Skočiť na obsah

Bicyklovanie - cykloturistika


Linkman

Odporúčané príspevky

Pohodlnejsie je mat samolepiace, avsak, bal by som sa, aby lep nevyschol. Skontrolovat nemozes, lebo by si uz nezalepil :D kup klasicke, nie je to zase az take zdrzanie. Len je vacsia krabicka. Alebo nos aj take aj take. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj ja som mal často problémy s defektmi. Vraj existuje aj taký dojazdový sprej že sa dá na ventil tlakom gumu nafúka a rovno tekutina zapláta. Ale reálne som to nikdy nevidel iba počul o tom avšak aj to je len dojazdové. Tak som skúsil také že na plášť z vnútornej strany som nalepil ochranný pás kolom dokola zo starých duší vystrihnuté aby to malo väčšiu hrúbku odvtedy som defekt nedostal. A ešte ma napadlo že kedysi za komunistov bývali kolesá s plnou gumou. Invalidné vozíky alebo tie nemocničné transportovacie lôžka mali také. Normálne vyšpicovaný ráfik ako bicykel len plná guma bez vzduchu. Ale také nemajú vraj na bicykle aspoň u nás v cyklopredajni takpovedali.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Riešením je aj bezdusovy plast/systém. Spokojnosť, spoľahlivosť, v teréne pri zjazde som takmer pravidelne mavala problémy. Teraz jediný "problém" bude vyčistiť plast a vymeniť po rokoch tmel.

 

Odoslané z Lenovo K53a48 pomocou Tapatalku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Problem je vsak, ked dostanes defekt. Teda bezprostredne ani nie, lebo tmel zaceli defekt a dojazdis domov. Ak nie si od domu daleko, da sa. Avsak oprava defektu v pripade bezdusoveho systemu je dost drahy. Aspon v Bratislave.

Hovorim o cestnych bikoch, kde sa zvycajne vyuzivaju Tufo. Co mi kamos hovoril, oprava stoji aj 30€. Kdezto pri dusiach, jedna stoji cca 6-7€, vymenis, zalwpis, dofukas a ides.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:D tak to potom mas ozaj specialne bezdusove systemy. Pretoze ja som zazil defekty aj na bezdusovych plastoch. Ano, male dierky tmel zalepi, ale vacsie nie. Potom musis vymenit. A nehovor mi, ze nie, bicyklujem 9rokov,z toho 7 na cestaku. A mam kopu kamosov, ktori jazdia na bezdusakoch a nie vzdy su nadseni. A vymena je ozaj draha. Ani bezdusaky niensu riesenim na vsetko. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne. Je rozdiel mat defekt s malej skalky, ci drotu, nez defekt z prerazenia. Ak by to bolo take super, kamosi by nemenili bezdusaky jedna radost. Jasne, tie male sa tmelom zaplnia, nevyfuci ti plast a doma potom po dojazde dofukas. Ale ak mas velky defekt, potom si nahraty. Dalsi problem je, ze nie je take easy vymenit bezdusovy plast. Treba na to grif. Podla mna su lepsie duse a nosit nahradnu. Ale je to moj nazor ziskany dlhorocnym jazdenim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pardon, nevedela som, že prierez plášťa je to isté ako defekt.

Ja jazdím iba zjazdy v lese, tam nehrozi defekt, ani prierez, tam je nuda a terén bez nezrovnalosti. Chápem že asfaltky sú náročnejšie, takže môj názor je len názor neskúseného amatéra, všakže.

 

Bavkajte sa tu, vidím že nemám k téme čo povedať.

Howgh...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll, v prípade, že ty mávaš malé defekty a tmel ti ich zalepí a môžeš jazdiť ďalej, môžeš si povedať, že si šťastná žena - bikerka.

Ja som napísal iný názor, s ktorým som sa stretol, či už osobne, či z rozprávania, keď kamoši nadávali, že dostali defekt a museli meniť plášte a čo to všetko stojí.

 

Tiež sa považujem za amatéra, aj keď jazdím dlho. Nemusíš sa hneď urážať, keď niekto napíše svoj názor a pohľad na vec. K tomu ešte zo skúseností a nekorešponduje s tvojím.

Keď sa môžem opýtať, koľko defektov si už mala? Zaujíma ma to, pretože ja mám iné skúsenosti. Máš dôveru k takto zalepeným plášťom?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechapem, naozaj nechapem preco sa urazas. Nie prierez ale prierAz. Prerazenie plasta. A to hlavne v lese, ostra hrana kamena, skaly co si nevsimnes a si v tahu.

Ja tiez nejazdim asfalt ale XC.

 

...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jj, taky dobry prieraz plasta je 100 krat horsi. To este asi nezazila.

 

Nuž, neviem ako by si reagoval Proteus na takéto niečo. Dalsi príspevok detto. Tak som to radšej uzavrela.

Bavíte sa o defektoch, nie o prierazoch, na co nestačí ani bezdusak.

 

Neviem koľkokrát mám ešte napísať, že defekt som na týchto plastoch ešte nemala.

Jediné čo pôjdem teraz riešiť je vyčistenie a tmel nanovo, pretože už tam nejaký ten rok je a povoľuje.

Ty a Tvoji známi mate stále problémy, ja som nemala ani raz. To že som ho nemala, neznamená že idem na bike raz mesacne.

 

Povedala som svoju skúsenosť, nie vymysleny názor, tak aj reakcie môžu byť primerane.

 

Môžeš porovnať, ja som spokojná (a to nie som v zjazde žiadna babovka).

Continental mountain king 2.4 ust

 

K cestnym sa vyjadriť neviem.

 

Nechapem, naozaj nechapem preco sa urazas. Nie prierez ale prierAz. Prerazenie plasta. A to hlavne v lese, ostra hrana kamena, skaly co si nevsimnes a si v tahu.

Ja tiez nejazdim asfalt ale XC.

 

 

Nemusel si sa namáhať s vysvetľovaním. Z mojej strany to bola irónia.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Pretoze ja som zazil defekty aj na bezdusovych plastoch. Ano, male dierky tmel zalepi, ale vacsie nie.

Bavime sa o defekte, malom, velkom, pod co spada aj prieraz plasta.

Ano, asi si to este nezazila. To som napisal. Bez ironie, smajlikov, sarkazmu.

A to som ti chcel poslat link na pripravok co sa da aj pri takejto pohrome pouzit ako dojazdovka. Teraz kaslem na to.

Co za tym ty vidis, to je len tvoja vec a ocividne len tvoj problem.

A Proteus? Reagoval by uplne normalne, aspon mam z neho taky pocit. Ako kazdy normalny clovek.

Ospravedlnil by som sa ti keby som na teba akokolvek zautocil. Ale neospravedlnim. Nic take som totizto nespravil.

 

 

 

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to som ti chcel poslat link na pripravok co sa da aj pri takejto pohrome pouzit ako dojazdovka. Teraz kaslem na to.

 

Mlčať zlato bolo mierené na toto :zubiska:

Toto robia deti na pieskovisku. Koľko máš rokov?

 

Urobím Ti radosť, vzdávam to :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Urobis mi radost?

Kolko mam rokov??

 

Sebareflexia pojem neznamy? Od vysokoskolsky vzdelaneho cloveka by som to aj cakal....

 

Boze dievca, citas co vobec pises resp. uvazujes predtym ako to sem capnes?

 

A tiez ti prajem pekny den :-))))))

 

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja jazdim len asfalt a praveze tam narazite na vselijake prkotiny co vam plast prepichnu. Takze u mna by ten tmelak bolo idealne riesenie. Uvidime kolko vydrzi ten moj vynalez viacvrstvovej gumy...

 

Predpokladam ze sa nieco preberie z vojenskej technologie kedze vacsina vynalezov pochadza odtial a urcite armada uz riesila to aby dopravne prostriedky nemavali defekty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@doll, neviem, ale nezdá sa mi, že by si musela tak nahnevane reagovať. To už ozaj nemôžeme napísať svoj názor k tvojmu? 

 

Čo sa týka tých defektov... buď rada, že si doteraz žiaden nemala. Neviem síce aké dĺžky jazdievaš, ale nie je nič horšie ako dostať defekt (je jedno či veľký prierez, či klinec) a nestihne ti tmel zalepiť dieru. Ako si písala, nemáš skúsenosť z defektom, buď rada. 

 

Ako by som reagoval? Normálne, ja sa nepotrebujem rozčuľovať nad názorom iného :) Je to tvoj názor, slobodné fórum. 

 

Dúfam, že nosíš so sebou pumpu...pretože žiaden tmel nie je tak rýchly ako unikajúci vzduch z nahustenej pneumatiky. V tvojom prípade je bezdušový systém ešte nebezpečnejší ako u mňa na ceste. Nechcem si ani predstaviť, čo by sa stalo, ak by si dostala defekt v plnej rýchlosti dolu zjazdom. Ja sa toho tiež vždy obávam, ale hold, je to šport, zodpovedáme si zaň sami, keďže sme sa posadili na bike. :) 

 

Ja tiež nemávam často defekty, možno tak raz dva krát za jednu sezónu. A to najazdím 4-5 tis. km. 

 

Môj názor - ja by som do bezdušových systémov nešiel. Ja sa nepotrebujem po 50 km od domu vracať pešo :D A radšej ani nechci zažiť aké je to meniť bezdušák mimo servisu. Pred tromi rokmi sme boli na Orave pojazdiť a kamoš dostal v posledný deň defekt hneď ráno. Traja sme ho nevedeli dať späť. Našťastie sme mali náhradný klasický plášť a dušu. Ďalej musíš po obvode ráfika nalepiť izolepu, pretože ti konce špicov prerazia dušu... A to mal tmel a bezdušové plášte. A nepomohlo. 

 

Jazdi na tom, čo je pre teba pohodlné, ja Ti to neberiem. Vyjadril som svoje skúsenosti reálne s defektami. Čím všetkým sa biker môže stretnúť. Ty si ešte našťastie defekt nemala, ak dobre čítam. 

Ty píšeš so svojho pohľadu ešte "nepoškvrneného" bikera :D 

 

Netreba písať hneď vznetlivo, treba brať diskusiu s nadhľadom. :) Nemal som v úmysle nikoho uraziť či sa vyvyšovať. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, ty sa vykašli na nejaké bezdušové systémy. Nemáš ani na poriadny bike, nie to ešte na bezdušové systémy. Nič v zlom. To nie je lacná záležitosť. Radšej si daj skontrolovať plášte v servise, nos so sebou náhradné lepenie, náhradnú dušu a pumpu. A maj správne nafúkané plášte. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov