Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

nuda nenormalna, endorfiny nikde..nic pre mna

neskutočne krásny pocit, vôbec nie nuda, endorfíny :) správne dýchanie nosom, prospieva celému telu...

Tak sa už nejako dohodnite :-)

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

kedysi sme chodili behávať s kamarátkou na školský dvor, bývalo to fajn. samú ma to nebavilo,. ale ke´d som mala parťáčku, tak sme ťahali jedna druhú a to som mávala rada.

Párkrát sme si boli zabehať aj s dcérou, ale nejak to zakapalo a potom odišla študovať mimo...

teraz sa mi behať veru nechce. Hoci by mi to určite prospelo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

ja by som tiež mal začať behať, len sa neviem k tomu "dokopať" ale možno to bude aj tým že keď 11 hodín stojím v robote na žiadny beh nemám ani chuť :(

 

asi som za tých 5 rokov trošku pokročil. Síce behám zatiaľ len od septembra ale zatiaľ ma to drží. Časy síce zatiaľ biedne 10km za cca 50-52 minút ale hádam sa to ešte zlepší :o

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi sme chodili behávať s kamarátkou na školský dvor

Ako je dlhý jeden okruh na klasickej bežeckej dráhe na školskom dvore? To by malo byť tuším štandardizované že? Lebo oni bežia na kolečká že koľko dajú kolečiek. A z toho zistiť koľko to je kilometrov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako je dlhý jeden okruh na klasickej bežeckej dráhe na školskom dvore? To by malo byť tuším štandardizované že? Lebo oni bežia na kolečká že koľko dajú kolečiek. A z toho zistiť koľko to je kilometrov.

nie je to celkom štandardizované, záleží od priestoru, veku stavby, a ešte kdečoho... dĺžky tých školských tratí sa pohybujú od cca 230 do cca 330 m, bežne sa  stavajú s dĺžkou 250, ale v každej škole to môže byť iné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pravidelne večer sa  tešíme  s manželom aj svižnejšej chôdzi  50 - 60 minút.

Veľa ľudí tak robí aj u nás. Koľko vládzu odbehnú a keď nevládzu tak sa nezastavia ale ostatné okruhy robia svižnou chôdzou. To sa aj odporúča a športovejšia verzia je Nordic Walking a v Rakúsku to je ceľkom populárne.

 

nie je to celkom štandardizované, záleží od priestoru, veku stavby, a ešte kdečoho... dĺžky tých školských tratí sa pohybujú od cca 230 do cca 330 m, bežne sa  stavajú s dĺžkou 250, ale v každej škole to môže byť iné.

Tak vychádzajme z tých 250m že jedno kolečko je štvrť kilometra a tak dajme tomu 4 kolečká nech je kilometer... Takže ja vládzem odbehnúť 3 až 4 kolečká a pichá ma pod srdcom. Svaly by aj vládali ale to pichanie nenechá a na bicykli zase naopak tam nepichá aj nohy by vládali ale zadok bolí od sedenia... Ja mám vlastne fyzickú výdrž lepšiu než tú kondičnú lebo to pichanie a skoré zadýchanie je od kondičky nie od únavy svalu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako je dlhý jeden okruh na klasickej bežeckej dráhe na školskom dvore? To by malo byť tuším štandardizované že? Lebo oni bežia na kolečká že koľko dajú kolečiek. A z toho zistiť koľko to je kilometrov.

ten náš mal tuším 500 m.

 

teraz niekedy ráno sa rozhodnem ísť na autobus, ktorý ma zavezie bez potreby prestupu priamo takmer do práce, a to ale musím nie na najbližšiu zastávku, ale na ďalšiu, a obvykle sa doma zamotám a potom musím na ňu bežať. lenže tiež už pri mojom kmeťskom veku som už nútená striedať beh s rýchlou chôdzou. nemám predstavu, ako je to ´daleko.

Ale určite je to menej ako keď som ešte robila v špitáli, to som chodievala tak,  že ráno som asi kilometer bežala na zastávku a potom ešte asi 15 minút šla peši zo zastávky cez kopec do roboty. Vtedy som mala celkom dobrú kondičku, a musela som to absolvovať, ak som sa nechcela tlačiť v natrieskanom trolejbude, a to som teda nechcela, a navyše ešte cestou som zvykla vždy dať niečo pod zub kočičkám, ktoré v tej divočine žili. takže rána bývali pre mňa priam výplav endorfínov. Čo sa dialo potom, už je zas iná kapitola.

teraz som si hovorila, že budem chodiť peši z roboty (peši mi to trvá asi 45 minút), lenže bečer o 18 a v podobném čase už by som bola najradšej doma, takže z toho nič nie je. nejaký čas som aj tu chodila až na nejakú 4. zastávku peši a tam potom šlo viac spojov, čo bolo fajn, ale zasa: potrebujem byť tam ráno rýchlo a večer zasa rýchlo doma...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chodenie do práce prekazili resp. skomplikovali ľuďom čo idú z hlavnej stanice / SAV-ky do Volkswagenu. Bus čo tam ide priamo zachádza do Devínskej a druhý čo ide cez Bory nejde priamo ale treba na patrónke prestupovať... Ale tento beh som videl často ako šprintovali od budovy stanice na zastávky. Z toho ma napadlo že čo sa behávali šprinty na telesnej kde merali čas (60m zabehnúť čo najrýchlejšie) vraveli že taký beh je v dospelosti zbytočný. Šprint na krátke trate je len pre súťaže, policajtov, vojakov takých čo to potrebujú... Ale práveže pri zastávkach MHD vidím pekné šprinty v štekloch či s kabelkami a ja keď som sa tak rozbehol za autobusom som sa dobre zadýchal a že celú cestu som sa spamätával z toho šprintu. Takže vo väčších mestách je beh nevyhnutnosťou. Na šancovej ulici čo je tá svetelná križovatka pod stanicou tak tam zasvieti pre chodcov zelená tak krátko že aj svižným krokom prejdete len asi po stred cesty takže tiež tam odporúčam beh. Alebo keď som sa doma príliš dlho pripravoval a potom som už stíhal vlak iba tak že som musel ísť jogingovým tempom na stanicu ale celú cestu a tam som už musel striedať beh a chôdzu. Naposledy som mal bežeckú trasu zo v Šali od kauflandu po kultúrny dom lebo 10 minút pred premietaním v kine som ešte stál na pokladni... Takže aj keď si myslíte že beh nikdy potrebovať nebudete, ste na omyle... Takže nič iné nezostáva iba trénovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vždy som hovorila, že krátke trate neboli mojou silnou stránkou, omoc lepšia som bola práve tam, kde bolo treba vydržať,,,ale vždy bolo a ešte stále je pre mňa vecou cti na autobus dobehnúť a chytiť ho. Ide ma rozdrapiť, keď ho nedobehnem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak dnes som na staré kolená si zasa vyskúšala tú krátku trať...autobus už prichádzal na zastávku, ešte som chvíľu váhala, či sa mám na to vykašlať alebo sa pokúsiť naň dobehnúť, no, nedalo mi...ďalší by šiel až za pol hodiny, inak by som musela prestupovať a čakať...rozbehla som sa ako zamladi. keby bol chcel, mohol mi pred nosom zatvoriť dvere a ufujazdiť, ako to niektorí vodiči s obľubou robievajú, ale neurobil to. Ale že by sa toto dalo nazvať behaním, asi nie...to bolo len pobehnutie (som potom pobehaj? :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak myslíš si že vodiči toto robia nejako schválne? Lebo mne to nedáva logiku, ja keby som v zrkadle videl že sa niekto uteká tak mu aj dvere otvorím a počkám nech dobehne... Mne sa stal opak vedel som že trasu ktorú pôjdem robí práve trolejbus a na zastávke stál akurát trolejbus tak som sa rozbehol smerom k nemu ale už zavrel dvere tak som prestal bežať a už som išiel smerom k cestovným poriadkom že kedy pôjde ďalší a nejaký ujo mi povedal že choď on ťa počká a naozaj, trolejbus sa nerozbehol a ešte aj dvere otvoril... Ale fakt MHD a šprinty idú ruka v rukáve.

 

Paradoxom je že ani by som nevedel porovnať či som viackrát šprintoval na tomto alebo na tomto mieste...  :lol:  na oboch som behával aktívne ale viackrát som podal výkony pri SAV alebo na námestí Franza Liszta ako na tej školskej dráhe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak myslíš si že vodiči toto robia nejako schválne? ...

mnohí hádam nie, ale kedysi som cestúvala z petržky na jurajov dvor a stade ešte autobusom k dnešnému Uniplastu. Vtedy ešte nešla električka až na zlaté piesky, ale na Jurajovom mala konečnú. Podobne tak aj 113, ktorá šla z petržky, no a z jurajovho chodievala 35.ka, striedalo sa tam pár vodičov, ktorých už sme poznali. jeden z nich bol taký protivný vajnorák, ten keď zbadal, že ide 113 alebo električka, vyštartoval, aj ke´d odchod mal až o 2 minúty, a prázdny zavrel dvere a odfujazdil. Tiež s obľubou nechal celú tú masu ľudí dobehnúť, a potom zavrel dvere a odfujazdil.

A mne raz urobil to, že vtedy sme naň nebežali, ale sme čakali na zastávke, a išiel práve on. ja som nastupovala posledná prednými dvermi, bola som v 8. mesiaci, a tej hajzel ma úmyselne privrel do dverí a pohol sa preč. Ľudia spustili krik a vynadali mu, tak potom ráčil otvoriť, šťastie, že som nevypadla von, ani už neviem, ako sa mi podarilo že to malej neublížilo. len ľutujem, že som vtedy na neho nepodala sťažnosť, ale ja som bola rada, že sa to dobre skončilo a na nejaké sťažnosti mi nezostala energia.

Dodnes mi vŕta hlavou, čo za hovädo to mohlo byť, že tehotnú ženu bez mrhnutia oka privrie do dverí, nech mi nikto nehovorí, že ma v predných dverách nevidel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby som nezavádzal,respektíve aby to nikto zle nepochopil, na beh sa neprihlásilo 10 000 ľudí. To keby bolo tak to by bola iná mega akcia. Čo sa týka tých PN uvidím podľa počasia. Do Bratislavy by som išiel na beh skôr až na ten ČSOB a Telekom beh ... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vedel si že ten úplne prvý ČSOB beh (kedysi sa to volalo bratislavský maratón) vyhrala politička Nicholsonová zo SaS? Niekde som čítal rozhovor s ňou že beháva a vravela že sa vypracovala z amatéra na takéto maratóny, že zo začiatku tiež bola zadýchaná atď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Galante sa tiež beháva nejaký menší maratón to bude asi ten polmaratón. Vždy v apríli to je cez sobotu. Dosť chodia aj z celého okolia aj zahraničia. Ešte je tam aj beh nočnou Šaľou to neviem kedy presne je a ešte v lete v Seredi je zase také že beh parkom. To je tak viac na deti a mládež zamerané ale je tam aj tuším jedna disciplína pre dospelých.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Oživím trochu tému. Beháte aj teraz v zime? Ja som po dlhom čase začal opäť behať. Tým, že som mal dosť nabicyklované, nemusel som začínať od piky. Avšak aj tak bolo cítiť, že beh predsa len iné svaly využíva viac menej. Sprvu som ako králik behal dookola na dráhe. Potom som začal v lese, aj večer, keď sa zotmelo. Čelovku mám, žiaden problém. Teraz, keď sa topí sneh, je v lese blata viac, tak využívam chodníky a okrajové časti mesta.

Začínal som na 3km, teraz sa snažím zabehnúť do hodinky, cca 8-10 km. Záleží od povrchu. Tým, že behám kopce, darí sa mi aj na biku a dlhší výpadok nepociťujem tak razantne. V piatok, keď snežilo sa úplne perfektne behalo v lese. Ani čelovku som nepotreboval. :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov