Skočiť na obsah

Trestný čin krádeže


VERTi60

Odporúčané príspevky

Nenašiel som podobnú tému tak ju zakladám. Téma: Okradli vás? O koľko? Aká bola škoda? Ako sa to odohralo? Našli ste vinníka?

 

Mňa akurát včera okradli o peniaze, lístky a všetky doklady. Bol som to nahlásiť, mám podozrenie na jednu rómku. Stalo sa to keď som písal sms a nedával som pozor na kabát - pri obchodných centrách je to veľká chyba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ... no skontroluješ si peňaženku a vzápätí ti ju ukradnú : )

 

raz mi ukradli peňaženku, je to asi desať jedenásť rokov dozadu, v ba v trolejbuse ... v peňaženke nosím pár korún, drahšia bola nová peňaženka ...

doklady a viac peňazí nosím zásadne inde / pravdou je, že teraz už v peňaženke nosím aj platobné karty ... /

raz ukradli z auta značky, raz vykradnuté auto, ale to všetko asi v rovnakom čase ako tú peňaženku ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na doklady a peňaženku si dávam obzvlášť pozor. Ešte mi nikto nič neukradol, ale keby sa to stalo a chytil by som ho, tak v budúcnosti by už nemal možnosť kradnúť.

Ale poznám prípady keď našej rodine/známym bolo niečo ukradnuté. Viem že budem pseudo-antirasistami zrejme označený za rasistu, ale tými zlodejmi zakaždým boli Cigáni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

nejaka svina ma okradla v Rime v metre..stale citim ako mam penazenku..potom si len pamatam ako par debilov nastupilo do vagonu..strasne tlacenica..a uz necitim penazenku :lol: no vtedy mi do smiechu nebolo..ostali len nejake prachy (kusok pred tym som si z penazenky nejaky obnos premiestnil) a pas...vsetky ostatne doklady a eura fuc :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ukradli mi 3 ročné auto. Ale policajti moc ani nehľadali. Asi po 4 dňoch odložili prípad medzi nevyriešené.

Fakt Sk polícia to je sila. Do dnešného dňa sa nenašlo auto ani zlodeji. A keďže medzi ľuďmi sú aj svine,

ohovárali ma, že som si dal auto sám ukradnúť a zhrabol poistné. Debili prihoretí. :) :lol:

:) ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

- ja nosím tak isto všetko vzadu vo vačku, už tak 6 rokov a ešte som nemal ani ten najmenší problém. čudujem sa ako sa niekomu môže podariť stratiť či peňaženku, kľúče alebo mobil.

 

Darkman

- si si istý že ti náhodou len nevypadla?

- ináč, nič v zlom, ale je pekná blbosť nosiť všetky doklady v peňaženke

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tak tiez vsetko nosim a nic som nikdy nestratil ani ma nik neokradol :lol:

bobsapp ja tiez nosim vsetko v penazenke...kam inam by som si mal dat svoje doklady, doklady od auta, platobne karty atd??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

blbo, ale stáva sa...

 

kam inam by som si mal dat svoje doklady, doklady od auta, platobne karty atd??

neviem, ja nosím v peňaženke iba kreditku a vodičák....a ceniny :lol:

občiansky v obale od zdravotnej kartičky

techničák tiež v samostatnom obale a to všetko spolu v jednom vačku

 

takže ja aspoň takto oddelene

vždy ked siahnem po jednu z týchto vecí, hmatom hneď kontrolujem ostatné dve

osobne, mať všetko v peňaženke by mi asi zavadzalo a potom po prípadnej strate ani nehovorím :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tom Auparku je okrádanie nejakým domorodným športom?

axel evidentne si nepochopil...darka okradli v autobuse 94 na trase zochova ulica - aupark...to jest niekde na novom moste a nie v auparku...

 

bobsapp ak by som mal takto rozdelene doklady, skor ich stratim...ja sa nemam preco bat ze by mi niekto penazenku ukradol, v preplnenych autobusoch nechodim, ked som medzi vela ludmi, vzdy si prdel citim ci mi po nej niekto nesaha :lol: a kedze tu penazenku citim, hned bol som vedel ze ju niekto vytahuje...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darka okradli v autobuse 94 na trase zochova ulica - aupark...to jest niekde na novom moste a nie v auparku...

To je ešte horšie. Akčný rádius zlodejov je oveľa väčší ako som predpokladal :lol:

 

Darkman v prvom rade by si mal oznámiť všetkým dôležitým úradom a inštitúciam že ti zmizli doklady aby na tvoj OP niekto nezačal "podnikať".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pass... zistila som to na colnici he

prachy - viackrat; este za komancov stvorcifernu sumu, skoro ma ... no, to. A potom v Britanii, fsecky, libry aj dolare, hehe - to bola "prdel", dost problem dostat sa z bodu A do bodu B :lol:

a raz som sa vratila po vianociach a nasla doma skoro holobyt...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Vysvetlí mi niekto vzdelaný, čo je toto za zákony v tomto štáte, keď zlodej bol obvinený z trestného činu krádeže, za ktorý dostal podmienku a nie je ani povinný uhradiť škodu, ktorá vznikla poškodenému?

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

premýšľala som nad tým, neviem síce, čo hovorí TZ, ale prinútilo ma to premýšľať, či už tu vôbec dakto dakedy dakomu uhradil spôsobenú škodu

možno do nejakej výšky to TZ odpúšťa, neviem, to vedia odborníci, ale ešte som nepočula, že či niekto vykradol dom, či šlohol miliardy, že by vrátil čo spôsobil.

 

 

podobne je na tom aj občiansky zákonník, aspoň podľa mojich posledných skúseností, aj po porade s právnikmi, ten, kto robí zlobu, je vo výhode.

/ konkrétne sa jedná o neplatičov a ľudí nakvartýrovaných do bytu, odkiaľ nie je zákonný spôsob ich vyhodiť a prinútiť platiť dlžoby, pokiaľ sa jemu nechce. majiteľ sa môže aj pokrájať. je to vlastne dosť podobné. /

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

no ja sice nosim oddelene peniaze a doklady, ale neviem si predstavim nosit to ako Bob, to by boli straty...

v prednom lavom penazenku, v prednom pravom kluce a mobil, hotovo... ja sam mam co robit aby som s tych vreciek nieco vybral, no a v zadnom vrecku, kedze tam je malo miesta nosim len peniaze zhuzvane a inak moc penazi pri sebe nikdy nenosim, na to mam kreditku, ked potrebujem par euro si vyberiem, tusim, ze ked vyberam v bankomatoch mojej banky, tak je to bez poplatku...

inak budete na mna asi nadavat, no to su niektory fakt borci ty vreckari, co oni dokazu, tak to je sila, ale ja si myslim, ze na to musi mat aj kus stastia, nielen sikovnost...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov