Skočiť na obsah

Cactales

Odporúčané príspevky

xenocide, oslobodenie detských plienok od DPH, je podporov, iba pre toho, kto zarába peniaze, a chce mať deti súčasne

rozhodne nepodporí niekoho kto deti nemá.. si vedľa

a rozhodne netvrdím že by to bol nejaký zásadný krok, ktorí by situáciu zvrátil, povedal by som skôr, iba taký "pre začiatok"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked chudobnejsi maju viac deti ako bohatsi, samotne pridavanie penazi pocet deti nezvysi. Nefunguje to tak, aj ked na osobnej urovni kazde euro potesi. Ak by to tak fungovalo, europa by mala vacsiu porodnost ako afrika.

 

A ked to tak nefunguje, robit si nadeje ze akekolvek rodicovske/materske prispevky pomozu, je nezmysel.

 

Ak je cielom zvysit porodnost, mal by sa hladat sposob ako zvysit porodnost - a nie presadzovat opatrenie u ktoreho je od zaciatku jasne, ze to k zvyseniu porodnosti zrejme nepovedie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xenocide nepochopil si to..

ja nenavrhujem ako ľuďom peniaze pridávať, ale ako im ich menej zobrať

a brať a zdaňovať môžeš len u tých čo príjem majú, u tých čo sú na sociálke nemáš čo zobrať a zdaniť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasne ze som to pochopil, preto som vyssie napisal "negativna dan". Je to jedno, vysledok ma byt ten isty, aby ludia s detmi mali viacej penazi ako ti bez deti. A prave preto to nebude fungovat, lebo to nefunguje uz ani teraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysledkom negativneho zdanenia je, ze ti co maju deti maju aj viacej penazi oproti tym co deti nemaju. Je jedno ci zacnes davat ludom s detmi stovku, alebo bezdetnym stovku odoberat, princip je ten isty.

 

Zafixoval si sa v tom, ze jediny hlavny dovod preco sa rodi menej deti su financne dovody. Ale realita hovori nieco uplne ine. A je jedno akym sposobom by si rodicov zvyhodnoval, daval im peniaze, bral im menej penazi - nizka porodnost suvisi s prijmami len okrajovo.

Takze tie tvoje navrhy to vyriesit nikdy nemozu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xenocide.. od začiatku tvrdím že je to len čiastkový krok, čosi čo by mohlo pomôcť aspoň trochu

a netvrdím že je to zázračné riešenie

a neuviedol si príklad "negatívneho zdaňovania" čo nefunguje.. tak ako môžeš tvrdiť že nefunguje?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zober si statistiku prijmov

zober si statistiku porodnosti

a potom dumaj nad tym, ako velmi prijmy a peniaze vplyvaju na porodnost

 

a potom mozno dospejes k nazoru, ze zmysel ma navrhovat nieco, co bude mat zelany efekt, a nie prakticky nulovy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xenocide.. ak chceš argumentovať, tak argumentuj sám.. a nevyzývaj iných aby to robili miesto teba..

stále si nevysvetlil prečo by to nefungovalo.. ja si myslím že je to preto lebo to nie si schopný dokázať

ak to chceš dokázať, tak na to tú štatistiku použi.. ale urob to sám..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stále si nevysvetlil prečo by to nefungovalo.. ja si myslím že je to preto lebo to nie si schopný dokázať

Chlape, niekedy vazne dumam, ze ci si zaspal za PC, alebo kde mas problem.

Ak ti ukazem, ze v bohatscih krajinach,kde ziju bohatsi ludia je nizska porodnost ako v chudbnejsich krajinach, kde ziju chudobnejsi ludia - bude to dostatocne blbuvzdorne na pochopenie, ze chudobnejsi ludia mavaju deti viacej ako bohatsi? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ze som taky grand, nech sa paci :)

 

http://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=5d9690186b&view=att&th=12f542d98bae7df0&attid=0.1&disp=attd&zw

http://www.sas.com/offices/europe/slovakia/events/2009/2009_10_20_sas_tech_forum_univerzitna_iniciativa/Vojtkova_EU.pdf

 

V najbohatsich castiach SK sa rodi najmenej deti.

V najchudobnejsich castiach SK sa rodi najviacej deti.

 

Takze urobit ludi bohatsimi NEZNAMENA, ze sa bude rodit viacej deti. Korelacia je presne opacna.

 

Takze by si musel ty (a ktorykolvek politik ci ekonomok, ktory tvrdi to iste) dokazat, ze zvysovat prijem ludi zaroven zvysi porodnost.

 

Taketo blabla, ked sa navrhuju udajne riesenie a navrhovatelia nemaju jediny fakt, jedine cislo cim by to podlozili - a nemaju ani najmensiu snahu pohnut prstom - je vlastne velmi smutne. A ako ty ocakavas, ze politici budu pracovat zodpovedne, ked sam to nerobis? Bez toho aby si sa snazil nemas sancu rozoznat kedy politik keca blbosti, pretoze mu na ne naletis a nic si neoveris.

 

a neuviedol si ani jeden príklad "negatívneho zdanenia" v slovenskej republike, ktorí by bol určený na podporu pôrodnosti

Pretoze som ti uz uviedol dovod, preco zvysovat prijem ludom s detmi nebude fungovat a je jedno akou formou sa to urobi.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oslobodenie plienok od DPH nezmeni NIC. Pretoze budu plienky lacnejsie sa nikto nerozhodne mat deti. Ani keby boli plienky zadarmo, tak sa nikto nerozhodne kvoli tomu mat 6 deti. Rozmyslal uplne nespravne.

 

Mas tam cisla.

Bohatsi ludia maju menej deti.

Pridavat peniaze akymkolvek sposobom nezvysi porodnost.

Znizovat naklady je to iste v bledomodrom a to nezvysi porodnost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale pomôže to tomu, kto sa na to už dal.. taký ľudia, si podľa teba žiadnu pomoc nezaslúžia?

tak to je jasné, že štát nikoho nepresvedčí a aby mal deti, keď človek vidí že keď už niekto má deti, štát ho za to pokutuje..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale pomôže to tomu, kto sa na to už dal.. taký ľudia, si podľa teba žiadnu pomoc nezaslúžia?

Jasnacka a preto by som s tym aj osobne suhlasil.

 

Ale zase mam tolko rozumu aby som rozoznal ci to bude mat vplyv na porodnost, alebo nie. A kedze toto bola otazka a tema, nebudem predsa kecat blbosti. Pomoze to tym, co maju deti. Ale porodnost to nezvysi. Ani keby mi strojnasobili plat, nerozhodnem sa mat 4 deti. Rovnako ako vacsina ludi.

 

Vies, treba rozmyslat, doslaka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenže ja nechcem nikoho nútiť aby mal deti.. iba chcem pomáhať takým, čo sa pre to rozhodnú sami

a tý pomoc potrebujú najviac, a takým sa dá aj najľahšie pomôcť

a od začiatku tvrdím že by to bol iba čiastkový krok, a rozhodne nie žiadne zázračné riešenie, riešiace všetky problémi

 

xenocide rozmýšľaj, viac rozmýšľaj, a pozornejšie čítaj.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Problem je ten, ze sa rodi menej deti.

Takze navrhovat opatrenie, ktore tento problem nevyriesi, nie je riesenim.

 

Je to riesenie uplne ineho problemu - a to situacie rodin s detmi. V takom pripade to zmysel dava, ale nechapem preco to maskujes tu v tejto teme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tvoje "nechápanie" je odpoveď jednoduchá

pretože som založil tému "o troch grošoch" (asi som ju fakt založil zle), ktorú mi zrušila game, a aj ostatný povedali že na to stačí táto jedna :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak si mal povedat rovno - "moj navrh nijak nesuvisi s porodnostou". A nie sa dozadovat dokazov :)

 

Pretoze teraz to vyzera tak, ze ja som ti dokazy a fakty dodal, ty si nijake nenasiel, tak si obratil zmysel celeho navrhu :) To je uz asi jedno. Tri grose, hm. Skoda ze len rozpravka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

vdaka :)

 

Inak tu je zase clanok na SME, o roku 2030, ked je jedlo drahe a je ho malo. Co mi z toho vychadza, je, ze Europa, Rusko, severna Amerika a Cina, kde populacia rastie mierne, stagnuje alebo uz klesa, bude musiet zivit krajiny s nekontrolovanou porodnostou ako je India, arabsky svet ci Afrika. Len aby tam neumreli hladom, dozili sa dospelosti a mohli raz zalozit svoje vlastne rodiny a sami mat 5 a viac deti, ako je u nich zvykom, ktore vsak rovnako ako oni kedysi nebudu mat poriadne co jest :)

 

Inak casto sa zvykne kritizovat drasticka cinska politika jedneho dietata. Nikto vsak uz nespomina, ze dovtedy mala cinska zena priemerne 7 deti. Tiez je pravdou, ze niektore cinske rodiny mali viac ako jedno dieta, najma na vidieku, len ho proste pred uradmi "zatajili". Co som tym chcel povedat je, ze z Ciny by si mali brat ini priklad :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z pohľadu humanistov asi budem totálne antitolerantný prípad, ale africké krajiny a im podobné by sa mali nad rastom svojej populácie zamyslieť. Ich rast populácie treba zastaviť, za 40 rokov v Afrike a v Ázii pribudne miliarda ľudí, a tí nebudú mať čo jesť, tak začnú migrovať. Najbližším miestom, kam sa bude dať ísť je Európa. Bude to niečo podobné ako keď Húni potiahli na Rímsku ríšu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale tak to je, kazdy region na Zemi ma urcite limity obzivy. Ak ma nejaka krajina dostatok prostriedkov, ktore moze vymenit za dalsie potraviny, tak nech, ale ak nie, proste musia zacat premyslat nad vlastnou populacnou politikou, a podobne ako Cina mnohodetnost trestat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Afrike myslím, že je to krajne nemožné. Afrika je príliš rozdrobená, nenachádza sa tam prakticky žiadna krajina, ktorá by mala možnosť sa stať regionálnou veľmocou, ktorá by bola schopná skonsolidovať región.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov