Skočiť na obsah

Adopcia


arwiel

Odporúčané príspevky

adoptovali by ste si cudzie dieťa?

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa?

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko?

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali?

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní?

 

čo si myslíte o adopcii celkovo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zatiaľ teda ani ja...

ale keď som bola malá, mala som tak 12, rozmýšlala som o adopcii... najmä keď som videla niektoré deti ako musie žiť, v akých podmienkach... vravela som si, že ja by som im mohla poskytnúť viac, tak prečo nie adopcia...

no hej, bola som krpatá a nemyslela som na veľa dôležitých vecí, okrem toho, som si žila ako v bavlnke /relatívne/, len šlo o to, že som chcela, aby sa aj iný mali aspoň tak dobre, ako som sa vtedy mala ja...

a potom neskôr, som si uvedomila, že ľudí je celkom dosť a veľa, veľa tých, čo potrebujú niekoho, veľa detí bez rodín, tak som sa sama seba pýtala, že prečo by som sa ja mala podujať na 9 mesiacov tehotenstva, keď si môžem dieťa adoptovať a ešte aj niekomu pomôžem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

adoptovali by ste si cudzie dieťa?

ano

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa?

ano

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko?

relevantne a dostupne informacie

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali?

myslim, ze ano

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní?

musel by som sa pozriet do zoznamu

čo si myslíte o adopcii celkovo?

v klude. skoro ako vlastne dieta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

adoptovali by ste si cudzie dieťa?

ano, mam to v plane, ale az ked budem mat vlastne trochu odrastene deti

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa?

jasne, je to dieta ako kazde ine, len potrebuje este viac lasky a starostlivosti

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko?

asi ano, aby som potom ked sa bude pytat na svojich biologickych rodicov, mala nejake informacie

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali? poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní?

ano poznam ich celkom dost, lebo isty cas som robila dobrovolnicku v organizacii Navrat, ktora sa prave zaobera adopciou a nasledne sa stara o tie rodiny, ktore maju adoptovane deti, robi im rozne skolenia, posedenia, akcie, vylety, zaobstara psychologicku, roznu pomoc, zozenie ludi ak rodicia potrebuju aby im niekto pomohol (napr maju vela deti, su chori a nemozu napr s dietatom ist na jeho kruzok, alebo decka potrebuju doucovanie)

 

Chodila som k jednej rodine asi polroka (potom mi to casovo nevychadzalo) a oni mali dve adoptovane deticky, vtedy 3-rocneho chlapceka a 9-rocne dievcatko, ktori zhodou okolnosti boli biologickymi surodencami (uplna nahoda ze dosli na to ze sa tomu dievcatku narodil bracek a tak si ho tiez adoptovali) a rodicia, hlavne ich mama s ktorou som bola viac v styku, bola fakt uzasna zena a tie deti boli fantasticke, dievcatko vedelo ze je adoptovane, ono to bolo na spravani trosku poznat, dozadovala sa pozornosti, velmi skoro prilipla aj na mne a tak

 

no a este poznam jednu rodinu, kamosku zo strednej, tak jej rodicia nemohli mat deti, tak si adoptovali 2 (chlapca a dievca)a potom sa im ale narodila moja spoluziacka :lol: poznam jej sestru, je to fajn baba, uz ma vlastnu dcerku malu, ten chalan, to bol strasny pripad, uz s nim ani pomaly nie su v kontakte sa mi zda, on bol strasne agresivny, do skoly raz priniesol granat, zabijal zvieratka co mali doma a tak...a spoluziackina mama je fakt uzasna, on si aj teraz pred par rokmi vzala do starostlivosti (ona je profesionalna mama) 2 male dievcatka (5 a 7) ktore mali dost tazky zivot (zneuzivanie a tak) a doteraz su u nej, su to skvele a velmi sikovne deti....no a pred rokom mala este v starostlivosti dalsieho chalana, 17rocneho, ale ten po dovrseni 18teho roku od nich odisiel, bol tam aj velky vplyv zo strany jeho babky ci take nieco, ono niekedy ta povodna rodina narobi viac problemov ako hocikto iny

 

čo si myslíte o adopcii celkovo?

adopcia je dobra vec, len niekedy ludia zabudaju ze to dieta nemusi byt biele s modrymi ocami a bez zdravotnych problemov, lebo aj tie ostatne potrebuju lasku...ja sama neviem ci by som chcela zdravotne postihnute dieta, alebo romske dieta a tak, asi budem nad tym rozmyslat ked to bude aktualne, bude zavisiet aj od situacie v ktorej sa budem vtedy nachadzat

 

tiez je s tym strasne vela opletaciek, kym sa to dieta naozaj dostane do rodiny, co je dost na skodu, lebo by mu ovela viac prospelo keby co najskor bolo v rodine

 

pridam dalsie otazky :)

adoptovali by ste si zdravotne postihnute dieta?

adoptovali by ste si dieta inej farby pleti?

adoptovali by ste si len male dieta (do 3-4 rokov) alebo aj dieta starsie?

Povedali by ste dietatu ze nie ste jeho biologickymi rodicmi, alebo by ste si to nechali pre seba a povedali mu to az ked bude dospele, pripadne by ste mu to nepovedali vobec?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

adoptovali by ste si cudzie dieťa?

ak by som nemohla mat vlastne, alebo by bolo dake riziko, atak dalej, premyslala by som o adopcii

 

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa?

vedela

 

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko?

vsetko nie, ale take veci ci rodicia boli na drogach atd, ano, lebo to mohlo mat aj nasledky na dietati

 

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali?

moj ujo s tetou si adoptovali rozkosneho blondaveho modrookeho certika, je strasne zlaty, vtedy mal 2 roky, teraz bude od septembra skolakom :-)

 

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní?

kamaratka... :lol:

 

čo si myslíte o adopcii celkovo?

myslim, ze je to dobra vec..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

adoptovali by ste si cudzie dieťa?

jasne

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa?

jaaaaaj, tak toto je tazka otazka... ktozehovie, ci viem vychovat tie dve moje biologicke... to ukaze az cas. Ale minimalne by som urobila fsecko, co je v mojich silach, schopnostiach a srcci

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko?

urcite ano, neverim na "tabula rasa" u ludi, takze by som chcela vediet, ake ma to mimco predispozicie a tak

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali?

ano, moji prarodicia si adoptovali moju krstnu. A je romka. NIKDY nikoho ani nenapadlo jej to co i len raz vyhodit na oci, nikdy sa k nej nikto nechoval inak, nez ako k vlastnej. A ona - aj ked vie, kde a kto je jej vlastna rodina - nikdy nespochybnila, kam vlastne srdcom patri

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní?

 

Adoptovala by som si postihnute dieta v tom pripade, ak by som sa mu mohla plne venovat, ale pokial musim 8 a niekedy aj viac hodin pracovat, tak by to potom zaviselo od typu hendikepu.

A ina farba pleti by mi urcite nevadila. Za moje okolie vsak nerucim. A aj ked by som urcite chcela mensie mimco, viem, ze by mi zlomilo srdce, keby som nejakemu starsiemu mala povedat adios, tak by som to v ramci prevencie neurobila. :lol:

Co sa tyka "prezradzania"... to je tak strasne individualne, urcite by to zaviselo aj od emocionalnej vyspelosti dietata.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

adoptovali by ste si cudzie dieťa?

bez rozmýšľania, ak by som nemohla mať vlastné deti. Teraz mám dve deti...možno neskôr ako písala Andulqa.

 

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa?

rovnakým spôsobom ako vlastné deti...či sa výchova podarí záleží aj od iných okolností

 

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko?

myslím, že áno, chcela by som vedieť z akého prostredia pochádza, čomu všetkému bolo vystavené, dedičné choroby, vlastnosti...

 

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali?

áno, moja kolegyňa - skvelé žieňa

 

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní?

poznám, vyrastala som neďaleko Detského Mestečka v TN, tam bolo veľa detí, ale vlastne to nebola priama adopcia, skôr vyrastali v rodinných bunkách s vychovávateľmi

 

adopcia postihnutého dieťaťa:

ako písala Sumeru...takéto dieťa potrebuje viac starostlivosti, opatery...zrejme by to nešlo inak ako zostať doma, teda záleží od typu postihu

 

farba pleti:

ak by som sa rozhodla pre adopciu, určite by to nebolo len s tým, že dieťa musí byť biele, modrooké...

 

rozhovor na tému adopcia s dieťaťom:

nuž, ak by bolo vo veku, že by pochopilo...asi by som sa predtým poradila so psychologičkou, akou cestou ísť, aby mu nebolo ublížené,ale bola by som radšej aby vedelo pravdu odo mňa, než od niekoho z ulice

 

Adopcia je VEĽMI DOBRÁ VEC.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. ak by nebola sanca na vlastne dieta (zdravie a podobne)

2. ano...(vedel by som vychovavat dieta?)

3. mozno

4. nie

5. a...nie (jedna znama je z domova, ale nahradnu rodinu nenasla)

Celove? Preco nie, hore som uz daco naznacil, ak su partneri neplodni, tak maju predsa narok na to mat kompletnu rodinu vratane dietata, co i adoptovaneho....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moja tetka si raz chcela adoptovať nejaké dieťa. Stupeň ohrozenia hneď vybehol na červenú úroveň pretože v budúcnosti by bolo reálne že by som sa musel s ním deliť o dedičstvo. Neskôr keď tetka hovorila že si to ešte rozmyslí tak stupeň ohrozenia bol znížený na oranžovú úroveň a keď prestala s týmito somarinami tak sa to vrátilo na zelenú. Holt, vlastné blaho je pre mňa stále dôležitejšie :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nebezpečenstvo bezpečne zažehnané ... dedičstvo vo vačku, Axel nám už odvtedy pokojne spáva : )

asi si aj teta uvedomila, že to nie je také jednoduché ... a hlavne s Axelom : )

sme síce zvyčajne dosť citliví, pokiaľ ide o detské očká, ale aj tak ... raz v živote som bola v jednom detskom domove viac menej služobne, bolo to hodne dávno, ale aj tak si to veľmi dobre pamätám ...

 

adoptovali by ste si cudzie dieťa?

raz som mala podobné myšlienky ako Axelova teta ...

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa?

neviem, asi áno, záleží od všeličoho

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko?

áno

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali?

áno

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní?

áno

 

čo si myslíte o adopcii celkovo?

niektorí ľudia sú na to stvorení, majú prebytok lásky, a deti ju potrebujú

 

 

ešte tie ďalšie otázky, ktoré zostali trochu mimo :

 

adoptovali by ste si zdravotne postihnute dieta?

neviem

adoptovali by ste si dieta inej farby pleti?

neviem

adoptovali by ste si len male dieta (do 3-4 rokov) alebo aj dieta starsie?

mladšie

Povedali by ste dietatu ze nie ste jeho biologickymi rodicmi, alebo by ste si to nechali pre seba a povedali mu to az ked bude dospele, pripadne by ste mu to nepovedali vobec?

neviem

 

to nie sú vyhýbavé odpovede ... alebo by aspoň také nemali byť ... vážne neviem

záležalo by od okolností, od akútnej potreby dieťaťa, mojich možností, od všeličoho.

 

 

tá posledná otázka ... hm

skôr adoptovať malé dieťa a povedať mu to skoro, aby myšlienka na to nebola šokom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

este by som dodal, ze jedna vec by mi na nom zrejme chybala, ze by totiz nemalo moje geny, a tym padom ani predispozicie zo strany mojej rodiny. teda tie kladne. asi by mi chybali. a ze by som s nim zrejme nemohol mat podobne zamery ako s ostatnymi - vlastnymi. a kedze by som s nimi nemal rovane zamery, asi by som k nim aj odlisne pristupoval.

 

takze by to mohlo byt tak, ze vlastne decka by som nutil do toho, co by som s nimi potreboval a tie adoptovane by mali vacsiu volnost (co je ale v podstate riziko, pretoze ta by vyplyvala z mensieho zaujmu o ne. ale to nie je dobre, kedze kazde dieta potrebuje zaujem svojho okolia. lenze na druhej strane; co s nimi, ked sa prilis nehodia na to, co potrebujem?

 

vysledok by bol taky, ze vlastne decka by ma povazovali za akehosi tyrana, pretoze by videli na vlastne oci, ze tie druhe nemusia to, co ony musia, a zavideli by im. potom neskor by sa situacia zmenila a adoptovane decka by si uvedomili, ze som ich vlastne akoby podcenoval. napokon na stare kolena by som mal narusene vztahy s jednymi aj s druhymi. otazka je, ci mi to za to stalo.

 

otazka adopcie (najma pri vychove kombinovaneho potomstva) v sebe nesie niektore zavazne rizika, ktore treba vopred dokladne zvazit.

 

keby som mohol mat vlastne decka, tak by som ine neadoptoval. keby som nemohol, tak neviem, ale zrejme tiez nie.

 

no tak samozrejme, tato zalezitost ma aj ine aspekty, ale v tomto prispevku som sa zamyslal nad tymto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Adoptovali by ste si cudzie dieťa?

 

Nie, neadoptovala. Chcela by som vlastné dieťa a vidieť v ňom nielen seba, ale aj človeka, ktorého milujem - jeho otca. Uvedomujem si, že to znie egoisticky, ale klamala by som seba samu, keby som odpovedala kladne. Ďalšou prekážkou je, že ma ľakajú cudzie gény, jednoducho neistota, čo by neskôr z adoptovaného dieťaťa mohlo vyrásť. Viem, že existuje mnoho rodín, čo si adoptovali dieťatko a žijú spokojne (Andulqin príspevok), ja som však v tomto smere vyslovený mumák a netrúfala by som si...

Mala som možnosť starať sa o 15-ročnú dievčinu, ale ušla som od toho; mala som pocit, že by to nedopadlo dobre, ľudia sú rôzni a ono by to myslím bolo skôr na škodu ako na osoh.

Premýšľam nad situáciou, ako by som uvažovala, keby sme deti mať nemohli - mám problém vžiť sa do toho, ale môj postoj by bol zrejme rovnaký.

 

Čo si myslíte o adopcii celkovo?

 

Obdivujem ľudí, čo si adoptujú dieťa a dokážu mu poskytnúť toľko lásky, koľko aj vlastnému dieťaťu, resp. ho úplne prijať za svoje. Je to rozhodnutie na celý život. Občas si pozriem program Pošta pre Teba a mnohokrát vidím, ako si mladý muž dáva pozývať svojich adoptívnych rodičov a so slzami v očiach im ďakuje za všetku lásku a výchovu. Myslím, že adopcia má svoj zmysel a je fajn, keď sa opusteným deťom umožní vyrastať v obetavej a prívetivej rodine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

adoptovali by ste si cudzie dieta?

 

keby som nemohla mat vlastne, urcite by som o tom uvazovala

za inych okolnosti.. vychova adoptovaneho spolu s vlastnymi, neviem, to zalezi od viacerych faktorov

 

vedela by ste vychovavat adoptovane dieta?

 

ano

 

isty cas som aj varovala jedno dieta, takeho 7 rocneho hyperaktivneho krpca, co este aj o pol 11 v noci chcel hrat v byte futbal.. a hned, ako sa rano zobudil, nahanal sa za loptou opat..maly futbalista :lol:

 

zistovali by ste si o dietati a rodine vsetko?

podstatne informacie, ano

 

poznate ludi, ktori si dieta adoptovali?

zial, nie

 

poznate ludi, ktori boli adoptovani?

pamamatam si iba na jedno dievca z jedneho letneho tabora

myslim, ze inak nikoho

 

co si myslite o adopcii celkovo?

 

je to ovela vacsia zodpovednost, ako mat vlastne

 

 

na adopciu postihnute dietata by som si urcite netrufala

co sa tyka farby pleti, to mi nevadi, skor naopak...pokladam le za dobre, ked clovek pri adopcii pomoze aj napr, romskym detom dostat sancu

len tu treba samozreme mysliet na to, ze dieta sa bude musiet vyrovnavat s velkym nepochopenim a odsudenim mnohych ludi z okolia.. a je na rodicoch , aby mu s tym pomohli

z tejto stranky je takato adopcia este tazsia, ako ta normalna

ale keby som raz uvazovala nad adopciou, uvazovala by som aj nad nou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

adoptovali by ste si cudzie dieťa?

ano

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa?

ano (aj keď je pravda, že momentalne sa neviem postarať ani sam o seba :lol: )

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko?

nie

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali?

ano

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní?

nie

čo si myslíte o adopcii celkovo?

No problem

adoptovali by ste si zdravotne postihnute dieta?

ťažko povedať, musel by som si to veľmi dobre premyslieť, ale skôr nie

adoptovali by ste si dieta inej farby pleti?

isteže

adoptovali by ste si len male dieta (do 3-4 rokov) alebo aj dieta starsie?

asi len mladšie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

adoptovali by ste si cudzie dieta?

Neskôr možno, lebo nechem ostať sama, ale ešte nemám všetko vysporiadané

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa?

čo ja viem, niektorí ľudia nevedia vychovávať ani vlastné

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko?

O rodičoch nie. A načo ? Iba ak by sa pýtalo.

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali?

Áno, a myslím si že sa snažia z tých detí vychovať niečo slušné lebo sa mi zdá že sú jak z divých vajec.

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní?

Nie.

čo si myslíte o adopcii celkovo?

A prečo nie ?

adoptovali by ste si zdravotne postihnute dieta?

ťažko povedať ale asi nie lebo by som v staršom veku bola preňho brzdou v osamostatnení sa.

adoptovali by ste si dieta inej farby pleti?

NIKDY !!!

adoptovali by ste si len male dieta (do 3-4 rokov) alebo aj dieta starsie?

Aj staršie, ak by nebolo moc poplašené/nezvládateľné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

adoptovali by ste si zdravotne postihnute dieta?

asi nie. to nie je len tak.

 

adoptovali by ste si len male dieta (do 3-4 rokov) alebo aj dieta starsie?

len uplne male. mam rad deti, ked su ako nepopisane stranky knih.

 

povedali by ste dietatu ze nie ste jeho biologickymi rodicmi, alebo by ste si to nechali pre seba a povedali mu to az ked bude dospele, pripadne by ste mu to nepovedali vobec?

podla okolnosti. podla toho, ako by sa mi videlo, ze to prijme. podla toho, ci by sa dotazovalo. ak by to malo byt iba na mne, tak je mi to jedno.

 

adoptovali by ste si dieta inej farby pleti?

urcite

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

adoptovali by ste si cudzie dieťa?

v pripade ze by som nemohla mat vlastne

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa? je to dieta ako kazde ine, vedela

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko? len nutnu anamnezu

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali? ano

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní? poznam seba sa (ako 1/2 rocna)

 

čo si myslíte o adopcii celkovo?

Ze to je skok do neznama, kopec psychickej zrucnosti a na zaciatku psychickeho stresu pre adoptivnych rodicov. A kopec respektu a neskutocne vdaky za sancu normalne zit od dietata. Ide o odvahu mu priznat adopciu a podporit ho v jej akceptacii. V uvedomeni si ,ze nejde o menejcennost,ale o jedinecnost. Moja oblubena veta .. mna si vybrali,ale u teba museli brat co prislo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

adoptovali by ste si cudzie dieťa?

 

Nie, nikdy. Dieta ako dieta a deti rada nemam... Ledva by som zvladla vlastne, ak by som nejake mala, nieto este cudzie.

 

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa?

 

Ano a nie. Ak by som bola schopna vychovat vlastne, tak potom i cudzie, ale momentalne pochybujem o svojej schopnosti vychovat psa...

 

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko?

 

Ak by som ho uz mala, tak ano, chcela by som vediet niektore veci, ale zase pandorinu skrinku by som neotvarala...

 

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali?

 

Nie, zatial nikoho.

 

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní?

 

Nie, ale poznam takych, ktori sa tak spravaju :lol:

 

adoptovali by ste si zdravotne postihnute dieta?

 

Nie, ani nahodou. Tu nejde o diskriminaciu, ale nebola by som schopna sa on postarat.

 

adoptovali by ste si dieta inej farby pleti?

 

Ak by som uz premyslala nad adopciou, tak farba pleti ci ina etnicita by nezohravali ziadnu ulohu... Inymi slovami - ano, pokojne.

 

adoptovali by ste si len male dieta (do 3-4 rokov) alebo aj dieta starsie?

 

Neviem... skor nejake to starsie dieta, kedze na male deti nemam naozaj ziadnu trpezlivost, hoci... Tazko povedat. Ked uz budem starsia a budem mat vlastne deti, lahsie mi pojde odpovedat na tuto otazku, zatial mozem len slepo teoretizovat.

 

Povedali by ste dietatu ze nie ste jeho biologickymi rodicmi, alebo by ste si to nechali pre seba a povedali mu to az ked bude dospele, pripadne by ste mu to nepovedali vobec?

 

To by zalezalo od situacie a nasho vztahu... A aj od povahy dietata. Hovorit mu to v malom veku by som odmietala, ale pripadne neskor by to uz preslo. Trebars ak by malo viac ako 10, tak by som mu to povedala... Je tu prilis vela veci, ktore by som ja a moj partner museli zobrat do uvahy. Ale chcela by som mu to povedat uz len z principu - nenechat ho zit v lzi.

 

 

čo si myslíte o adopcii celkovo?

 

Pohoda, nemam proti nej nic. Ani ju nejako extra nevnimam, beriem to ako uplnu samozrejmost; ak maju rodicia tu moznost a chut, tak nech si adoptuju dieta... Je to uplne ina pesnicka, kedze tam ide o vychovu dietata nie z vlastnej krvi, co viacerym moze sposobit... Problemy. Ale pokial sa cez to rodinka prekuse, tak potom je to pohodicka. Adopciu povazujem za skvelu vec, pretoze tym deti dostavaju moznost mat vlastny domov. Niekedy to nevyjde, niekedy si dieta rozne rodiny podavaju ako pokazenu hracku, niekedy nie je zaujem... Ale uz len kvoli tym pripadom, ktore vysli, je to vyborne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

adoptovali by ste si cudzie dieťa?

veľakrát som nad touto možnosťou uvažovala, hoci mám dve vlastné deti, ale teraz viem, že už to nikdy nezrealizujem,

 

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa?

To je práve veľmi ťažká otázka, lebo človek nevie, do čoho ide. Ja si darmo myslím, že áno, ale zistila by som to skutočne až "v priamom prenose" a generálka v takýchto prípadoch nie je namieste. Dieťa nie je hračka, aby si ho človek zobral a po čase, ak zistí, že to nezvláda, vrátil späť. Myslím, že ľudia, ktorí si chcú adoptovať deti by mali prejsť skutočne náročnými skúškami a výberom, ale ani to nezaručuje, že zvládnu výchovu adoptívneho dieťaťa.

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko?

Každopádne by som sa snažila zistiť čo najviac, aby som s dieťaťom mohla lepšie "pracovať" a aby som predišla aj prípadným zdravotným problémom.

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali?

poznám, sú to priateľia a bohužiaľ v ich prípade to nie je prechádzka ružovým sadom

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní?

poznám ich viac a sú to celkom úspešní ľudia

čo si myslíte o adopcii celkovo?

Myslím si, že je to veľmi, veľmi náročné a klobúk dole pred ľuďmi, ktorí sa na to dali. Vďaka nim sú aspoň niektoré z opustených detí šťastné, obklopené láskou a vychovávané v normálnej rodine.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

adoptovali by ste si cudzie dieťa? - áno, ešte pred svadbou sme sa dohodli, že keby sme mali problémy s otehotnením, tak si dieťa adoptujeme

vedeli by ste vychovávať adoptované dieťa? prečo by sme nemali?

zisťovali by ste si o tom dieťati a jeho rodine všetko? Neviem, asi hej.

poznáte ľudí, ktorí si dieťa adoptovali? Poznám, bývalá kolegyňa.

poznáte ľudí, ktorí boli adoptovaní? Nie, ak len nerátam chlapca spomínanej exkolegyne, ktorého som videla raz v živote.

 

čo si myslíte o adopcii celkovo?

som za.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov