Skočiť na obsah

Bicyklovanie - cykloturistika


Linkman

Odporúčané príspevky

Plánujem ísť z Račka do Vrakune, tak zozadu tou malou cestičkou okolo záhrad, čo končí v lesoparku a naspäť, očekujem si aspoň ako to tam teraz vyzerá, lebo by som potom chcela postupne zvládnuť tú cestu, čo ide pri letisku a jazerách až do Ivánky (ešte som ňou až do cieľa nikdy nešla). Potrebujem sa hlavne pripraviť na to, aby som zvládala denne tam a späť to Račko (jeden bejvák) - Ivánka(druhý).

Ivanka - Vrakuna som siel raz....bolo to smerom z ivanky...je to v podstate kusok, okolo letiska to mas ochvilku obehnute, akurat tam potom je taka blba nie asfaltova cesta ktora ta vyhodi pri tom kruhaci vo vrakuni...ale inac to je pohodova, nie dlha trasa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale inac to je pohodova, nie dlha trasa

no ako pozerám mapu, je to fakt za rohom a ja som sa pripravovala, že aký maratón to bude :lol:

tú cestu okolo letiska poznám, ale nevedela som až donedávna, že ústi až v Ivánke ... najviac sa obávam cesty do Vrakune, lebo ja som chodníkový jazdec, na cestu v Ba by som na biku nešla ani za peniaze :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no veď áno, ja jedine po chodníkoch a od konca ružinova je super cesta zozadu k lesoparku, ale povedz to tým chodcom, čo po mne vykrikujú a uskakujú z chodníka, že jak super sa mi tam ide :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia, to presne robím aj ja. Sluchatka v ušiach a kašlem ich. Ako musím povedať, že niektorí chodci sú ako dementi. Vôbec nesledujú okolo seba čo sa deje. Niekedy mám chuť ich za jazdy nakopať.

 

Na hlavnú cestu by som ani ja nevstúpil. Samovrahom ešte nie som.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otazka do plena....kde zozeniem dusu na bicykel teraz pocas sviatkov? maju nieco normalne aj v tescu ci podobnych obchodoch?

a este otazka...zistim rozmery aj bez toho aby som ju dal dole? niekde na plasti nieje napisane ake rozmery ma dusa pod nim?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sú ešte otvorené nákupné centrá - avion, aupark. tam by som určite hľadal. v avione v Gigasporte. V auparku na druhom poschodí.

 

Nie sú rozmery na plášti? či to nemusí korešpondovať? Ja mám 26-tku. Je to napísané na plášti. Keď som kupoval náhradnú dušu, tak sa ma opýtal predajca na veľkosť a či mám autoventil alebo nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no je to mozne....sa mi stava ze sa mi len tak niekto ozve ze preco som ho na hradzi ignoroval...ale ja nejak ludi nesledujem, akurat pekne slecny :lol:

dusa uspesne vymenena, dal som rychlu jazdu po stredne bufety, potom ku sadu janka krala a spat :) ale tolko ludi ze dovidenia, zajtra pojdem skor aby som si uchmatol miesto v bufete :)

...

ale ako som bol v exisporte kupit dusu, kupil som si rovno aj pumpu s nastrojmi na vymenu, uplne super to pomaha a este aj svetla, takze konecne mozem aj po veceroch jazdit ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ako dnes bolo fakt veľa ľudí. aj pekných báb. :lol: bolo sa na čo pozerať. Ale dosť tie skupinky zdržiavali, tak som späť z Čuňova šiel spodnou stranou. Svetlá som kúpil aj ja. Pre istotu. Aj reflexné pásky na ruku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha tak kuknem cisla na plasti a asi sa vyberiem niekam do sportoveho obchodu :lol: dik

Len pre informáciu,ak budete kupovať v budúcnosti niejaké "gumy".

Ja mám napríklad na plášti čísla :

28 - priemer kolesa/plášťa v palcoch.Horské bicykle majú poväčšinou 26".Túto hodnotu je nutné dodržať aj pri kúpe duše.

1" 1/8...alebo 28C ...označuje šírku a typ pnaumatiky.Ak chcete napr.širšie gumy do ťažšieho terénu,tak toto číslo bude väčšie.Ak budete kupovať dušu a zrovna toto číslo nebudú mať práve v sortimente,môžte kúpiť aj širšiu dušu..nič sa nedeje.

Na pneumatike je uvádzaný aj tlak na aký sa má hustiť.Donedávna som túto informáciu ignoroval,ale odkedy mám pumpu s manometrom a nafúkam na predpísaný tlak (600 kPa) tak je jazda hotový komfort.

Čo sa týka predajných miest na bicykle v Bratislave,tak mne najviac vyhovuje predajňa v Podunajských Biskupiciach a na Mickievičovej pri štátnej nemocnici.Zopárkrát som nakupoval aj v cykloshope vedľa TESCO na Kamennom nám.Pôvodne som myslel,reku centrum mesta,drahé priestory,ceny budú vyššie.Ale trt.Ceny boli porovnateľné s internetovými predajcami.

Vo všetkých vyššieuvedených kšeftoch majú odborný personál a veľa vecí sa od nich podozvedám.Len sa treba pýtať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chrust..

 

díky za info. :lol:

 

Dnes bolo naozaj veľa športovcov na hrádzi. Žasol som nad niektorými jedincami, ako sa chovali, ako sú tolerantní. Nepochopím načo chodia rodičia s deckami na hrádzu, keď im ani nevysvetlia, na ktorej strane sa jazdí, že ked sa ide rovno, tak sa nekľučkuje pred ostatnými. Že keď sa ide predbiehať, tak sa pozriem dozadu, či náhodou niekto nejde skôr predbiehať. No proste bordel.

 

Jednému mladému som už aj zakričal, či nevie jazdiť a jednému páru som zakričal, keď šli obaja po stranách a cyklisti z oboch strán, že chodí sa po jednej strane a my sme sa popri sebe ani nezmestili.

 

No a nakoniec som sa pekne zd...l. Našťastie nie na hrádzi, ale pred prechodom pre chodcov v ružinove. kua. :)

 

ale inak bolo pekne a dobre. no a tie baby....hmmmm... :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proteus s tymi dilinami co nevedia ako jazdit suhlasim...ja uz jazdim stylom ze vsak uhnu, lebo inac by som mohol radsej lietat...

 

ja som sa tiez zdrbal :lol: v bufete som si lezal na lavicke, na chvilku sadol, siel znova lahnut a bum vykotila sa so mnou na bok :)

 

a tie baby :) ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemozem to tam fotit ako nejaky uchyl :lol:

ale predstav si vyber tych najkrajsich bab, oblecene casto len v kratuckych nohaviciach a bikiny :)

samozrejme ze su tam aj nie zrovna taketo, ale tie prehliadam :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak, koleno zalepené, minimálne zajtra dám pauzu.

 

Veru Nokia, dementi sú všade. Musím však konštatovať, že korčuliari sú tí väčší. Niekedy si jazdia ako keby im celá hrádza patrila. Vždy si poviem, že budem chodiť tou spodnou stranou, ale tak, tie krásavice ma vždy presvedčia, že aspoň jednu cestu treba ísť tou hornou. :lol: :)

 

Veru, fotiť len tak, to nie je bohviečo. A to by sme ešte mohli schytať od ich priateľov. tí často jazdia za nimi. zmrdi. :) ;) ;)

 

Ale sú to fakt krásne ženy. Len kraťasy a bikiny. Oplatí sa ísť sa tam previesť. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial viem, horna cast hradze je pre korculiarov, spodna pre cyklistov, ci nie??

 

pokial tomu tak je :lol: tak ma(me :) ) plne pravo sa spravat ze nam cela hradza (vrchna) patri

 

pokial nie, nic nehovorim, ale mari sa mi tento "detail".... a ak sa mi mari spravne, cyklisti by sa mali prisposobovat....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pralinka,

 

netvrdím, že tomu tak nie je. Však som písal, že hornou časťou sa oplatí ísť, ked si chceš obzrieť baby. :lol: :) Mne nevadí, keď sa korčuliar rozhadzuje na polovičke jazdnej dráhy. Ale ak zasahuje aj do protiidúcej časti, to mi ale vadí.

 

aaaa.. keď sme už pri tých častiach, kto kde jazdí, sa mi zdá, že dosť korčuliarov sa objavuje aj v spodnej časti pre cyklistov. Takže to už pomaly bude jedno. :) Len ich je tam menej. Ale správajú sa tak ako aj hore.

 

Je to všetko o prispôsobení sa a o tolerancii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co ja viem, horna cast ma byt pre korculiarov.

 

pokial sa ale cyklisti narvu do hornej, aby mohli obkukovat baby, samozrejme, ze mnohi korculiari radsej pojdu spodnou castou, kde sa na nich nelepi milion dalsich ludi aj na bicykloch..

predsa len pohyb na korculiach je trochu iny, ako pohyb na bicykli, uz len z hladiska ze ked sa chcem na korculiach odrazit, neda sa mi mat vedla seba nohy na sirku 10 centi, cize nie je to nic nove... :lol:)

 

ale sak o tom tato tema nie je...to mi len napadla ako pripomienka na margo vyhlasenia ze medzi dementov sa radia korculiari, ktori si dovolia prekazat na hornej casti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov