Skočiť na obsah

Bicyklovanie - cykloturistika


Linkman

Odporúčané príspevky

bicyklovaniu som nikdy neholdovala... ale kopec kolegyn ma bike, vymyslaju rozne vylety, tak ma napadlo ze po statniciach si nejaky zadovazim...

 

len sa tomu vobec nerozumiem tak si budem musiet zaobstarat nejaku posilu pri nakupovani

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ja som nakoniec skončil na slovnafťáckej strane. bol som aj so spolubývajúcimi. Ale poviem vám, že ľudí bolo teda dosť. Vidieť, že sa oteplilo a vyšli vonku. Bolo skvele. Aj pár fotiek som urobil.

 

doll...

 

treba odchytiť nejakého kamoša, ktorý sa do toho vyzná. ale minuloročné modely dostaneš teraz v celkom zaujímavej cene. potom sa určite pochváľ, čo si si kúpila. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll v dobrych predajnach ti aj predajca dobre poradi co sa ti ako zaciatocnikovi zide

proteus ja som dnes bol na petrzalskej strane...najprv smer cunovo, potom spat az do centra na hviezdko a potom pekne naspat domov :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako tak na seba pozerám, zisťujem, že ma dnešné slnko pekne spieklo. :) Hlavne tvár. Jasné, že vidieť ako som mal okuliare. :)

 

Nokia... a bolo veľa ľudí? Dal si si fajnú trasu.

 

doll... nuž, tak potom je to len výhoda, ked kamoš má cyklo. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ja mam tiez pekne spalenu tvar....sa musim dnes nakremovat a opalit si aj oci....lebo okuliare mi svietia na ociach aj ked ich uz nemam :)

dnes asi dam podobnu trasu....kondicku treba zlepsovat :lol: ludi bolo dost, bufety plne, problem najst miesto na sedenie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som sa konečne vybral na petržalskú stranu hrádze. Je príjemné zistiť, že mimo sezónu opravili cestu. hlavne od prístavného mostu.

Krásne počasie dnes. Ideálne na šport. Však sa to aj odrazilo na počte. Bolo nás veru dosť. Pôjdem asi aj zajtra. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som bol v nedeľu tiež niečo pojazdiť...ale hodne ďaleko od Bratislavy.Keď som prichádzal do Bratislavy,tak bolo toľko cyklistov,korčuliarov,bežcov a chodcov,že hrádza by mohla byť kľudne štvorpruhova :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to ešte nie je ani leto, že? Inak všimol som si, že slovnafťácka časť je oveľa pokojnejšia a je na nej menej cyklistov, korčuliarov. Na tú petržalskú sa asi dostanú ľudia skôr a ľahšie a hlavne chodia tam skoro všetci z Petržalky. Ale aj dnes, všade samé autá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ja chcem začať tento týždeň, trošku popreháňať bike, šak chudák úplne zhrdzavie :lol: koľko km si môžem dovoliť na začiatok, tak aby som sa mohla aj na druhý deň pohnúť (keď som strašná lemra a takmer vôbec sa nehýbem) ? že koľko vládzem mi nehovorte, lebo som zvyknutá sa zaprieť a vydržať aj keď som už v zúfalom stave... cca koľko dávate vy po dlhšej pauze? ja si z toho ešte niečo uberiem a budem mať výsledné číslo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja kilometre radsej nikdy nesledujem :lol:

ale tak zacal som tak ze z petrzalky akurat rusovce a spat co nieje vela...ale rychlo davam viac...daj na zaciatok tak 5-8km...na rozohriatie a po tyzdni uvidis :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bijou...

 

keď som prvý krát minulý rok sadol na bike, tak som sa povozil dve hodinky po ružinove a úplne mi stačilo. Postupne som prešiel na hrádzu a dával viac a viac. Tak ako hovorí Nokia, tých 5-8 km úplne stačí.

Ja to mám tento rok ľahšie, keďže cez zimu som hrával fotbal a bedminton. Kondička zostala, čo ma potešilo. :lol:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... cca koľko dávate vy po dlhšej pauze? ja si z toho ešte niečo uberiem a budem mať výsledné číslo :lol:

Ja ti radšej nenapišem nič, to by si z toho musela uberať veľmi, veľmi veľa. :) Ale suhlasim s kolegami, pre začiatok stači par km (cca 15-20 km, 5-8 km nie, to je žalostne malo) v kľudnom tempe a prevažne na rovine. Postupne každy najbližši deň pridavať.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia...

 

tak to s tým zadkom máš úplnú pravdu. :lol: bolí jak svina. :)

 

Ryan Giggs...

 

no čo ti ja viem. 15-20 km aj po rovine je viac než dosť, keď Bijou nesedela na biku dlhší čas. Ja by som to zas až tak veľmi nesilil a nepreháňal. Ale v konečnom dôsledku ona musí vedieť, čo zvládne. Len nič nesiliť. Lebo následky môžu byť kruté. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no čo ti ja viem. 15-20 km aj po rovine je viac než dosť, keď Bijou nesedela na biku dlhší čas. Ja by som to zas až tak veľmi nesilil a nepreháňal.

Neviem, či to je prehaňanie. Veď 15-20 km je cca hodinova (+/-) jazda normalnym, nijak zvlašť svižnym tempom. Nemyslim si, že by to bola nejaka makačka hoci aj na 1. krat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no kedysi som na prvýkrát po zime chodila 16 km s jednou menšou kofčovou pauzou a úplne v pohode, to bolo so zámerom navštíviť kamošku, nie športovať, čiže by som mohla aj viac. Takže vzhľadom na to, že vtedy som oveľa viac najazdila cez zimu na snowboarde, a moja kondička teraz je údesná, to vidím na takých cca 10-15 km rozcvičkových a uvidí sa :lol:

 

Plánujem ísť z Račka do Vrakune, tak zozadu tou malou cestičkou okolo záhrad, čo končí v lesoparku a naspäť, očekujem si aspoň ako to tam teraz vyzerá, lebo by som potom chcela postupne zvládnuť tú cestu, čo ide pri letisku a jazerách až do Ivánky (ešte som ňou až do cieľa nikdy nešla). Potrebujem sa hlavne pripraviť na to, aby som zvládala denne tam a späť to Račko (jeden bejvák) - Ivánka(druhý).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cca koľko dávate vy po dlhšej pauze? ja si z toho ešte niečo uberiem a budem mať výsledné číslo :lol:

Ja som jazdil aj v zime,takže som túto sezónu neriešil vyššieuvedenú dilemu.

Hlavne povedz niejakému chlapovi v rodine,či známemu,nech Ti pozrie na bicyklík.

Najdôležitejšie sú pohyblivé a rotačné časti - reťaz(premerať,vymeniť,namastiť),náboje kolies - vyčistiť + nakydať vazelíny.Ak máš guličkový stred,tiež vyčistiť + vazelína (pri zapúzdrenom strede - bez starostí).

Plus podoťahovať všetky matky,skrutky.Prekontrolovať radenie.Dofúkať gumky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od nas kolegovci rozmyslaju ze si spravia (znova) v lete trasu SVK (TN) - GERMANY (Passau) ... tak im vravim ze asi nie su normalni :) :)

 

btw, dnes som obzerala v cykle nejaky ten bike...a pekne pekne su poniektore ;) ... ale musi to vyckat, teraz mam ine priority, a uz to vidim ze dalsia vyplata bude zfleku minuta :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll,neviem koľko zarábaš mesačne,ale nekupuj bicyklík pod 500-600 €

Na lacnejšom bicýku časom aj tak kopu komponentov čo nevidieť musíš povymieňať a si v riziku,že Ťa nechá v štychu niekde na trase.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no to ja este netusim co kupim :) ja sa tomu vobec nerozumiem

takze zbehnem za kamosom ktory jedno cyklo vlastni, alebo sa dohodnem este s bratom, ten je byvaly pretekar

 

a ja zas nebudem z tych co bude na bicykli vareny peceny :lol: takze nepotrebujem nieco spešl

vsak uvidim

 

kazdopadne to co som napisala ze najblizsia vyplata bude hned prec nebolo myslene na kupu bajku

s tym chcem pockat az do konca maja...ked budem mat po statniciach a myslienky uz niekde inde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov