/browse.php?todo=search&keywords=Merle&searchbutton.x=0&searchbutton.y=0

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tiež mám rada aj merleho, coelha a zafóna, len škoda, že od nich nemám prečítané toho viac /ale u zafóna mi v tom bránia slovenské vydavateľstvá :lol: /

 

tiez nechapem slovenske vydavatelstva preco od zafona viac toho neprelozia kedze tien vetra je jeho osma kniha

 

svojho oblubenca som uz pisal a k nemu urcite patri steinback s dostojevskim a ich az uchylne vychutnavanie ked hrdinovia knih trpia a stale dufate ze to dobre dopadne a stale nic.

dalej henry miller a jeho uzasne myslienky ci uz v obratniku raka alebo sexus

samozrejme nemozem nespomenut stevensona a ci uz jeho ostrov pokladov cierny sip dr.jekyll a pan hyde... jeho diela su proste uzasne tam zazivam super dobrodruzstva :)

a paulinyho knihy knihy kde pise o tom co ma zaujima a laka

 

z dalsich este mozem oscara wilda, homera, passosa, vonneguta, bukowskeho, sienkiewicza, tolkiena a spustu dalsich ale tito su asi najsilnejsi

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ešte sem pridám Iana McEwana

milujem ako dokáže na minimálnom priestore s minimom postáv vytvoriť taký úžasne prepracovaný príbeh..a rozpitvávanie psychiky hrdinov..proste krása

a možno zachvíľu sem hodím aj Dostojevského, ale najprv chcem viac jeho kníh prečítať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

az na Smrt je mojim remeslom ich mam aj doma, tu zial nie...ale inak, nutrinka, ja som ju raz v jednom antikvariate nasla :lol:

 

a podarilo sa to napokon aj mne, som naň narazila v trnavskom antikvariáte tento týždeň, oči som tam skoro vyvalila ako puk, som hneď po tej knihe chmatla :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

pomaly ale isto sa k mojim obľúbeným autorom asi priradí aj haruki murakami, čítala som od neho kafku na pobreží a nórske drevo, čaká ma ešte na jih od hranic, na západ od slunce... stále neviem, čo si mám o ňom a jeho písaní myslieť, baví ma ho čítať, potom sa to vo mne nejak búri a bije, až napokon vysvitne, že ma úplne uchvátil :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Tiež mám za sebou len dve Murakamiho knihy /Sputnik, má láska a Afterdark/ a taktiež sa zaradil vysoko do môjho rebríčka. :lol: Veľmi sa mi páči, ako sa v jeho knihách prelína fantázia s realitou, tie neodopovedané konce, keď si každý môže domyslieť ten svoj a tá zvláštna atmosféra už od prvého slova.... Naozaj píše perfektne. :)

Už mám na poličke prichystanú ďalšiu, Konec světa & Hard-boiled Wonderland, do ktorej sa dúfam tento týždeň pustím. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemôžem z Jána Martona... zoznámila som s jeho básňami len nedávno, teraz sa len chcem dostať k jeho knihe, ktorú som mala nutkanie čmajznúť spolužiačke, ale bohužiaľ, nechcela ho dať z ruky... podľa mňa je úžasný! :lol:

 

a, samozrejme, Paolo Coelho... júúúúch! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mal by som asi okusit nejakeho moderneho autora. jakziv som neprecital titul mladsi nez 1950. no, to je trosku prehnane. ale slovom, citam len klasikov.

 

aspon mas istotu ze autorovo kvalita je overena casom potom moze byt clovek tazko sklamany :lol:

 

z tych modernych by si si určite mal privonat k autorom ako Pamuk, Murakami, Palahniuk, Zafon a Eco

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

naj? jednoznačne Haruki Murakami (Nórske drevo a Kafka na pobreží), Stephen King (Temná věž, Zelená míľa) Tolkien (to ani hvoriť nemusím :lol: ) a John Irving (Svet podľa Garpa a Zásady muštárne sú skvelé) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 týždňami...

Douglas Adams (vid avatar) - precitala som od neho vsetko okrem zhruba dvoch veci - tie si nechavam v stale zalohe, Stephen King, Terry Pratchett, Bernard Werber, Anne McCaffrey, Christian Jacq, H. G. Wells, C. S. Lewis (nenapisal iba Narniu), Emily Rodda, Erich von Däniken.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Murakamiho pridávam aj ja :) (i keď jeho tvorbu ešte v malíčku nemám)

pridávam si aj ruského spisovateľa Daniila Charmsa a srdcovkou sa mi stal Ethgar Keret :) (mimochodom, neviem od neho zohnať žiadnu knihu, neviete mi niekto poradiť?)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
Stanislaw Lem - poctivo vystavane pribehy s minimom hluchych miest, dokonale vyvazenie akcie, humoru, filozofie, vedy. ziadne "amazing stories", ale pribehy pisane na zaklade neuveritelne rozsiahlych znalosti z vacsiny vednych oborov, velke vizionarstvo a v neposlednom rade skvele remeselne zvladnutie pisania a urcite tomu vo velkej miere napomohol aj jeho "dvorny" prekladatel Pavel Weigel. doma mam asi 10 jeho knih, ktore som zhanal kde sa dalo, niekolko dalsich som mal pozicanych z kniznic. s prichodom e-knih sa ku mne dostali konecne aj tie, po ktorych som roky marne patral.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V poslednej dobe som si celkom obľúbil G. G. Márqueza. Ako prvé som sa pustil do Lásky v čase cholery, no a nedávno som si prečítal Kroniku vopred ohlásenej smrti. Naozaj skvelé pútavé príbehy, ktoré zanechali množstvo dojmov a obdivov. Najbližšie sa chystám na Sto rokov samoty, tak som vcelku zvedavý na to. Ak by mal niekto tiež také úžasné dojmy z Márqueza a čítali ste od neho viacej, čo by ste mi odporučili? Určite sa chystám prečítať aj viacej ďalších diel... Verím, že nesklamú.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov