Skočiť na obsah

Akronymá


RoSo

Odporúčané príspevky

Niekedy sa stretneme so skratkami a slovami, ktoré nepoznáme. Ak potrebujete niečo vysvetliť, obráťte sa na ostatných.

 

Viete mi niekto povedať, čo znamená IMHO a hover?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 23
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    4

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    4

  • valcik

    4

  • RoSo

    3

Top prispievatelia v tejto téme

IMHO = In my humble opinion (podľa môjho skromného názoru)

hover má byť tiež nejaká skratka, alebo je to to normálne hover ako vznášať sa na mieste, držať výšku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

naivita je tiež bohužiaľ stav človeka ... tak som naivná a dôverčivá a myslite si čo chcete, ale čo znamená :

 

omg

rofl

btw

done

 

jasne, už som dávno z kontextov pochopila, čo znamenajú, len prečo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

omg - oh my god - ó môj bože, bože dobrotivý, ja namiesto toho používam všetky božské zvolania a vymenúvam celú svätú trojicu :lol:

rofl - rolling on the floor laughing - váľajúc sa od smiechu po zemi - to keď ťa niečo veľmi, veľmi rozosmeje, je to viac ako lol /laughing out loud - smejem sa nahlas/

btw - by the way - mimochodom

done - urobené, hotové, spravené

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

:lol:

 

obraciam sa na vas so ziadostou o drobne vysvetlenie: vacsinu skratiek anglickych (predpokladam) vyrazov, ktore sa objavuju v reakciach na prispevky chapem. niektore poznam, o niektorych som sa docital prave tu, no niektore mojej dedukcii odolavaju. ak sem nazrie niekto znaly, prosim o pomoc s tymito dvomi:

 

jj

njn

 

toto je moj prispevok cislo 100, rozhodol som sa ziskat zan rozumnu protihodnotu. :) dakujem vam, ludia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pochadzaju z moravskeho narecia

 

jj znamena ješče jednu (rundu)

njn znamena ne, já nechcu

 

prepac....

mam trafenu naladu dnes, asi preto ze zajtra mam skusku. neviem. dufam ze ti to vysvetli niekto iny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dakujem. tak preto mi to do tej anglictiny nijako nepasovalo! :lol: skusal som www.skratky.sk, tam som nasiel prd.

 

chlapeczjuhu (uf, ty mas kilometrovy nick!) drzim palce, snad z toho vies aspon nieco.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

a este dolezite su tieto :

 

tr - ten rysavec

tpr - ten pehavy rysavec

tprrr - ten pehavy rysavorysavy rysavec

 

ked checme odlisit tretiu osobu od brunetiek, blondin a inych farieb.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

zas je tu niečo, čomu nerozumiem:

 

hr

hrhrhr

 

L.E.G. to furt píše, vždy som si pri čítaní tejto skratky predstavil Vikinga, ktorý tento zvuk vydáva od radosti, namiesto smiechu, keď začuje dobrý vtip. pochopil som to ako citoslovce, nie ako skratku, takto akosi:

 

rozhovor dvoch Vikingov po boji:

 

- hej, kde máš ľavú ruku?

- nerehoc sa, ten posratý Gal mi ju odsekol!

- hr! hrhrhrhr!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no niesom si vedomy zeby som to niekedy pouzil, a ak hej, tak nie umyselne. dokonca si ani nepamatam zeby som to niekedy pouzil, obcas pouzivam "hh" - ale to je akoze haha (LOL)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja to vidím tak, že "hrhr" je taká silnejšia obdoba "hh", keď už sa človek nielen pochechtáva (hh), ale má záchvat smiechu a vydáva pritom rôzne neidentifikovateľné zvuky, chrochtanie miestami (hrhr) :lol: a nemusí to byť len chlapský hrdelný smiech, ja osobne napr. keď chytím poriadny záchvat smiechu mám k tomu "hrhrhr" celkom blízko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to hrhrh pochadza od jedneho mojho kamarata ktory chcel raz na icq napisat hehehe ale pomylil si pismena a napisal hrhrhr a prislo nam to strasne smiesne tak odvtedy to pouzivam, ale vyhradne iba na icq a tiez u ludi, ktorym som to uz vysvetlil, lebo ked to niekto prvykrat vidi, nevie co si ma o tom myslet...uz to budu nejake 3-4 roky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

niektori ludia si zamienaju tiez e.g. a i.e.

 

e.g. z latinskeho exempli gratia znamena "for example". i.e. z latinskeho id est znamena "that is".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov