Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

A tu je príklad na pojem vlastenectva od Adama Mickiewicza - poľskeho básnika.

Hoci žil v Litve, však prišiel z poľskej rodiny, citil sa Polákom.

Nerušilo sa mu zavolať ako svojej vlasti Litvy

PAN TADEUSZ*

(Pán Tadeáš) Inwokacja

Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie.

Ile cię trzeba cenić , ten tylko się dowie,

Kto cię straci . Dziś piękność twą w całej ozdobie

Widzę i opisuję , bo tęsknię po tobie.

http://pl.wikipedia....ersz_stychiczny

*) Adam Mickiewicz "Pán Tadeáš", rozsiahly epos s prvkami byronovskej poviedky,

v ktorej sa odohráva boj 2 šľachtických rodov o majetok a ženu

– uzmierenie nastáva až vďaka láske mladých príslušníkov znesvárených rodov;

zachytáva tiež obdobie napoleonskych vojen vo vzťahu k Poľsku.

http://sk.wikipedia....Adam_Mickiewicz

viac: http://pl.wikipedia....odo.C5.9B.C4.87

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

omyl - reagoval som na definiciu na wiki a ten rozdiel by si mohol (Drow) rozoznat, aj ked som to napisal po slovensky

madarsky ti to pisat nebudem, pretoze viem len par slov, aj ked moj stary otec mal nielen narodnost, ale aj statnu prislusnost madarsku...

 

Nerob si srandu.Tie vysvetlenia k tomu typu,,panebože prečo" sú tvojim názorom na vlastenectvo.

Tvoja okieštená verzia Wiki je presne vyjadrením slovenského vlastenectva.Národná hrdosť! :rolleyes: a keď sa človek spýta hrdosť na čo tak čumíte ako struna z gauča.

Tá národná hrdosť je presne súčtom všetkých tých vecí,ktorým si sa posmieval. Lenže to je to,čo nikdy nepochopíte. Má to jednoduchý dôvod: vo vašom prípade nie je čo pochopiť.Nie je tam nič!Alebo keď je tak to sem napíš. :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

čítala som to pred chvíľou.

to je dosť tragický prípad vlastenectva kompetentných naruby.

nikdy sa to nemalo stať, ale kdesi v iných témach o tejto bolesti píšeme, a nie raz, neschopnosť predať svoju históriu a krásu je bolesť tejto krajiny. česť výnimočným výnimkám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k prispevku od Drow:

 

starostku zo Suchana trochu poznam a zda sa mi divne, ze sa nepokusila zapojit nejake mimovladky, resp. nejaku skupinku neorganizovanych nadsencov (co je obvykle este lepsie ako organizovana NGO).

cit: „Nikto nerátal s tým, že by vedeli pomôcť aj občianske združenia,“...

 

Neverim, ze na Slovensku uz nie je nik, kto by vedel robit slamene strechy, napriklad na Zajezovej, to ani ani nemaju zo Suchana daleko. Ja neviem, vari sa uz nadobro pominuli tie casy, kedy sa taketo veci robili pre dobry pocit, pre nezabudnutelny genius loci tych starych miest a pre zazitky s partiou rovnako zmyslajucich ludi ?

Nie je to tak davno - "Slamienka" na Zajezovej-Polomoch, mlyn v Kvacianskej, senniky na Šajbianskej bukovine, salas vo Vajskovskej, cabradsky hrad...

ps - cembrit vyzera na prvy pohlad mozno dobre a pamiatkari ho radi odporucaju, lebo je lacny... zial, prilis hrehky a teda malo odolny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tomto dome cembrit ani len nevyzerá dobre.

to je, ako keby na anglický vidiecky dom naplácali namiesto obrovitej slamenej strechy novú škridlu ... alebo nechoďme tak ďaleko, tu u nás máme jeden krásny kaštieľ, konečne ho začali renovovať ... už za socíku mu samozrejme odišla do večných lovíšť drevená brána, tak namiesto nej nacapili tú otrasnú socistickú hliníkovú ... a dodnes tam je, budova je obnovená, na obnovu čaká predná fasáda s murovanými cirádami a erbom ... a hliníková brána.

 

slamené strechy robia, mnohí, nedávno sme sem kdesi dávali do architektúry článok, že aj moderné domy v Čechách stavajú z klasických tehál - slama blato, alebo zo slamy natlačenej medzi steny, a s novými slamenými strechami robené starou metódou ...

 

a nezabudnime, že tá renovovaná budova je národná pamiatka ... podľa mňa je cembrit osudný omyl ... to nemali dovoliť ani len pamiatkári ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu slamenu strechu ale rychlo vymenili, videl som nedavno su to tyzdne(2,3) ked tam bola este slama. Sranda ze v dedine kde par desatroci nedavno boli vsetky slamenne(neviem,nehadam sa u nas take neboli) nik to nevie spravit. Staci to kupit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ešte o sv. Cyrilu a Metodom

Obrana svätožiary a krížov na pamätnej mince k 1150 výročiu

príchodu svätých Konštantína a Metoda na Slovensko

 

Sme sekulárny štát, ktorý sa neviaže na žiadnu ideológiu ani konkrétne náboženstvo.

Keď tu pôsobili, ešte svätí neboli, aj z historického hľadiska je to úplne v poriadku

Zdroj: http://www.topky.sk/...zenska-sloboda-

Ja neviem, smiať sa alebo plakať ? :neviem:

Nuž záleží len na nás, či si necháme sypať piesok do očí, alebo sa účinne postavíme

na obranu svojich tradícií, svojej cti a v prvom rade svojej viery. Pretože práve na tú nám

začínajú chápadlá paneurópskeho sekularizmu nebezpečne siahať

BRATISLAVA 23. novembra (SITA) – Banková rada Národnej banky Slovenska (NBS)

schválila dnes pôvodný návrh dizajnu dvojeurovej pamätnej mince

Príchod misie Konštantína a Metoda na Veľkú Moravu – 1150. výročie, teda aj so svätožiarou a krížmi.

Zdroj: http://www.magnifica...uselu-na-odpor/

 

Vďaka Bohu aj europoslankyni pani MUDr. Anne Záborskej, že všetko sa dobre skončilo. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ci je to vec presne o vlastnectve, skor to beriem ako otazku na zdravy rozum... Tak isto by napriklad grekom mohli "zakazat" ma eurominci toho byka - pretoze byk je vlastne Zeus, co je pohansky boh. A spanieli aj rakusania maju zase katedralu (ci aspon jej vezu) - co je zase jednoznacne sakralna stavba. Cely tento konflikt je na hlavu postaveny.

 

"Argument" vyssie je dokonaly nonsens - pretoze tusim kazdy bol za svateho oznaceny az po svojej smrti, cize podla tamtej "logiky" by asi nikto nemohol byt oznacovany za svateho. A tiez si privela ludi myli sekularizaciu s fanatickym popieranim cohokolvek, co by mohlo suvisiet s nejakym nabozenstvom. Fakt sibnute. (sa divim, ze autor toho komentara nenavrhol zrusit vsetky krize, ktore sa vyskytuju na nejakych vlajkach)

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

vlastenectvo a "pravé Slováctvo"  v širších súvislostiach podľa prieskumu sociologického ústavu z r. 2004 a z r. 2014 ...

 

kam hrdí a praví Slováci pokročili vo svojej hrdosti? či kto je vlastne podľa posledného prieskumu Slovák? oproti roku 2004:

 

Pravý Slovák už nemusí byť kresťan a je hrdý na športovcov

 

post-3-0-06830200-1425490982.jpg

 

oproti r. 2004 nie je podmienkou pravého slováctva kresťanstvo, ale zasa naopak, netolerancia k menšinám, akýmkoľvek, stúpla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie ankety ma vzdy dostanu. Pytat sa cloveka ako tvora (a nemusi to byt Slovak) na ekonomicke otazky a cakat nieco ine ako negativne reakcie je tazko usmevne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre srandu dam to sem.

 

tak samozrejme ze s genetikou je to na SK ine - ale preco sa z toho robi cosi ako "zasluha" slovakov ze su tam pekne zeny? to je akoze nieco ze "ok slovaci su usilovnejsi a vzdelanejsi ludia ako nori, tak zasluhou tychto vlastnosti su pekne zeny"??

ved to da uz geograficka poloha ze na SK sa miesali rozne geny - z vychodu Ukrajina Rusko az po "azijske" vplyvy nie je daleko, boli odtial chlapi uz pocas 1. a 2. sv vojny a aj predtym

turci tatari v stredoveku

madarske geny z juhu az po balkansky poloostrov 

zo zapadu germanske vplyvy, plus cechy a poliaci zo severu

a kolko takych vplyvov mali nori? a preto su zli, lebo maju geografiu aku maju?

Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/2401033/1/aky-je-zivot-v-norsku.html#ixzz3TwPos8yG

 


Je to zasluha ci nie? Asi ano ked nasi predkovia ci sucasnici su tak tolerantny a zakladaju rodiny aj s mensinami a im to nevadi ani rodicom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

začnem citátom z úvodného príspevku tejto témy

 

Na výchovu k vlastenectvu a budovaniu spolupatričnosti v každom občanovi .... vyzýval predseda vlády Robert Fico.... Slovákom chýba "národné vzopätie", slabá je aj vlastenecká výchova na školách. "Na Slovensku sa šíri rakovina ľahostajnosti, od ktorej je iba krok k národnému bezvedomiu," ....
... podľa neho na školách a ministerstvách "slovenské vlajky takmer vôbec nevisia, alebo ak visia, tak akosi smutne a bez života". Fico na záver prítomných vyzval, aby svoje deti učili Slovensko vnímať ako živú bytosť, keďže ako "národ sa do tváre Európy vpisujeme nielen ekonomikou, ale aj vlastnou kultúrou."

a pokračovať môžeme napríklad týmito dvomi správami:

 

Ak nemáte v rukách bloček z nákupu, daniari vás môžu pokutovať. Tak to vyzerá napríklad v Taliansku či v Chorvátsku a uvažuje sa o tom aj na Slovensku.

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/349870-pokuta-pre-zakaznika-bez-blocku/

takže, pri rôznych privatizáciach, verejných obstarávaniach, tendroch, a neviem čom všetkom tu tečú milióny na úplatkoch, a "úspechom" štátu v boji proti korupcii je odsúdená doktorka ktorá zobrala 15 euro :doh:

pri kadejakých karuseloch utekajú štátu milióny na DPH, ale daniari /aby nedostali pres držku tak v sprievode policajtov/ tu budú prepadávať pred obchodmi ľudí čo si práve kúpili dva rožky a tresku a nevzali si bloček :cotisisi:

a na takýto štát mám byť ..rwa akože hrdý? to tu niekomu asi fakt vyhráva :vrtulka:  vlastencom v tomto bananistane môže byť hádam len totálny magor alebo masochista.

 

Fico na záver prítomných vyzval, aby svoje deti učili Slovensko vnímať ako živú bytosť, keďže ako "národ sa do tváre Európy vpisujeme nielen ekonomikou, ale aj vlastnou kultúrou."

nuž ja svoje deti vyzývam aby sa učili jazyky, aby mohli v dospelosti vypadnúť niekam do civilizácie, lebo v tejto idiokracii to fakt nemá zmysel.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  vlastencom v tomto bananistane môže byť hádam len totálny magor alebo masochista.

 

Vlastencom nemusim byt - ale Fico ani jeho partia ma nevyzenu odtialto. Vlastenec - spolunalezitost mam k svojim normalnym susedom,obcanom, priklad k rodicom a trenerom - co trenuju deti a zajtra budem MFK REVUCA. Pre mna tento klub bol v minulosti volny.

Dnes im posielam 2 percenta - nielen od seba ale aj klientom co im je to jedno - trener chcel peniaze na turnaj co usporiadali(pre starsie deti ako pripravku) - prispel som, krstny mi povedal nech pridem po pohare co vyhral jeho syn pred 15 rokmi - ze su pekne a nanic na policke,nech ich daju dalsim detom - odveziem.  Odveziem zajtra dalsich ludi na turnaj. Sunalezitost moja je stymito ludmi aj ked ich nepoznam(voci superom - tie deti,treneri,rodicia su len taky ako my,mozno sikovnejsi - ak rad sa poucim - ci to vyhrame my). Mestom ,Krajinou. Vsetkymi co nieco pozitivne robia. Mne je Fico volny - prestal som pozerat aj jeho tlacovky,aj v nedelu uz nepozeram politiku. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimák, keby to bolo len o Ficovi tak poviem šľak to traf, večne tu nebude. ale táto hniloba tu panuje roky rokúce, a nič sa na nej nemenilo bez ohľadu na to kto bol aktuálne pri koryte. čiže nevidím nádej ani do budúcnosti že by sa zmenou vládnej garnitúry mohlo čokoľvek zmeniť k lepšiemu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alamo je vlastenec ten co krici a vypiska svojho prezidenta - na mieste kde su pochovani ti co si chce uctit. Ja viem ze co ste. Tak ste sa zachovali.  Nemate to v gebule v poriadku - ale naco to tu davas?

Hanba je to len vasa. Aj tvoja alamo.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@slimak
a s čoho usudzuješ, že ja s tou zberbov sympatizujem?
prejavuje sa to napríklad tak, že si myslím, že v pobaltí mala byť už najmenej pred rokom zriadená stála základňa nato?
alebo tak, že mi príde divné, keď niekto kto uctieva Tisa a chváli jeho hmm.. "zásluhy", príde na slavín vítať Lavrova ako "osloboditeľa", a zakričal na Kisku "fašista"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

toto je fakt heftiózne

http://m.aktuality.sk/clanok/278743/slovenski-branci-verbuju-deti-na-skolach-strielaju-zo-samopalu/?utm_source=m.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-mobile

Na slovenské základné a stredné školy zamierili muži v maskáčoch. Deti učia nielen strieľať, ale prednášajú im aj o dejinách Slovanov, iných, aké sa učia v škole. Polovojenská organizácia Slovenskí branci sa presunula z lesov do škôl, kde robí výcvik.

 

ešte že ten titulok nebol "teroristi vymývajú na slovenských školách deťom mozgy"
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

Mi prisiel dotaznik. Vcera mi chlapec na call centre poradil,alebo vyriesil problem. Hned ,bol bystry a nic nechcel. Tak v dotazniku som ho pochvalil,spomenul aj jeho kolegu,co mi v minulosti poradil - nevedel som cez obciansky nieco poslat,co v minulosti slo. Popisal aky je moj problem a to vyriesil.

 

Ale najlepsi bol tiez chlapec na socialnej poistovni. Popisal som o co slo. On ano tak ako to myslite,je spravny postup,ale navrhujem to urobit inak(kde by som sa dostal ktomu co chcel,bez pokuty),alebo nerobit nic(lebo to aj tak nic neriesilo). Proste nechcel aby som,ci moj klient dostal pokutu. Urobil som nic. 

 

Vsetci traja chlapci,podla hlasu viem,ze maju tak cca 30 rokov,mi pomohli,zaco sa im chcem podakovat.

post-1625-0-99651400-1587700046_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak nejaka zenska? mi aj odpovedala. Beata

 

Teší nás toto kladné hodnotenie. Staffino sme zaviedli preto , aby sme mali od Vás našich užívateľov aktuálnu spätnú väzbu na služby , ktoré Vám poskytujeme. Našim cieľom je neustále sa zlepšovať, pretože spokojnosť klienta je pre nás na prvom mieste. Pekný deň Vám želáme.

 

Toto bol asi robot,ale ti chalani si zasluzia odomna potlesk.

post-1625-0-99059500-1587712948_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov