Skočiť na obsah

Pár otázok


Jovzin

Odporúčané príspevky

Ahojte all :lol:

 

Par otazok...

1/Ak Vam to nevadi chcel by som vediet kto z ludi na fore ma Vysoku skolu, kto ju studuje a kto ju nema ?

 

2/ Dalsia otazka myslite si ze vysoka skola ma nejaky vacsi vplyv na to aby Vas zobrali do zamestnania po ktorom tuzite ? Ako ci pri vybere novych zamestnancov beru viac ohladu na tych co maju vysoku skoncenu a to uz hocijaku ? Lebo v dnesnej dobe to nie je ako za starych casov ako hovorila moja mamina ze studoval lekarstvo tak je lekarka. Dneska to je skor ze studujete nieco ale nakonies skocnite v uplne inej praci nez co ste studovali.

 

Alebo nemusi to nutne byt zamestanie po ktorom tuzite moze to byt uz hocijake zamestanie kde sa uchadzate o pracu.

 

Dik za vase odpovede :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 26
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    6

  • doll

    4

  • Sniper

    3

  • chorche

    3

Top prispievatelia v tejto téme

zalezi od oboru...

mas obor kde vobec nehladia na skolu a beru cloveka podla vedomosti co preukaze, ale niekde sa proste bez skoly neobides...

 

celkovo je ale dobre spravit si ju, nieje to nic tazkeho, a budes to s nou mat lahsie

 

ja robim uz 4 roky, a len teraz si robim skolu a vidim ze nemam problem najst si dobre platenu pracu aj bez toho, ale ked si ju dokoncim mozem ist este vyssie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Uz som vystudoval a este studujem. Na nadstavbe VS.

2. Odpoved je zlozitejsia. Ano, vseobecne zamestnavatelia (asi) uprednostnuju ludi s VS. Stalo sa to mne, mal som istu chvilu job aj vdaka tomu, ze som presiel konkurzom a konkurencia bola sice skusena, ale nemala titul. Kamoske sa to stalo naopak, nema VS, ale je vyrecna, na marketingove oddelenie by sa perfektne hodila, ma nejake skusenosti, ale zobrali tam miesto toho nevyraznu babenku len preto, ze ma VS (zhodou okolnosti ta babenka bola z nasej vysky, ale nepoznal som ju - z 2000 ludi?!).... A ci sa uplatnis vo fachu? Tak to je otazne, po niektorych odboroch nie je dopyt, tak sa inzinieri a magistri zamestnavaju kde sa len da....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. ano, uz cakam iba na obhajobu bakalarskej prace.....no a za par dni ma cakaju prijimacky na inzinierske studium

 

2. do pozicie, kde som teraz vyzadovali vysoku skolu...a ako som sa dopocula z tajnych zdrojov, v tejto velkej firme kde pracujem je kazdy plac, ktory je platovo zaujimavejsi, len pre ludi s vysokou skolou /minimalne/

neviem ako to je inde...ale ak si clovek s ukoncenym strednym vzdelanim mysli o sebe ze ma na taku a taku pracu, urcite ma potom aj na vysoku skolu..

 

takze ja len odporucam...a cim skor tym lepsie...lebo viem, ze keby prerusim a o par rokov sa k nej vratim, asi by som sa uz k tomu nedokopala

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmmm no dik ludia este dufam ze par ludi odpise na moej otazky :)

 

Ja viem ze ta vyska sa mi zide len nejako v poslednom case sa mi uz straaaaasne nechce ucit :lol: Ale fakt vobec totalne az odpor k tomu mam. A ked sa dokopem do ucenia tak moje myslienky su aj tak niekde inde. A najhorsie na tom ze prave je skuskove obdobie takze by trebalo sa ucit no len nejako ne a ne sa dokopat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a odporucam dialkove studium...v tom pripade tak "netlacia" na studaka ....

teda aspon co mam skusenosti a co som pocula aj o inych skolach...

 

ved nemusis ist rovno na "harvard" :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel ma pravdu, na intrakoch sa naucis skutocnemu zivotu :lol:

vrelo odporucam.... :)

 

nokia, no ja som si na vyske tiez vsimla ze informatici a "tí ostatní" sa nedaju zrovnavat....

doteraz mam kamosa, ktory sa uz dva roky pokusa o spravenie bakalarskych skusok z informy, kedze to nie je len o nabifleni sa nejakej teorie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jouzin

 

len pekne choď na školu.

 

Ja som študoval popri zamestnaní vo Zvolene. (zdravím chorche-ho) :lol:

 

Doteraz som pracoval na pozícii, kde sa vôbec nevyžadovala výška. ale bral som tú prácu, len ako prestupovú. v žiadnom prípade ako odrazový mostík, lebo mi veľa nedala. Vlastne v poslednom roku som sa priučil dosť kvalite a systémom kvality. čo sa mi možno ešte niekedy zíde, kedže z toho mám aj certifikát.

Ale hľadal som prácu hodnu môjho vzdelania. Nakoniec som zakotvil v BA na ministerstve....., kde sa výška vyžaduje, ak chceš niečo dosiahnúť.

 

Takže len pekne chod študovať. A výška je fakt super. už to tu písali. Stačí systém, trochu šťastia a pravdaže nemôžeš byť úplne blbá. Ja som chodil dištančne a bolo to skvele. Vrele odporúčam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nokia, no ja som si na vyske tiez vsimla ze informatici a "tí ostatní" sa nedaju zrovnavat....

doteraz mam kamosa, ktory sa uz dva roky pokusa o spravenie bakalarskych skusok z informy, kedze to nie je len o nabifleni sa nejakej teorie

doll a presne to mi vyhovuje, ziadne biflovacky ziadne ucenie, staci tomu chapat a clovek sa vykeca :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm lidi no ja som uz druhy rok na vyske :) Praveze mne sa nejako nechce ucit na skusky :lol: MA to uz nebavi proste mam uz plne zuby sprtania a ucenia a vsetko. Pretoze ta Anglistika a Amerikanistika co studujem je skor humanitny smer takze tu nie je toho az tak vela co pochopit tu proste sa treba nadusit nasprtat a to ma uz nebavi. Keby to bola Informa tak tam skor treba logiku a netreba az tak sprtat. Takze poradte nejaku dobru dokopavacku do ucenia ? Ucit sa pri sexe ? :) ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chcela som napisat to co nokia

nechapem naco si na skole ktora ta vobec nebavi....a co by si rad v buducnosti robil? na akej pozicii si seba sameho predstavujes?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no dnes som si vychutnal ten opojny pocit ked dokoncis cast studia :lol:

 

poviem ti takto, ak chodis skolu ktora ta bavi ktorej rozumies tak nemas problem

ja som si na statniciach vytiahol dve otazky, jednu som vedel jednu vobec

tak som zaimprovizoval ze nebol problem :)

 

takze VS urcite ano, ale taku ktora ta bavi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proteus, cawa, hadam si ma este aj poznal? :lol: Veru, vysoka je dobra, mas na 5 rokov vystarane, co so zivotom a navyse sa tu naucis jednat s ludmi na skuskach, anrazis na rozne typy. A mimoskolsky zivot je skvely. Tie skusky - to sa spravi....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 rokmi...

Prajem vám, aby ste všetky veci ktoré sa učíte mohli v zamestnaní využiť v plnom rozsahu.

Podľa mňa sa v minulosti učilo mnoho vecí ktoré sa vôbec v zamestnaní nevyužili, ale učili sa len kôli všeobecnému rozhľadu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov