Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Dobrý deň,počujte ,ja chcem spáchať samovraždu skokom pod vlak v KE,ale som strašne zbabelý.Mám 21 rokov,ale som tak zbabely,že nie že si môžem povedať,že som chlap,ale ani decko nie je tak zbabelé ako ja.Mám problémy v škole a chcem to ukončiť.lenže problém je v tom,že sa bojím.A ja neviem čoho,lebo nič nemám,nič neznamenám,nemám čo stratiť.Je nejaky návod na to,ako nájsť v sebe ten chýbajúci kus odvahy? Pomôže mi niekto? Veľa to pre mňa znamená.

 

Ahoja, priatelu.

Ak si myslis, ze si zbabely, ked nedokazes spachat samovrazdu, tak sa velmi mylis. Zbabelec je ten, co ju spacha. Co sa nesnazi najst riesenie na svoje problemy, ci starosti. Proste s tym sekne.

Ten, co spacha samovrazdu, uz sa pravdepodobne nedozvie, "aky bol chlap". Tvoj strach je na mieste, je to v poriadku, ten ta vlastne chrani pred tebou a tvojim napadom na samovrazdu.

Nemas co stratit...a co tvoji blizki??? Na nich si nepomyslel? Nebude nikoho, kto sa bude trapit pre to, co spravis??

Ak potrebujes vraviet sukromne o svojich starostiach, som tu. Kludne sa mi ozvi do sprav.Som tu na to.

Poviem ti, ze ty mas v sebe odvahu a ani o tom nevies. Napisal si sem a to je podla mna velka odvaha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobrý deň,počujte ,ja chcem spáchať samovraždu skokom pod vlak v KE,ale som strašne zbabelý.Mám 21 rokov,ale som tak zbabely,že nie že si môžem povedať,že som chlap,ale ani decko nie je tak zbabelé ako ja.Mám problémy v škole a chcem to ukončiť.lenže problém je v tom,že sa bojím.A ja neviem čoho,lebo nič nemám,nič neznamenám,nemám čo stratiť.Je nejaky návod na to,ako nájsť v sebe ten chýbajúci kus odvahy? Pomôže mi niekto? Veľa to pre mňa znamená.

 

ahoj,

 

Na začiatok musím potvrdiť, že to, že si sem napísal nepochybne vyžadovalo dostatok odvahy. Definitívny útek od všetkého, to však tiež nepovažujem za prejav odvahy. Odvaha je naopak ostať a pokúšať sa hľadať iné riešenia. Aj keď tieto nebudú vždy dokonalé, stále ostáva šanca pozmeniť, korigovať ich novými rozhodnutiami. A život nie je iba čiernobiely, dôvody pre ktoré sa oplatí ostať sa určite nájdu, o tom nepochybujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

to nie je o odvahe. to je o zufalstve. ked sa uzavru vsetky viditelne cesty. potom uz staci jedina kvapka. ako u mna pred necelym rokom. podla lekara som mal byt 3x mrtvy, ale nie som. vyssia moc? nahoda? neviem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

choroba? smrteľný hriech?

podľa "starých grékov", zaručený spôsob ako "prechcať" bohov..

hm.. nikto však neposlal správu, či sa mu to podarilo, a ja s tým experimentovať nejdem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Dobrý deň,počujte ,ja chcem spáchať samovraždu skokom pod vlak v KE,ale som strašne zbabelý.Mám 21 rokov,ale som tak zbabely,že nie že si môžem povedať,že som chlap,ale ani decko nie je tak zbabelé ako ja.Mám problémy v škole a chcem to ukončiť.lenže problém je v tom,že sa bojím.A ja neviem čoho,lebo nič nemám,nič neznamenám,nemám čo stratiť.Je nejaky návod na to,ako nájsť v sebe ten chýbajúci kus odvahy? Pomôže mi niekto? Veľa to pre mňa znamená.

 

to myslíš vážne? Dúfam, že si robíš nejapné žarty!

kamarát, ak nesranduješ, tak buď rád, že máš nejaký ten pud sebazáchovy, lebo smrť je príliš konečné riešenie, niet cesty späť! Nijaké problémy, aké opisuješ, nestoja za to, aby si kvôli nim prišiel o život.

Samovraždu chápem, ak je niekto nevyliečiteľne chorý a chce sa vyhnúť konečnému štádiu choroby. Ale na všetky ostatné problémy ako je nešťastná láska, nedostatok kamarátov, dlžoby a kdečo iné, existuje nejaké riešenie. Pravda, ak sa človek nezapletie s mafiou alebo gamblermi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Pred dvoma mesiacmi spachal samovrazdu moj spoluziak. Vcera som stretla jeho maminu, preto ma to napadlo. Stale ju to boli ale uz o tom dokaze komunikovat. Rozoberali sme chvilku pohnutky, ktore ho k tomu dohnali. Preco to vlastne clovek, ktory navonok posobi absolutne vyrovnane spravi. Zrejme nebol celkom vyrovnany, ako som ho poznala ja...a v jeho pripade ho dohnala k takemuto skratu bolest z rozchodu.

Silna osobnost navonok, ale malokto tusil, aky krehky bol vo vnutri. Viem, ze toto nie je riesenie, ale zrejme uz nevladal a nechcel ist dalej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

zdravím, kedysi fungovalo na sme.sk nejake taketo forum a vidim tu niektore nicky odtial..

ale k veci

Precital som si niektore prispevky k tejto teme rozhodol som sa prispiet aj ja pretoze coraz castejsie mam myslienky na samovrazdu.Nie koli tomu ze by som mal nejake existencne problemy, som zdravy aj penazi mam dost samozrejme ako sa to vezme ze...Problem je v tom ze uz roky neviem najst zmysel zivota.

Citim sa osamely a odkopnuty spolocnostou nie niesom zatrpknuty a stale to skusam stale niekoho niekam pozyvam vyvolavam ale nikto so mnou nechce mat nic spolocne, teda skusal som uz to nebudem robit.Neviem ci niekto kto bude toto citat(silno dufam ze si to niekto precita) si dokaze predstavit situaciu ked by na letnu dovolenku siel sam, sobotne vecery travil pred TV alebo na Silvestra opät sam v meste sa prechadzal medzi masami ludi ktori sa bavia ocividne si to uzivaju.Ja viem ze chyba je vo mne, aj som to skusal s kadejakymi psychocvokarmi.Nechcem hanit povolanie psychologa ale mne to osoh neprinieslo iba ak vietor v penazenke.Mozno dokaze pomoct ked sa niekto boji napriklad vysok alebo cojaviem plesatych muzov ale mne s takymto tazkym komplexom problemov urcite nie,casto si protirecil a bolo vidiet ze nevie ako dalej.A psychiater je len uradnik co vypisuje recepty na lieky oblbovaky ktore nic neriesia ale povedal by som ze zhorsuju.

Vzdy ked sa snazim zoznamit s nejakou zenou iba zo seba spravim totalneho kretena lebo som nervozny a neisty a vzdy tresnem nejaku kravinu ze holka len ostane vydesene pozerat co sa deje.Chvalabohu existuju aj internetove zoznamky takto sa mi podarilo zoparkrat aj rande ale ona vzdy zacne po nejakej dobe pozerat na hodinky alebo akoby vyzerala niekoho kto by ju zachranil. Takze asi niesom bohvieaky spolocnik a pokec som si zakazal nechcem uz desit zeny.

Co sa tyka rodiny vsetci sme taky cudaci nikto s nikym nie je v kontakte nasi su z dlho rozvedeny kazdy je s kazdym pohadany.Ja som v kontakte s kazdym pre mna je rodina dolezita ale nemam tam osobu ktorej by som sa mohol zdoverit ktoru by to zaujimalo. Zijem s matkou s ktorou si velmi nerozumieme.

Takze mozno si poviete dalsi ufnukany sak chod vstan a zi co vlastne chces alebo podobne veci lenze nemozes sudit cloveka kym nenosis jeho topanky. Ja by som skor chcel najst ten zmysel zivota ako to ukoncit ale takto to dalej uz nejde.Ak zas pride leto a kolegovia v praci si budu rozpravat zazitky z vyletov zurov a podobne a ja sa zas budem len nasierat ze preco ja nemozem. Vtedy by som chcel mat od seba sameho uz pokoj.Jedine co ma drzi este nad vodou su moje koníčky šport a to ze samovrazda je definitivna a ze sa este nieco moze v mojom zivote zmenit, lenze citim ze sa blizim po urcitu hranicu ked si poviem a dost.

Keby mi nekto poradil co znamena davat lasku lebo vtedy ju vraj aj dostanes, keby niekto vedel o nejakej dobrocinnosti kde by som mohol byt aspon trochu uzitocny a kde by trebars na mna niekto cakal alebo nebodaj sa tesil z mojej pritomnosti.

Jednoducho ak by niekto vedel poradit bol by som rad

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedokazem poradit ludom, ktori stoja na pokraji priepasti, pretoze ich tam muselo doviest nieco silnejsie ako pud sebazachovy...bojim sa takych ludi, pretoze citim, ze by som to dokazala s nimi...nie su to rady, ktore by si si asi mal vziat k srdcu je to len moj pocit...ak dokazes o tom pisat, chces zachranny pas..tak to je dolezity krok...viem, co je zufalstvo, videla som ho v ociach mnohych...ale len malokto skonci so zivotom..mozno uz vazne nemaju inu cestu, nevidia ju, je vsetko ako v temnote a zivot straca zmysel...ale su dni, kedy je chut rano vstat, najst si ten dovod na to ist ...je to tazke, ale ak sa mysel zamestna niecim da sa pustit suidikalna myslienka z hlavy...mas predsa nejake zaujmy, nie? Nieco co ta bavi, zaujima..skus sa s tym viac zaoberat a ak neveris psychologom, tak je zbytocne k nim chodit...ak ti pomoze, pis, pis trebars aj sem, su tu ludia, ktori ti tu vzdy odpisu..a ak budes chciet, napis aj sukromne, nie je problem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nájsť zmysel života je veľmi dôležité, bez toho by som nemohol ani ja fungovať. Clemenzo tvoj príspevok som si prečítal celý, kedysi som aj ja mal podobné stavy, mám na mysli konkrétne to, že som nemal motiváciu v ničom, aj keď mal som prácu alebo školu, ale stále k tomu niečo chýbalo. To je to najhoršie, keď ti niečo chýba a nevieš čo.

Ako píše witch, dôležité sú nejaké koníčky alebo záľuby, tie fakt dokážu vyplniť prázdny čas. Ja bez toho by som sa cítil veľmi neisto a vždy musím mať istotu, že môj koníček alebo záľuba bude niečo nadlho, takže často si dávam nesplniteľné ciele, ale pomáha to. Ďalšia vec, čo píšeš o ženách. Nechaj to tak. Sú to zvláštne stvorenia, nepochopiteľné a keď vidíš, že tadiaľ cesta nevedie, tak sa otoč inam. Proste inak to nejde. Ale zas na druhej strane, keď zo seba vždy spravíš zo seba pred ženou kreténa, tak niekde bude nejaká chyba. To bude asi tá tvoja príliš veľká nervozita. Mne odjakživa pomáhala jedna vec: keď som sa s nejakou ženou o niečom bavil, tak som si predstavoval, že ide o nejakú moju známu, ktorú už poznám dlhé roky, takže nemám pri nej čo stratiť. Ty sa zachovaj podobne, keď ideš na rande, neplánuj si nič, a už vôbec to, že od toho niečo očakávaš. Pred ženou netreba ukazovať, že cítiš pred ňou nejaký rešpkt alebo strach. Keď to žena vycíti, automaticky sa stane dominantnou a potom to už ide dole kopcom.

Samovražda nie je riešenie. Život, aj keď stojí za hovno, je len jeden a treba ho dožiť. Človek čo sa zasamovraždí, tak jeho duša ide do pekla a tam ju na veky vekov budú na kusy trhať démoni (vysvetlenie pre všetkých: nechcem tu moralizovať a zaťahovať sem náboženstvo, život po smrti môže byť hocijaký, ale ak to môže skončiť takto, tak ja by som samovraždu veru neriskoval).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevyhladavaj situacie, ktore este viac zvyraznuju pocity samoty, ist na silvestra sam do ulic je na maslu, podobne ako ist sam na dovolenku, ak spoznas niekoho, uzijes si ich este do syta, ale ist do toho za kazdu cenu sam je este horsie

druhy postreh, osamostatnit sa od mamy, dolezity je aj pocit napredovania niekam a pocit zmeny, mozes skusit podnajom s inymi ludmi, aby si nebol sam

je to velmi tazke obdobie, ale nie na cely zivot

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tomto nie si sam, je nas viac. Tiež mi chyba nejaka motivacia žiť, kamaratov/ky mam sice celu kopu, ale na spočitanie nejakych blizkych, dôvernych priateľov mi bohato postačia prsty na jednej ruke. Aj to sa ale s nimi stretavam zriedka, kedže nas deli vzdialenosť. So ženami sa sice stretavam celkom bežne, ale to je pre mňa (zatiaľ?) len fyzicka zaležitosť. Ale do momentu kde by ma prepadavali myšlienky uťať to, som nedospel. Ani na to totiž nemam motivaciu. To je ale dane asi aj mojou flegmatickou povahou. Venujem sa zaľubam a zvyšok ide mimo mňa. Každopadne tvojou motivaciou sa môže stať aj tvoj samotny problem a snaha o jeho prekonanie. Samotny pocit že chcem niečo zmeniť, prekonať to. Viem ľahko sa to hovori, ale samovraždou to nevyriešiš, ta ti k žiadnej motivacii ani priateľom či "druhej polovičke" nepomôže. A keď sa nemaš komu zdôveriť, butľavou vrbou sa môže stať napr. aj toto forum. myslim, že každy z nas tu je tomu otvoreny...

A ani na pivo s tebou nebude mať problem nikto skočiť. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Clemenzo:

co ti mam povedat. ja uz mam jeden pokus za sebou. mal som sice zmysel zivota, ako-tak som vychadzal s ludmi, ale boli ine problemy a pohar pretiekol. a teraz? uz nemam potrebu sa zabit, ALE.... zmysel zivota je fuc, s ludmi sa uz nebavim, kym naozaj nemusim, konicky som prestal pestovat, lebo v nich nevidim zmysel, pracu robim z donutenia, lebo ma uz nebavi. a zeny? ako mi povedal moj psychiater - nesnaz sa ich pochopit a ber ich s velkou rezervou. result? samovrazda vacsinou nic neriesi. najma, ak ju prezijes. jedna rada (mozno pomoze, mozno nie): ak mas problem s ludmi, pozri sa na seba. vyber si, co ta najviac bavi (konicek, sport,..) a skus najst komunitu ludi s rovnakymi zaujmami. urcite sa budete mat o com bavit a takato konverzacia urcite prelomi bariery. ludia so spolocnymi zaujmami maju mensiu tendenciu hodnotit toho druheho na zaklade povrchnych dojmov.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Clemenzo

 

....skus to tak ako ti popisal sahara.......nesnaz sa silou -mocou zapadnut do "davu".......zi svoj zivot a neobzeraj sa okolo seba co povedia alebo si myslia ludia.....ked ta bavi byt sam, tak bud sam, ked pocitis "ziadost" an spolocnost, tak chod do spolocnosti a casom si najdes jednu "pribuznu" dusu.....potom dalsiu a dalsiu.....len, prosim ta, nenavstevuj a nespoliehaj sa na psychologov.........stane sa s teba labilna entita, ktora bude uplne zavisla na psychomagoroch, pre ktorych je empatiou vlastna penazenka....drzim ti palce!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator

 

Myslim, ze je v tejto teme chybou ohanat sa radami typu:

len, prosim ta, nenavstevuj a nespoliehaj sa na psychologov

 

mozne nasledky nech si domysli kazdy sam...

 

 

Clemenzo

 

1. Skus zacat pisat na toto forum, aj do inych tem. Vela ludi si tymto sposobom nahradza realny svet a komunikacia tu funguje trochu inak ako v realite. Fundovane rady, co a ako mas robit ti tu asi nikto neda, ale pocit, ze ta niekto pocuva a reaguje na teba je v tvojom pripade na nezaplatenie.

 

2. Skus tuto stranku http://psychologie.cz/pribehy-ctenaru/ Pokial viem, za odpovede tam peniaze nikto nepyta /ak ide o to/

 

Vela stastia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dik za vase nazory nieco z toho by sa mozno dalo pouzit. Hlavne to co napisala damor(je to zena ked si dobre pamatam ak nie tak sorry) ze osamostatnit sa.Ano aj som to chcel spravit ale nakoniec som sa zlakol hypoteky. Ale ten podnajom este nad tym porozmyslam.

Alebo informator ze ".zi svoj zivot a neobzeraj sa okolo seba co povedia alebo si myslia ludia....." no to sa este budem musiet naucit..

Alebo nevyhladavat situacie ktore zvyraznuju pocit samoty v tej suvislosti mi napadlo ze by som mohol zrusit konto na FB vzdy ma deptalo ked som videl tie fotky alebo statusy kde vsade bol a skym..Ja doprajem kazdemu nech si zije len vravim ze ma to depta.

Axel Wers pisal som ze zoznamky som si zakazal takze zeny necham zenami radsej.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Clemenzo tvoj prispevok som si aj precital. Ale mu neverim. Nespokojny so svojim zivotom- ale kvoli sebe som aj ja. Sebevrazda to riesi? Co riesi? Aj keby som zabudol na rodinu, deti, rodicov a surodencov.

 

Dovolenka je to najlepsie co moze byt. Uvolnenie, ine prostredie, ine starosti.

 

Precitam este raz. A ak niecomu uverim doplnim.

 

Skusim fotky.

http://i42.tinypic.com/2eg5jd1.jpg

Ta zenska nieje taka namrzocena kvoli pocasiu. To pocasie(hmla) v totmto momente take bolo ale o 5 minut bolo ine. Ona bola nasrana na mna.

Fotka vysla. Ona na mna bola nasrana aj 5 hodin. A dam este jednu.

 

http://i39.tinypic.com/ojotvp.jpg

A tu sa prevazne usmievame, ze konecne tretia fotka vyjde a nam opat fotoaparat nesfukne vietor. V tomto momente sme boli radi co vidime co sme zazili a nenormalne sme sa uz tesili na deti.

 

dam este jednu fotku, v algerkirase bolo ozaj 28stupnov. Vzadu vidite gibraltar a na pravo pristav,na lavo nevidite je jedina fabrika ktoru som videl poceste andaluziou rafinerka. Tam na mori boli takery.

http://i43.tinypic.com/j0vexu.jpg

Bolo to na prelome oktobra novembra. Ale v mori som videl maximalne 10 otuzilcov.

 

Som sa zmylil. tu by mala byt ta teplota. ta predtym je nejaka ulicka v malage.

http://i44.tinypic.com/11av71v.jpg

Prisli sme z hor a neviem ci sme mali sortky. Isli sme hladat nakupne centrum, kde by sme si kupili novy navigacny system.

 

Alebo dam poslednu fotku.

http://i40.tinypic.com/20uy63a.jpg

Tu mam tiez na chladnicke.

 

Nema ziaden zmysel skoncovat so zivotom. Neriesi to nic a prezit mozes este velmi vela peknych chvil aj pre niekoho,ale hlavne pre seba. Ci aj pre mna. Daj vediet kde si bol a co mi odporucaas mi nastivit.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov