Skočiť na obsah

Bicyklovanie - cykloturistika


Linkman

Odporúčané príspevky

dnes večer vysiela Rádio Slovensko rozhovor so zaujímavým hosťom, je to relácia naživo (môžte tam mailovať a volať).

 

22:30

Nočná pyramída, S bicyklom po Európe

 

v Bratislave a okolí vysielajú na 96,6 MHz, no tu nájdete frekvencie vysielačov pre územie SR, ak by vás to zaujalo. ja sa na dnešného hosťa celkom teším, vyzerá to že má dosť zaujímavých zážitkov zo svojich ciest. :- )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je pekný záber :lol: .....nikde som v tejto téme nenašiel,akýže to maš stroj :) ....horský,či žiletku ?

 

horsky...uplne zufalo starucky, a uz aj maly..onicom bike

uz dlho sa chystam na novy

 

akurat uvazujem, ci horsky alebo cross

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no chrust kua normalne ma asi donutis nieco take so sebou nosit ked budem chodit na take vylety :lol: len skor potom premyslam nad niecim efektivnym, cim to zviera porazim a nie len rozzurim :)

Ja som na nič efektívnejšie neprišiel ;) .

Elektrický parelizér - musíš sa priblížiť k zverovi na kontakt + vysoká cena

Plynová pištol - ťažké + drahé

Pri kasere dostane zver prudký strek plynu do čumáku.Nezabúdaj,že napr. psi majú niekoľkonásobne citlivejší čuch ako človek....a takýto kaser za cca 200 Sk zastaví aj chlapa.To proste nič nevidíš...na niejakých 5 min. nie si schopný ničoho.A netreba zabúdať na moment prekvapenia.

Nie som díler na kasere,aby som tu loboval za ich používanie,ale jeho použitie je bez ďalších následkov,pokiaľ neide o alergického jedinca.

 

uvazujem, ci horsky alebo cross

Pokiaľ nemieniš jazdiť vyložene po ťažkom horskom teréne,absolvovať krkolomné zjazdy a skoky,tak hádam ten cross.

Cross je aj charakterizovaný ako vhodný na štandardné,aj nespevnené cesty,chodníky,poľné a lesné cesty...atď.Poznám niekoľko majiteľov horských bikov,ktorý keď aj idú do "hory",tak furt len jazdia po asfaltke :) .Na to mu predsa stačí cross.Nie ?!?

Mne sa páči,keď idem po dunajskej hrádzi a tam si to hrnie niejaký borec na horáku.Gumy s drapákmi mu len tak hučia po tom asfalte a maká jak tur.Samozrejme,že keď má len jeden bike,tak ho používa na všetko.A väčšina z nás má len jeden bike,všakáno ;) ?!?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nad tou plynovou pistolou som premyslal praveze...

pretoze uprimne s kaserom si moc isty proti 150 kilovemu diviakovi urcite nebudem aj ked uznavam ze kaser dokaze pekne zlozit

 

 

Lolisha tiez som mal dilemu ci horsky alebo cross, ale kedze rad mam aj trosku tvrdsiu jazdu a teren, vybral som si radsej horsky...takze zalezi od toho co chces najviac jazdit

chrust ja jazdim s horskym aj po hradzi a cuduj sa svete obieham aj tych na cross ci cestnych...akurat par expertov so ziletkami a trikotmi ma obehnu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nad tou plynovou pistolou som premyslal praveze...

pretoze uprimne s kaserom si moc isty proti 150 kilovemu diviakovi urcite nebudem aj ked uznavam ze kaser dokaze pekne zlozit

Ani s plynovou pistolou...jedine co ho viac naseres :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja jazdim prevazne po asfaltkach, ale zas sem tam idem aj po ceste, ktora je miestami dost kamenista a moze sa stat, ze by tam cross dostal defekt

na vyslovene horske cesty nechodim, zatial :) vsetko sa moze stat..

 

na jednej strane na crossovom sa mi po klasickych cyklo - chodnikoch pojde lepsie, no na druhej, co ak budem chciet ist niekedy na horskejsi teren? tam m crossak nepomoze..tot moja dilema :lol:

 

inak ja mam doma niekde kaser, hoci neviem, kde sa momento nachadza..som si ho kupovala ako ochranu, ked sa potulujem po nociach..

no proti nejakemu bojovemu zvieratu alebo pod. , by som sa ho teda bala pouzit..to ho naozaj skor este viac rozzuri

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ono to je super, clovek ma po tom pocit dobre straveneho dna...

ja akurat po praci vzdy aspon na chvilku vybehnem ked stiham na hradzu len tak trosku nohy natiahnut ale mam rad ked mozem tak na pol dna ci cely den vypadnut a spravit si dlhsi vylet :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem ako vy, ale ja som doteraz pri cyklistike nemal žiadnu nebezpečnú skúsenosť s divokým zverom, až na pár psov.

 

tie menšie psy sa ani neoplatí spomenúť, len krik narobili. jedenkrát sa mi ale stalo, že ma naháňal pomerne veľký a škaredý pes, neviem či to bol ázijský ovčiak alebo nejaká iná rasa. veľký bol podobne ako vlčiak, len bol sivý a mal nižšiu, širokú hlavu a kupírované uši aj chvost.

 

vybehol z nejakého dvora a bez štekania, bez vrčania mi bežal asi 500m popri pravom lýtku, cítil som ako mi funí na nohu. :lol:

 

hneď ako som ho zbadal vybiehať, začal som nenápadne zvyšovať rýchlosť, ale ten pes mal fakt dobré tempo. nakoniec zastal, ale mne sa podarilo dovtedy pekne rozdýchať a rozhýbať nohy. presvedčil som sa, že moje kolečko dokáže uháňať naozaj RÝCHLO, ak je treba. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som tento pondelok prechádzal Kittsee a spoza auta na mňa vyštartoval taký zbastardený,prerastený jazvečík.Taký bol tučný jak jaternica,ale človeče vrtký jak tuleň :) . Tož som pridal do pedálov,ale viacmenej len machroval,lebo zubami po mne necvakal :lol:

Človeka to zaskočí,neráta s tým :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja so sebou nenosim žiadne "zbrane". Psov sa (neviem prečo) absolutne nebojim, nech je akokoľvek veľky a rozzureny. Oni ma akosi maju radi. Ešte nikdy sa mi nestalo, aby ma nejaky uhryzol, či zautočil. A to už za mnou bežalo veľke množstvo všakovakych sabak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez som doteraz take nieco neriesil, par psov uz pri mne utekalo....

ale ked som v nedelu stretol toho capa, ktory mal tak zatocene rohy, ze ak by ma nimi nabral tak ma dolame tak som nad tym trosku zacal uvazovat...som mal stastie ze tak ako sa postavil a obzrel sa co tam robim tak ked som zacal cuvat tak si sadol a mal ma na haku :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mal tak zatocene rohy,

... buď rád,že mal tie rohy zatočené,lebo keby ich mal vystreté,tak ámen tma :lol:

 

 

Oni ma akosi maju radi.

Ja mám tiež rád bravčové,hovädzie,hydinu....zrejme vyzeráš lákovo pre všetkých dunčov :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcem sa opýtať na jednu vec :) .

Nedávno som si kúpil prilbu na bajk.Všetko je OK,sedí mi jak uliata,len mám jednu dilemu,ako to poriešim v chladnejšom počasí :) .Túto sezónu by som chcel bajkovať aj cez cimu.Kolega jazdí a ten mi hovoril,že si pod prilbu dáva čapicu so šiltom dozadu.Ja rozmýšľam nad šatkou.

Čo vy na to ? Ako to riešite ?

P.S.: S tou šatkou som nemyslel bycikel Šatka,to je dúfam jasné :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v zime (ak je teplota pod nulou a menej) si namotám na hlavu šál tak, aby mi jedna vrstva zakryla ústa aj nos. na makovicu si natiahnem pletenú čiapku, ktorá zakrýva uši. nosím mikinu s kapucou, kapucu si prehodím cez čiapku a oblečiem si vetrovku proti dažďu. ak prší alebo sneží, tak si natiahnem na hlavu aj kapucu tej vetrovky. :lol:

myslím, že na to by sa dala navliecť aj prilba, ale tú nenosím, ani ju nevlastním.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V cyklo predajniach je dostať čiapky, ktore su určene original pod prilbu. Popripade v eshopoch je toho plno. Su tenke, a z kvalitnych materialov, proti vetru, proti dažďu, aj-aj a pod. Nemal by byť problem, najlepšie je sa poradiť s predajcom, ešte lepšie zobrať aj prilbu a vyskušať priamo v predajni, aby ti to sedelo. Ceny sa pohybuju od nejakych 300 Sk (9.96 eur :lol:) vyššie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Okej chlapci.Ďakujem za rady,asi skúsim ten cykloshop a kúpim niečo špecializované.

Tá otočená čapica sa mi moc nepozdávala,lebo ma môže šilt dlobať do chrbta a na mojich šiltovkách je na temene taký knoflíček a ten by ma určite tlačil.No a ten knoflíček nemôžem odpárať,lebo tam je anténka a moja stíhačka má na mňa džojstyk,aby ma mohla ovládať na diaľku :) ...cez tú anténku.

Šatku mám,ale je mi len tak-tak,bo mám veľkú hlavu :) .

Chcel som aj mojej drahej potiahnúť silonky a tie si natiahnúť na gebeňu,ale mám bobky,že ma strelí niejaký SBS-kár,čo si bude myslieť,že som vybral niejakú banku ;)

Noo,nič to,zatiaľ je teplo,takže ešte máme čas hádam mesiac,dva ....dovtedy niečo poriešim.

P.S.: valcik,prečo nemáš prilbu ? Od 1.10.t.r. bude mimo obce povinná + westa :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A inač ako :lol: ? Fungoval dnes bicyklík ? Alebo je zababraný pavučinami ?

Ja som vybehol zavčas rána,lebo mali byť vysoké teploty.....a aj tak bolo :) .V takých hicoch /nad 30°C/ ma to nebaví.To rašej v zime alebo vo veternom počasku.

Snažím sa vybehnúť aspoň raz za víkend.Mimoriadne dobre mi to robí na psichyckú pohodu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov