Skočiť na obsah

Kníhkupectvá a antikvariáty


ivanisko

Odporúčané príspevky

Zasa sme nut navštívili Lacne knihy a tentokrát sa mi to dosť oplatilo mali tam Umberta Eca : Ostrov včerajšieho dňa a Focaultovo kyvadlo a obidve ma vyšli 200,- :lol:

A dožralo ma, že pre to čo som tam išiel najviac tak som na to zabudol

Potom ešte dva antiky, kde sme zohnali celkom fajn knihy o Kréte a Mezopotámii a dokonca aj Encyklopediu antiky ale tu peknu velku staru :) a bola tam super velmi super kniha o Krete ale vo Francuzstine :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ten antikvariat je uz zruseny. Minule prazdniny som bol na poslednom nakupe aj to ma tam vpustila prenajimatelka priestoru a nie majitel.

 

Skoda ho je lebo bol dobry dalo sa tam vela toho najst ani nebol drahy prijemny majitel skoda ho

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

včera som bola opäť v antiku na Justičnej

a odniesla som si

Faulkner - Bľabot a bes

Faulkner - Svätyňa

Remarque - Na západní frontě klid

King - Štyri po polnoci

Mňačko - Smrť sa volá Engelchen

Steinbeck - Neznámemu bohu

Mailer - Nahí a mŕtvi

a to všetko za skvelú cenu :lol: paráda, teším sa až pôjdem zas

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

ďalšie úlovky :) :

Stephen King - Carrie

Rudolf Jašík - Námestie svätej Alžbety

John Steinbeck - Na východ od raja

Boris Pasternak - Doktor Živago

Radek John - Memento

William Styron - Sophiina voľba

 

ten antik na Justičnej je super :) ani sa mi nechce hľadať nejaký iný ;) dneska som tam asi 2 hodiny bola, no paráda :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s antikvariatom v Trnave to vyzera biedne :lol: majitel je vazne chory 2 mesiace tam nebude, dufam ze sa da do poriadku takze ani nove knihy nebudu nic uz som velmi dlho nespravil nejaky dobry zatah

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

trosicku mimo temy ale podla mna sa to sem hodi...som pri notredame nasiel uzasne malicke knihkupectvo z ktoreho priam srsala atmosfera...kazdy kto ma rad knihy a pojde do pariza musi sa tam zastavit :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

dnes som nahodou (diera medzi predmetmi v skole) zabludila do Lacnych knih na Obchodnej a zrazu pozeram, ze jeej, maju tam "Smrt je mym remeslom" od Merleho, nove vydanie.

 

tak som to samozrejme cela stastna hned schmatla a uz mi doma troni na policke :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, my sme tam s phersuom boli včera :) ale merleho som tam teda nevidela /aj keď našťastie ho už mám doma/, ale podarilo sa mi kúpiť tam mcewana Na pláži a celkom fajn knihy do školy, ale čo som si chcela zobrať životopis salvatora dalího, tak ten som tam zabudla :lol: ale inak sa mi zdalo, že tam mali celkom slabší výber, ako inokedy mávajú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som radsej nez tieto na Obchodnej, mavala tie pri Tescu, kde je teraz Sevt.

 

slabsi vyber...neviem...ja som si zobrala Merleho a dalej som sa medzi beletriou nejak nemotala. Isla som hore medzi historiu, kde ma este zaujalo toto.

akurat z financnych dovodov som sa rozhodla, ze to asi nezoberiem, snad to tam este bude o mesiac. ak nie, tak co uz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja väčšinou knihy kupujem len v antikvariáte - kvalitnej literatúry sa dnes vydáva na Slovensku málo, takže treba buď navštíviť antikvariát, alebo siahnuť po knihe v cudzom jazyku - ako minimum v češtine. Ale čo sa týka literatúry v angličtine alebo nemčine - tam je dostatočný výber aj v bežných kníhkupectvách. Z cudzojazyčných kníh kupujem v antikoch iba ruskú literatúru - občas sa dá natrafiť na naozaj výborné starinky.

Ak by som mal napriek tomu odporúčať cudzojazyčný antik, tak by to mohol byť napr. univerzitný antikvariát vo Viedni, majú veľmi dobrý výber beletrie aj odbornej literatúry (zväčša humanitnej), v nemčine ale aj v angličtine. Ceny zhruba na úrovni drahšieho slovenského antikvariátu.

V Bratislave som mal kedysi rád antik Pegas v Petržalke - už som tam nebol dlho, niekto mi tuším spomínal že je zavretý. Okrem toho Justičák a Mlynské Nivy. A najnovšie som objavil šikovný malý antik, schovaný v uličkách za Zimným štadiónom, vhodne nazvaný "Skrýša".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

antik Pegas v Petrzalke aj ja poznam, rada som tam chodievala, uz od puberty, kedy som ho objavila...

akurat som tam uz dlhsie nebola, nevedela som, ze ho zavreli...no dufam, ze nie nastalo...asi tam skocim buduci tyzden checknut to

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
  • Pred 5 týždňami...

Chválim túto tému!!! z každej mojej doterajšej cesty som si doniesla min. 3 knihy. Jednak preto, že v zahraničí zvyčajne dostať tituly, o ktorých u nás môžeme len snívať a jednak preto, že sú zvyčajne v angličtine či jazyku danej krajiny. Naposledy som navštívila Španielsko, konkrétne Gironu a tam som natrafila aj na milé kníhkupectvo, ktorého adresa je C/ Rutlla 22 17002 Girona , Spain. Majiteľom je Angličan, takže tam dostať kopec anglickej literatúry, slovníkov a učebníc od výmyslu sveta!!!

Na Slovensku je mojím obľúbencom internetové kníhkupectvo Sirion, aj keď nemajú momentálne dostupnú nejakú knihu, vždy tam môžete zavolať- niekedy sa podarí a vybavia vám to raz dva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 7 mesiacmi...

Tvoj príspevok tu ponechám, aj keď je jasné, že ide o reklamný príspevok, zhodou okolností sa voláš rovnako ako majiteľ toho webu uvedený v kontakte, tak mi je zvláštne, že nakupuješ sám u seba. V podstate je však k téme, takže príspevok bude ponechaný, inde však bude zmazaný, pretože reklama na Fóre sa netoleruje, je to napísané v pravidlách Fóra, s ktorými si pri registrácii súhlasil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

správa, ktorá sa týka kníhkupectiev, len z opačného konca.

a celé je to akési čudné :

http://ekonomika.sme...a-cely-trh.html

 

Krachu Panta Rhei sa obáva celý trh

Vydavateľom neplatí ani firma, ktorá známe kníhkupectvo tlačí k bankrotu.

...

problémy s kníhkupectvami môžu položiť celý slovenský trh.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov