Skočiť na obsah

Endometrióza a neplodnosť


marsula

Odporúčané príspevky

Dobrý deň

 

 

Mám dlhodoby problem. Už sa to ťaha asi 3 roky. Mala som ženske problemy už v puberte, ale bola som vždy odbita lekarkou, že to sa upravi. Nakoniec mi už važne nebyvalo dobre a obvodny lekar mi urobil ultrazvuk. Našiel pomerne velku cystu (bolo to cca 3 roky dozadu). Poslal ma k svojej znamej, gynekolog. lekarke pretože moja doktorka to definovala ako plne črevo. Ta druha lekarka potvrila že sa jedna o cystu naplnenu nejakou tmavou tekutinou. Poslali ma k primarovi do nemocnice. Hneď ma objednali na laparoskopiu. Zistili, že mam endometriozu v pokročilom štadiu. Absolvovala som liečbu a po nej opetovnu laparoskopiu kôli ďalším cystám a ložiskam endometriozy. Druha liečba mi vobec nezaberala. Malal som ešte vačšie problemi. Teraz to ostelo na mrtvom bode. Nemožem otehotnieť, a to ma trapi najviac, nepočitajuc bolesti ktore mavam a podobne. Vedeli by ste mi poradiť čo mam robiť ďalej. Ide mi hlavne o to otehotnenie.

S pozdravom

Marsula

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 7
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • marsula

    4

  • Nokia

    2

  • game

    1

  • Andulqa

    1

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

Najaktívnejšie dni

podobne na tom bola - je jedna kamarátka, v puberte jej zistili po dlhom odbíjaní, že má cystu, potom cysty, prekonala asi šesť operácií a okrem toho má už len jeden vaječník, ide sa vydávať a nádej na otehotnenie je ... asi tak na pár percent . trpí už nejakých desať rokov, s bolesťami a so všetkým, čo k tomu patrí.

bola na vyšetrení, zatiaľ to skúšajú sami ... potom sa uvidí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ono umele oplodnenie je napad, len endometrioza je ochorenie sliznivće materinice ak sa nemylim, tak tam je problem aj s vynosenim dieťaťa. A oba vaječníky mám napadnuté tiež. No samozrejme že to nevzdavam, ale po finančnej starnke to nie je zabavné. Vela veci si človek hradí sám.

Je to tiež sprevádzané bolesťami a podobne. Človeka to prestane baviť po nejakom čase.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ono sa to inak berie z pohladu asi niekoho kto ten problem nema. Vyriesil by sa tym problem s dieťaťom, to jo, ale čo zdravotna stranka? Tu ide dve veci v jednom ktore treba riešiť, ale neviem kde a ako. Zatial mam od lekarov viac sklamania ako dobry pocit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus sa informovat na tejto stranke www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=12857&vGroupOffset=0, mozes si tam pokecat s inymi mamickami/zenami ktore tymto trpia, ktore su uz mozno aj tehotne, iste ti daju dake rady ako dalej :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus sa informovat na tejto stranke www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=12857&vGroupOffset=0, mozes si tam pokecat s inymi mamickami/zenami ktore tymto trpia, ktore su uz mozno aj tehotne, iste ti daju dake rady ako dalej :lol:

 

 

 

 

díkes, určite to urobim. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov