Skočiť na obsah

PC Mouse


Polaris

Aký druh myšky?  

11 členovia hlasovali

  1. 1. Pre hranie hier

    • Wireless
      0
    • Optical
    • Laser
    • Wireless - Laser
    • Iná
      0


Odporúčané príspevky

pri citani som si zaspominal na svoju najoblubenejsiu mysku - logitech s gulickou aj chvostom, ak by sa dnes este dala zohnat, hned ju beriem. dosluzila asi po piatich rokoch (dostavala INTENZIVNE zabrat ;) ale pracovala paradne, mala idealnu vahu pre moju kostnatu tlapu, dokonaly tvar, klzne plosky ako z inej galaxie a tichucke spinace. cistenie patrilo k mojim ritualom, po roku som ju rozoberal so zatvorenymi ocami. ..hoci meno som jej nedal ;-

dnes mam opticku od microsoftu, nejaky obycajny model ale zatial som s tym spokojny (po technickej stranke). do ruky vsak sadne horsie a nejako to nie je ono.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

axel, na toto sa dá využiť pravé tlačítko, v maxthone. ide o tú zelenú čiaru, ktorú som už niekde spomenul - je to ukazovateľ. ak stlačíš pravé myšítko,pohneš myš hore alebo dolu a tlačítko uvoľníš, stránka sa posunie tým smerom. funguje to aj vľavo/vpravo, to sú kroky späť/dopredu. možno si si to už i všimol, keď maxthon používaš.

 

nič to však nemení na veci, že koliesko na tvojej myši sa chová divne. :lol:

 

edit: na guličkovej myši pomohlo, ak som ju rozobral a očistil snímače.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kupovať nechcem s touto som spokojný, možno to bude v tom, že mám farebnú podložku a koliečko začne blbnúť keď senzor je práve na mieste kde sa striedajú farby. Myš som aj čistil, ale bez efektu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

optickú myš som zatiaľ nerozoberal, ale v guličkovej malo koliesko vlastný optický snímač, ktorý naň smeroval zboku. tiež nemyslím, že by ho ovplyvnila farba podložky.

 

predpokladám, že aj v optickej myši je jeden snímač na pohyb myši a druhý, ktorý sleduje koliesko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mne sa opticka pokazila pred dvoma rokmi a ze ako zaloznu som si zapojil tuto ( moja ma ale 3 tlacitka)gulickovu za par korun co sme mali doma

Obrázok

 

a tak som si nanu zvykol ze kym sa nepokazi nechcem inu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U klasickej myši nemá farba rozhrania na podložke žiaden vplyv, u optickej ho može mať. U mechanickej treba občas guličku čistiť, u optickej nieje čo čistiť. Optická myš nepotrebuje žiadnu podložku, ale može mať vplyv aj lesklý povrch - stačí potom farebnú podložku otočiť na gumenný podklad a ide dobre. Vplyv má aj kvalita myši - tie lacné stokorunové mávajú takéto problémy, lepšie je kúpiť alespoń tristokorunovú - kvalitná je trebárs Logitech /optická/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

No ja som pred par tyzdnami k mojej laserovej myske (Microsoft LaserMouse 6000 - uplne zakladny model za par stovak) dokupil kvalitnu podlozku ( http://www.alza.sk/podlozka-pod-mys-steelp...last-d52947.htm ), a musim povedat, ze to je o niecom uplne inom, ako to mat polozene len tak na stole. Mys sa klze ako po lade. Rozhodne odporucam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja preferujem Dotykovy display :lol: uz som si na neho totalne zvykol...

 

ale ak som na normalnom PC, tak preferujem taku tu mys aj s kablom priviazanym o pocitac ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mňa podložka pod myšou zvazuje. Ja radšej vetšiu volnejšiu plochu, takže som použil dosku, ktorá sa používa na kuchynské linky - priestorná, pevná a s kvalitným povrchom. Iba keď niekomu dávam do poriadku starý stroj a nemá PS2 porty, tak použijem podložku pod guličkovú myš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...

mne sa opticka pokazila pred dvoma rokmi a ze ako zaloznu som si zapojil tuto ( moja ma ale 3 tlacitka)gulickovu za par korun co sme mali doma

Obrázok

 

a tak som si nanu zvykol ze kym sa nepokazi nechcem inu

 

tak asi pred mesiacom umrela, tak uz som po troch rokoch opät na optickej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Ahojte

 

Tak moja genius Ergo 525 PC myska uz odchadza kedze ju mam uz 6 rokov.

 

Chcem sa opytat, pripadne si poradit aku PC mysku mi odporucate tak do 25ecok ?

 

Ja dost pokukujem po tejto: http://www.gigabyte.pk/products/product-page.aspx?pid=3616#kf

 

Urcite cem aby mala kabel kedze nece sa mi kazdy tyzden menit baterky.

 

Dik za rady

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Gigabyte ja fajn..ja som mal myslim 6800....tiez na snurku - tie maju lepsiu odozvu, takze pre hracov ideal. Taktiez ta moja mala aj tlacidlom regulovatelne DPI na 3 levely.

Jedine co som si vsimol, tak nie je uplne 100% kompatibilna s Microsoft myskami - konkretne stlacanie doplnkovych tlacidiel v niektorych aplikaciach pisalo divne znaky namiesto posunu vpred/vzad a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

neoplati...

vsade mam stare 3-5 eurove Geniusy alebo Logitechy a funguju spolahlivo, rychlo a presne

+ vzhladom na stav mojho zapastia a lakta po mnohych rokoch ruky polozenej na mysi pouzivam gelovu podlozku ;-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov