Skočiť na obsah

Najobľúbenejší autor(-i)


Aikaterine

Odporúčané príspevky

Johnny, Prípad Pelikán vyšiel aj v slovenčine.

Len vo všetkých internetových kníhkupectvách je vypredaný... Ja takto zháňam už strašne dlho Bratstvo, a nikde nič.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Johnny, Prípad Pelikán vyšiel aj v slovenčine.

Len vo všetkých internetových kníhkupectvách je vypredaný... Ja takto zháňam už strašne dlho Bratstvo, a nikde nič.

Keby to aspoň niekto "Prípad pelikán" spravil ako ebook. Kto sa hlási oskenovať to na 300 dpi? ;-)

A Bratstvo vyšlo v ktorom roku a u Ikaru?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bratstvo vyšlo r. 2000, a áno, Ikar..

Scanner nemám, ale dojdi a Prípad Pelikán ti požičiam :lol:

Ja som to zase nečítal, ale chcel by som.

Kde to bývaš? ;-) Ale aspoň film som videl tak 5 krát s Juliou Roberts.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mojou oblubenou autorkou je Agatha Christie - precitala som od nej cca 50 romanov a niekolko zbierok poviedok. Nemusim mat vsetky jej knihy, vacsinou kupujem tie, ktore sa nedaju zohnat ani v knizniciach, ani medzi mojimi znamymi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Mojím obľúbeným spisovateľom je Umberto Eco – za jeho dielami ako Meno ruže a Foucaultovo kyvadlo by som skočila aj do rozbúreného oceánu.

 

Teraz nedávno ma nadchol Leslie L. Lawrence a jeho mystické príbehy z Tibetu; ten bláznivý chlapík si vie urobiť srandu aj zo situácie, v ktorej by už iní nadobro strácali rozum. V prvom okamihu ma išlo rozhodiť, keď pri krvavej vražde a tých najmystickejších okamihoch začal súkať vtipné poznámky – zo začiatku ma to iritovalo a akosi som nedokázala pochopiť ten streštený štýl jeho písania. Po čase som si zvykla a už len mávnem rukou, keď pri stretnutí s rodžungom vyhŕkne čosi nepodarene a nemiestne vtipného. Čiže teraz holdujem detektívnym príbehom z Tibetu a keď čítam jeho knihy počas cesty trolejbusom, nachádzam sa v úplne inom svete.

 

Ozaj, skoro by som bola zabudla na Stephena Kinga – od neho mám prečítané takmer všetky knihy – a Robina Cooka, od ktorého sa mi najviac páčila knižka Toxín. Aspoň viem, ako fungujú fastfoody, hehe. Ako malé dieťa som vášnivo čítala Agathu Christie – otec mi chcel nanútiť aj Dicka Francisa, ale ten mi od začiatku ležal v žalúdku, čiže som s ujom Dickom vykopala vojnovú sekeru a doteraz ho ignorujem.

Mám rada všetky knihy Paula Johnsona – Dejiny kresťanstva a Intelektuáli ma zaujali asi najviac. Dočítať sa, čo za bláznovstvá vyviedol Hemingway pod vplyvom alkoholu stálo za všetky drobné. O.i. aj Hemingway je môj obľúbený spisovateľ, hoci sa na neho pozerám už trochu inými očami ako voľakedy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som kedysi citala od Umberta Eca jednu knihu za druhou..

casom mi ale zacali liezt na nervy historicke nezrovnalosti a chyby, ktore sa v jeho knihach miestami hojne vyskytuju, takze som s nim skoncila

 

 

ale nakolko Meno ruze mam doma, k tejto knihe sa este sem tam rada vratim, oznacila by som ju aj za jeho najvydarenejsiu, co sa putaveho deja tyka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ja mám rada isabel allende g. garcia marguez a mám od nich všetko čo u nás vyšlo, a uplne najviac zbožňujem doslova d.h. lawrence a milenec lady chaterley aj ostatne knihy od neho samozrejme a dlho ma bavila j collinova ale už ma nebaví je to stále to isté,no a potom ešte aj joanne harrisová a samozrejme hana zelinová tu mám tiež všetko od nej

 

a knihy musím mať doma to inak nejde aspoň u mňa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nakolko Meno ruze mam doma, k tejto knihe sa este sem tam rada vratim, oznacila by som ju aj za jeho najvydarenejsiu, co sa putaveho deja tyka

Áno, ja mám ten istý názor. Práve nedávno som sa pokúšala prečítať jeho knižku Tajuplný plameň kráľovnej Loany, ale moju pozornosť upútali úplne iné knižky, takže som ju po pár dňoch vrátila späť do knižnice. Možno sa k nej neskôr vrátim... Mám rada Ecov štýl písania, ale v tejto knihe sa akosi dlho nič nedialo, tak som to vzdala...

 

Ešte som zabudla na dvoch geniálnych ľudí (ako som len mohla?!) - Edgara Allana Poa a Roberta van Gulika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Náhodou mne sa Tajuplný plameň kráľovnej Loany veľmi páčil, dej bol síce pomalší ale velmi dobrý, ale čo som tak po nete pozeral tak som asi jediný ktorému sa to hodne pacilo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netvrdím, že sa mi Tajuplný plameň nepáčil - práveže sa to chystám neskôr dočítať. Asi v strede knihy som si všimla autorove ilustrácie, takže podvedome som zvedavá, čo tie obrázky - zrejme nejaké výstrižky - znamenajú. Po čase sa k tej knihe určite vrátim, ale, bohužiaľ, ujo Eco bol tentoraz porazený dynamickejším Lesliem L. Lawrencom a bude si na mňa musieť ešte chvíľočku počkať. Neskôr sa k téme Tajuplný plameň ešte určite vrátime. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ja mám rada isabel allende

od isabel allende mi odporúčali Dom duchov..čo na to hovoríš, ak si čítala? už dlho sa na to chystám, ale nejak chýba motivácia.. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz nedávno ma nadchol Leslie L. Lawrence a jeho mystické príbehy z Tibetu; ten bláznivý chlapík si vie urobiť srandu aj zo situácie, v ktorej by už iní nadobro strácali rozum. V prvom okamihu ma išlo rozhodiť, keď pri krvavej vražde a tých najmystickejších okamihoch začal súkať vtipné poznámky – zo začiatku ma to iritovalo a akosi som nedokázala pochopiť ten streštený štýl jeho písania. Po čase som si zvykla a už len mávnem rukou, keď pri stretnutí s rodžungom vyhŕkne čosi nepodarene a nemiestne vtipného. Čiže teraz holdujem detektívnym príbehom z Tibetu a keď čítam jeho knihy počas cesty trolejbusom, nachádzam sa v úplne inom svete.

dynamickejším Lesliem L. Lawrencom

konečne niekto, kto číta Leslie L. Lawrence ... :)

mám od neho myslím 17 kníh doma v originále, niekoľko v slovenskom preklade, vo svojej krajine má niekoľko fanklubov, oficiálnu webstránku a neoficiálnu, odkiaľ si v poslednom čase sťahujem jeho ešte nečítané knihy : )

keď som ho pred rokmi objavila kdesi v kníhkupectve, bolo to Oko boha Šindže, tiež tibetský príbeh, ale skvelý, nečakala som, že sa budem zháňať po jeho knihách : )

 

píše pod vlastným menom, pod anglickým prekladom vlastného mena, aj pod inými menami, podľa žánru a príbehu, píše scifi, vedecké práce, dobrodružné romány aj s inými postavami, nielen s L.L.L., a jeho jedinečná hlavná postava sa rozbehla po celom svete, so svojím Smith and Wessonom a fajkou v zuboch rieši zamotané tajomnosti po celom svete, nielen v Tibete, tam kedysi začínal : )

 

autor je vyštudovaný orientalista, a je známy tým, že miesta príbehov si najprv preštuduje

nie sú to svetoborné knihy, a nie všetky jeho knihy sú práve najvydarenejšie / ale pri tom množstve ich nemala všetky vydarené ani teta Agatha : ) , ale obrovský tábor Lawrenceovských maniakov, dokonca fórum založené v Maďarsku o ňom svedčí o tom, že tie knižky sa čítajú.

 

na druhej strane je jeden autor, ktorý tvorí paródie na L.L.L., rovnako objemné knižky, a rovnako populárne v maďarsku, to svedčí o tom, že sa to oplatí : neoplatí sa parodizovať niečo, čo nikto nečíta, lebo to nikto čítať nebude :)

 

scifi má Lawrence / vl. menom Lőrinc L. László / skvelé ... keď sa k nim dostanete, prečítajte si ich.

knihy s Lesliem sú zábavné ... na dovolenku a uvoľnenie ako stvorené ... a nič iné vlastne ani nesledujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wow, Game, Ty si môj človek! Takže čítaš jeho knižky aj v maďarčine? Ja mám momentálne rozčítaný Neviditeľný kláštor a napriek niekoľkým vraždám sa teda dosť statočne uchechtávam (...Henderson doktornak levarázsolják a törpék a búbot a homlokáról, néhány halott kisétál a temetőből, néhány élőt megfojtanak...). :lol: Lawrence má veľmi príjemný a nevtieravý štýl písania - ako vravíš, jeho knihy sú skvelým spoločníkom a dokážu čitateľa úplne uniesť z reality. V troleji sa na ňom dosť často zabávam, takže mŕtvoly sediace vôkol mňa, čo sa najmenej rok už na nikoho neusmiali, akosi nechápu príčinu mojej dobrej nálady. Páči sa mi to celkové odľahčenie, ktoré je prítomné v celej knihe, hoci ma niekedy znervózňujú tie jeho vzťahy so ženami. Dostala som sa k nemu iba nedávno a zatiaľ mám prečítané iba knihy s tibetskou tematikou - zatiaľ sa mi to teda páči a uvidíme ... hádam sa mi po čase podarí dostať sa k jeho ďalším dielam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

 

jeho vzťahy so ženami sú zvyčajne len dekoráciou, s tými najkrajšími zvyčajne vôbec nevychádza, čo je slabý výraz ... zvyčajne sa nenávidia : )

práve v prvej knihe Oko boha Šindže / Sindzse szeme / sa spomína a hrá jednu z hlavných úloh aj jeho manželka, ale v ostatných knihách sa už nespomína ...

 

práve mám stiahnuté a v robote potajomky vytlačené 2 diely knihy Traja tmaví králi / Három sötét király / a je to tradičný šarm a tradičná neprítomnosť Smith and Wessonu vtedy, keď ho najviac treba :lol: /

čítala som niekoľko slovenských prekladov, nie sú zlé, ale trochu sa tá ľahkosť stáva sem tam "prkennou" , čomu sa však nečudujem, lebo niektoré slovné zvraty a spojenia sú nepreložiteľné : )

 

toto je jeho neoficiálna fan stránka / funguje so súhlasom samotného autora /, nájdeš tam jeho celú a kompletnú bibliografiu a kopec kníh / zatiaľ nie síce všetky, ale postupne ich pridávajú / na stiahnutie ... príjemné čítanie prajem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno, viem, že sú dekoráciou, ale mňa to niekedy doslova ruší - skôr mu tolerujem tú jeho bláznivú chuť na alkohol ako tie nekonečné vzťahy so ženami (aj osobné, aj menej osobné).

Pozerala som tú jeho neoficiálnu stránku (ďakujem!!!), ale nikde som nenašla sekciu, kde by som si mohla stiahnuť jeho knižky. Najlepšie v maďarčine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

hm, všetci majú tak radi Coelha... a mňa moc neoslovil...síce som čítala len jednu knihu od neho /Alchymista/,ale tak.. ok, boli tam pekné myšlienky niektoré, ale to je všetko...netúžim čítať tú knihu druhýkrát, narozdiel od Grishamových alebo Hellerových knižiek.. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som bola veľký coelho-fan, až pokým som sa nedostala k alchymistovi a 11 minútam - kritikou ospevované a vraj najlepšie Coelhove diela ma neuchvátili, ani nepobavili, nič moc mi nedali... nechápem, asi som divná, ale najväčšie čaro má pre mňa Poutník. Mágův denník. a hneď po ňom Záhir. Skús prečítať ešte tie... :lol: jakož, nechcem na nič nahovárať, ani vnucovať, len by ma zaujímalo to porovnanie od niekoho, kto Alchymistu príliš nemusí...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov