Skočiť na obsah

Čo vám vadí na web stránkach?


Sniper

Čo vám vad  

13 členovia hlasovali

  1. 1. Čo vám vadí na web stránkach?

    • Pop-up okná
    • Veľa bannerov
    • Staré aktualizácie
    • Hrozný dizajn
    • Platby
    • Nežiadúce presmerovanie


Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 54
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    15

  • D'Ady

    6

  • game

    4

  • Tomáš

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

Ryan Giggs, toto nesúviselo s IE. ak zakážeš v hociktorom inom prehliadači používanie prvkov ActiveX, zachová sa to úplne rovnako..

 

bola náhoda, že sme si to všimli obaja pri IE. tu vlastne išlo o problém stránok preplnených reklamou, ktorá vyžaduje od prehliadača všemožné doplnky, inak sa stránka nezobrazí korektne.

 

a môžem povedať, že filter reklám mi funguje oveľa lepšie v IE s Maxthonom, ako vo Firefoxe, aj keď mám oba programy rovnako nastavené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 11 mesiacmi...

Z moznosti mi vadi vsetko... Ked vidim niekde napisane, ze coskoro aj tuto sekciu doplnia, a po stranke sa zbera prach... Ked ma to hodi na nejaku inu stranku, pripadne som do toho ponorena, zabavam sa, a zrazu vidim, ze uz chcu prachy... A ked vsade po bokoch blikaju bannery, otravne pop-up windows co nezmiznu ani po x-tom pokuse ich odstranit... Kriste pane, ide ma roztrhnut. V tom momente davam ruky prec a idem inam. :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja som clovek tolerantny,znesiem hocico,aj reklamu v kazdej to,ale co mi naozaj niekedy pije krv,su reklamy,co skocia cez pol obrazovky,casto aj so zvokom a ja sa snazim najst krizik,aby som to zatvorila. Sa mi samozrejme ako schvalne zasekne mys :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Neskutočne ma vytáčajú stránky, ktoré majú nefunkčné alebo zle spravené formuláre. Keď sú dve možnosti - zaregistrovať stránku alebo firmu a povinnosť zadať IČO je len pri registrácii firmy tak prečo to potom pýta aj pri registrácii stránky? Už hodinu nad tým mudrujem ako to obísť a nič z toho. Načo vypúšťaju takéto infatilné weby do éteru? Loseri.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

tá stránka, tá stránka :)

k víťazstvu v dizajne stránky mám novšieho víťaza, pozrite si aj v pravom hornom rohu : 8.10.2005 Nový design stránek ale už aj na rok 2005 je tá stránka trochu ... ehm : )

 

našla som to ako odkaz pri fotke kapelky, ktorá stále bežne funguje na svadbách a dedinských plesoch, majú jeden syntetizátor a mikrofón a speváka s kučeravým három, speváčku v mini a idú ... čo tam po stránke :)

Hudební kapela Fantazie

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne hlavne vadi, ze si neviem niekedy na vlastnych (alebo mnou spravovanych) strankach s niecim poradit :(

napr. v sucasnosti ma premigrovali na nove servery, cimz sa pokafrala diakritika a neviem, co s tym (admin tiez nie...)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozri si v nastaveniach MySQL servera aké hodnoty máš nastavené pri:

 

character_set_client
character_set_connection
character_set_database
character_set_filesystem
character_set_results
character_set_server
character_set_system
character_sets_dir
collation_connection
collation_database
 
Malo by tam byť binary alebo utf-8, nie vždy je to podmienka, ale odporúča sa to. Stránka by tiež mala byť v kódovaní utf-8.
 
Keď to nastavíš, tak si pozri aké znaky sa ti zle zobrazujú a aké by tam mali byť.
 
Takže napr. ak namiesto š sa zobrazuje ą tak v databáze spusti tento príkaz:
 
UPDATE názov-tabuľky-v-ktorej-sa-majú-zmeniť-znaky SET názov-stĺpca-v-ktorom-sa-majú-zmeniť-znaky=REPLACE(názov-stĺpca-v-ktorom-sa-majú-zmeniť-znaky, "ą", "š")

takže jednoduchšie

UPDATE tabuľka SET stĺpec=REPLACE(stĺpec, "ą", "š")

Aplikuj pre všetky zlé znaky, len si dávaj pozor ktoré znaky prepisuješ akými. Ak namiesto ľ sa ti zobrazuje ž, tak to sa bude sakra fest blbo prepisovať, lebo potom si aj normálne ž prepíšeš na ľ.

 

Databázu pred procesom zálohuj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

diky Axel, komunikujem s adminom, ale tam je trochu problem, ze on nema skusenosti s United Nuke a podla dalsieho kamosa UN chce kodovanie ISO8859-2 :(
uz som aj uvazoval, ze opustim UnNuke, ale neviem si predstavit, co by to bolo roboty...

kazdopadne momentalne sa neviem ani dostat na MySQL :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čas investuj do projektov, ktoré majú nejaký výhľad do budúcnosti. Nie som si istý, ale nie je United Nuke už opustený projekt? Čím neskôr ho zrušíš, tým budeš mať s tým viac roboty. Ak software používa kódovanie iso-8859-2, tak problém by to nemusel byť, ale práve kvôli všelijakým možným kompatibilitám sa odporúča používať utf-8. A čo to máš za web? Tuším si mi ho už ukazoval, možno budem vedieť o nejakom riešení.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že problém bude na databázovom serveri, v nastavení kódovania, treba porovnať, ktoré porovnávanie sa odlišuje. Ale neviem, či webhosting bude ochotný niečo meniť, keďže zmena nastavení by ovplyvnila všetky weby na danom serveri. A to ste na aké serveri premigrovali? V rámci toho istého hostiteľa, či úplne k inému?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v ramci toho isteho hostitela;
ani by som nevedel, len zrazu to bolo rozhasene, este sa ma kamos pytal, ze ci som nieco nerobil s databazou v konkretnom case, ze su zmenene subory (no nerobil som, lebo som vtedy bol 2-3 dni uplne mimo net)

tie subory neboli zemenen, len ich datum/ca, kedze boli presunute

v zasade by to tak aj malo byt, klient ani nemusi vediet, ze sa zmenili servery... pokial vsetko funguje...

 

posielam ti PM

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Všetko, že vyskakujú reklamy, spúšťajú tam všelijaké flash video bannery s reklamami, katastrófa už radšej ani nejdem na webstránky také sú tie reklamy agresívne.

 

Preto mi aj vyhovuje mobilný internet v telefóne lebo klasický web používam čoraz menej. Fórumy aj chaty majú svoje aplikácie cez ktoré ide len podstata. Žiadne také že cez prehliadač idem na FB a prihlasujem sa meno heslo a nahodí mi to ako webstránku že kto čo zdiela, fotky, návrhy priatelstiev, bannery atď... Je taká aplikácia že messenger a tam sa raz lognem a je to výcuc komunikačnej časti FB teda len správy... Takú podobnú aplikáciu ponúka aj Azet, niektoré portály s inzerciou, fórumy majú ten Tapatalk, takisto je vstavaná aplikácia na počasie, google mapu, online slovník... Takže využijem skoro všetky služby webstránok cez aplikácie. Keď už občas spustím prehliadač tak server rozozná že pristupujem z mobilu a automaticky mi zobrazí webstránku optimalizovanú pre mobily.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

odpoveď na otázku je v tomto prípade úplne konkrétna: hrozný dizajn ...

a hrozná reklama
a hrozne rolovania
a jedna oči vypichujúca hrôza

 

zdá sa, že tu sa od roku 1998 nepohli ani o milimeter ... náhodou som sa pregooglila k tomuto, je to ako dostať päsťou rovno medzi oči:

 

post-3-0-81371700-1440347574_thumb.jpg

 

takto v zmenšenom to je len ukážka,  pozrite si sami originál:  http://www.700200.cz/index.htm

 

ako sa vám páči? :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov