Jump to content

Paušál 0 Sk


Sniper

Recommended Posts

Občas mi na Easy alebo Primu chodia všelijaké sms, aby som si zmenil program na... to neviem ako sa to volá, lebo to nečítam ale rovno mažem.

Viem len to že paušál je relatívne lacný.

 

Už ma unavujú dobíjateľné karty, nebaví ma stále sledovať kredit a dokedy ho možem použiť, a najmä ma poteší keď sa mi vybije (ako včera počas dôležitého hovoru).

 

Takže o čom sú tieto "akcie"? Rady, skúsenosti.

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 13
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Sniper

  4

 • Tomáš

  3

 • doll

  1

 • Proteus

  1

Top Posters In This Topic

zmenila som primu na paušál pred tromi mesiacmi, aj keď bol nejaký akciový, nie je práve zadarmo, ale je tam kopa voľných minút, je v tom prístp na net, viac víkendových minút a čo ja viem čo ešte ... občas si to v priebehu mesiaca skontrolujem, ako na tom som, a platbu mi strhnú priamo z účtu, ináč bez starosti.

Link to comment
Share on other sites

teraz sa da dat rozumny pausal uz za nejakych 400 korun mesacne, co myslim nikoho nezabije platit a je to pohodlnejsie ze netreba si sledovat stav kreditu

Link to comment
Share on other sites

tiez myslim, pokial ti nejde o akciovy telefon, zober najlacnejsi pausal s najlacnejsim telefonom, vykusaj mesiac dva, ak nebude vyhovovat, na vyssi sa da prejst vzdy.

Link to comment
Share on other sites

Ale mňa nezaujíma bežný paušál, mňa zaujímajú o čom sú tie paušále ako Fix čo čo, ktoré sú za 9 Sk a pod.

Ja nevolám veľa, SMS tiež minimálne. Len mám občas problém s kreditom že mi buď prepadne, ale sa mi minie zrovna vtedy keď to nepotrebujem.

Link to comment
Share on other sites

Paušál 9 Sk od Orange aspoň na začiatku roka fungoval tak, že si sa musel zaviazať na 2 roky a počas celej tejto doby musíš dokopy prevolať 4760 Sk (vrátane DPH). Ceny hovorov má účtované podľa sadzby pre paušál 199 Sk. Ale to bol asi len akciový dočasný paušál. Čo sa týka Fixu od T-mob tak to máš podobne ako Easy, môžeš volať len do výšky kreditu, rozdiel je v tom, že pri Fixe sa zaviažeš, že si budeš kredit mesačne dobíjať.

 

Inak je u Orange teraz asi najnižší paušál Flexi za 119 Sk, predplatené 10 min. U ostatných operátorov neviem.

Link to comment
Share on other sites

 • 13 years later...

No teraz už v roku 2020 sa pomenili veci ale jeden princíp súviesaci s témou stále zostal! Sú ľudia ktorí fakt málo natelefonujú a predplatená karta si tiež vyžaduje nejakú minimálnu "starostlivosť" ak proste nedobijete kredit za istú dobu, tak vám prepadne, a ešte nejakú dobu môžete prijímať hovory a sms. Ak však neurobíte nič, tak po čase vám zrušia nenávratne aj číslo. Proste vás vypnú. Paušál je zase o tom že kto ledva volá (preto má predplatenú kartu) sa mu neoplatí mesačne platiť 15-20€ keď to nevyužije. No a na to exustuje tzv. nulový paušál! U O2 taký existuje (možno aj inde) a je presne pre ľudí typu snipe, môj otec, že vlastne operátor vám drží číslo za predpokladu že niečo navoláte. Ale základ paušálu je 0€. Nemáte v tom žiadne voľné minúty, ani SMS, ani dáta. Takže ak by ste telefón nepoužili tak vám reálne príde telefónny účet na 0€! Ale ak za mesiac spravíte len pársekundový hovor tak účet bude 10 centov atď. Koľko využijete, toľko zaplatíte. Takže títo ľudia by mávali telefónne účty v sumách 2-3€ mesačne alebo ani to. V ich prípade lepšie ako kredit, lebo ten má nejakú minimálnu hodnotu dobitia. Fotrovi by stačil aj 2€ kredit na mesiac ale taký sa dobiť nedá. Tak si vždy dobije minimum čo je u orange nejakých 8€ a treba dobíjať štvrťročne, a len sa mu to hromadí.

Ale zase teraz už existujú služby ktoré v rokoch vzniku témy neboli ako napr. to 50 cent strop u Telekomu alebo 10 centov celý hovor u O2. Ak nerátame tieto spomenuté funkcie tak by som odporúčal Swan 4ka alebo Tesco Mobile tie majú najlacnejšiu minútu/sms keď chcete mať minimálne náklady na telefonovanie, a u swanu viem že platnosť kreditu je až rok, a jeho minimálne dobitie začína už od 4€ takže vaše ročné náklady na telefonovanie môžu byť 4€ ročne! Kto nevolá. 

Pokiaľ už chcete viac volať tak by som sa bližššie pozrel na spomínaný telekom a O2 kde je to o tomto. V telekome to funguje tak že ak preesemeskujete, prevoláte, predátujete 50 centov, tak sa to zastaví a v daný deň vám už viac neúčtuje. Ale je to rozdelené na operátorov a druh služby. Napríklad ak naesemeskujete 50 centov, tak za ďalšie SMS už neplatíte ale ak si zavoláte, znova sa to účtuje a pri 50 centoch sa to zastaví, ale tu pozor na to že za každú sieť sa platí zvlášť. Napríklad navoláte do Orange za 50 centov, tak do Orange už voláte zadarmo do konca dňa ale ak si zavoláte do O2 tak znova do 50 centov a ďalej už zadarmo. Ak si spustíte dáta zase odráta 50 centov. Toto sa skôr oplatí ak nevyužívate často telefón ale občas semtam potrebujete narýchlo internet alebo viacej volať, tak je to dobré. U O2 ten celý hovor za 10 centov sa oplatí pre tých čo veľa volajú a do rôznych sietí. Ide o to že jakmile sa linka spojí, hneď sa naúčtuje 10 centov a vtedy môžete volať až hodinu. Takže pri krátkych hovoroch typu "ahoj kde si" sa to neoplatí ale ak si vyrátate že u iných operátorov kde ja napr. 5 centov minuta, tak po dvoch-troch minutách hovoru sa už oplatí to O2. A je jedno do ktorej siete voláte a je v tom ešte aj krajiny EU. Na dáta a SMS však už žiadna akcia nieje, to si platíte štandartne.

Paušál kde je mesačný poplatok 0€ existuje. 

Link to comment
Share on other sites

Len radím a komentujem. Nehovorím o sebe iba komentujem diskusiu. Mne sa oplatí paušál nekonečný alebo dualsim s kombináciou Telekom a O2 alebo Swan a O2.

Link to comment
Share on other sites

Ďakujeme za tvoje cenné rady, ale oživil si 13 rokov starú tému a za ten čas sa technológie tak pohli dopredu, že náklady na prevádzku telefónu sú u mňa tak mizivou položkou, že nemá ani zmysel sa k tomu vyjadrovať. Komunikácia sa z veľkej časti preniesla  na internet, toto čo si tu popísal bude možno zaujímavé pre niekoho, kto má doma max tak DSL a nie 100Mbit optiku.

Link to comment
Share on other sites

Alebo kto nepoužíva internet. Stále sú takí. Prakticky aj ja ho mám zbytočne (len pre zábavu) lebo nič životne dôležité na ňom nerobím.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy