Skočiť na obsah

Harry Potter


Andulqa

Odporúčané príspevky

:) :lol:

 

moc to prežívam, už to musím dočítať :)

 

 

prečo práve fred, krucifix, dúfam, že on je posledný! inak, tieto spoilery sú sranda, asi tu nimi zaspamujem celú potter-tému... eh game, len žartujem!

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 67
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Andulqa

    17

  • Nokia

    14

  • nutrinka

    9

  • chorche

    9

Top prispievatelia v tejto téme

no tak po pár dňoch prečítané a uležané v hlave :lol:

výborná kniha, len ten záver akoby narýchlo zbúchaný, ale za to ostatok knihy riadny napínak

je mi ľúto, že to skončilo, taký zvláštny pocit po prečítaní, koniec jednej éry... ja viem, že je to trochu patetické, ale zas pri potterovi som zabila pekných pár rokov svojho života, v podstate celú pubertu... zvláštny pocit, že už nevyjde žiadna kniha. a ak aj hej, už to nebude ono

 

najlepšia časť knihy bol koniec 32. kapitoly a 33. kapitola celá. normálne som pri tom plakala :) :)

ten Snapov patronus aj po tak dlhej dobe ma dorazil už úplne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poprosila som game, aby dala do nazvu temy, ze su tu spoilery, takze mozeme pisat volne, kto nebude chciet, do temy nepride :lol:

 

 

ten Snapov patronus to bolo perfektne, ja som tusila ze to bol jeho, aj ked som nevedela preco by to mala byt lan, ale dobree, skoda ze umrel :)

 

 

a ten epilog bol odveciii, hlavne mne tam chybala este nejaka kapitola medzi poslednou kapitolou a epilogom, co sa dialo bezprostredne po zabiti Voldemorta napr....co sa stalo s Dursleyovcami? Stretli sa este s Harrym vobec?

 

 

som zvedava kedy napise tu encyklopediu, ci vyjde tradicne po dvoch rokoch, alebo si s tym da nacas, mna by napr zaujimalo ako sa clovek moze stat duchom a preco sa nim nestane viac ludi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je z rozhovoru s autorkou, je to trochu divné, že vysvetľuje, čo sa stalo s postavami v rozhovore s novinármi, veď nie každý sa k tým rozhovorom dostane... no ale toto je z jedného z nich

 

Hermiona po Rokforte začala svoju kariéru na Oddelení pre reguláciu a kontrolu magických tvorov kde napomohla ku veľkému vylepšeniu života pre domácich škriatkov a im podobných bytostí. Potom sa presunula (napriek svojej niekdajšej posmešnej poznámke Scrimgeourovi) na Odd. čarodejníckeho práva, kde zaviedla pokrokové zmeny, ktoré zaistili odstránenie nespravodlivých zákonov, zvýhodňujúcich čistokrvných čarodejníkov.

Teddyho vychovala Andromeda. Avšak, na rozdiel od Nevilla, ktorý bol tiež vychovaný starou mamou, Teddy mal svojho krstného otca-Harryho a všetkých priateľov jeho otca v Ráde, ktorých navštevoval.

Kingsley sa stal stálym Ministrom mágie a prirodzene chcel aby Harry viedol nové oddelenie Aurorov. Harry mu vyhovel (to, že Voldemort je preč neznamená, že v nadchádzajúcich rokoch sa už nevyskytne žiadny temný čarodejník alebo čarodejnica). Ron sa pridal k Georgeovi vo Weasleyho výmysloch, ktoré sa stalo zlatou baňou a má obrovské zisky. Ginny po pár rokoch, v priebehu ktorých sa preslávila ako hráčka Holyhead Harpies, odišla aby mala rodinu a stala sa odbornou metlobalovou komentátorkou (Senior Quidditch correspondent) Denného proroka!

Neville sa stal profesorom herbologie na Rokforte.

 

mňa osobne zaujímajú aj ostatné postavy, aj ich spolužiaci, bill a fluer, ľudia z rádu, profesori, kto bol riaditeľom a podobne... alebo aj čo bolo s malfoyovcami

a tá encyklopédia, to fakt vyjde? počúvam to teraz stále, ale nikde som to nevidela napísané oficiálne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej take nieco som niekde citala, ale aj tak to je cele odflaknute, ten koniec, ja tiez chcem vediet co sa dialo s ostatnymi postavami, no asi si musime domysliet :lol:

 

 

no, to rowlingova povedala dakedy nedavno, ze vyda encyklopediu o svete v ktorom sa odohrava Harry Potter, ja len dufam ze bude poriadne hruba :) vytazok z nej ma ist na charitu, ci take nieco, ale oficialne potvrdene to nie je a ktovie kedy to bude :) maju tam byt informacie o svete, o postavach a ich osude po konci knihy a podobne, dufam ze to fakt napise a neboli to len plane reci ;)

 

 

tu je video, kde rowlingova hovori o tom co sa dialo medzi poslednou kapitolou a epilogom, tak kto chce, moze kuknut ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akože Snapevo vražda ma dorazila ale tušil som to keď si ho dal zavolať parchant jeden a Rowlingová hovorla že zistíme čo sa dialo Duduškovi v hlave keď ho napadli Dementori a nič :lol: jediné čo bolo v tom epilógu dobré že Harry vyzdvihol Albusa Dumbledora a Severusa Snape že to boli dvaja najväčší riaditeľia a že snape veľmi statočný ale nula bodov inak úplne od######ané :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako rychlo? ved odjakziva vravela ze bude 7 dielov, tak preco rychlo? cela kniha je fajn, len ten epilog je prilis kratky a prilis taky odflaknuty akoby, ale sama som v interview niekde citala ze to bol zamer....v tej encyklopedii by toho malo byt viac...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, dnes som bola v kine na päťke a mám také divné pocity... veľa akcie, skvelé efekty, šialená bellatrix je super, ale celkovo také... hmmm, dojem na mňa ten film urobil nulový /akurát rupert grint sa mi páči viac a viac :lol: /

prišlo mi to dosť chaotické, oproti knihe dosť zmenené /čo sa vlastne ani nečudujem, v žiadnom filme tomu inak nebolo/ a popravde keby nečítam knihu, tak by som bola dosť zmätená

ale ako už hovorila andulqa, luna je fakt super :) /tonsková je tam dokopy možno dve-tri minúty, nebyť tej šialenej fialovej na jej vlasoch, tak ju ani nezaregistrujem/

 

ale v podstate som nič priebojné nečakala, pre mňa tieto potter-filmy majú význam len akejsi povinnej akcie, chcem ich vidieť, ale raz mi stačí, nikdy som nemala chuť vidieť nejaký diel viackrát...kniha je predsa len kniha :)

 

co bolo najviac divne, v celom celucikom filme nebola ani raz vidiet Harryho jazva, neviem preco, ale bolo to divne :-/

práveže ja som ju registrovala stále, už hneď v úvodnej scéne v tom parčíku pri príchode dementorov ju bolo vidno ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

práveže ja som ju registrovala stále, už hneď v úvodnej scéne v tom parčíku pri príchode dementorov ju bolo vidno

budem musiet este raz kuknut, ak sa mi bude chciet :lol: ako vravis tiez su tie filmy pre mna takou povinnou akciou, nad knihy jednoznacne nie je :) mozno som tu jayvu prehliadla alebo co, ale fakt som ju neyaregistrovala ani raz :)

 

 

no a pikoska ;) co vravite na to, ze Dumbledore je gay ;) mne to pride trosku odveci a tak nasilu, aj ked je pravda ze nikdy v knihe nebolo nic o jeho sukromnom zivote, o jeho rodine atd, ze by mal nejaku davnu ci sucasnu lasku :-/

 

"While speaking at Carnegie Hall on October 19, 2007, J.K. Rowling was asked by a young fan whether Dumbledore finds "true love". Rowling said "Dumbledore is gay" and "fell in love with the charming wizard Gellert Grindelwald but when Grindelwald turned out to be more interested in the dark arts than good, Dumbledore was terribly let down and went on to destroy his rival." That love, she said, was Dumbledore's "great tragedy.""

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ked som si to prečítala, tak som sa zostala kukať a nevedela som, či sa mám smiať, alebo si ťukať na čelo, čo už tá joanna nevymyslí :lol:

dobrá haluz, som zvedavá, čo ešte zapotí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

18. januara tu mame slovensky preklad :lol: konecne :)

 

trosku sa mi nepaci ze dali nazov Dary smrti a nie Relikvie smrti, co znie podla mna krajsie a aj sama rowlingova tusim povedala ze kniha by sa inak mohla volat Relics of Death, no ale ved nevadi

 

aj tak sa tesim ako to budes znovu citat a som fakt zvedava na slovensky preklad :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja už som dočítala sedmičku asi pred týždňom a fakt som nedýchala potom ešte 5 minút.

 

Preklad je dobrý myslím. Občas som nechápala pár odsekom, ale v angličtine by bolo asi to isté

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov