Skočiť na obsah

Desatoro pre motoristov


game

Odporúčané príspevky

na stále väčšie problémy spôsobené neprimeranou rýchlosťou, agresívnou jazdou, a stále vyššm počtom smrteľných nehôd na cestách sa už nemohol nečinne pozerať ani Vatikán ...

 

"

Pápežská rada pre pastoráciu migrantov a cestujúcich prvý– krát vydala desať prikázaní pre správanie sa vodičov na ces­tách. Dokument ich vyzýva, aby jazdili opatrne. Autá totiž môžu byť „príčinou hriechu“.

 

Stop agresivite

 

Desatoro pre motoristov – analogické k Desiatim Božím prikázaniam, je len prvou časťou 36–stranových Smerníc pre pastoráciu na cestách. Druhá časť sa zaoberá ochranou žien a prostitúciou, tretia je zameraná na mládež a záverečná časť sa týka problematiky bezdomovcov, uviedol v pondelok Vatikánsky rozhlas.

 

Tajomník predsedu rady arci­biskup Agostino Marchetto povedal, že tieto oblasti sú súčasťou misijnej aktivity cirkvi. Cieľom Vatikánu je tak i boj proti agresívnemu správaniu šoférov. Neobvyklé desatoro by malo podnietiť vodičov „k úcte a rešpektu k ďalším účastníkom cestnej premávky“.

 

celý článok tu

 

"

 

nápad to nie je zlý ... len ešte treba primäť vodičov, aby namiesto tých ružencov vozili zdravý rozum ...

pochybujem, že na to stačí Vatikán a desať prikázaní ...

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 18
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    7

  • game

    5

  • Sniper

    2

  • lukas

    2

Top prispievatelia v tejto téme

stačiť by to stačilo, keby človek nebol človekom

 

pôvodných desatoro platí len pár tisíc rokov, ešte chvíľu to potrvá, kým ho ľudia začnú dodržiavať ...

áno, vo Vatikáne urobili niečo pre to, čo ich trápi a čo trápi svet, pre čo jednotlivci trpia a o čom sa dokola hovorí, ale nič sa tým nezmení ... toho kto to bude dodržiavať, zabije ten, čo to dodržiavať nebude ...

 

a takto to bude, kým bude človek človekom

človek sa nedá zregulovať len tak, ani keď mu ide o život ... a hlavne za volantom silného auta sa prebúdzajú nečakané vášne, nezmení na tom nič ani desatoro

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

voci cirkvi mam averziu a tych ich desatoro, ktore oni porusovali a porusuju jak sa len da :lol:

 

game a poviem ti takto, menej problem spravi nejaky dilino za volantom silneho auta ako denne sposobuju vikendovi soferi ktori nedavaju prednosti, zblokuju ta a ani to nevidia, jazdia na dialnici v lavom pruhu 90 a podobne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia,

samozrejme, pre skúsených šoférov je sviatočný pohroma, to chápem ... :lol:

 

rovnako ako debil v silnom voze, ktorý predbieha predbiehajúce auto rýchlosťou asi trikrát vyššou, než je povolené - ako medzi Lamačom a Záhorskou Bystricou včera ráno

 

o pár minút neskôr: semafory, rady v troch prúdoch, hnusná križovatka pod Vojenskou nemocnicou a vedľa stojacich áut sa z protismeru vyrúti niečo, čo nikto ani poriadne nezazrel, lebo "prievan" akurát nadvihol všetky autá, ešte aj autobus stojaci pred nami ...

 

no ... ale pravdou je, ako tvrdím aj ja, že žiadne desatoro na správaní sa vodičov nič nezmení, veselo sa budú zabíjať naďalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game statisticky na jedneho takehoto debila ako ty opisujes sposobi nehodu asi 10 vikendovych, resp nepozornych soferov

 

ked vidim ako maju vodici problem za volantom, ze sa doslova boja jazdit... nech radsej nejazdia, lebo to je fakt pohroma...

najradsej jazdim v noci, mesto poloprazdne, a co jazdia ludia tak vacsinou taki co to aj vedia, aj ked jazdia rychlejsie a porusuju predpisy

ked idem ale z prace tak musim mat oci na stopkach, kazdu chvilku mi na trojuholniku niekto neda prednost, zaradi sa mi do pruhu a zblokuje ma... no des a hruza :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia a čo ti vadí na tom "desatoro"? Však všetko čo sa tam píše je pravda. A keď už zo skúseností viem čo za hovadá sa premáva po cestách tak to aj ja schvaľujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to, že to prezentuje cirkev, je druhá stránka veci ... pricapli to k prostitúcii a ešte kdečomu, to nevadí ...

štát vydáva zákony, ktoré sa točia ako hady okolo paragrafov, cirkev vydáva desatorá a dobré rady, ktoré málokto dodržiava ...

cirkev samotnú sme rozoberali už v príslušnej téme :lol:

vypustila to do sveta cirkev, aj to, pokiaľ som čítala, nie pápež a klika okolo neho, ale na tom nezáleží, aspoň niekto si všíma aj tam veci sveta ...

 

to, čo sa tam píše, by pri dodržiavaní prinieslo menej bolesti a blbcov na cestách ...

problém vidím nie v tom, že to vydala cirkev, hocijaká cirkev, ale v tom, že to nikto dodržiavať nebude

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja suhlasim s tymto desatorom. Aj ked samozrejme sa tym nic nezmeni, ale je lepsie aspon takto trochu upozornit na to, co sa robi, ako sa len tak pozerat.

A ak niekto chce pomoct dobrou radou, myslim, ze by sme to nemali zavrhovat len kvoli nejakej osobnej averzii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a co? Ak je rada dobra, nemusim sa starat o to, od koho je a ci sa jej on drzi. Ak nie, jeho chyba, ale preco by som mal taku chybu robit aj ja? Ak viem, ze nejaka rada je dobra, drzim sa jej bez ohladu na to, ako som sa k nej dostal, pretoze to na podstate veci nic nemeni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia, myslím, že keď ti niekto poradí, aby si neskákal z vysokého útesu, že inak ako smrťou to skončiť nemôže, je to dobrá rada... No ak on sám ju neposlúchne a skočí tam, skočíš za ním, len kvôli tomu, že keď sám tú radu nedodržal, tak nechceš ani ty? :lol:

 

A inak k téme priamo: rady nie sú zlé, len škoda, že aj tak si ich málokto vezme k srdcu... Veď koľko sa už kladie vodičom na srdce, aby boli zodpovednejší a nepreceňovali svoje možnosti a dodržiavali predpisy a dobre vieme, ako napriek všetkému to na tých našich cestách vyzerá...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

problém nielen našich ciest ... to je problém celosvetový

 

včera si v ktorejsi tv rozobrali bod po bode všetkých desať prikázaní, ani nie pre obsah, skôr pre nie práve najšťastnejšiu formuláciu ...

dnes som si ich znovu pozorne prečítala a je tam veru aj kukučie vajce : že autá by nemali byť príležitosťou k hriechu ...

no... o morálku más sa treba starať za každých okolností - aspoň to mi z toho vyplýva ... :)

 

že si to k srdcu nikto nevezme - to sa len budem opakovať ...

Igny, trochu mi pripomínaš moju babku :lol: k jej výchovným metódam patrilo :

" keď kamarátka skočí do studne, skočíš aj ty ? " hm ... a ja blbec malý som si vždy tak živo predstavila tú studňu aj s tým skokom ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tou studňou to bolo hovorené aj mne, preto ma to napadlo parafrázovať :lol: A hej, nielen na našich cestách je to des a hrôza, dokonca som kedysi dávnejšie videl kdesi rebríček top 10 európskych krajín podľa najhorších vodičov. Zostavovateľ precestoval celú Európu a ku každej krajine pridal typický zážitok vystihujúci mentalitu vodičov, ktorí sa o postavenie svojej krajiny v podobných rebríčkov pričiňujú...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako vidim niekto nechape

 

ak mi niekto povie "nezabijes" a potom zabije.. neznamena ze zacnem zabijat aj ja

ale pomyslim si aky to je debil ked povie jedno a robi druhe...

mam vlastny rozum na to aby som vedel usudit aka rada je dobra a aka nie..

 

ale ked cirkev da nejake dalsie desatoro a pritom nedodrzuje ani svoje povodne tak jedine co mi z toho vychadza ze to je banda pokryteckych ******

 

doplnte si co chcete za tie hviezdicky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov