Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Lenze co je to ta realita, urcite na urcitom stupni kazdy chape zijem, alebo nie. Kazdy ma o tom zas len nejake predstavy, aj o realite, moze sa ale stat, ze sa pohlad zmeni pri takychto vypatych situaciach o tom som ja pisal ako o prilezitosti k zmene, 

nakoniec to manazuje mozog aj tu bolest, vsetko, co je byt stastny a co je opak? to vsetku su otazky na pohlady, to nazyvam iluzie, ty iluzie chapes ako odchylku od "reality". atd atd atd. Nakoniec by sme sa zamotali uplne.

 

A ked sa ides zakilovat lebo "realita je taka" ze sa neda, tak to sedi aj v tomto pripade, ze dovod sedi s iluziou. Ale je to zamotanejsie kedze o tom co chceme rozhoduje tak trocha ten najstarsi a najvyznamnejsi clen v mozgu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

altruisti za ozvali :)

 

vacsina sa zakiluje pre svoje iluzie, je lespie nieco skusit alebo sa rovno vzdat? Ti co to maju naozaj tazke sa zocelili a emocne sa doplnaju tym co zvysok nedokaze, ono totiz vsetky tie veci okolo nahania sa za stastnym zivotom nejdu bez druhej strany mince. Ludia maju radi scenario win win ale dlhy loss loss im berie dych. Prave tu vznika prilezitost k zmene, tu je prilozitost si na vlastnej kozi prehodnotit ci sa zakilujem pre nejake hlupe vymyslene iluzie. treba tu tabletku reality okusit 

blbosť!

skončiť to nemôžem, lebo mám zodpovednosť za svojich potomkov, inak by som to skončil už dávno, a skúsiť nemám čo, lebo moja momentálna /roky trvajúca/ situácia nijaké riešenie nemá ... a že som to analyzoval x krát...

a nie, nepotrebujem šťastný život, ani jeho ilúziu, ba ani nejaké extra materiálne nároky nemám. dokonca ani naháňať sa za nejakou ilúziou /šťastia, bohatstva, radosti ... whatever/  nepotrebujem. jediné čo by som chcel je, aby ten roky trvajúci stres, konečne trochu povolil.

skončiť to nemôžem, a skúsiť/zmeniť nemám čo... občas mi prebehne hlavou myšlienka, že dokedy to takto ešte vydržím, a že keď už raz nevydržím a povolím, ako to asi bude vyzerať - čo sa stane, ako to bude vyzerať, a aký priebeh to bude mať...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nepoznam tvoju situaciu, pises stres, za tym moze byt cokolvek, mozno by mohol analyzovat tu situaciu aj niekto iny, dnes medicina pokrocila, samozrejme nie vo vsetkom. Co sa stane ked povolis? no povolis a uz tu nebudes, to co pisem je  priklad mnohych ked sa ocitli na hrane noza, az vtedy sa nieco udialo, samozrejme nie vzdy, vela ich to nezvladlo, ale casto to bolo tak ze uverili ze sa nic neda robit, podlahli aj svojim myslienkam, koniec koncov samozrejme vedome sa da len malo co potlacit, ale je to aj vec viery, ak ju mas napalenu v svoj neprospech nemoze sa nic zmenit, samozrejme tym nemyslim ze vierou vyliecis postihnutie, tazko sa o tom pise, ale medzi nicim a niecim je vzdy rozdiel..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nebudem popisovať situáciu v ktorej som, Game vie, a na fóre to rozoberať nemienim... stres má jednu hlavnú príčinu, tie ostatné by sa dali zvládnuť. situáciu sme samozrejme analyzovali viacerí, a došli sme všetci k záveru, že má buď zlé riešenie /to súčasné/, alebo ešte horšie. akurát bratovi z tej analýzy vyšla ešte jedna vec, konkrétne to, že býva asi 80km ďaleko, a tým pádom vec nemusí riešiť on, ale celý problém ostáva na krku mne...

medicína možno pokročila, ale na istú diagnózu sa neobjavil nový liek už asi 20 rokov, teda pokiaľ mám správne informácie. a navyše ten liek nepotrebujem ja, ale niekto iný... mne síce jeden lekár povedal, že som zrelý na antidepresíva, ale to je blbosť - ja nepotrebujem realitu prifarbiť na ružovo, ale vyriešiť situáciu, ktorá nemá riešenie ...

problémom začína byť aj to, že dôsledky trvalého niekoľkoročného stresu sa už začínajú prejavovať aj na mojom fyzickom zdraví.

 

inak, je v podstate absurdné, že do práce, v ktorej často treba robiť v strese a pod časovým tlakom, sa chodím psychicky regenerovať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nebudem popisovať situáciu v ktorej som, Game vie, a na fóre to rozoberať nemienim...

ja by som sem uz na toto forum ani nechodil,

hlavne nie do tejto sekcie,

 

neviem kto a co je robopol & co, ani to nechcem vediet(asi by som sa pogrcal)

ale ich spravanie voci ludom o ktorych vedia ciste vakuum,

(nie robko nemyslim to vase fyzikalne vakuum plne energie)

 

je do neba volajuca arogancia, takú necitlivot tunjašich matadorov

si neviem inak vysvetliť,

 

asi len tým, že žijú len svoje virtuálne životy.

alebo všetko majú sprostredkované cez extremnu dávku antidepresiv,

a potom neváhajú jednať s človekom ako z handrou.

 

takže CLOVEK2 drzim ti max palce, a posielam vela energie,

aby si ten staly stres aspon nejaku dobu zvladol, aby si zdravotne vydrzal..

 

nebudem ti radit

lebo niesom v tvojej kozi, a

ja osobne sa pod stresom rozpadam jak domcek s karat,

bez sance na nejake samopozbieranie,

 

ale tu tyto samozvany doktori ako RoboPol & co.

by ti isto, nieco behom sekundy naordinovali,

(sak sa chalan uz predviedol)

takze utekeaj odtialto co ti klavesnica staci!

 

robko, kto sračkoidný den, tyzden, rok nezažije

nikdy nepochopí, NIKDY zivot takejoto cloveka,

 

takže ak máš aspoň nejakú sebareflexiu,

zdrž sa aspoň v tomto vlákne diagnozi a svojich múdrostí,

aj keď to asi nedokážeš, kedže svoje diagnostické

a posmešné vlastnosti predvadzaš aj vo vláknach o fyzike,

či náboženstve, kde naozaj netusím, aké pohnutky ta k tomu vedú.

 

sori za total srackoidny post, ale uz mi je zle z mnohych tunajsich príspevkov,

a musel som sa takto verejne vyventilovat (vygr...t)

je to proste reflex, zaludok otravene jedlo neznesie,

tak ani moja mysel.

 

z bohom...

(teraz si pustite na rozlucku tu meciarovu piesen;)

  • Odobrať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lenze co je to ta realita, urcite na urcitom stupni kazdy chape zijem, alebo nie. Kazdy ma o tom zas len nejake predstavy, aj o realite, moze sa ale stat, ze sa pohlad zmeni pri takychto vypatych situaciach o tom som ja pisal ako o prilezitosti k zmene, 

nakoniec to manazuje mozog aj tu bolest, vsetko, co je byt stastny a co je opak? to vsetku su otazky na pohlady, to nazyvam iluzie, ty iluzie chapes ako odchylku od "reality". atd atd atd. Nakoniec by sme sa zamotali uplne.

 

A ked sa ides zakilovat lebo "realita je taka" ze sa neda, tak to sedi aj v tomto pripade, ze dovod sedi s iluziou. Ale je to zamotanejsie kedze o tom co chceme rozhoduje tak trocha ten najstarsi a najvyznamnejsi clen v mozgu.

 

robopol, tvoje skúsenosti sú zrejme, asi, iste takéto, ale tá realita je nakoniec úplne iná... v podstate to napísal clovek2, s nejakými ilúziami tá dennodenná skutočnosť má pramálo spoločné...

alebo ináč: ono príde po noci, keď ju prežijeme, to nové ráno, ale na realite, ktorú dnes a denne je potrebné žiť, a tak ako to píše clovek2, od nejakých ilúzií či snov či nešťastnej lásky či "stratených ilúzií" a čo ja viem akých ešte ilúzií to má všetko tak ďaleko, ako len je možné. : )

 

 

je celkom možné, že sa ľudia nedokážu vyrovnať so stratou nejakých ilúzií.

ale väčšinou to takto skutočne nefunguje.

to neznamená, že sa človek nemôže "zakilovať" ako píšeš, v afekte, v náhlom hnutí, jednoducho som nešťastný, ilúzie ďaleko, a keď už som na tej streche....

 

ee.

realita je pričasto taká, ako ju opisuje clovek2... a preto tam platí ten výrok: nechcem zomrieť, len práve nevládzem žiť.

pretože...

situácia cloveka2: postava jedna, postava dva, postava 3, deti či dieťa, choroby a bolesti, ktorým nie je v moci medicíny odpomôcť, ešte aj vzdialenosť 80 km sedí...

len treba zatriasť pohárom a premiešať medzi ľuďmi choroby, bolesti a vzdialenosti, ale presne to isté je situácia, ktorú dôverne poznám.

 

 

toto všetko je od ilúzií, akýchkoľvek, na hony vzdialené.

situácia je ešte komplikovanejšia, nemienim nejako tromfnúť cloveka, či súťažiť, kto má čo ťažšie, ale toto to vystihuje dokonale:

 

...  že má buď zlé riešenie /to súčasné/, alebo ešte horšie.

 

... mne síce jeden lekár povedal, že som zrelý na antidepresíva, ale to je blbosť - ja nepotrebujem realitu prifarbiť na ružovo, ale vyriešiť situáciu, ktorá nemá riešenie ...

 

tiež ma chcel jeden z lekárov prinútiť navštíviť psychiatra, čo bol ten najhlúpejší možný nápad a on to vedel,  z dvoch hlavných príčin:

ja viem, kde je problém.

viem, čo je mne, čo je tomu druhému, čo je tomu tretiemu, viem čo potrebuje dieťa, viem, kam to celé smeruje, viem, že toto všetko lepšie nebude, a je to kombinácia vecí, ktoré neovplyvním, a nevyriešim,

a po druhé: ten istý lekár veľmi dobre vie, že práve preto je to všetko tak veľký problém, lebo nie je možná úľava ani v nejakej ružovej či zelenej bobuli... pretože bobule nesmiem.

 

takže: neriešiteľná situácia, do ktorej nás dostal život, viem, kde je problém, tabletky predpísať psychiater nemôže a nechcem ho a nepotrebujem, na pôvodnú chorobu nie je liek, na bolesti nesmiem, kvôli pôvodnej chorobe...

druhý člen rodiny, ktorý starne - ovšem má vlastnú vôľu, na diaľku riešiť nejde ani človeka v pokročilom veku, keď je čulý, premýšlivý, inteligentný a nechce, a ....

nasilu to nejde. a je ďaleko.

ten, kto je blízko, je sám chorý a ubolený a sa dištancuje.

 

 

a keď napíšem, že neriešiteľná situácia, tak je neriešiteľná, v zmysle, v akom to slovo používa clovek2.

nie, skutočne nie všetko sa dá vyriešiť, riešenie prinesie čas, zlé alebo horšie.

 

ja viem, že píšem hodne hmlisto, ale aj keď sú podstatné veci rozmiestnené medzi aktérmi ináč, situácia je neriešiteľná a zo dňa na deň horšia.

 

 

nejaké ilúzie.... robopol, to je to posledné, čo tu nejakého človeka trápi.

a týka sa to aj tam kdesi vyššie spomínaných veľmi podivných príčin samovrážd vrátane počúvania zlej hudby, ktoré vo svojom blogu vymenúva TomiLee.

 

funguje to všetko ináč...  aj keď si Tomi myslí, že vie lepšie.  Tomi vie všetko lepšie.  toto je diskusia, milý Tomi, debatíme a vymieňame si názory a skúsenosti, toto nie je to, že sem prídeš a budeš starým fórumákom nadávať a vypisovať im, aby odtiaľto odišli.

to čo ako?

lebo má niekto iný názor? od toho je diskusia. aj diskutovať treba vedieť.

 

odporučila som ti prečítať celú tému...opakujem sa, ale to nebolo len tak z plezíru.

je tam toľko názorov a toľko pohľadov a debát na danú tému, že pohľad robopola je len jeden z desiatok iných, a my diskutujeme.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game,

Písal som predtym ze iluzie beriem v inom ponimani ako s nimi narabas ty, neviem kde je teda chyba ked pisem to iste nie vsetko sa da aktualne vyriesit medicinsky, zaroven pisem ze medicina napreduje, nemyslim tym len na slovensku. A neviem ci ty moderujes toto forum ale pokial tu niekto prisiel spamovat a osobne utocit na niekoho myslim ze porusuje nejake zvyklosti (kedze si esta j vymysla co nikde neodznelo

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a nie všetko sa dá vyriešiť ľudsky... ľudsky v zmysle, že spravím toto, a bude lepšie, premyslím a vymyslím nový prístup, a bude lepšie, presťahujem sa, a situácia sa ukľudní...

a keď sa veci, ľudské, medicínske, priestorové, vzdialenostné, vekové a kdejaké iné domotajú.... vzniká realita, z ktorej ani sem, ani tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Ani neviem, ci som uz o tom pisal. Pred casom si jeden kamarat vyholil hlavu, oholil vsetky chlpy na tele a ked sa po mesiaci vratil k rodine (zena a dve deti), povedal im, ze ma rakovinu mozgu a ze chodi do Viedne na ozarovanie a chemoterapiu. Samozrejme, ze mu nic nebolo. Flakal sa a chlastal, skratka nezvladal svoj zivot a od svojich najblizsich chcel, aby ho lutovali (vazne). Dokonca o tej svojej pravde prehovaral aj mna. Pred chvilou som dopisal s kamoskou na messengeri. Brat jej cely vecer pisal, ze sa chce zabit, na nejaky cas sa odmlcal, ona v panike, o pol hodiny sa zasa ozval a tak stale dookola. Okrem toho chlasta a gambluje.
Iba tak uvazujem, v akych srackach musi clovek byt, ked do toho taha svojich najblizsich a takto im ublizuje.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hazard a alkohol  - dlhodobo moze zmenit velmi cloveka(hazard dovedie do biedy a do este vacsich pruserov) - to podkontrolov sa asi neda. Ja som alkoholik a alkohol pod kontrolov nemam a robi somnou  niekedy co chce. Moje telo.  Snazim sa od rana do stvrtej poobede. Byt uzitocny - vacsinou to ide. Ale niekedy uz nie. Ale aj ked uz pijem nechcem byt na obtiaz. Ak sa da aj vtedy sa snazim byt uzitocny. Prusery sebe ani rodine nechcem robit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hazard a alkohol  - dlhodobo moze zmenit velmi cloveka(hazard dovedie do biedy a do este vacsich pruserov) - to podkontrolov sa asi neda. Ja som alkoholik a alkohol pod kontrolov nemam a robi somnou  niekedy co chce. Moje telo.  Snazim sa od rana do stvrtej poobede. Byt uzitocny - vacsinou to ide. Ale niekedy uz nie. Ale aj ked uz pijem nechcem byt na obtiaz. Ak sa da aj vtedy sa snazim byt uzitocny. Prusery sebe ani rodine nechcem robit.

presne tak, ludia nechapu,

lebo pochopi len ten kto si tym peklom presiel

 

a dokonca ani ten na 100p,

lebo ten nim presiel a dokazal sa aspon na cas odputat od tej zavyslosti,

 

ale ty co to nedokazu, tych pochopi len rovnaky jedinec,

a jedine co sa da na to povedat je,

 

ze nemozte ovplyvnit na co rano budete mat chut,

kory clovek je vam sympaticky,

a tak neovladate ani ine chtice, ktore ked ich neuspokojite, tak vas prevalcuju,

 

a ked ich uspokojite a su to alkohol ci gambling,

tak zas prevalcuju vase telo a penazenku,

nesudte ludi, ked nechodite v ich topankach.

 

viac som to rozobral vo svojom blogu:

https://trnik.blog.sme.sk/c/490884/preco-pravda-nevitazi.html

 

490884_article_photo_jari8zv_m.png?r=27b

Prečo PRAVDA nevíťazí
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pod veľkým až neznesiteľným tlakom som bola v 2017, odkedy otec dostal dakedy začiatkom jari porážku, v robote, ktrú som inak mala rada, sa to sypalo, zo všetkých frontov samá jóbovka, a keď som si myslela, že sa konečne nadýchnem, zasa prišlo čosi (otcova 2. porážka, švasgrova porážka, svokrina porážka), otec navyše bol nešťastný a podráždený aj ked fyzicky mu už bolo ako tak obstojne a bolo o neho postarané a často som ho navštevovala, ale aj tak bol ufrflaný a ešte mi to celé sťažoval, a som bola vlastne na všetko sama, tlak už prerástol do fyzickej bolesti, bolo to ako keby ma nepretržite zvieral obrovský zverák a nepustil...bolo treba vybavovať a riešiť kopec vecí týkajúcich sa otca, v robote to bolo naprd,  Flinstone riešil svoju mamu, no skrátka úplne naprd obdobie.  V robote sa nakoniec veci vďaka úprimnému rozhovoru medzi 4 očami tak nejak v júni začali kryštalizovať, aj otec sa pozbieral a prestal drdlať na všetko a všetkých, takže aspoň čo to ubudlo, ale aj tak bolo treba dotiahnuť začaté úradné záležitosti do konca a dovybavovať ich. Konečný výdych nastal až dajako v októbri, keď situácia upokojila postupne na všetkých frontoch (už nech to tak ostane, amen).

No skrátka na behanie po nejakých lekároch duše so sebou som nemala čas, dosť som sa s otcom nabehala. Ale na samovraždu som nikdy nepomyslela. Musela som to zvládnuť sama, čo mi iné ostalo.

To už tak býva, raz predsa musí prísť aj na lepšie časy, nemôže predsa byť furt všetko len úplne naprd...???  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len poznámka k tým predchádzajúcim príspevkom o súvislosti samovrážd s gamblingom a alkoholom...

priveľmi to dávate slimak a lee, do súvislosti, akoby iné príčiny samovrážd ani neboli... pod tlakom gamblu a alkoholu je svet čiernejší, ale nebývajú bezprostrednou príčinou samovrážd

 

gambling a alkohol je vlastné dok.rvenie vlastného života, vyhrabať sa z toho je veľmi ťažké, ale bezprostredná príčina prípadnej samovraždy tam nie je samotný gambling a alkohol, spravidla... ale bezvýchodnosť situácie, do ktorej sa niekto vlastnoruč vpasoval - nedostatok peňazí, rozpad rodiny a podobné kratochvíle, ale príčinou samovrážd sú gambling a alkohol zriedkavo.

 

najčastejšími príčinami všeobecne sú beznádej a emocionálna bolesť... a ich príčiny sú od nevyliečiteľnej choroby po akékoľvek týranie, opustenosť, neschopnosť sa vyhrabať z nejakej situácie, skratová záležitosť, kde človek zrazu padne a nevidí východisko..... to všetko sa zmestí pod tie dve hlavné príčiny.

beznádej a emocionálna bolesť, ktoré vyvoláva kdečo, ale keď nastúpi beznádej a emocionálna bolesť, je zvyčajne neskoro.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

može, ak nie je agresívny a neotravuje okolie.

Ale poznala som ženu, ktorá od detstva bola mimoriadne úspešná a veľmi oblúbená aj v kolektíve, kždý ju uznával, i dala sa dokopy s podobne úspešným svojím spolužiakom, neskôr sa aj zobrali, chlapík neviem z akého dôvodu sa s ňou rozviedol a ona to neuniesla, začala piť a slopať do úmoru, stala sa z nej alkoholička, a úmyselne pila až do smrti, ako ešte mladá ženská sa uslopala, zámerne. A to predtým ju každý mal za silnú osobnosť ktorá sa vie popasovať s problémami. No, nevedela. :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

ja som sa takto pred vianocami dozvedel, že môj bývalý šéf, s ktorým som roky nebol v kontakte pred dva a pol rokom dobrovoľne odišiel zo sveta.

 

prepána...čo asi tých ľudí vedie k dobrovoľnému odchodu...? To majú tak málo vôle po živote? Ak len netrpel neznesiteľnými bolesťami, čo ho mohlo k tomu viesť? neviem sa s tým stotožniť. My máme v rodine (z Flinstonovej strany) dokonca dvoch takých, ja som poznala z nich len jedného, a nikdy by som nebola do neho povedala, že práve on takto odíde. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tento môj článoček o daroch evolúcie,

ktoré nás vedú k depke a tie k sebevražde,

 

tak mám konečne jednu pozitívnu reakciu:

Dost dobry članok "

 

od cloveka co napisal toto:

"Ahojte, chcem sa Vás opýtať či máte niekto problémy s typom depresie kde človek už rozmyšla nad samovraždou. 

Mávam to uz 7 rokov no posledny rok to začalo byť intenzívnejšie, niekedy sú to neskutočne zle stavy kedy sa naozaj bojím že som schopná si niečo spraviť, a keď uz rozmyšlam nad psychologom že mu to všetko poviem, tak na druhy deň po takomto stave neni ani stopy. Naozaj sa cítim, že som neni dosť dobra a nic sa mi v živote nepodarí, že ostatný sú uspešny a vsetko im ide ako po masle a ja som len kôpka nešťastia. A pritom mám všetko, rodičov, milujúceho priatela, strechu nad hlavou, pracu, dokonca aj psa ( mojho malého terapeuta) ...tak ja naozaj neviem čim to moze byt, prosim vas pozna to niekto z Vás? Ako ste s takymto stavom bojovali vy?"

 

 

tu bol môj bločík dosť škaredo posudený,

tak možno že nieje najlepší,

ale isto viacej pomôže ako uškodí..

takže pošlite človekovi čo má depky - a dajte vediet:
aký ma nan názor, dakujem.


https://trnik.blog.sme.sk/c/480036/6-chyb-mozgu-alebo-ked-vrahom-je-evolucia.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, ani mi nenapadne, clanok je rovnaka hlupost ako pred rokom..a aj o rok sa to nijako nezlepsi..tie tvoje instantne navody... :zubiska:

aj by niekto v mojom okoli mal depresie a nebodaj odo mna cakal radu tak s nim pojdem k lekarovi a nebudem ho este viac deptat tvojimi vyplodmi, sorry

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prepána...čo asi tých ľudí vedie k dobrovoľnému odchodu...? To majú tak málo vôle po živote? Ak len netrpel neznesiteľnými bolesťami, čo ho mohlo k tomu viesť? neviem sa s tým stotožniť. My máme v rodine (z Flinstonovej strany) dokonca dvoch takých, ja som poznala z nich len jedného, a nikdy by som nebola do neho povedala, že práve on takto odíde. 

z toho, čo som sa dozvedel, bol príčinou pravdepodobne stres. priveľa práce za priveľa peňazí. veľká zodpovednosť. niečo sa vraj nestíhalo, atď. pritom ja som ho poznal ako mimoriadne racionálneho človeka, ktorý v živote prekonal veľa (aj zlého) a nikdy sa nevzdával. nepovedal by som, že chýbala vôľa po živote, príčina bola asi inde.

 

týmto možno zároveň odpoviem na príspevok a blog TLM - škatuľky a instantné návody sú kravina.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zdá sa mi to, alebo si trochu rozpísal kratší článok, ktorý tam bol predtým?

dôvody uvádzané predtým tam však tuším zostali vo viacmenej nezmenenej podobe,

čiže k tomu zasa môžem len napísať to, čo predtým... verím, že zo svojej skúsenosti máš poznatky, niečo si si skúsil, to si písal tu naposledy, pokiaľ dobre pamätám...

 

ovšem znovu zostávajú tie dôvody z cesty. okolo života priveľmi neutekali, len sa obtreli. skutočné dôvody nie sú depky, pri ktorých stačí vypnúť internet.

tieto dôvody a riešenia, ktoré uvádzaš, kĺžu po povrchu. rýchlokvasné dôvody, rýchlokvasné riešenia. nič sa nezmenilo.

a nie, nejde ani náhodou o to, aby som tvoj "bločík" strhala.

 

a ešte citujem z úvodu toho článku:

prečo majú depku bohatí, populárni, spoločenskí, detní, bezdetní, veriaci aj ateisti?  Doktor by diplomaticky povedal, lebo v mozgu došlo k zlyhaniu štruktúr zodpovedných za naše prežitie..

 

depka nie je depresia.

depka, o ktorej dnes hovorí bežne každý s hrdosťou, že jaj, mám takú depku! je na hony vzdialený od depresie - depresia je vážna choroba, diagnóza, kde nestačí vypnúť internet.

 

a nie, nemyslím, že by nejaký doktor diplomaticky na depku povedal niečo takéto... a pacientovi už vôbec nie.

 

tú tvoju slečnu s problémami poslať k lekárovi. s takýmito vecami sa borí ohromná spústa ľudí. a slečna viditeľný racionálny dôvod na "depky" vlastne nemá... takže nezvláda sa s tým boriť sama, odporúčam lekára.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z toho, čo som sa dozvedel, bol príčinou pravdepodobne stres. priveľa práce za priveľa peňazí. veľká zodpovednosť. niečo sa vraj nestíhalo, atď. pritom ja som ho poznal ako mimoriadne racionálneho človeka, ktorý v živote prekonal veľa (aj zlého) a nikdy sa nevzdával. nepovedal by som, že chýbala vôľa po živote, príčina bola asi inde.

 

týmto možno zároveň odpoviem na príspevok a blog TLM - škatuľky a instantné návody sú kravina.

presne, kravina je si mysliet, ze mozete vediet,

ake je to byt v kozi cloveka,

co sa zabije.

 

..tazke kludne moj clanok nikomu neposunte,

lebo len vy viete co moze a co mu nemoze pomoct,

ako som pisal, napisala to jedna jedina osoba.

takze isto to nieje hitparada,

 

 

ale je usmevne je, ze to hodnotia ludia, co prave nemaju

ziadny nabeh na depku, depresiu ci sebevrazdu..

..to je ako skusat liek proti horucke, ked ziadnu nemate:)

dal by som sem smajlik, ale takeho este nevyrobili..

 

 

len zopakujem, moj clanok pise o chybach ktore do nas nakodila evolucia,

a ktore mame +/- vsetci v DNA, takze v ziadnom pripade nepisem

o depke/depresii ludi, ktorý majú:

 

endogénnu depresiu - je to depresia spôsobená vnútornými príčinami, genetickými predispozíciami, bez prítomnosti spúšťacej situácie. 

reaktívnu depresiu - ide o depresiu ako dôsledok nejakej udalosti. Môže ňou byť napríklad rozchod, opustenie, úmrtie v rodine, strata zamestnania a podobne 

larvovanú depresiu - čiže depresiu skrytú, neprejavujúca sa, alebo sa prejavujúca netypicky.

 

V psychiatrii sa depresia považuje za závažnú duševnú afektívnu poruchu , ktorá ovplyvňuje celú duševnú činnosť človeka. V závažných prípadoch môže viesť až k patologickej zmene osobnosti.

 

 

 

cize ja pisem o niecom co je do nas napevno zakodovane,

za ucelom, aby sme sa spravali podla programu,

a ak nie, tak najprv je to depka potom z toho depresia az predcasna smrt.

nebudem sa hrat na genia, ale iba sa raz nezistilo, ze za vsetkým je tychto mojich 10 evoalgoritmov..

 

 

 

 

ohladom toho pana co sa zabil a tu ho spominate,

tak samozrejme mozem len na vlastnej skusenosti povedat,

ze to co ho "zabilo" bol zero spanok, teda nekvalitny a myslim si ze skoro ziadny spanok,

 

teda stres a zodpovednost mu neumoznili spat aspon 5 hodin v kuse,

a ak to trvalo viac ako tyzden ja som zvladol 7 dni a bol som uplne,

ale uplne na kasu,

spal som vtedy v kuse tak max 30 minut, mozno menej,

 

takze si viem zivo predstavit, co chalan prezival:(

tomu sa neda proste uniknut, dokolceka premyslate,

co ste maly urobit inak, co musite urobit, co to znamena, co sa stane

hanba, konecna.. atd..

 

a teda ho nezabilo to zeby mal depku/depresiu,

ale proste to ze jeho mozog sa rozpadal, lebo nemal ziadny cas na regeneraciu..

v podstate sa to da prirovnat k muceniu, ktore sa robilo - robi

neustale budenie, az zacnete mat haluze a nakoniec sa sami zabijete, pokial vam to samozrejme dovolia..

a ked vas pustia tak ste cista troska.

 

preto sa smejem z inzeratov, kde pisu odolny voci stresu..

proste zamestnaca pouziju jak handru a potom ho ked sa dusevne rozsype odkopnu..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

TLM - veľa rokov som sa na depresiu liečil a mám za sebou aj jeden pokus, našťastie neúspešný, takže ak dovolíš, viem o čom píšem.

..ako pisem v mojom blogu,

nieje urceny pre ludi z poruchov mozgu, ktorý sa musia liecit,

ale je urceny vsetkým, ktorý majú z dnešnej doby depky ktore mozu prerast do depresie a neskor aj k sebevrazde.

 

takze  prosim pozeraj na moj clanok 

https://trnik.blog.sme.sk/c/480036/6-chyb-mozgu-alebo-ked-vrahom-je-evolucia.html

cez inú optiku 

 

Ps:

o klasickej fyzickej depresii je na nete milion clankou,

a nasa zapadna spolocnost sa preteka v konzumacii antidepresiv,

takze ESTE raz nepisem o ochoreni mozgu,

ale o evolucnej depke - depresii - sebevrazde,

ktora pramení z toho ako nas EVOLUCIA naprogramovala

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenže ja nevidím rozdiel medzi klinickou depresiou a "evolučnou depresiou", o ktorej píšeš, lebo som sa naučil, že je len jedna depresia. nech už sú príčiny rôzne, vždy vedú ku klinickej depresii. možno to svojou optikou vidíš inak, ja píšem z vlastnej skúsenosti a skúsenosti ľudí, ktorých poznám. je to mnoho ciest, ktoré vedú do jediného pekla. a na príklade môjho bývalého šéfa som si jasne uvedomil, že človeka nezachráni ani mimoriadna psychická odolnosť, ak je pôsobenie okolností príliš intenzívne. preto som k Tvojmu blogu zaujal taký postoj. a takisto z vlastnej skúsenosti viem, že keby mi vtedy niekto dal takú zbierku instantných rád, aké tam máš napísané, tak mu zrejme fyzicky ublížim.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov