Skočiť na obsah

Kníhkupectvá a antikvariáty


ivanisko

Odporúčané príspevky

ja to kašlem, dnes som pobehala v brátiske tri antikvariáty a lacné knihy na obchodnej, nechala som tam pekný peniaz, mám tak 15 kníh a bijou si praxuje v knižnici a zoberie 26 kníh zadara! no kde je spravodlivosť, mne knihy zadarmo nedá ani rodina :lol: /jedine phersu má toľko rozumu, že vie, ako ma obšťastniť :) /

 

ježiši, bijou, ty máš také šťastie na takéto! inak, pri kupovaní tiež nerozmýšľaš, či si chamtivá, či tú knihu nenecháš pre druhých... ja bych ich tam rovno všetky pobrala

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som na praxi v knižnici, majú tam vyčlenené police, kde ľudia nechávajú vlastné knihy, ktoré už nechcú, za dnes a včera som si poodnášala odtiaľ 26 super kníh zadara, mimo iného aj Balzaca (toho ja môžem), Remarqua, Hemingwaya, Dickensa, Wellsa, Wilda, Steinbecka a hlavne, čo sa veľmi teším - Ľudo Zúbek - Jan Jesenius a Edith Piaf: Môj život...juhuujuh

cizy len škontatoval, že som chamtivá :lol: a čo tam mám nechať toľko dobrých kníh niekomu inému ?! ;)

Ako už povedala nut máš na to šťastie minule sused teraz v knižnici. :)

Inak nechápem ako niekto môže odložiť Wilda veď to je geniálny spisovateľ aj so Steinbeckom :)

 

Ešte k tým antikom.

 

Steiner má dosť slabý výber som čakal niečo viac, ale nič moc.

Young Society na Grosslingovej mi pripomínal Leopoldov hodne neprehľadné ale dalo sa tam neičo vybrať a ešte by ma zaujímalo čo mal dolu, ale majiteľ povedal že to je iba Hladomorňa. A majiteľ je taký fajný týpek ale až moc ukecaný.

A najlepší z týchto bol na Justičnej škoda, že sme boli už unavený a vytrasený z peňazí spravili sme tam síce najväčší nákup, ale hodne sme tam toho ešte nechali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som zas po dlhom case skocila do antikvariatu, co tu mame v Petrzalke..

 

vysledkom je viac nez prijemne stravena hodina a 8 knih, za 200 korun :lol:

Dumas, Stendhal, Merle, Verne, Frybova, Stokerov Dracula, Sicilcan od Puza a jeden Remarque..

 

ale inak je tam dost bohata zelena kniznica, co som si vsimla, game by sa tam myslim vedela vyblaznit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dost bohata zelena kniznica, co som si vsimla, game by sa tam myslim vedela vyblaznit

jaaaaj vedela ... starú dobrú klasiku ... :lol:

teda keď ju náhodou ešte nemám, lebo kedysi vyraďovala naša mestská knižnica, asi 10 rokov dozadu, staré knihy, neviem, podľa akého kľúča, a predávala ich za 1,- až 3,- SKK .... vtedy som si doniesla domov asi 25 - 30 prevažne starých dobrých zelených knižníc ...

ale zato ešte stále mám medzery, ešte by sa tam niečo našlo, čo ešte nemám :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dneska sa konecne vydaril nakup v antikvariate v Handlovej a odniesol som si 5 knižočiek

(no a od oktobra konecne u mna zacina aj tzv. citacia sezona)!

 

No a aby sa nepovedalo ze niesom konkretny tak dneska som kupil taketo klenoty:

- Aleberto Moravia - 33 žien rozpráva o sebe

- William Faulkner - Divé palmy

- Francesco Petrarca - Sonety pre Lauru

- Erich Maria Remarque - Nebo nepozná obľúbencov

- Emile Zola - Nana

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ako tak pozerám vidím tam jeden klenot možno dva :)

A to chceš kedy prečítať :lol: To chcem vidieť ako to zvládneš :)

 

Som zvedavý či mi nut zohnala všetko čo som jej napísal aby mi priniesla a okrem toho som si včera objednal pár knih na dobierku nejaký ten Sienkiewicz, Dostojevskij, Steinbeck, Dahl a nejaká o Caesarovi a dal mi ešte k tomu aj zľavu ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v podstate všetko čo si kázal a ešte jedno prekvapko :)

 

ja som si tiež pozháňala celkom dobré knižky, ani neviem, koľko ich mám, asi takých desať  :lol: a tiež so zľavou a týpek strašne fajný, milý, ochotný, vopred pripravil, čo sme ho poprosili, poukazoval, hľadal, liezol tam kvôli nám na rebrík, ukázal nám aj sklad, no už sa teším na najbližšiu návštevu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

antikvariát na Justičnej 9, dosť dobrý výber tam má, celkom zaujímavé veci, z troch, čo sme s phersuom navštívili nedávno /na Grosslingovej, Justičnej a Steiner/ bol najlepší. je to v bytovke, trošku zastrčené, ale dá sa to nájsť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

MNo,konečne vlastním knihy od J.Susannovej Údolie bábik a Raz nestačí a pre maminu mám Lásky Žofie Bosniakovej :lol:

ešte zohnať stratené diely Gričskej čarodejnice ale to hadam nebude tiež problém

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera sme išli pozrieť s nut do trnavského antiku a sa mi zadaril pekný úlovok v podobe Zikmund a Hanzelka - Afrika snov a skutočnosti všetky tri dieli za celkom peknú cenu bo som videl už aj drahšie. A k tomu ešte dve knihy a nutrinka si odniesla Marquéza

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

nno, tak som zavítala do toho antiku na justičnej

pre časovú tieseň som si odniesla len 3 knižky - 2x Remarque - Cesty zpátky, Čas žitia, čas umierania a Simmel - Láska je len slovo

ale páči sa mi tam, isto sa tam ešte nie raz vyberiem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dnes som navštívil Hodonínsky antik.

 

Ako už spomínala andulqa je to tam super. Som tam zohnal také veci ako Liviove kompletne Dejiny, Xenofón - O Kýrovom vychovaní, SKýtov, Bouzek, Hošek, Podmorská archeológia, veľa vecí o Blízkom východe a to som prezrel iba dve police s dejinami kto vie čo ma ešte ďalej. Každopádne odporúčam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Väčšinov sú to o starovekých civilizáciach a stratenych mestách a miestach, škoda že som nemal veľa času aby som si prezrel aj ostatné regále, ale videl som tam jednu knihu iba o Turecku.

 

Ešte dobré na tom bolo že všetko mi zatiahol brat :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pjekne pjekne :lol: a nebere brat nabuduce aj dalsich "hosti" ktory maju zaujem o knihy? :) :) ;)

 

sice je to trochu od ruky..ale v poslednom case pocuvam ze v nemeckom Heidelbergu je vazne slusny antik..takze zaujemcovia nech sa paci ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov