Skočiť na obsah
  • 0

Užitočné programy na ochranu PC


Sniper

Otázka

Tu je zoznam dôležitých programov na ochranu PC proti spywaru, vírom, trojanom a pod.

Predtým ako mi niekto napíše cez ICQ že si zase nevie poradiť s nejakým trojanom tak by mal kliknúť najprv sem :lol:

 

 

 

Antispyware:

 

 

Ad-Aware - hľadá a odstraňuje spyware z počítača

Download

 

 

SpyBot Search and Destroy* - hľadá a odstraňuje spyware z počítača, zabraňuje inštalácii škodlivých ActiveX komponentov do Registra

Download

 

 

SpywareBlaster* - prevencia proti spywaru, zabraňuje inštalácii škodlivých ActiveX komponentov do Registra

Download

 

 

CWShredder - hľadá a odstraňuje hijack varianty CoolWebSearch

Download

 

 

HijackThis* - vypíše zoznam procesov spustených v počítači, škodlivé procesy dokáže odstrániť

Download

 

 

 

Antivír:

 

 

AVG FREE Edition - hľadá a ničí vírusy, rezidentná ochrana proti vírusom

Download

 

 

Symantec Tools - TRIAL - Antivírus a iné utlitiky na zvýšenie bezpečnosti vášho PC

Download

 

 

 

Firewall:

 

 

Zone Alarm FREE Edition - voľne šíriteľná verzia kvalitného firewallu

Download

 

 

 

 

* - odporúčam nainštalovať

 

Ak viete ešte o niečom užitočnom, pošlite link a ja to aktualizujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovede 29
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top Posters For This Question

  • Sniper

    5

  • Diallix

    4

  • Darkman

    3

  • Andulqa

    2

Top Posters For This Question

Odporúčané príspevky

  • 0

nooo, ja som Avast 4 skusal.......potom som mal pocitac rychly ako Pentium MMX ->strasne spomaluje, a navyse podla testov aj blbo chyta. ak chcete free, tak AVG. ak nie, tak NOD32 abo Symantec (ten ale spomaluje PC)

 

ZoneAlarm nedavajte. to je ten najhorsi firewall. po forach citam, ze ma strasne problemy s roznymi programami. to si radsej instalujte SP2 na WinXP a pouzivajte ten...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

doteraz som pouzival klasicku zostavu : ad-aware , Nod 32 , spybot a sme tam aj Hijackthis

ale teraz pouzivam antivirak Dr Web je celkom dobry nasiel mi uz nejaky virus co nod 32 nevedel najst ... ale zas pouzivam ho kratko tak zatial neviem ci je lepsi ako nod 32 ...

 

 

btw ak som si dobre vsimol na http://www.hijackthis.de/cz pouzivaju na overenie spustenych aplikacii tiez Dr Web

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

NOD 32 úplne stačí a teraz dávajú v reklame to Eset Smart Security a to v sebe má všetko. Dal som si, no dúfam že vírus nechytím. A čo sa týka AVG a Avastu tak: U nás je nato zase taký príklad že kamošovi som inštaloval PC dal som mu Avast 4 Home Edition a nič nechytil, aj ho varovalo keď šiel vírus. Je stým spokojný. Pričom druhý kamoš si dal to AVG Free a úplne mu to spomalilo PC. Musel to odinštalovať aby sa mu to spravilo a nakoniec si dal NOD-a.

 

Takže neviem nič odporúčať lebo sú ľudia (ako ja) že pokazia aj železnú guľu. Mne aj keby ste najlepšie antivíry nainštalovaly by som vedel rozladiť celý OS. Neviem ako to robím ale na chytanie vírusov a pokazenie počítačov som veľký expert.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Doporucujem produkty z balicka od Aviry:

 

Antivirus Avira : http://www.free-av.com/

AntiRootkit Avira : http://www.antirootkit.com/software/Avira-...t-Detection.htm

 

Avira je vobec jeden z najlepsich antivirusov a je lepsia ako produkty od Nod.

 

Pri testovani malware, ma najväcsiu detekciu, u noveho malware. Druhy solidny je Avast.

 

Nema velke naroky a nezatazuje system tak ako Kaspersky.

 

Doporucujem na odskusanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Pri testovani malware, ma najväcsiu detekciu, u noveho malware. Druhy solidny je Avast.

Jediny problem je ten, ze free verzia neobsahuje anti-spyware ochranu, http scanner, mail scanner... :lol:

 

Pokial free AV, tak avast je podla mna daleko lepsia volba ako avira. A porovnavat Aviru s NODom (mimochodom, firma sa nevola nod, ale eset :) ) Vycaril si mi usmev...Co viem, tak avira je znama neskutocnym mnozstvom falosnych poplachov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Ja porovnavam full verzie ktore som mal moznost odskusat.

 

Takze, ty ma chytas za kazde slovo :lol:

 

Odkial mas take informacie, ze by avira mala caste plane poplachy? Ak mas zdroj , chcem ho vidiet. Ak tu uz chceme hovorit o planych poplachoch, tak jediny kto ich ma fakt caste je Kaspersky a od antispy Terminator. Dost ludi ho pouziva ako antivir, co je blbost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov