Skočiť na obsah

Živnostenský list


Sniper

Odporúčané príspevky

Mám živnostenský list, ktorý som po čase zrušil. Samotný list mám však stále pri sebe a keby som chcel živnosť obnoviť bude potrebné všetko robiť nanovo alebo sa len "obnoví" ten čo mám?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 7
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    4

  • game

    2

  • bad_guy

    1

  • diki

    1

Top prispievatelia v tejto téme

živnosť, na ktorú bol vystavený živnostenský list, zanikla, živnostenský list stratil platnosť na tie činnosti, na ktoré bol vystavený a okrem toho bola zrušená aj živnosť aj živnostenský list na ňu vystavený

pokiaľ viem, obnoviť nepôjde, pretože sa živnosti uvádzané na živnostenskom liste obmedzili - kedysi sa vydávali na 20 rôznych činností úplne rozdielnych, toto už dnes nejde

 

okrem toho je navrhnutá nová novela zákona o živnostenskom podnikaní, ktorá by mala nadobudnúť účinnosť od 1.9. 2007:

 

http://www.minv.sk/archiv/zivn.htm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž nezabudni dať zaskliť a vyves ... aspoň sa bude na čo dívať v ťažkých chvíľach

 

 

 

tu je jeden zrozumiteľne napísaný článok

 

z článku :

 

Podnikateľ je povinný každú zmenu alebo doplnenie údajov

a dokladov ustanovených na ohlásenie živnosti oznámiť príslušnému živnostenskému úradu do 15 dní odo dňa vzniku týchto zmien a spolu s oznámením predložiť doklady o týchto zmenách. Živnostenský úrad podľa okolností konkrétneho prípadu potvrdí podnikateľovi oznámenie zmien a doplnkov a vyznačí zmeny na živnostenskom liste, vydá rozhodnutie o pozastavení prevádzkovania živnosti, alebo vydá rozhodnutie o zrušení živnostenského oprávnenia. Oznámenie nového predmetu podnikania nie je zmenou údajov uvedených v ohlásení, ale považuje sa za nové ohlásenie.

Ak je obsahom zmien premiestnenie sídla podnikania, musí živnostník tieto zmeny ohlásiť živnostenskému úradu miestne príslušnému podľa pôvodného sídla i podľa nového sídla, ale na konanie o zmenách je už miestne príslušný živnostenský úrad podľa nového sídla podnikania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

POTREBOVAL BY SOM PORADIT CHCEM SI ZRUSIT ESTE TENTO MESIAC ZIVNOST ALE MAM TAKY PROBLEM SME VLASTNICI DVAJA MAME ZDRUZENIE A POKLADNA JE PREPISANA NA MNA JA CHCEM ODSTUPIT A PREPISAT NA NU VSETKO CO SME SA TAK DOHODLI A POTREBOVAL BY SOM POSTUP CO MAM ROBIT KDE MAM IST SKOR A CI TYM NAHODOU NEPRIVOLAM DANOVU KONTROLU CI NEBUDE JU LEPSIE POZASTAVIT DAKUJEM AZ TO VYBAVIN CIM SKOR

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov