Skočiť na obsah

Najobľúbenejší autor(-i)


Aikaterine

Odporúčané príspevky

John Grisham (nahodny vyber z 3 ci 4 najoblubenejsich, medzi ktorymi si neviem vybrat)

 

Malovany dom, Firma, Pripad Pelikan, Klient, The Chamber, Porota, Partner, Bratstvo, The Summons, Kral odskodneho. viac ma nenapada.

 

ani nie, ked sa kupia, tak si precitam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo, si môj človek :lol:

Aj ja zbožňujem Grishama :) Čítala som od neho všetko, čo zatiaľ napísal... a mám skoro všetky jeho knižky, chýba mi už len Maľovaný dom, Také nezvyčajné Vianoce, Bratstvo a Tribúny :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, som nevedel ze takto trafim :lol: Grisham stoji za to ... akurat ked to citam v anglictine, tak polku casu zabijem studovanim pravneho systemu USA :)

 

ja som sa este rozhodoval medzi Robinom Cookom, Stephenom Kingom a Robertom Merlem ... sak mozno doplnim neskor :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oblubeneho autora nejako nemam, aspon nie take ze kupujem kazdu jeho knihu :lol:

 

ale ked osm bola mensia tak som hltala som Robina Cooka, ako prve som citala u babky Koma a vtedy sa to spustilo :) a tiez Erle Stanley Gardner, kazdu jednu knihu som precitala u nas v kniznici, ale len tie s Perrym Masonom, Dellou Streetovou a Paulom Drakom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aký je Váš obľúbený autor?

GEORGE ORWELL :lol:

 

Ktoré knihy ste od neho čítali?

Animal Farm, 1984 :)

 

Musíte mať všetky jeho knižky na svojej poličke?

Ano, chystam sa na to... mam vyhliadnute v knihkupectve este: Ako som strieľal slona a iné eseje, Nad vodu a chytiť dych :) No a este sa potom chystam zohnat aj dalsie ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo, ešte aj Stephen King?? :lol: Máme rovnaký vkus :) Od Grishama som v angličtine čítala len The Chamber a celkom to šlo :)

Robin Cook.. toho som mala rada, keď som bola mladšia... teraz už ani nie, všetky knihy mi prídu na jedno kopyto..

 

Andulqa, aj ja som čítala ako prvú Kómu ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aikaterine, ide to citat v anglictine, ale ked som chcel uplne presne porozumiet vsetkym suvislostiam, pricinam a pochopit kazdy pojem, tak bez http://en.wikipedia.org/wiki/Law_of_the_United_States by som sa nebol zaobisiel.

 

Grishama mam scitaneho viac ako Kinga, ale ten je tiez fakt dobry. Od neho som zmakol:

Dievca, ktore malo rado Toma Gordona

Carrie

Cujo

Geraldova hra

Everything's Eventual

Muz na uteku (moja najoblubenejsia)

 

a mam rozcitane:

Tommyknockers

Firestarter

... neviem, preco som sa nedostal na koniec, ale cez Vianoce to napravim

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám od Kinga to, čo si čítal ty, (okrem Geraldovej hry a Tommyknockers) + som čítala Čtyři po půlnoci - Časožrouti/Skryté okno do skryté zahrady, Zelená míľa(moja obľúbená) , Tretie oko, ... viac ma teraz nenapadá :lol: Kinga mám celkom sčítaného, ale nie všetko...ale hodlám to napraviť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aký je Váš obľúbený autor?

Valerio Masimo Manfredi to je asi taká jednotka, ale inak ich je veľmi veľa to sa nedá presne určiť a vybrať toho najsamlepšieho

 

Dalej sa mi paci Simmel, Miller, Shakespeare, Tolkien, Homer, Zafón, Eco, Stevenson, Dostojevskij atd....

 

Ktoré knihy ste od neho čítali?

Alexander Veľký 1,2,3; Chiméra; Posledná Légia; Ríša Drakov a dúfajúc čakám že budú aj ďalsie vydane v slovencine

 

 

 

Musíte mať všetky jeho knižky na svojej poličke?

Ano :lol: mám ich všetky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám jedného výnimočne obľúbeného autora

je ich niekoľko, ktorých rada čítam, ale nie všetky ich knihy sú na rovnakej úrovni, pri autoroch píšucich veľa sa to ani nedá očakávať

na druhej strane moja momentálna nálada pri čítaní tej ktorej knižky tiež spraví svoje

ale vyslovene obľúbeného autora nemám

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Joanne Harrisová

Čokoláda

V Zajatí prílivu

Päť štvrtín pomaranča

Černicové víno

Boží ľudia

Jiné světy, jiní lidé

-chcela by som mať doma všetky jej knihy, no pre neznalosť cudzích jazykov, môžem ich zháňať len v slovenčine a češtine

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Terry Pratchett: Čítal som od neho a teda aj vlastním všetko čo vyšlo Slovensky.

A mám prečítanú 14 dielov Zeměplochy česky.

 

Stephen King... a samozrejme Harry Potter od Jo K. Rowling.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidím, že Stephen King je vo veľkej obľube :lol:

Jasné, okrem 2-7 dielu Temnej veže a tých z roku 2006-2007 čo vyšli v ČR som čítal všetko od Kinga, Slovensky, Česky.

Áno ale vo veľkej obľube je aj Terry Pratchett ;-) a Grisham.

 

A zo slovenských Červenák, Pavelková. Akurát od nej mám komplet príbehy o Vimke v knihe Prísaha - Sk vydanie.

 

A Čokoládu sa tiež chystám prečítať, za pol dňa to zhltnem :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 5 týždňami...

Noooo k mojemu naj autorovi doplnim este dalsieho ktoreho zboznujem, a sice bozskeho Williama Shakespeareho - majstra dramy! A neuveritelne dobre sa to cita, je to skvele (aj ked niektore tie Feldekove preklady niesu az tak dobre)

 

a este jeden ma napadol minule ze sem napisem... Vojtech Zamarovsky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim, ze aj oblubeni autori sa menia. teda sudim podla seba, v detstve a dospievani to bol May, London, Verne ale aj Ondrejov, Kanevskij, Tolkien, Herbert - vzdy som natrafil na nejaku novu knihu, zhltol som ju, pozrel som sa kto ju napisal a hladal som dalsie. preluskal som aj Kinga, aj ked nie uplne vsetko - v ostatnych prispevkoch vidim, ze mam co dohanat. a co saint exupery? coelho?

 

neviem zhodnotit, co je najlepsie. ked som mrzuty bavia ma detektivky, ked som smutny ci zamysleny, citam sci-fi, ked mam divoku naladu zabavam sa na bukowskom.

 

musim to zhrnut - nemam najoblubenejsieho autora, len menej a viac oblubeneho autora. knihy pri kupovani listujem, skusam citat a podla toho, aky dojem mam z tych par stran ju kupujem alebo nie - vacsinou to funguje. a zistil som, ze aj dobri autori pisu veci, ktore ma jednoducho nebavia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte dodám Grishama a Crichtona.

Od Crichtona mám všetky čo vyšli Slovensky.

Začalo to Jurským parkom (Park Dinosaurov), Kongo, Jurský park 2,

V zbierke mi chýba Slovensky len Hranica času.

 

Od Grishama mám asi 7 kníh. Najnovšiu z dotlače 2007 Kedy zabiť.

Najviac zháňam Prípad Pelikán. Slovensky to tuším ani nevyšlo?

Nemáte to niekto aspoň ako ebook v SK?

 

Knihu Firma a Vyvolávač dažďa som videl filmy toľko krát, že nejako ma knihy nelákali.

Rozčítanú mám od Grishama ešte knihu Sudca. ;-) Len som nejako zamrzol na 197 strane.

A na knihu zabudol. :-) Ale do konca týždňa to dočítam. Ak nedorazí Harry Potter 7 skôr.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov