Skočiť na obsah

Najobľúbenejší autor(-i)


Aikaterine

Odporúčané príspevky

Raz nestačí som čítala, celkom fajn kniha a super záver.

A Údolie bábik by som chcela čítať...len mám teraz dooosť dlhý zoznam, tak neviem, kedy sa k tomu dostanem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som bola veľký coelho-fan, až pokým som sa nedostala k alchymistovi a 11 minútam..

11 minút je slabé kafe aj podľa mňa. s tou ženskou postavou v hlavnej úlohe to Coelhovi nevyšlo, mňa tá kniha vyslovene nudila. (uvedomujem si, že je to môj subjektívny dojem)

 

Alchymista sa mi však veľmi páčil, čítal som ho niekoľkokrát a knihu som si i kúpil, mám dojem že je tam veľké množstvo zaujímavých myšlienok medzi riadkami. (možno si to len namýšľam)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veľké množstvo zaujímavých myšlienok medzi riadkami.

isteže je, len v porovnaní s inými coelhovkami tu nie sú pre mňa až také zaujímavé, keďže boli povedané aj v iných jeho dielach a o dosť príťažlivejším spôsobom :lol: možno je chyba v poradí, v ktorom hltám jeho knihy, v Alchymistovi som sa dozvedela jednoducho len málo nového neobsiahnutého už v predchádzajúcich...

 

ešte musím pridať jedného ďaľšieho skvelého Coelha - Čarodejka z Portobella

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v Alchymistovi som sa dozvedela jednoducho len málo nového neobsiahnutého už v predchádzajúcich...

presne. ja ešte skúsim ten Záhir, a podľa toho buď uzavriem alebo neuzavriem kapitolu Coelho... aj keď teraz váham ešte nad tou Čarodejkou, Bijou pôsobí tak motivujúco a dôveryhodne, a keď sa jej až tak nepáčil Alchymista, ale Čarodejka áno, tak možno.. no veď uvidím :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..možno je chyba v poradí, v ktorom hltám jeho knihy, v Alchymistovi som sa dozvedela jednoducho len málo nového neobsiahnutého už v predchádzajúcich...

to ma nenapadlo, ale niečo na tom bude. pre mňa bol Alchymista vôbec prvým dielom, ktoré som od tohto autora čítal. preto ma nadchol jeho spôsob písania a Alchymista sa mi zapáčil po prvých pár stranách.

 

knihu Poutník - Mágův deník som čítal neskôr, po Alchymistovi a všimol som si, že je tam dosť podobných myšlienok, i keď v Poutníkovi sa mi zdal príbeh oveľa živší, pútavejší a zaujímavejší. (..a mystickejší : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najobľúbenejší autor? Jednoznačne a s odstupom J. R. R. Tolkien!

 

Ale aj iné veci, podobne ako u nemesis sú to klasické detektívky od Agathy Christie. Mimochodom, ten nick je podľa názvu jednej detektívky, že áno?

 

U. Eco je fajn, ale niektoré jeho knihy sa mi zdajú až príliš "ťažké", ako napr. Foucaltovo kyvadlo. To isté, myslím si, platí aj o Coelhovi. Je to ale vec vkusu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Môj obľúbený autor "relax kníh" je Robert Fulghum - čítala som snáď všetky jeho knihy...píše zaujímavou formou, príbehy majú šmrc, vtip a myšlienku...a snáď i morálne posolstvo...proste áno...Prvá kniha mala myslím názov: Všetko čo potrebujem vedieť pre život som sa naučil v materskej škôlke...Krátke myšlienky z nej:

 

Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť o tom, ako žiť, čo robiť a akým byť, som sa naučil v materskej škole. Múdrosť nebola na vrchole hory zvanej vysoká škola, ale na pieskovisku nedeľnej školy. Tam som sa naučil :

- so všetkým sa podeľ

- hraj fér

- nebi ľudí

- vráť veci tam, kde si ich našiel

- upratuj po sebe

- neber si nič, čo ti nepatrí

- ak niekomu ublížiš, povedz mu prepáč

- umývaj si ruky pred jedlom

- splachuj

- teplé koláčiky a studené mlieko ti urobia dobre

- ži vyrovnaný život - trochu sa uč a premýšľaj, trochu kresli a maľuj, trochu spievaj a tancuj, hraj sa a pracuj

- každý deň popoludní si zdriemni

- keď vyrazíš do sveta, dávaj si pozor na dopravu, chyť niekoho za ruku a drž sa vždy s ostatnými pohromade

- nikdy neprestaň žasnúť... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne tento Fulghumov citát máme zarámovaný už roky na rodinnej chate, a Všetko, čo potrebujem vedieť som sa naučil v materskej škole bola prvá kniha, čo mi odporučil tatko, keď som začala pociťovať nedostatok inšpirácie, čo teraz zhltnúť :lol: no budem sa musieť k nej vrátiť a poobzerať sa aj po ďaľších tituloch...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oblubeny autor Vojtech Zamarovsky

 

precitala som od neho vsetko

a mam komplet dielo na policke :)

 

v zavese nasleduje Agatha Christie a Umberto Eco...aj ich dielo chystam skompletizovat :lol: ..setrim

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

zmyslel som si, konečne! :-)

 

Arthur Hailey

 

mám rád jeho knihy, pretože vždy obsahujú zaujímavé fakty zo zákulisia. Hailey pri svojej tvorbe vždy najskôr preskúmal oblasť, o ktorej písal a dôkladne ju zmapoval. zoznámil sa s odborníkmi tej-ktorej oblasti a do svojich románov potom zahrnul skutočné fakty, ktoré obalil príbehom.

 

pre mňa výborné a zaujímavé oddychové čítanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fúha, ťažké vybrať to naj... Napríklad aj teraz ma napadnú hneď Frank Herbert, Isaac Asimov, Stephen King, Jules Verne, John Grisham, Vojtech Zamarovský... Fakt si neviem vybrať úplnú špičku... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zmyslel som si, konečne! :-)

 

Arthur Hailey

 

mám rád jeho knihy, pretože vždy obsahujú zaujímavé fakty zo zákulisia. Hailey pri svojej tvorbe vždy najskôr preskúmal oblasť, o ktorej písal a dôkladne ju zmapoval. zoznámil sa s odborníkmi tej-ktorej oblasti a do svojich románov potom zahrnul skutočné fakty, ktoré obalil príbehom.

 

pre mňa výborné a zaujímavé oddychové čítanie.

valcik, phersu číta kopec kníh, ktoré by som nečítala ja, takže to vyrovnáca trochu veci :)

 

kedysi dááávno som hltala Hotel ... to bola jednička, prečítala som Kolesá, Peniaze ... tie stačilo raz ... a čítal so posledného Haileya Detektív ?

tú som čítala asi trikrát ... mňam kniha je to :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a čítal si posledného Haileya Detektív ?

Detektíva som ešte neprečítal, ale mám ho v hľadáčiku.

posledný román, do ktorého som sa poriadne zažral, bol Reportér.

(a Letisko, Kolesá, Hotel - moje povinné čítanie, moje obľúbené knihy. :- )

 

pridám sem i ďalších autorov, rád sa vraciam i ku knihám, ktoré napísal Ch.Bukowski a nesmiem vynechať ani majstrov akými boli J.R.R.Tolkien, F.Herbert, A.C.Clarke.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...

...dnes som trošku debatil o niektorých knihách a prepadlo ma strašné podozrenie... a kukol som sem a zistil som, že oprávnené - samozrejme, že som zabudol uviesť medzi mojou špičkou jedného skvelého autora... takže napravím to: Jan Vrba

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

úplne že najobľúbenejší? Gabriel García Márquez. čítala som od neho Sto rokov samoty /!!!/, Kronika vopred ohlásenej smrti, Láska v čase cholery :lol: /ktorú však ešte nevlastním :) /, Zlá hodina, Opadané lístie, Plukovníkovi nemá kto napísať, Patriarchova jeseň

 

ďalej mám veľmi rada Shakespeara, či už jeho tragédie alebo komédie, Bukowskeho prózu, najmä keď je postavou geniálny chinaski :) remarque a to, že mi vie zaťať do živého, vonnegutove knihy s jeho neuveriteľným humorom sú skvelé /ale aj tak mám od neho najradšej matku noc/, roald dahl mi spôsobuje všetky tie pocity, ktoré mi má kniha dať, radosť, strach, zármutok, nutkanie zamyslieť sa, záchvaty smiechu..., zamarovský ma priviedol k tomu, čo milujem

 

a tiež mám rada aj merleho, coelha a zafóna, len škoda, že od nich nemám prečítané toho viac /ale u zafóna mi v tom bránia slovenské vydavateľstvá ;) /

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov