Skočiť na obsah

Bicyklovanie - cykloturistika


Linkman

Odporúčané príspevky

ja som si vcera fajne zabikovala,

zo slovnaftskej hradze sme pri flinstonovcoch odbocili dole, chcela som najst bufet na konci sveta

 

nakoniec sme bludili po okoli vrakune, ale plna spokojnost, nasla som kopec uliciek rodinnych domov, kde som nikdy predtym nebola, hoci vo vrakuni som isty cas byvala kedysi

 

inak nevie niekto..som vcera zistila, ze z petrzalskej strany hradze ide taka blatova odbocka, ktora sa ale napaja na hradzu smer antolska

som len otvarala oci, kedy tam vzniklo to napojenie cyklohradze s hradzou pri chorvatskom ramene

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak nevie niekto..som vcera zistila, ze z petrzalskej strany hradze ide taka blatova odbocka, ktora sa ale napaja na hradzu smer antolska

som len otvarala oci, kedy tam vzniklo to napojenie cyklohradze s hradzou pri chorvatskom ramene

 

ono to nie je hradza, ale novo vytvorena cyklotrasa pri ramene, uz dlho to bolo v plane a konecne to zrealizovali...tadial som chodieval casto ked som si chcel skratit cestu domov, predtym tam bola obycajna strkova cesta :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takýto víkend by mohol byť častejšie. V piatok bike, včera bike spojený s kúpaním a dnes zas bike. bol som pozrieť na Čuňove preteky. Slnko praží ako šalené, ale aspon vietor fúka, tak sa dá vydržať.

 

Koleno už poslúcha ako tak. prestavil som sedadlo a občas sa pri bicyklovaní postavím a pedálujem tak. zistil som, že to kolenám pomáha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Author Reflex

 

radil brat, byvaly pretekar, kedze ja rozoznam akurat tak farby :) :lol:

nie som narocny uzivatel, nepotrebujem extremy

 

Pekný bicyklík.

Ja mám tiež AUTHOR - Zenith.Ale len rám,všetko ostané je podokupované.Predchadzajúci rám (Favorit) mi pukol,tak som kúpil rám,na ktorý mi sadlo maximum komponentov z bývalého bicyka.

Ja mám ten rám 3 mesiace,tak dúfam,že nám budú hodne dlho slúžiť :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nasa firma usporiadala ako kazdy rok, tak aj tento, cyklomaraton

 

ja som sa zucastnila prvy krat, vsak bike mam cez dva tyzdne...ale vsak co budem v peknu nedelu doma sediet /to som netusila co za teren ma caka/

 

start spred jednej chaty...spociatku pohodicka, pred nami rovinka, sice ziadna rovna a hladka cesta, tak som nahodila tempo hned zo zaciatku, nech som na cele tej celej grupy (cca 70 ludi) ...

postupne sa vsak zacal teren menit.... zacali kopceky,striedanie s rovinkami...horsie bolo, ked tie kopce mali zrazu stovky metrov a rovinka nikde v nedohladne :lol:

dokonca aj ciel bol do kopca

a takto cca cez 15 km

 

ale som so sebou spokojna, dosla som do ciela, kopce som zvladala na biku, len jeden som si ciastocne trosku dopomohla zosadnutim z bicykla, lebo uz nebolo sil

takze sumar sumarum...siesta zo zien...a v prvej 30tke

celkom som na seba aj hrda, ze som to zvladla :)

 

ale keby viem do coho idem, tak neexist, nikam nejdem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

dnes som si spravila mini výletík na Podsuchú z Ružomberka, pôvodne bolo v pláne ísť až do Korytnice (20 km tam, 20 späť, väčšinou rovinka, sem-tam mierne stúpanie), plány mi skrížil fakt, že som nevedela nájsť pokračovanie cyklistickej cesty po jej prerušení hlavnou cestou(wtf?!) a po hlavnom ťahu na Donovaly popri tých všetkých kamiónoch som nemala moc chuť ísť, tak som prešla len 15 km dokopy, no nevadí, ja to nevzdám, zajtra vyzbrojená mapou skúsim zase :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bijou porob fotky ako to tam na bajk vyzera :lol:

ja som sa dnes rozhodol ze ku svojmu planu prejst rakusko popri dunaji na bicykli musim pridat nemecko a cyklotrasu popri ryne...ta cesta je nieco uzasne, som z vlaku stale len sledoval ako sa to vlni krizom krajinou a na kazdom kusku nieco zaujimave...a hlavne cyklotrasa ide pekne popri vode :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, práveže som sa nachystala aj s foťákom už iba kvôli fasa trase popri Revúcej, kam ľudia chodia pod prístreškom hôr opekať a podobne, fasa miesto, ale pred Liptoskou osadou som zistila, že foťák som nechala, pravdepodobne, zapnutý, a baterka bola v čudu (######!), ale jakmile tu prestane pršať idem okúsiť cestu opäť a podám vizuálne správy (buď tu alebo na facebooku), lebo je to strašne krásna cestička a bol by hriech to nezdokumentovať :lol:

kokos, a celkovo v okolí RK (momentálne som na Bielom Potoku, čo je okrajová časť akurát ideálna pre turistické a cyklo výlety) som objavila mrte perfektných trás (na Malinô Brdô, Vlkolínec, Lúčky, Ludrovú - Gotický kostol, Korytnicu, Vtáčnik...), tak dúfa, že mi počasie bude priať a vôla a kondička detto :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

dnes som behal na bicykloch po Bratislave. povodne planovany celodenny vylet sme skresali na poldenny. ale som uplne mrtvy. este som sa aj zrypal, lebo som musel robit finticky. inak paradny relax. trasa: prievoz - pristavny most - hradza - drazdiak - petrzalsky ony potok - novy most - centrum - jakubovo namestie - AS Nivy - cyklotrasou naspat k pristavnemu mostu - prievoz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Deň ako stvorený na bicyklovanie. Tak som to aj využil. Super počasie, skoro žiadny korčuliar či cyklista na hrádzi. Išlo sa veľmi dobre. Ani ten protivietor cestou späť mi nevadil. :lol: Škoda, že takýchto dní bude menej a menej. :) Je čas nakúpiť teplejšie oblečenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

protivietor sa dal :lol:

 

ja som podvecer vybehla trochu do kopcov, hradny kopec, horsky park, slavin, zelezna studienka, kacin a spat cez hradny kopec domov

 

Ale strasne skoro sa zotmelo. Som cakala zapad az okolo 8 a uz o pol 8 tma. Som teda isla domov bez svetiel a paradne mi lepilo, ked som dva razy stretla policajne auto. Nastastie, mali na haku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nakoniec som na bajku nesiel, spravil som si iny program :lol:

Lolisha tie svetla si zaobstaraj, je to super vec teraz....na bajk stiham cez tyzden vzdy az vecer tak si vzdy vychutnam tmavu hradzu pekne so svetlami :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som ich predtym mala...akurat zadne bolo vcera doma a predne sa mi uspesne pokazilo pri bajkovacke na vychodnom slovensku. Poucenie : ber svetlo do stanu a nenechavaj ho moknut v pripadnom nocnom dazdi :lol:

+ 2 celovky, ako nahrada predneho svetla, sa mi pokazili behom mesiaca. Jedna v Nizkych Tatrach, druha na Klaku.

Proste stastie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia...

 

ty chodíš aj takto večer na bike? To som ešte neskúšal. Ale v podstate, teraz, keď sa zotmie okolo pol osmej, iná možnosť ani nie je. Ale to tam asi už nikto nie je. To si môžeš jazdiť ako chceš. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

off topic

heh...no nas zastihla tma uprostred Slovenskeho raja, ked sme zliezali po vystupe na Suchu Belu...uff, ziadna sranda, nastastie celovka to istila.. a lepilo mi aj ked sme to male svetielko mali, nemat svetlo, tak sa tam tulame do rana a v bohvieakom stave :)

majitelka rancu potom skonstatovala, ze stastie ze sme nestretli medveda :)

 

ale to na biku asi nehrozi :lol:

 

 

 

ja som vcera vybehla na bike, no ale taky protivietor, ze som to odparkovala k babke, vybehla so psami na nadrz a s nechutou nasadla na bike znova, ale rovno domov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som spravila svoj osobny rekord, prvy raz som si to vyslapala ( uz po 60 km za sebou) az hore na braunsberg, bez toho, aby som to kdesi v kopci vzdala a tlacila :lol:

 

ale som si povedala, ze po ukrajinskych sedlach uz musim dat aj toto

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja som bol osmeho do obeda. Vykuklo slnko tak, že idem možno tento rok naposledy. Trochu fúkalo, ale dalo sa. Ešte by sa mohlo počasie umúdriť a dať nám šancu vyšantiť sa, no nie? :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov