Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Ty vzdy suhlasis, akurat teraz si to aj verejne priznala....ale ved nakoniec, vsetko ma svoj cas... :)

zas az tak si nefandi... suhlasila som prvykrat, aj to preto, ze to bola vseobecna veta :)

 

myslim, ze clovek, ktory sa rozhodne skoncovat so zivotom neriesi ziadne nasledky, mysli vylucne na seba a na to, aby sa zbavil toho, co ho unavuje..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hrôzostrašné. :(

 

Hrozostrasne to bude akurat tak pre toho, co si vzal zivot!

 

myslim, ze clovek, ktory sa rozhodne skoncovat so zivotom neriesi ziadne nasledky, mysli vylucne na seba a na to, aby sa zbavil toho, co ho unavuje..

 

Suhlasim a preto taky egoista nemoze byt ziadnym prinosom!

 

Co ake nasledky? Nezaopatrena rodina, dlhy atd. atd.

 

Ta "nezaopatrena" rodina tie (ako pises) dlhy urcite splati skor, ako s takym clovekom, co ju do toho "srabu" dostal!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hrozostrasne to bude akurat tak pre toho, co si vzal zivot!

Suhlasim a preto taky egoista nemoze byt ziadnym prinosom!

Ta "nezaopatrena" rodina tie (ako pises) dlhy urcite splati skor, ako s takym clovekom, co ju do toho "srabu" dostal!

 

hm.

hrôzostrašné to pre toho človeka, čo is už vzal život, ťažko bude ... pre neho je zvyčajne hrôzostrašné to predtým, hrôzostrašné to môže byť pre tých, čo zostali.

info, nehodnotíš tu veci na základe jedného príbehu, ktorý napísal človek2 ?

jeden konkrétny, kde človek narobil tri deti, stratil prácu a svojím spôsobom zlyhal, či len nevidel východisko, zatemnenie - neviem, ako by v tomto prípade tá nezaopatrená rodina splatila svoje dlhy skôr ... jedine v prípade, keby to bol gambler, alkoholik, či niečo podobné, čo odčerpávalo peniaze z domácnosti.

do srabu by ju dostal, nechať ju bez prostriedkov, s dlhmi, a po jeho smrti s výdavkami ... za niečo ho v prípade zdarenej samovraždy treba aj pochovať - a keď išiel spáchať samovraždu, pretože nevedel uživiť rodinu, je to kolotoč.

nie je mi celkom jasné, kde by mal či nemal byť ten egoista prínosom - znamená to, že dobre že skočil s káblom na krku, len škoda, že to nevyšlo ? či nemôže byť prínosom po smrti ? či za života ? či ako nemôže byť prínosom ?

 

sú to také súdy, ktoré sa nehodia na všetko, a nie sú všeobecne platné, to už vôbec nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hrozostrasne to bude akurat tak pre toho, co si vzal zivot!

 

Netrep hlúposti, vari ak dospelý syn, dcéra.. spácha samovraždu, tak netrpia hrozne rodičia, ktorí svoje dieťa milujú?!

 

Nemáš asi šajnu, alebo žiješ na inej planéte, keď niečo zo seba takéto vypotíš.

 

Alebo, ak jeden z rodičov spácha samovraždu, netrpí tým rodina? Je to pre pozostalých tvrdá rana do srdca, ak prídu o blízkeho človeka. Častokrát tie deti musia zabezpečovať aj finančne , ďalší chod rodiny.

 

S takými prípadmi sa žiaľ stretávame aj v našej blízkosti... a by si sa divil, že to sa stáva aj v usporiadaných rodinách ...

 

Máme právo súdiť ľudí, ktorí si siahnu na život? Vieme, čo ten človek v tom okamihu prežíva? Prd vieme ... , ale z rozkoše to človek nespraví... :(

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz súhlasím s iskrou a ostatnými čo to povedali. Samovražda je určite bolestnejšia pre pozostalých čo tu na tom svete ostali.

Samovražda je tak trocha uznaním vlastnej slabosti, zlyhania a kus sebectva. Každý samovrah v určitej chvíli musí hodiť za hlavu svoju zodpovednosť k svojim blízkym, bez určitej dávky sebectva by samovraždu nikdy nespáchal.

Je to určite jednoduchšie riešenie, no v určitej chvíli už má pocit, že nijak inak to riešiť nevie, nechce a nevládze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mnohym samovrahom rozumiem, samovrazdu pachaju niekedy ludia vo chvili, ked uz nevidia vychodisko zo svojej situacie, nevidia ziadne riesenie a nechcu, nevladzu uz ziadne hladat... vtedy naozaj nemyslia na nasledky, na rodinu, na okolie, na nic... je to ako ked ta boli zub a nedokazes mysliet na nic ine... na rozdiel od ludi, ktori trpia depresiami a preto maju samovrazedne myslienky (ak si spomeniete na obet kosickeho "kanibala" - to mlade dievca tiez trpelo depresiami, niekolkokrat sa pokusilo spachat samovrazdu a nakoniec sa mu to podarilo), ti, co pachaju samovrazdy takto "skratovito", su nakoniec asi aj radi, ak ich niekto zachrani... rano mudrejsie vecera, neskor mozno zistia, ze ta situacia nie je az taka cierna a preda len sa da riesit...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flori, čo ale zasa nie je všeplatné, aspoň ja si to myslím ... a to tiež nie je všeplatné, ani náhodu, len moje plané filozofovanie ...

nie každý človek má niekoho, pre koho sa mu oplatí žiť, je to zložité, ale buď nemá nikoho, alebo uniká pred tým, kto tu zostane. alebo predd planou nekonečnou bolesťou. už nechce a nevládze.

nevidím to ako sebectvo, vždy a za každých okolností ... okrem toho, v kom nie je kus sebectva, alebo aspoň kúsok ?

 

ani s usporiadanými rodinami to nesúvisí ... kdesi som to tu už písala, že som poznala zrejme priveľa ľudí, ktorí už opáľajú nohami na svojom obláčiku, z vlastnej vôle ... aj z usporiadanej rodiny. aj prípady, keď jednoducho nikto, ani rodičia, ani traja súrodenci nepochopili a nechápu, prečo ich 18 ročný syn a brat zišiel v pohode po schodoch, že si ide zapáliť na dvor, a našli ho v kôlni obeseného. a nechal za sebou ľudí, ktorí nechápali.

 

možno na druhý deň by to už nespravil. možno by to nespravil príjemný dospelý chlap, ktorý žil s bigotnou matkou a zrazu stratil prácu, a odišiel do lesa a obesil sa, dospelý chlap, ktorý sa išiel zastreliť dozadu na dvor, aby nezababral dom, s rakovinou v poslednom štádiu...a veľa veľa veľa príbehov ... : ( každý jeden príbeh je extra.

 

prečo musí byť človek za každú cenu hrdina ? niekedy to nejde. niekedy nie je pre koho.

prečo má tak veľa ľudí názor, že s každým problémom, s nezdarmi, so sériou vlastnej hlúposti, s chorobami, s pocitom vlastnej neschopnosti ... sa človek musí snažiť žiť ? prečo musí ?

sme tu, nepýtali sme sa na tento svet, ani sa nás nikto nepýtal, či sem chceme ... prečo musí človek teda byť hrdina, prečo je taký človek považovaný za slabocha ? prečo sa hrať na niečo, čo človek nie je ?

 

a niekedy, ako rada citujem z jednej knihy, "prejde aj najtemnejšia noc, a príde krásne nové ráno" - stačí ju prežiť.

slimak tu napísal vyššie jednu zaujímavú vec ... myšlienka na samovraždu, aj keď chce človek žiť. stačí to prežiť, otočiť, uvidieť riešenie. keď je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasné že každý prípad je jedinečný a dôvody su rôzne. Od naozaj skratových rozhodnutí v určitej chvíli, keď by to človek v druhý deň ráno určite neurobil, až po neskutočne dobre premyslené rozhodnutia ktorými sa človek zaoberá roky.

A možno máš pravdu, prečo by mal byť človek stále za zodpovedného a silného vždy. Určite. Ve´d nik nežije život toho druhého, nevidí a neprežíva ho z jeho pohľadu.

Jeden sa s nejakou životnou situáciou vysporiada hravo a druhý sa tým trápi roky a možno sa deň čo deň musí presviedčať, aby žil ďalej. Možno je mnoho ľudí na svete, ktorí si dokonca prajú aby sa niečo stalo, niečo čo ich vytrhne a oslobodí od tohto života a len nemajú tu odvahu urobiť to.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ked sa tu pise o skratoch, myslim, ze vzdy je za tym aj uvaha. u niekoho kartsia, u niekoho dlhsia. taky clovek si vzdy polozi na jednu misku to, co zije a na druhu to, co bude potom. a nielen s nim... a potom uz zalezi len na tom, co prevazi. a ako daleko dovidi... mozno to uz predtym polozil na vahy x-krat a zvitazil zivot, ale raz sa stane, ze prehra. nikto vsak nevie, kolko krat to zvazoval predtym, no prehra byva pomerne ocividna. vacsinou je to len o tom, ze sa nemal s kym porozpravat. nie ze by nechcel, nie ze by neskusal, skratka nenasiel toho spravneho cloveka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O tom veľmi silne pochybujem.

 

Tak to teda nepochybuj a zivot budes mat krajsi. Za takym clovekom, co dokazal iba narobit dlhy, nebude nikomu clivo. Pretoze tie dlhy by vyrabal stale dalej, ako na beziacom pase!

 

Netrep hlúposti, vari ak dospelý syn, dcéra.. spácha samovraždu, tak netrpia hrozne rodičia, ktorí svoje dieťa milujú?!

Máme právo súdiť ľudí, ktorí si siahnu na život? Vieme, čo ten človek v tom okamihu prežíva? Prd vieme ... , ale z rozkoše to človek nespraví... :(

 

1.Nechapem, ako prave ty mi mozes povedat, ze trepem hluposti, ked sa tu prezentujes, ako krestansky zamerana osoba.

2.Kazdy samovrah je egoista, co ma radsej seba, ako tich co ho maju radi....napr. aj rodicov.

3.A nakoniec, ja nikoho nesudim, len vyjadrujem svoj nazor.....a len pre tvoju informovanost, ale su aj ludia co sa dokazu samozavrazdovat aj z rozkose....mozno x krat a na ten posledny maju smolu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info :)

Čomu nechápeš?

Aj veriaci človek hrozne trpí zo straty svojho milovaného dieťaťa. Nie je to hrôzostrašné len pre toho, čo si siahne na život. A za tým si stojím.

Ak nesúdiš, tak budem len rada, ale potom odpusť si prosím poznámky, že človek, ktorý spácha samovraždu, alebo sa o ňu pokúsi, že je cynické hovado. :(

 

 

Aj v našej blízkosti si mladý chalan vzal život, poznala som jeho, a poznám aj jeho rodičov. Trpia strašne , dlhšiu dobu museli užívať tabletky, aby zmiernili , zahlušili bolesť, aby mohli ďalej fungovať, žiť. Prežívajú veľkú stratu, sú to dobrí, statoční ľudia, jeho mame prešlo cez ruky x detí, je vychovávateľkou, príkladná slušná rodina, nikdy by si nepomysleli, že práve ich syn... :( a stalo sa....

Je po smrti, ale nie je cynické hovado," je" a zostane ich milované dieťa.

 

Naša suseda trpí silnou depresiou, je to aj veľmi zbožná žena so srdcom na dlani, už som ju aj spomínala...., nie je cynické hovado, aj keď si už viackrát siahla na život.. je to chorá, nešťastná žena.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vies co nechapem (teraz u teba), ze si veriaca a nevies, co pacha ten, co si siahne na zivot :(

A ked si uz siahne na zivot, tak ako moze mat niekoho rad (okrem seba)....takze ine, ako pomenovanie cynicke hovado si ani nezasluzi (aj ked som to pouzil v tej odpovedi, ako reakciu na to, co po sebe zanecha ....dlhy).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečítal som si veľa Vašich príspevkov a píšete rôzne veci a vnímate to rôzne. Z toho vidieť, že človek je jedinečný a vidí rovnakú vec rôznym spôsobom. Písali ste o zbabelosti, frustrácii, bankrote, nedostatku lásky, , o cirkvi, chorobách a je toho veľa. Nebudem všetko už vymenúvať. Najbližšie sa dostal niekto, kto písal o vnútornej bolesti. Keď bolí duša, ten kto to zažil vie, že je to bolesť väčšia, ako fyzická bolesť. Písali ste tu o bezvýchodiskovej situácii. V svojom živote som dospel k tomu, že neexistuje bezvýchodisková situácia a každá jedna okolnosť vo vašom živote sa môže ktorúkoľvek sekundu zmeniť. Za svoje myšlienky sme zodpovední len my sami. Platí tu jednoznačne veta :Si tým ako myslíš. Preto je veľmi dôležité, aké myšlienky si do našej hlavy vpustíme a ako rozmýšľame. Od toho sa nám odvíja postupne celý náš život. Prešiel som si v živote všetkým tým čo ste tu vo väčšine opisovali, a môžem s kľudným svedomím povedať, že za tým všetkým stojí strach. Strach je zabijak duše aj tela. Aj ja som mal veľakrát myšlienky a stavy, že sa zbavím tohto života a bude kľud. Lenže, som si jasne uvedomil, že tadiaľ cesta nevedie. Málokto si uvedomuje čo vlastne spôsobuje strach a pocity viny za niečo čo vlastne ani neurobil. Od malička nám,(ja tomu hovorím bordelizujú hlavu) rôznymi nánosmi aby nás mohli ovládať. A potom je už len na nás a na našej vnútornej vôli ako budeme na sebe pracovať a ako sa vyrovnáme zo životom. Vinu si vymysleli ľudia aby mohli ovládať druhých a sami vidíte ako sa to vo väčšine našej kultúry darí. Preto si treba uvedomiť, že nie je dôležité čo sa nám stane, ale ako na to zareagujeme. Všetkým zlým , ale aj dobrým, čím sme si doteraz v živote prešli, bolo preto, lebo sme si to pritiahli sami do života svojím myslením. Je to téma na dlhšie tak preto to skrátim a poviem ešte jeden môj názor, o ktorom si myslím že je platný. Na strach ako liek, existuje jediná vec na svete a to je láska. Ale teraz nemyslím lásku len partnerskú, ale lásku ako takú. Lebo ozajstná láska nesúdi, je nezištná, je bez predsudkov a je všade medzi nami. Na záver si dovolím citovať jednu veľmi starú myšlienku, ktorá v sebe nesie hlbokú pravdu. Keď chceš vidieť svojho vraha, pozri sa do zrkadla.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

drobi, krásny príspevok!

Nie je to napísane niečo ... iba tak, aby si prispel, ale vidno, že máš niečo "odžité".

Je to napísane krásne, s prehľadom ... klobúk dolu! :klobuk:

Je veľmi málo IBA kliknúť na karmu,

tento príspevok si z môjho pohľadu zaslúžil aj pár slov navyše. :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vies co nechapem (teraz u teba), ze si veriaca a nevies, co pacha ten, co si siahne na zivot :(

A ked si uz siahne na zivot, tak ako moze mat niekoho rad (okrem seba)....takze ine, ako pomenovanie cynicke hovado si ani nezasluzi (aj ked som to pouzil v tej odpovedi, ako reakciu na to, co po sebe zanecha ....dlhy).

 

Ako si na to prišiel? Viem, čo pácha ten, čo si siahne na život :( a bola by som najradšej , až by sa to nestávalo nikomu v živote, ako aj iné hrozné nešťastia...

Mám rada život, vážim si ho, aj keď prináša všeličo...

Niekto, žiaľ svoje problémy v živote nezvládne, psychickou chorobou, svojim myslením...a ani ja, ani ty .. tomu nedokážeme zabrániť, ak sa niekto sám rozhodne ukončiť život.

Neodsudzujem takého človeka, nemám na to právo... ako veriaca verím, že Stvoriteľ má právo súdiť ... ja nie, ani ty... môžeme mu, počas života ponúknuť pomocnú ruku...., ale ak už nežije, tak radšej len v dobrom spomínať ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za takym clovekom, co dokazal iba narobit dlhy, nebude nikomu clivo. Pretoze tie dlhy by vyrabal stale dalej, ako na beziacom pase!

 

informátor akokoľvek sa človek snaží byť tolerantný a nebrať človeku právo na vlastný názor, pri tvojich názoroch zastáva rozum stáť.

 

Vies co nechapem (teraz u teba), ze si veriaca a nevies, co pacha ten, co si siahne na zivot :(

A ked si uz siahne na zivot, tak ako moze mat niekoho rad (okrem seba)....takze ine, ako pomenovanie cynicke hovado si ani nezasluzi (aj ked som to pouzil v tej odpovedi, ako reakciu na to, co po sebe zanecha ....dlhy).

 

tak ako vraví ryan. k tomuto netreba komentár.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tym nazorom, pri ktorych zostava rozum stat

 

Na forum sa da napisat vsetko. Kludne napisem, ze som riaditel zemegule a bude to tu cierne na bielom, ale realita bude ina. Tie hrdinske dristy pana obrneneho o cynickych hovadach a egoistoch beriem samozrejme s rezervou, pretoze keby sa ho taka zalezitost zacala tykat osobne, jeho radoby tvrdy postoj sa zosype ako domcek z kariet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekedy staci porozpravat sa s niekym, a tym najst novy uhol pohladu na problem, ktory sa este pred chvilou zdal neriesitelny, niekedy staci pocut, ze nech sa deje co sa deje, niekto stoji za clovekom, niekedy nepomoze nic a clovek to vzda... nikdy by som si nedovoliia o niekom povedat, ze je to cynicke hovado a nikto za nim nebude plakat... aj tak si myslim, ze informator nie je realnu clovek, len virtualne druhe ja niekoho, kto sa kralovsky bavi tym, ze trva na svojich nekompromisnych a krkolomnych nazoroch... :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako si na to prišiel? Viem, čo pácha ten, čo si siahne na život :(

 

A prave preto som aj napisal, ze trpiet bude ten, co si siahne na zivot....takych ludi aj knazi odmietaju pochovat. To je pohlad z krestanskej strany.....

 

......a k ostatnym len tolko, ze nemam na co reagovat, kedze pisete vseobecne a o nicom!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preto si treba uvedomiť, že nie je dôležité čo sa nám stane, ale ako na to zareagujeme. Všetkým zlým , ale aj dobrým, čím sme si doteraz v živote prešli, bolo preto, lebo sme si to pritiahli sami do života svojím myslením.

 

Príspevok je pekne napísaný, ale nie je to vždy také pekné, ľahké a jednoznačné. Tí ľudia, čo trpia naozaj ťažkými psychickými poruchami, spojenými s genetickou náchylnosťou.. a ak sa k tomu pridružia rôzne ťažké životné situácie, častokrát teoriu ovládajú, čo by mali, ako by mali zmýšľať .... , ale ich trýznivá choroba, víťazí nad nimi, nad všetkými pozitívnymi myšlienkami....smútok, melancholia, zúfalstvo, vyústi do ničivého dôsledku pre jedinca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A prave preto som aj napisal, ze trpiet bude ten, co si siahne na zivot....takych ludi aj knazi odmietaju pochovat. To je pohlad s krestanskej strany.....

 

......a k ostatnym len tolko, ze nemam na co reagovat, kedze pisete vseobecne a o nicom!

 

Ako ktori knazi a ako kedy. Kodex kanonickeho prava nehovori nic o samovrahoch konkretne.

V tomto pripade pises tiez vseobecne a v podstate aj o nicom.

Vyjadrujes svoje nazory, tak to nevydavaj za nazory krestanov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V teme sebevrazda, ze nevidia vychodisko. OK. Je to bezne. Ale treba chciet. Priznam sa popisalo sa toho vela a necital som to. Nenasiel som tu jednu, necital, mudru vetu.

Pr. ten moj dom. nemam peniaze, nemam pozemok(mozno dostatocne). Mozno ani neviem urcite organizovat, ci robit. Ale ten dom bude. A kvoli tomu aby bol budu aj peniaze aj pozemok, aj budem to organizovat a stavat. Nic ine mi nezostava. Ak to chcem inak to nejde.

 

Inak ak chcem mat dom tak od zajtra musim prestat pit a fajcit. Keby som to spravil pred 10 rokmi uz byvam vo svojom dome. Ale ak neprestanem tak mozem len snivat. Zdlhov sa nevyhrabem a mozno budem tu pisat ako sebevrah.

 

inak som si to uz aj precital. Zabit sa, kludne kvoli rodine a dobre zahranej poistnej udalosti. Mozno to je prt platne a to nevychadza. Ale akceptujem(snazil som sa pouzit anglicke slovo,lebo mu nerozumiem), proste respektujem samovrazdu kvoli nenormalnej fyzickej bolesti, ktorej sa dlhodobo neda nijak vyhnut, zmiernit.pr. chlap vyskocil z 8 poschodia pre mna kvoli nejakemu brusnemu oparu , proste bolesti co sa to nedalo riesit, dlhodobo nebol na utlmenie liek. Liecba. Aj ked.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov